بورس

زمینه برای عرضه کلیه محصولات زنجیره تولید در بورس کالا فراهم شود

فصل اقتصاد - موسوی گفت: مردم از ضعف شفافیت و وجود مافیا در عرضه کالاها ناراضی هستند و به نظر می‌رسد اگر با حمایت دولت، زمینه عرضه کلیه محصولات زنجیره تولید در بورس کالا فراهم شود و همه مصرف کنندگان از بورس کالا خرید کنند، به هیچ یک از مشکلات فعلی برنخواهیم خورد؛ چرا که قیمت کالاها در کل زنجیره شفاف و واقعی شده و امکان واسطه گری در بیرون بورس هم به حداقل می‌رسد.

تک نرخی شدن خودرو با استمرار عرضه‌ها در بورس کالا

فصل اقتصاد - دبیر انجمن خودروسازان بیان کرد: عرضه خودروها در بورس کالا، زمینه خروج خودروسازان از زیان را فراهم می‌کند و سبب تعدیل قیمت‌های کاذب در بازار می‌شود. قیمت‌گذاری خودرو در بورس به‌تدریج به واقعی شدن قیمت‌ها و تک‌نرخی شدن خودرو خواهد انجامید و کم‌کم خودروسازان باید به فکر ارائه طرح‌های تشویقی برای فروش محصولاتشان باشند.

حمایت از بورس تهران آرام و طولانی مدت باشد

فصل اقتصاد - وضعیت حمایت از بورس تهران نباید صرفا در یک بازه کوتاه مدت صورت بگیرد بلکه این روند باید آرام و طولانی مدت باشد که پس از یک دوره صعود بار دیگر شاهد برگشت به دوران رکودی و ریزشی باشیم.

نفس قیمت‌گذاری دستوری خودرو به شماره افتاد/ثبت معامله 6238دستگاه خودرو در بورس کالا

فصل اقتصاد - بررسی کارنامه دولت سیزدهم با وجود شرایط سخت اقتصادی کشور نشان می‌دهد، عزم دولتمردان برای ایجاد شفافیت اقتصادی و خشکاندن ریشه رانت در فعالیت‌های مختلف جدی است که عرضه گسترده خودرو در بورس کالا می‌تواند مهر تاییدی بر تلاش مسوولان برای حذف قیمت‌گذاری دستوری از اقتصاد کشور است.

راهی برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته به بازار سرمایه

فصل اقتصاد - عباسلو گفت: برای مهار تورم از انواع ابزارها از جمله قیمت‌گذاری‌های دستوری، افزایش نرخ بهره، سرکوب نرخ ارز در سامانه نیما و... استفاده شده و تمامی این ابزارها هم به بازار سرمایه ما آسیب زده؛ بی آنکه در مهار تورم، موفقیت لازم کسب شده باشد. برای بهبود وضعیت بازار سرمایه و بازگرداندن اعتماد از دست رفته، نیازی به تغییر در سازوکار معاملات این بازار نیست و بیشترین کمکی که دولت می‌تواند به بازار سرمایه کند، ثبات در سیاست‌گذاری‌ها و اجتناب از تصمیمات خلق‌الساعه است.

کشف نرخ آهن اسفنجی با سازوکار شفاف بورس کالا

فصل اقتصاد - عرضه آهن اسفنجی در بستر بورس کالا و نرخ‌گذاری بر مبنای رقابت روش قابل قبولی است و به نوعی شفاف‌ترین مسیر برای تنظیم بهینه قیمت آهن اسفنجی به حساب می‌آید که قطعا کارا و مفید خواهد بود

مذاکرات سازمان بورس با وزارت نفت برای مدیریت محدودیت گاز صنایع

فصل اقتصاد - مجید عشقی گفت: مذاکراتی را با وزارت نفت در زمینه مدیریت عرضه گاز به صنایع بورسی انجام دادیم تا محدودیت عرضه، همزمان با زمان تعمیرات اساسی کارخانه‌ها صورت گیرد که در صورت محدودیت عرضه گاز، کمترین اثر را به تولید مجتمع های صنعتی وارد آورد.

شاخص بورس 6 هزار واحد افت کرد

فصل اقتصاد - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 6هزار واحدی روبرو شد.

بازدارندگی تخلف یقه‌سفیدان با مصوبه جدید شورای عالی بورس

فصل اقتصاد - محمدصادق شبانی گفت: مضمون بند چ احکام دائمی، تجربه‌ای موفق در کشورها دیگر بوده و برخی از مدیران متخلف که به آن‌ها اصطلاحا متخلفان یقه‌سفید گفته می‌شود با وجود جریمه باز هم تمایل به تخلف داشتند.

