صرفه‌جویی 60 هزار تُنی در مصرف ماهانه گندم صنعت
چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳:۳۵
فارس
فصل اقتصاد - با اصلاح قیمت گندم صنف و صنعت، شاهد صرفه‌جویی در مصرف این کالای استراتژیک و آغاز حرکت در مسیر مصرف استاندارد گندم این بخش از ابتدای اردیبهشت‌ماه امسال هستیم.

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)؛ میزان فروش سامانه گندم صنف و صنعت در اردیبهشت 1401، به 85 هزار و 235 تن رسید در صورتی که در اردیبهشت 1400، که این میزان 146 هزار و 298 تن بود، صرفه‌جویی 42 درصدی را نشان می‌دهد.
این گزارش می‌افزاید، متغیر اصلی صرفه‌جویی بیش از 61 هزار تنی در میزان تحویل گندم به صنف و صنعت در اردیبهشت‌ماه سال جاری نسبت به اردیبهشت‌ماه سال گذشته، اصلاح قیمت‌ها در فرآیند عرضه این محصول استراتژیک بوده است.
بر اساس گزارش‌های موجود، در شرایطی شاهد صرفه‌جویی 42 درصدی گندم در این بخش هستیم که فرآورده‌های حاصل از این محصول در صنایعِ ماکارونی، بیسکویت، شیرینی، شکلات و فرآورده‌های مشابه، بدون انقطاع و توقف، تولید و از طریق چرخه‌ی توزیع به بازار عرضه شده‌اند.
بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد که اصلاح قیمت گندم در این بخش، به نحوی مانع خروج آرد از نظام توزیع شده و از هدر رفتن سرمایه ملی جلوگیری کرده است.
انتهای پیام/
https://www.fasleqtesad.com//Fa/News/787734/صرفه‌جویی-60-هزار-تُنی-در-مصرف-ماهانه-گندم-صنعت
بستن   چاپ