شرایط و هزینه مهاجرت به کانادا گردشگری

شرایط و هزینه مهاجرت به کانادا

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - طبق گزارش‌های بین‌المللی، کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورها با بیشترین اعتبار در جهان است و این کشور امن و مدرن، کیفیت و رفاه بالای زندگی در جامعه‌ای با اقوام مختلف و با هزینه زندگی مقرون به‌صرفه به مهاجران عرضه می‌نماید.

چنانچه شما فردی هستید که بارها در رابطه با مهاجرت به کانادا و هزینه مهاجرت به کانادا اندیشیده اید، باید بگوییم که وقت، وقت صرفه جویی در هزینه های زندگی شخصی است. لذا ذخیره کردن پول باید در اولویت های روزمره تان قرار گیرد.

چرا که شاید در ماه های اول مهاجرت به دنبال کار باشید و نتوانید در کمترین فرصت استخدام شوید .همچنین به محض ورود به خاک کانادا باید از عهده پرداخت مایحتاج اساسی نظیر مواد غذایی، اجاره، حمل و نقل و هزینه های مربوط به آب و برق برآیید. پس ذخیره کردن پول و حقوق دریافتی را در اولویت قرار دهید.

هزینه مهاجرت به کانادا

طبق گزارش‌های بین‌المللی، کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورها با بیشترین اعتبار در جهان است و این کشور امن و مدرن، کیفیت و رفاه بالای زندگی در جامعه‌ای با اقوام مختلف و با هزینه زندگی مقرون به‌صرفه به مهاجران عرضه می‌نماید.

در این مقاله قصد بررسی حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا را داریم. برای مهاجرت به کانادا علاوه بر هزینه های خرید بلیط، معاینات پزشکی کانادا، هزینه های امرار معاش در کانادا و هزینه های بهترین وکیل مهاجرت و بهترین موسسه مهاجرتی ضروری است با هزینه مهاجرت به کانادا از راه های مختلف آشنا شوید.

اقامت کانادا با کمترین هزینه

زندگی در شهرهای بزرگی مثل تورنتو، ونکوور و مونترال با مناطق نزدیک آن ها متفاوت است چرا که امکانات موجود در آن ها با دیگری فرق دارد.

همچنین فرصت های شغلی بی شماری در کلانشهر ها برای مهاجران در نظر گرفته می شود و آن ها می توانند از مزیت های اقامت در کانادا با کمترین هزینه استفاده نمایند .اقتصاد این سرزمین روز به روز در حال پیشرفت و شکوفایی است و مالیات بسیار کمی از مردم دریافت می شود. از این رو مهاجرین بدون استرس و هیچ مشکلی قادر خواهند بود تا از پس هزینه اقامت دائم کانادا برآیند.

اما فرد باید در ابتدا هدف مهاجرتی خود را مشخص کند. به عنوان نمونه اگر وی قصد تحصیل دارد باید از مواردی مثل هزینه اقامت کانادا و اخذ اقامت مطلع شود. یا اینکه اگر خانواده ای قصد سفر به این کشور را داشته باشند، باید نشان دهند که از پس هزینه هایی همچون، خرید بلیط رفت و برگشت و هزینه های خود در طول اقامت بر می آیند. یا اینکه اگر میخواهد در یکی از رشته های دانشگاه های کانادا مشغول تحصیل شود، هزینه ها را از ابتدا بررسی کنید که در سال های اولیه رفتن به کانادا دچار مشکل نشوید.

عوامل موثر در هزینه های مهاجرت به کانادا

یکی از مهمترین نکاتی که باید در مورد امور مالی در نظر بگیرید، نرخ ارز است. اینکه نرخ ارز کشوری همچون ایران در مهاجرت چگونه است با کشوری نظیر انگلیس بسیار متفاوت است و فرد باید قبل از اقدام به این مورد توجه کند.

متاسفانه بیشتر بانک ها و خدمات مبادله پول مانند صرافی ها، تمایل دارند نرخ ارز را افزایش دهند تا به سود بیشتری برسند. لذا باید در این خصوص با افراد با تجربه مشورت کرد. موارد دیگری نیز موجود است که در کل فرآیند مهاجرتی و هزینه های وابسته، باید به آن ها توجه کرد. این عوامل شامل نکات زیر می شوند.

  • هزینه وکیل

  • هزینه ترجمه مدارک

  • هزینه سفارت

  • هزینه ارزیابی مدارک

  • هزینه پاسپورت

  • هزینه وضعیت صحت و سلامت یا medical

  • هزینه های مربوط به انگشت نگاری

  • هزینه ویزا

  • هزینه تاییدیه مدارک تحصیلی از WES کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا برای کار

بدلیل این که کانادا کشور کم جمعیتی است و به نسبت تعداد نفرات آن، نرخ بیکاری پایین می باشد. همین امر موجب شده تا کاریابی راحت تر اتفاق بیفتد. علاقه مندان می توانند برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق دو روش اسکیل ورکر و اکسپرس انتری به معنای نیروی کار متخصص و ماهر اقدام کنند. هر کدام از این دو روش شرایط و هزینه های مخصوص به خود را دارد.

هزینه مهاجرت به کانادا برای تحصیل

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا برای تمامی مقاطع دبیرستان، کارشناسی، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است و تمامی هزینه ها در این بخش متغیر و متفاوت می باشد.