آمادگی سازمان بورس برای استفاده از توان علمی دانشگاه‌ها

فصل اقتصاد - رئیس سازمان بورس گفت: سازمان بورس آمادگی کامل دارد در حوزه استانداردها از جامعه دانشگاهی و گروه‌های علمی کمک گرفته و همچنین در حوزه تعیین استانداردها و در حوزه استفاده از تکنولوژی‌های روز برای کنترل بسیاری از مقررات حاکم، پیشقدم شود. سازمان آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها را دارد تا از توان علمی دانشگاه‌ها استفاده شود.

رنگ‌بندی تخلفات مدیران بورسی، قدرت تشخیص و تفکیک به فعالان می‌دهد

فصل اقتصاد - ساجد حاتمی تاجیک گفت: انتشار جرائم یا تخلفات مدیران بازار سرمایه به معنی این نیست که هر مدیری که محکوم شده است، بلافاصله حکم وی منتشر می‌شود، بلکه بر اساس شرایط دستورالعمل مصوب شورای عالی بورس که طبقه‌بندی شده، اقدام خواهد شد. برای نمونه، اگر مجازات درجه 4 برای مدیری در نظر گرفته شود، چنانچه آن مدیر در طول دو سال بیش از یک بار دچار تخلف شود، موجب انتشار می‌شود. رنگ‌بندی شدن موضوع انتشار نیز از این باب است تا مخاطب عام زمانی که به سامانه انتشار عملکرد رجوع می‌کند، بتواند از طریق رنگ‌ها تشخیص دهد که عملکرد مدیری که منتشر شده، در کدام گروه قرار دارد.

معاملات بازار SME فرابورس تسهیل شد

فصل اقتصاد - با تصویب هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، شرایط خرید سهام در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس ایران تسهیل شد.

بورس انرژی ایران میزبان عرضه 98 هزار تن فرآورده است

فصل اقتصاد - شرکت نفت ستاره خلیج فارس امروز چهارشنبه 16 آذر 1401، قرار است 30 هزار تن نفتای سبک صادراتی در بورس انرژی ایران عرضه کند. این شرکت امروز هم 35 هزار تن نفتای کامل صادراتی را در بورس انرژی ایران عرضه کرد که با استقبال خریداران مواجه شد.

«گام» اوراقی که قرار بود با وام‌ بانکی متفاوت باشد؛ اما نشد!

فصل اقتصاد - یکی از مزیت‌های اعلام شده در تامین مالی از طریق اوراق گام نسبت به وام‌های بانکی این است که انتشار اوراق مذکور منجر به افزایش سپرده‌های بانکی (و در نهایت نقدینگی) در اقتصاد نخواهد شد؛ اما اگر نقدشوندگی اوراق گام در بازار سرمایه توسط بانک‌ها صورت بگیرد (که در بازارهای مالی رویه پذیرفته‌ای است)، اوراق گام در ترازنامه بانک جذب و با سپرده‌های بانکی معاوضه می‌شوند. بدین ترتیب تفاوت معناداری در انتشار اوراق با وام‌های بانکی وجود نخواهد داشت.

خط تولیدی که حالا به امید سودآوری کار می‌کند

فصل اقتصاد - این روزها بحث ورود تمام خودروهای پرمتقاضی دو خودروساز بزرگ کشور به بورس کالا مطرح و قرار است قیمت‌گذاری دستوری که سال‌هاست یکی از معضلات بزرگ این خودروسازها بوده و باعث زیان‌ده شدن آن‌ها شده است، به تدریج حذف شود. چند روز قبل رئیس سازمان بورس به همراه برخی از مدیران بازار سرمایه و جمعی از خبرنگاران به بازدید از یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی کشور پرداخت. به بهانه این بازدید، گزارشی جهت آشنایی مخاطبان و فعالان بازار سرمایه با روند تولید خودرو و خط تولید آن تهیه شده که با حذف تدریجی قیمت‌گذاری دستوری، حالا با امید و انگیزه بیشتری در حال تلاش و تولید هستند.

سبزپوشی کوچک‌های بورس نتوانست شاخص را مثبت کند/ سیگنال مثبت بازارهای بین المللی به بازار سهام

فصل اقتصاد - در جریان معاملات امروز، گروه خودرو و ساخت قطعات بیشترین معاملات بازار را به خود اختصاص دادند، اما رشد نمادهای کوچک نتوانست شاخص کل را شبز کند.

