صنعت و معدن

ایرادات برنامه هفتم توسعه/ در برنامه، شرایط کشور عادی فرض شده است

فصل اقتصاد - رئیس مرکز پژوهش‌های اتاق ایران گفت: در برنامه هفتم توسعه، شرایط کشور عادی تلقی شده و تکلیف هیچ‌کدام از مشکلات ساختاری روشن نیست؛ در حالی که این سند بالادستی باید مبنای سایر اسناد کشور باشد.

نقش کمرنگ رایزنان بازرگانی ایران/ 2 چالش اصلی در اعزام رایزنان

فصل اقتصاد - دولت سیزدهم بر توسعه تجارت تمرکز ویژه ای دارد، با این حال نقش رایزنان بازرگانی که مهره های اصلی در بازارسازی و بازرایابی در کشورهای هدف محسوب می شوند، همچنان کمرنگ است.

عرضه محدود خودروهای وارداتی پس از 3ماه/ تکلیف باقی متقاضیان چیست؟

فصل اقتصاد - وعده وزارت صمت برای عرضه بخشی از خودروهای وارداتی پایان 1401 بود که پس از گذشت 3 ماه این وعده هفته آتی محقق می شود؛ بااین حال مشخص نیست خودروهای مورد تقاضای باقی خریداران چه زمانی تحویل شود.

جزئیات افتتاح بانک روسی در ایران/ مبادلات پولی تسهیل می شود

فصل اقتصاد - مدیرکل آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ضمن اشاره به تسهیل انتقال پول بین ایران و روسیه، گفت: مقرر شده مضاف بر انتقالات پولی از ظرفیت ارزهای ملی و محلی دو کشور نیز استفاده شود.

قصد گران کردن روغن موتور را نداریم/ مقابله با گران‌فروشی

فصل اقتصاد - مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صمت با بیان اینکه کمبودی در عرضه روغن موتور نداریم، گفت: عرضه در برخی از فروشگاه ها نسبت به قیمت مصوب بالاتر است و ما به دنبال سامان دهی این بخش هستیم.

نقشه تجاری ایران و عمان/ سمت و سوی آینده روابط اقتصادی دو کشور

فصل اقتصاد - در 20 سال اخیر، هرچند تبادلات تجاری بین ایران و عمان روند صعودی به خود گرفته است، اما این روند به شدت پرنوسان و ناپایدار بوده و باید برای بهبود عملکرد در این بخش تدابیر جدی اندیشیده شود.

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.