برای تحصیل در دوره متوسطه بین 16 تا 45 هزار دلار باید هزینه کرد. در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد این مقدار در سال بین 15 تا 25 هزار دلار محاسبه می شود که عدد گفته شده بسته به نوع رشته و دانشگاهی که برای تحصیل در کانادا انتخاب می شود، متفاوت است. از آنجایی که ارائه مدارک تحصیلی و کسب نمره آیلتس حداقل 6 برای اخذ پذیرش الزامی است، فرد باید خود را برای پرداخت هزینه ویزا و حتی کالج های خصوصی آماده کند.

هزینه مهاجرت به کانادا برای سرمایه گذاری

اخیرا کشور کانادا در ایالت کبک یک برنامه سرمایه گذاری دو میلیون دلاری در سال 2020 ارائه داده است. این برنامه موجب شده تا اخذ ویزای سرمایه گذاری برای متقاضیان به امری آسوده تبدیل شود.

فرد باید مبلغی در حدود یک میلیون و 200 هزار دلار کانادا را به بانک بپردازد تا از این طریق موفق به دریافت اقامت دائم شد.

البته اگر فرد بتواند در 5 سال آینده به اقتصاد کانادا کمک کند، کل هزینه بدون سود به وی پرداخت خواهد شد. اگرچه که سرمایه گذاری از راه های متفاوتی امکان پذیر است، ایالت بریتیش کلمبیا نیز از این قاعده مستئنی نیست. این روش کار آفرینی در کانادا به دو دسته 100 و 200 هزار دلاری تقسیم می شود.

در بخش 200 هزار دلاری فرد موظف است تا 600 هزار دلار از دارایی های نقدی و غیر نقدی را در حساب بانکی قرار دهد و به دولت کانادا نشان دهد که هدف اصلی وی از مهاجرت، سرمایه گذاری می باشد. در روش 100 هزار دلاری فرد باید 300 هزار دلار را در حساب بانکی خود قرار دهد و تنها از مقدار گفته شده برای سرمایه گذاری استفاده کند.

هزینه مهاجرت به کانادا برای خود اشتغالی

قبل از بررسی شرایط خود اشغالی، فرد باید از هزینه مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی آگاه شود تا بتواند به سوال هایی که در ذهنش است، پاسخ دهد .برای این روش مبلغ مشخصی بیان نشده چرا که نرخ دلار روز به روز در حال تغییر است.

فردی که قصد اخذ این ویزا را دارد باید به دولت کانادا نشان دهد که توان مالی برای حمایت از خانواده و راه اندازی خود اشتغالی را دارد .همچنین در صورت موفقیت آمیز بودن پرونده، اقامت دائم در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

هزینه مهاجرت به کانادا برای اخذ ویزای توریستی

هزینه رفتن به کانادا از طریق ویزای توریستی در مقایسه با سایر روش ها متفاوت است چرا که هدف از مهاجرت به گونه ای دیگر لحاظ شده است. هزینه ها شامل خرید بلیط رفت و برگشت و هزینه اقامت کوتاه مدت خواهد شد، البته با توجه به تغییرات و نوسانات نرخ ارز نمی توان اطلاعات دقیقی در این خصوص ارائه داد.

با این وجود هزینه اخذ ویزای توریستی به کانادا به سه بخش سفارت، ارزیابی مدارک و هزینه های مربوط به انگشت نگاری تقسیم می شود.

هزینه وکیل مهاجرت به کانادا

اگر به دنبال مسیری برای اقامت کانادا با کمترین هزینه هستید، باید در جست و جوی یک وکیل مهاجرتی خبره و حرفه ای باشید. بدون شک باید هزینه ای برای این بخش در نظر بگیرید.

اما نمی توان نرخ خاصی را تعیین کرد چرا که مبلغ هر وکیل و مشاور مهاجرتی با دیگری متفاوت است اما برای کسب اطلاع از این موضوع میتوانید با مراجعه به سایت وکیل از ما با وکلای مهاجرت مشورت نموده و به نتیجه دلخواه خود برسید.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

هنر بخشیدن خود

چند دستگاه به درگاه ملی خدمات هوشمند متصل شدند؟

معضل یارانه نقدی

زمانه خود را بشناس

5 ساعت تا «باران برگ»

سوال هایی برای سنجش و افزایش اعتماد مشتری

صحت‏‏‌سنجی ادعای رکوردشکنی مصرف ترافیک داخلی

سقف بهای نفت؛ از خوش‌بینی تا کابوس

نقطه روشن در بازار خاکستری خودرو

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

وزن اعتماد در سبد سهام

سفر ابدی آوازه‌خوان توسعه

ماشه حمله به تورم مسکن

دفاع بانک مرکزی از دولت

پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

لیدر اصلاحات در جبهه اصولگرایان

میراث‌فرهنگی ناملموس «هنر ساختن و نواختن عود» جهانی شد

«یلدا/ چله» جهانی شد

جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

دستگیری یک مرد آمریکایی به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران

پرستاری مجلس از حقوق پرستاران

عقب نشینی دلار در بازار جهانی/ بدترین عملکرد ماهانه دلار در 12 سال گذشته رقم خورد

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس وارد تبریز شدند/ بازدید از 8 شهرستان استان آذربایجان شرقی در دستور کار اعضای این کمیسیون قرار دارد

تاثیر نادرِ عناصر نادر

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.