تنگ شدن عرصه برای واردات، با رفع قیمت‌گذاری دستوری از تولید داخل

فصل اقتصاد - علیرضا مناقبی گفت: اگر یک تولید خوب و با کیفیت به اندازه نیاز جامعه و با قیمت مناسب و نه دستوری، صورت بگیرد، هیچ واردکننده‌ای به خود اجازه نمی‌دهد که آن کالا را وارد کند، چرا که برای آن واردکننده صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

کاهش 4199 واحدی شاخص بورس تهران

فصل اقتصاد - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه با کاهش 4199 واحد نسبت به روز قبل همراه شد.

احتمال تصویب طرح «مالیات بر عایدی سرمایه» در قانون بودجه یا برنامه هفتم توسعه

فصل اقتصاد - کمیسیون اقتصادی مجلس می‌تواند با همکاری کمیسیون برنامه و بودجه طرح مالیات بر عایدی سرمایه را در برنامه هفتم توسعه بگنجانند یا از دولت بخواهند برای تصویب زودتر، این موضوع را در لایحه بودجه قرار دهد.

پسته‌کاران از مزایای بورس کالا بهره‌مند شوند

فصل اقتصاد - محمدرضا برگی بیان کرد: بهتر است عرضه پسته در بورس کالا گسترش پیدا کرده و از مزیت‌های این تابلوی شفاف بهره‌مند شود. عرضه در بورس کالا بدون واسطه و به وسعت ایران است و باید در حوزه بازار پسته، دغدغه‌های کشاورزان شناسایی و رفع و در این بخش آموزش کامل داده شود تا کشاورزان بتوانند از بستر بورس استفاده کامل را داشته باشند.

مدیرانی که پای فروش اموال مازاد بانک‌ها نایستند، برکنار می‌شوند

فصل اقتصاد - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: وزارت اقتصاد موضوع فروش اموال مازاد را با اختیار ویژه دنبال خواهد کرد و مدیرانی که پای فروش اموال مازاد بانک‌ها نایستند، برکنار می‌شوند.

بورس انرژی ایران میزبان عرضه 28 نوع فرآورده است

فصل اقتصاد - بورس انرژی ایران امروز سه‌شنبه 15 آذر 1401، میزبان عرضه 103 هزار و 145 تن فراورده هیدروکربوری شامل 65 هزار و 587 تن فراورده در رینگ بین‌الملل و 37 هزار و 558 تن فراورده در رینگ داخلی است

بورس در بلند مدت پیشتاز بازدهی بوده و خواهد بود

فصل اقتصاد - احسان حیدری گفت: شاخص کل بورس با تمام نوسان سال 99، از اول فروردین همان سال تا به امروز، 176 درصد بازدهی داشته است، به طوری که بازدهی شاخص کل، 23 درصد بیشتر از بازدهی طلا، 40 درصد بیشتر از دلار و 19 درصد بیشتر از طلای جهانی بوده است.

شهامت تخلف در بازار سرمایه کمتر می‌شود!

فصل اقتصاد - احمد راستینه گفت: هر میزان بستر برای شفاف‌سازی روابط مالی و تجاری بیشتر باشد، تخلفات هم کمتر خواهد شد و افراد شهامت کمتری برای تخلف خواهند داشت.

تبدیل صنعتی ورشکسته به سودآور، با بورس کالا/خودروسازان در حال خروج از زیان هستند

فصل اقتصاد - حمیدرضا طریقی گفت: عرضه 1000 دستگاه خودروی 207 در بورس کالا نزدیک به 160 میلیارد تومان درآمد بیشتر نسبت به فروش به روش قرعه‌کشی برای سهامداران ایران‌خودرو به همراه داشت.

بورس انرژی به دنبال راه‌اندازی بزرگترین بازار گاز منطقه

فصل اقتصاد - کشور ایران با بیش از 33 تریلیون متر مکعب ذخایر گاز، سهمی معادل 6/ 16 درصد از کل ذخایر اثبات‌ شده گاز جهان را در اختیار دارد اما هیچ سهمی از قیمت‌گذاری این کالا ندارد. بورس انرژی ایران در راستای ماموریت خود به عنوان مرجعی در زمینه قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی و همچنین کمک به اجرایی شدن سیاست‌های کلان اقتصادی، از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، درصدد راه‌اندازی بازار گاز در قالب‌ مدل‌های پیشنهادی است؛ تا بتواند علاوه‌ بر کمک به شفافیت معاملات گاز طبیعی در کشور، زمینه تبدیل شدن این بازار به عنوان بزرگ‌ترین بازار گاز منطقه را فراهم آورد.

