معرفی دستگاه های پاکسازی پوست (به همراه آموزش ابزارهای فیشیال)
شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵:۲۹
فصل اقتصاد - پوست یکی از مهم ترین اندام های بدن انسان است. این عضو مهم نه تنها اولین خط دفاعی بدن در برابر نفوذ میکروارگانیسم ها و عوامل بیماری زا است، بلکه پوست سالم نیز یکی از اساسی ترین عوامل زیبایی است. امروزه به دلیل آلودگی های مختلف محیطی، روش ها و ابزارهای پاکسازی پوست به طور فزاینده ای رواج یافته است. در ادامه ابزارها و آموزش های مختلف کار با پاک کننده پوست را تمرین می کنیم. در زیر برخی از ابزارها و تجهیزات پاکسازی پوست آورده شده است. در طول دوره های آموزش پاکسازی پوست از صفر تا صد توسط دکتر فاطمه حبشی، تمامی ابزارها و تجهیزات موجود در این فرآیند به طور کامل آموزش داده می شود.

قرن هاست که پوست جوان و سالم یکی از دغدغه های اصلی مردم به ویژه خانم ها بوده است. بدین ترتیب در طول تاریخ ابزارها و وسایل مختلفی برای پاکسازی و جوانسازی پوست تولید شده و به تدریج به حداکثر کارایی خود رسیده است. امروزه روش ها، ابزارها و وسایل پاکسازی و جوانسازی پوست به اشکال مختلف موجود است.

اینها پاک کننده های اصلی پوست هستند که به عنوان ابزارهای مهم این حوزه محسوب می شوند:

دستگاه میکرودرم آبریژن

یکی از محبوب ترین ابزارها برای پاکسازی و جوانسازی پوست استفاده از ابزارهای میکرودرم ابریژن است. عملکرد این دستگاه بر اساس جداسازی و آسیاب کردن ذرات بسیار ریز (در سطح میکرو) از سطح پوست با استفاده از ابزار ساینده است. این ابزار ساینده یک ذره کریستالی بسیار ریز با خاصیت صیقل دادن پوست است. این دستگاه منافذ را تمیز می‌کند، ضایعات سلول‌های مرده را از سطح پوست پاک می‌کند و با تخلیه جریان هوا با کریستال‌های کوچک، التهاب عمیق سطح درم را بهبود می‌بخشد.
این روش یکی از روش های نیمه تهاجمی است بنابراین توصیه می شود قبل از کار با دستگاه تمرین کامل انجام شود.

تجهیزات آبرسانی پوست

یکی از دلایل پیری و کدر شدن پوست کم آبی است. امروزه به دلیل آلاینده های مختلف محیطی، رطوبت پوست به سرعت کاهش می یابد و پوست در معرض خشکی و چین و چروک قرار می گیرد. گردش درم نیز پس از بسته شدن منافذ و کاهش اکسیژن رسانی به پوست تحت تأثیر قرار می گیرد. در نتیجه، آبرسانی به پوست بسیار مهم است. امروزه ابزارهای زیادی به منظور آبرسانی و پاکسازی پوست صورت ساخته شده است که از جمله این دستگاه ها می توان به دستگاه های هیدرودرم ابریژن، هیدروفیزیکال و آکوافیشیال اشاره کرد. عملکرد مؤثر این دستگاه ها مبتنی بر استفاده از آب خالص است.

پس از تبدیل آب به اکسیژن و هیدروژن این ابزارها با غلظت اکسیژن 80 درصد پوست را جوان می کنند و به تمیز کردن منافذ بسته کمک می کنند و انواع درمان های پوستی مانند سرم ها را به عمق پوست جذب می کنند. علاوه بر این، علاوه بر آبرسانی و شادابی پوست صورت با ابزارهایی مانند RF و میکرودرم ابریژن، دستگاه‌های آکوافیشیال در زیبایی شناسی همه‌کاره هستند و برای اهداف مختلفی استفاده می‌شوند.

دستگاه پلاژن

این روزها استفاده از امواج رادیویی مغناطیسی و صنعت زیبایی و پزشکی بینندگان زیادی را به خود اختصاص داده است. از این رو ابزارهای مختلفی بر اساس تولید و تابش امواج برای رفع مشکلات پوستی و پاکسازی موهای صورت ساخته شده است.
پلاژن یا دستگاه پی آر پی یکی از روش های تمیز کردن صورت با استفاده از امواج مغناطیسی است. امواج رادیویی با سرعت بالا و طول کوتاه پس از تولید بر روی این دستگاه بر روی سطح پوست ظاهر می شود. اگرچه این روش یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن سلولیت های آزار دهنده بدن است، اما مهمترین کاربرد آن در زمینه عضله سازی و استحکام پوست به خصوص در ناحیه گونه است.

دستگاه پلاژن از سری روش های پاکسازی پوست غیر تهاجمی است اما از آنجایی که با استفاده از اشعه می تواند باعث تحریک موضعی پوست شود، یک دوره آموزشی کار با ابزارهای پوستی قبل از استفاده از این ابزار باید گذرانده شود.

اساسی ترین مفهوم نور برای انسان تابشی است که به خورشید حیات می بخشد. مشاهده رابطه بین نور خورشید و فتوسنتز در گیاهان مقدمه ای برای استفاده از نور در صنایع آرایشی و بهداشتی است. بعدها برای زیبایی از لیزرهای مختلف، لامپ های فلورسنت و لامپ های هالوژن استفاده شد.

