رفع بیکاری در کردستان 18 هزار میلیارد تومان پول می‌خواهد کار و تعاون

رفع بیکاری در کردستان 18 هزار میلیارد تومان پول می‌خواهد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی گفت: برای ایجاد اشتغال برای 92 هزار بیکار کردستانی نیازمند 18 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری هستیم.

جمشید انصاری امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان کردستان اظهار کرد: اگر 45 درصد مبلغ مورد نیاز برای ایجاد اشتغال در استان را سرمایه گذاران پرداخت کنند سیستم بانکی باید بالای 10 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کند.
معاون رئیس جمهور عنوان کرد: برای طرح اشتغال فراگیر حدود 640 میلیارد تومان و برای طرح اشتغال فراگیر روستایی در استان حدود 300 میلیارد تومان اختصاص یافته که در مجموع بالغ بر یک هزار میلیارد تومان است.
وی این مبلغ را ناچیز دانست و گفت: از مجموع 1728 طرح اشتغال فراگیر استان تاکنون فقط یک فقره پرداخت شده است که نشان می دهد توان عملیاتی ما با این امکانات ضعیف است.
انصاری ادامه داد: در صورتی که عزم جدی برای حل مشکلات در میان مدیران و مسئولان استان وجود نداشته باشد و آنها فقط به پشت میزنشینی اکتفا کنند کارها به جایی نمی رسد.
وی بیان کرد: دستگاه اداری فقط صرفا برای اجرای مقررات درست نشده است، بلکه باید مسایل و مشکلات مردم را حل کند که اگر مقررات مانع پیشبرد اهداف دولت و حل مشکلات مردم شوند باید با اتخاذ راه حل‌هایی آنها را اصلاح کرد.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در پایان گفت: پرونده هایی که به بانک‌ها فرستاده می شود باید تکمیل باشند تا از بازگشت آنها جلوگیری شود و همچنین از بانک ها هم در خواست داریم در این زمینه همکاری کنند.
ذهنیت مردم نسبت به عملکرد نظام اداری منفی است
انصاری همچنین در بیستمین جشنواره شهید رجایی و دومین همایش سالانه کردستان در مسیر توسعه، با انتقاد از اینکه باتوجه به مور تقدیر قرار گرفتن بیشتر ادارات استان در مراسم امروز می بایست حال کردستان از این بهتر بود اظهار کرد: اگر همه اجزای بدن خوب کار کنند نباید حال آدم بد باشد.
وی افزود: وقتی ما اعلام می کنیم که در شاخص های توسعه در جایگاه مطلوبی نیستیم یعنی یک جای کار ایراد دارد و باید این ایراد رفع شود.
رییس سازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به شاخص های مورد توجه در جشنواره شهید رجایی بیان کرد: بهسازی نیروی انسانی، ارتقای سلامت در نظام اداری، بهبود جایگاه ارباب رجوع در نظام اداری و... از شاخص های مورد توجه در این جشنواره است و معتقدیم اگر نظام اداری در این شاخص ها رشد پیدا نکند موفق نمی شود.
وی گفت: شاخص هایی را مشخص کردیم که بر اساس آنها میزان و درصد موفقیت عملکرد مثبت دستگاه ها در توسعه نظام الکترونیک مشخص می شود. زمانی که دستگاهی در شاخص های برگزیده می شود به این معناست که آن دستگاه در آن شاخص ها متتخب بوده نه اینکه نسبت به سایر مدیران برتر است.
انصاری با اشاره به طرح اصلاح نظام اداری و برنامه ای اعلام کرد: دستگاه های اجرایی استان در این بخش باید بیشتر تلاش کنند چراکه تحقق این مهم موجب توسعه استان می شود.
وی تدوین و تعمیم حق شهروندی در نظام اداری کشور را از مهم ترین دستاوردهای دولت دانست و عنوان کرد: در منشور حقوق شهروندی در نظام اداری سهم مردم از حقوق شهروندی و ملاک هایی برای ارزیابی برخورد با ارباب رجوع مشخص شده است.
وی اعلام کرد: ما به عنوان خدمتگزاران مردم و کارگزاران دولت این حقوق را باید برای آحاد مردم تعیین کنیم، این امر از مهم ترین اولویت های دولت در راستای تحقق اهداف اصلاح امور اداری است.
رییس سازمان امور اداری و استخدامی اعلام کرد: متاسفانه در گزارشی که اخیرا به‌عنوان مطالعه آسیب های اجتماعی در کشور مطرح شد میزان رضایتمندی مردم در برخورد با آن ها و اجرای بدون رابطه قوانین در ادارات بیش از 70 درصد بوده و این نشان از ذهنیت منفی مردم نسبت به عملکرد نظام اداری است.
وی تاکید کرد: ما باید تلاش کنیم که ذهنیت مردم را نسبت به عملکرد نظام اداری مثبت کنیم و این یعنی تدوین حقوق شهروندی در نظام اداری.
انصاری توسعه دولت الکترونیک را از مهم ترین برنامه دولت دانست و گفت: اراده دولت در این زمینه این است که تا پایان دولت دوازدهم همه بسترهای دولت الکترونیک آماده شود و مردم بتوانند از طریق میز خدمت ادارات امورات خود را به خوبی انجام دهند و این باید مورد اهتمام تمامی مسئولان اجرایی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی در الکترونیکی کردن خدمات خود اقدامات خوبی را انجام داده است افزود: در حال حاضر تفکر منفی نسبت به عملکرد جهاد کشاورزی در جامعه روستایی بسیار کم است.
معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مابقی دستگاه های اجرایی نیز باید این روند را در پیش گیرند, اعلام کرد: ما باید بتوانیم میز خدمت فیزیکی را تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده و میز خدمت الکترونیکی را نیز تا پایان آذر ماه سال آینده در دستگاه های ملی فراهم کنیم.
انصاری ادامه داد: از برنامه های دیگر دولت الکترونیک در تعمیم حقوق شهروندی دستگاه های اداری شایسته گزینی در تامین نیروی اداری است.
وی بیان کرد: تصور به کارگیری همه مردم به صورت نیروی انسانی در ادارات غلط است، چراکه هم مردم حق دارند از بهترین خدمات بهره مند شوند و هم کسانی که می خواهند استخدام شوند باید از نظام برابر بهره‌مند شوند.
رییس اسازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به اینکه از امسال تمام استخدام ها در ادارات براساس آزمون استخدامی خواهد بود، افزود: با انجام این کار ما ریشه تبعیض و هر نوع جذب غیر آزمون را در استخدامی ها خشکانده ایم چراکه دستگاه های دولتی جایی است که باید شایسته ترین افراد برای خدمت به مردم در آنها به کار گرفته شود و تحقق این مهم فقط از طریق آزمون استخدامی صورت می گیرد.
وی بحث ارتقای رضایتمندی مردم از نظام اداری و توسعه دولت الکترونیک را دو برنامه مهم دولت اعلام کرد و یادآور شد: تمامی دستگاه های اجرایی باید این دو مهم را در دستور کار خود قرار دهند.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.