اخبار خواندنی

زمینه برای عرضه کلیه محصولات زنجیره تولید در بورس کالا فراهم شود

تک نرخی شدن خودرو با استمرار عرضه‌ها در بورس کالا

حمایت از بورس تهران آرام و طولانی مدت باشد

نفس قیمت‌گذاری دستوری خودرو به شماره افتاد/ثبت معامله 6238دستگاه خودرو در بورس کالا

راهی برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته به بازار سرمایه

کشف نرخ آهن اسفنجی با سازوکار شفاف بورس کالا

تلاش بی‌نتیجه شاخص‌سازها برای کاهش قیمت سهم‌های کوچک‌/ 2 دلیل نزولِ این روزهای بازار سهام‌

مذاکرات سازمان بورس با وزارت نفت برای مدیریت محدودیت گاز صنایع

شاخص بورس 6 هزار واحد افت کرد

بازدارندگی تخلف یقه‌سفیدان با مصوبه جدید شورای عالی بورس

آمادگی سازمان بورس برای استفاده از توان علمی دانشگاه‌ها

کاهش قیمت بازار آزاد خودرو بعد از عرضه در بورس کالا

رنگ‌بندی تخلفات مدیران بورسی، قدرت تشخیص و تفکیک به فعالان می‌دهد

معاملات بازار SME فرابورس تسهیل شد

بورس انرژی ایران میزبان عرضه 98 هزار تن فرآورده است

«گام» اوراقی که قرار بود با وام‌ بانکی متفاوت باشد؛ اما نشد!

خط تولیدی که حالا به امید سودآوری کار می‌کند

سبزپوشی کوچک‌های بورس نتوانست شاخص را مثبت کند/ سیگنال مثبت بازارهای بین المللی به بازار سهام

تنگ شدن عرصه برای واردات، با رفع قیمت‌گذاری دستوری از تولید داخل

زمان معاملات در بازارهای مالی و مشتقه تغییر کرد

کاهش 4199 واحدی شاخص بورس تهران

احتمال تصویب طرح «مالیات بر عایدی سرمایه» در قانون بودجه یا برنامه هفتم توسعه

پسته‌کاران از مزایای بورس کالا بهره‌مند شوند

مدیرانی که پای فروش اموال مازاد بانک‌ها نایستند، برکنار می‌شوند

2100 دستگاه پژو 207 و تارا به بورس کالا می‌آید

بورس انرژی ایران میزبان عرضه 28 نوع فرآورده است

بورس در بلند مدت پیشتاز بازدهی بوده و خواهد بود

شهامت تخلف در بازار سرمایه کمتر می‌شود!

تبدیل صنعتی ورشکسته به سودآور، با بورس کالا/خودروسازان در حال خروج از زیان هستند

بورس انرژی به دنبال راه‌اندازی بزرگترین بازار گاز منطقه

روز‌های خوش‌ خودرویی‌ها در بورس/ بازار سرمایه در وضعیتی ساکن قرار دارد

سیدمهدی علم‌الهدی معاون جدید پذیرش فرابورس شد

شرایط خرید امپاور و کارا اعلام شد

فراز و نشیب شاخص‌های بورسی در سومین روز کاری هفته

یک‌تیر و دونشان مصوبه شورای عالی بورس/ نرخ "اخزا" کنترل می‌شود

واریز حق الناس به مرز 5 همت رسید

کاهش 4235 واحدی شاخص بورس تهران

مابه التفاوت قیمت کارخانه و بازار خودرو، به چرخه تولید بازگشت

کامیون کشنده‌ FAW CA4180 با رقابت 45 درصدی فروخته شد

شرایط خرید فیدلیتی و دیگنیتی اعلام شد

درج برچسب مجرمیت بر محکومین جرائم بورسی، اثر بازدارندگی خواهد داشت

سیاست‌های پولی مهم‌تر از رکود جهانی برای رونق بورس

7 نماد فرابورسی مشمول تغییر دامنه نوسان شدند

4 هزار تن گاز بوتان صادراتی نفت ستاره مهمان بورس انرژی ایران

7 نماد فرابورسی مجاز به تغییر دامنه نوسان شد‌

شاخص سبز ماند

ورود مدل‌های پرمتقاضی به بورس، خودرویی‌ها را بالا کشید

آرامش ادامه‌دار بازار سیمان با عرضه‌های پُرحجم در بورس کالا

60 هزار قرارداد آتی در بورس کالا دست به دست شد

میزبانی بورس کالا از عرضه 728 دستگاه خودرو

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.