اخیراً تأثیر نور سیاه و سفید برای غلبه بر مشکلات پوستی در مطالعات و آزمایش‌ها مختلف به اثبات رسیده است. از این رو دستگاه های تابش نور بر پایه دیودهای تابش نور وارد بازار شده اند. ماسک های ال ای دی (LED) یکی از روش های استفاده از نور تک رنگ برای تمیز کردن و درمان مشکلات پوستی است. هر یک از این 5 رنگ به منظور خاصی روی پوست اعمال می شود. گرمای نور باعث افزایش جریان خون در پوست و احیای چرخه تولید کلاژن در پوست می شود. این فرآیند به سفت شدن پوست صورت کمک می کند. استفاده از درمان های جایگزین مانند لیزر، مادون قرمز و اشعه ماوراء بنفش (UVA) به درمان بیماری های پوستی مانند ویتیلیگو، پسوریازیس، آفتاب سوختگی و تبخال کمک می کند.

دستگاه هایی با فرکانس بالا

امواج صوتی یکی از پرکاربردترین امواج در صنعت، هوافضا، کشاورزی و حتی درمان و زیبایی است. دستگاه های درماف یا سونوگرافی صورت نمونه هایی از کاربرد اولتراسوند در درمان و زیبایی هستند. در این روش فرکانس های اولتراسونیک به سطح پوست منتقل می شود و سطح پوست را تمیز می کند مانند از بین بردن جای زخم، آکنه و پوست بدون چربی.

جالب است بدانید فرکانس های صوتی تولید شده در این روش ها برای انسان قابل شنیدن نیست. از آنجایی که گوش انسان فقط می تواند فرکانس هایی تا 20 هرتز را بشنود، فرکانس های تولید شده توسط این روش ممکن است بسته به هدف درمانی متفاوت باشد. برای مثال فرکانس 1 مگاهرتز برای کل بدن، فرکانس 3 مگاهرتز برای صورت و فرکانس 5 مگاهرتز برای قسمت های حساس به عنوان مثال قسمت زیر چشم استفاده می شود.

ابزارهای میکرونیدلینگ

این روش یکی از رایج ترین روش های پاکسازی پوست است. میکرونادلینگ بر اساس استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف (میکرو) است که ریز کانال‌هایی را در اپیدرم و درم پوست ایجاد می‌کند که از طریق آن خون و پلاسما جریان می‌یابد و این منجر به پاکسازی عمیق پوست و افزایش خون پوست می‌شود. این باعث می شود که تولید کلاژن را تحریک می کند و الاستین را که یکی از مهم ترین عوامل کشسانی پوست است، افزایش می دهد.

روش میکرونیدلینگ یک روش تهاجمی پاکسازی پوست است و قبل از کار با دستگاه نیاز به آموزش های لازم دارد. در غیر این صورت، ممکن است عوارض جانبی جدی ایجاد کند.

اهمیت آموزش استفاده از ابزارهای پاکسازی پوست چیست؟

به روز رسانی ابزار و وسایل آرایشی همیشه با دو هدف مهم همراه است:
1. بتوانید کارایی این ابزار را افزایش دهید.
2. بتوانید باعث کاهش عوارض جانبی این دستگاه ها شوید.

در سال‌های اخیر، تلاش‌ها برای حفظ سلامت متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، مهندسان تجهیزات پزشکی را به سمت کنار گذاشتن محصولات پزشکی و آرایشی با حداقل عوارض جانبی کوتاه‌مدت سوق داده است. بنابراین، بسیاری از روش های فوق در صورت استفاده صحیح، عوارض جانبی جدی ندارند. با این حال، از آنجایی که هیچ درمان بی خطری وجود ندارد، تکنسین ها باید قبل از کار با این دستگاه به درستی آموزش ببینند، در غیر این صورت دانش کافی می تواند عواقب جبران ناپذیری برای فرد تحت درمان داشته باشد. این دستگاه در صورت وجود عواملی مانند تشعشع یا سایر روش های تهاجمی می تواند خطرناک باشد.

برخی عوارض جانبی دستگاه های پاکسازی پوست

نمونه هایی از عوارض جانبی این روش ها عبارتند از: تحریک، تاول، التهاب و قرمزی، تغییر رنگ، عفونت یا جای زخم. بنابراین آموزش درمانگران در مورد عوارض جانبی، روش های پس از درمان و کاهش آسیب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین، تکنسین ها باید قبل از کار با تجهیزات آرایشی و زیبایی کار با آخرین تجهیزات آرایشی استاندارد جهانی را یاد بگیرند. از آنجایی که تقاضا برای درمان های زیبایی روز به روز افزایش می یابد، آموزش دستگاه های پاک کننده پوست در بسیاری از مراکز و کلینیک ها ارائه می شود. آموزشگاه پاکسازی پوست دکتر فاطمه حبشی یک دوره کاربردی آموزش کار با پاک کننده های پوست یا همان دستگاه های پاکسازی پوست ارائه نموده است. این دوره ها برای آموزش تکنسین های مجرب با انواع پاک کننده های پوست مطابق با آخرین استانداردهای آموزشی در نظر گرفته شده است.

اگر شما نیز یکی از علاقمندان این حوزه هستید، کافیست جهت ثبت نام در این دوره عبارت آموزش پاکسازی پوست دکتر فاطمه حبشی را در گوگل جستجو کرده و توضیحات را در سایت ایشان بخوانید و یا با شماره 09120311317 تماس بگیرید.

منبع: وب سایت دکتر فاطمه حبشیhttps://www.fasleqtesad.com//Fa/News/784411/معرفی-دستگاه-های-پاکسازی-پوست-به-همراه-آموزش-ابزارهای-فیشیال
بستن   چاپ