امضای تفاهم‌نامه همکاری فی مابین شهرداری تهران و وزارت علوم شهری

امضای تفاهم‌نامه همکاری فی مابین شهرداری تهران و وزارت علوم

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی مابین شهرداری تهران و وزارت علوم منعقد شد.

به گزارش فصل اقتصاد، آیین تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شهرداری تهران به منظور هم افزایی و به اشتراک گذاری ظرفیت های این دو مجموعه با یکدیگر، با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و محمدعلی زلفی گل وزیر علوم ، چهارشنبه 16 شهریور 1401 در محل ساختمان شهرداری برگزار شد. 
علیرضا زاکانی در این مراسم اظهار کرد: افتخار داریم امروز تفاهم نامه ای امضا کنیم که به اداره درست شهر، رشد آگاهی و دانش، توسعه فناوری و شکل گیری شهر هوشمند کمک کند و از طرفی دیگر با توجه به ظرفیت های بالایی که در شهر تهران وجود دارد این تفاهم نامه به بزرگترین مجموعه دانشی کشور کمک کند تا از سطح بالایی از خدمات برخورد شود.
وی با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری، مدیریت مشارکتی را تجربه می کنیم تا از این طریق به ارتقا و پیشرفت مادی و معنوی در ابعاد مختلف برسیم، افزود: بزرگی و عظمت علم، نزد همه مشخص است. امروز مفتخریم تفاهم نامه ای را با یکی از کانون‌های علمی داشته باشیم و در پس آن نیازهای شهر را به اهل دانش اعلام کرده و تلاش می کنیم خدمات خودمان را نیز به دانشگاه ارائه کنیم. 
زاکانی با اشاره به اینکه داعیه ما در مدیریت شهری ایجاد سه تحول است، ادامه داد: تحول نخست، تحول در کالبد شهر است، لذا با نوسازی شهری بر محور حمل و نقل و با ایجاد یک هویت معمارانه جدید سعی می کنیم آسایش، ایمنی و امنیت شهر را تامین و کمبودهای آن را جبران کنیم. در واقع با این نوسازی شهری به دنبال شهر الگو هستیم. 
شهردار تهران اضافه کرد: تحول در حوزه نرم و روح شهر دومین سطح تحول است که کلیه حوزه های مرتبط با این بخش در فرهنگ و اجتماع هدف گذاری شده و این مسأله باید منجر به ایجاد شهروند الگو شود. 
وی با بیان اینکه سطح سوم تحول که پیوستگی بین این دو بخش را انجام می دهد تحول فناورانه است که به شهر هوشمند منجر می شود، عنوان کرد: امیدواریم این تحولات را ایجاد و در مشارکت با وزارت علوم از سود و ارزش افزوده نظام آموزش عالی برای شهر استفاده کنیم و البته مدیریت شهری نیز در خدمت خالق این ارزش افزوده قرار گیرد.
در ادامه محمد علی زلفی گل وزیر علوم، شهردار تهران را از جامعه فرهیخته دانشگاهی کشور خواند و بیان کرد: بدیهی است که شهردار تهران با چنین ویژگی و سابقه ای، برای علم و فناوری جایگاه ویژه ای قائل باشد و این نگاه در تفاهم نامه کاملا مشهود است؛ هدف از این تفاهم نامه آشنا شدن با ظرفیت‌های اثر بخش یکدیگر و تعامل هم افزا است.
وی گفت: اینکه تصمیم شهردار این است که هویت شهر را بر مدار علم و فناوری قرار دهد، ظرفیتی ویژه برای وزارت علوم است و ما از این مساله خرسندیم. 
زلفی گل با بیان اینکه این تفاهم به وزارت علوم در مواردی مانند پیوستگی دانشگاه هایی که در شهر تهران پراکنده هستند، کمک می کند، یادآور شد: از جمله این دانشگاه ها، دانشگاه خواجه نصیر است که در 19 نقطه مختلف شهر، پراکنده شده و این پراکندگی باعث بالا رفتن هزینه دانشگاه می شود؛ بنابراین شهرداری می تواند کمک کند املاک دانشگاه تغییر کاربری داده و همکاری در بحث زمین های متعلق به شهرداری و دانشگاه در نقاط مختلف باعث شود که در یک پردیس واحد یکپارچه شود، البته هزینه شهرداری تمام و کمال پرداخت می شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد پارک مفاخر علمی استان تهران را از دیگر موارد این تفاهم نامه برشمرد و افزود: تلاش می کنیم در یک پارکی سوابق و تندیس افراد سرآمد علمی در معرض دید همگانی قرار بگیرد؛ همچنین بر اساس این تفاهم نامه سعی شده که اساتید بتوانند فرصت مطالعاتی داشته باشند و از نزدیک با مسائل شهر و شهرداری آشنا شوند و وزارت علوم ظرفیت های پژوهشی و نوآوری های خود را در اختیار شهرداری قرار خواهد داد و موضوعات پایان نامه ها و تحقیقات دانشجویان و اساتید در راستای نیازهای شهرداری باشد و با کمک جامعه فرهیخته دانشگاهی، شهر تهران به شهر هوشمند و زنده تبدیل شود و شاهد این باشیم که تصمیمات شهرداری هر چه بیشتر، دانش بنیان و بر پایه علم باشد. 
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پیگیر رفع ممنوعیت ساخت و ساز در زیتون سرخه‌حصار هستیم

کاهش بروکراسی با تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا

53 هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شد

اقدام دیر هنگام واردکنندگان موبایل درخصوص پیش فروش متقلبانه آیفون

ضرورت توسعه مدل هاى خلق ارزش پایدار در فضای مدیریتی کشور

جزئیات مزایده 3 هزار میلیارد تومانی املاک

معاون وزیر رفاه: حذف یارانه‌ها شایعه است

جزئیات درآمد و هزینه سازمان اموال تملیکی در 7 سال اخیر

752 میلیون دلار انواع کشنده وارد کشور شد

وزیر اقتصاد: انتشار گواهی اوراق سپرده خاص تصمیم دولت بود

درآمد وصولی گمرک و واریزی به خزانه به 196 هزار میلیارد تومان رسید

آغاز ویرایش ثبت‌نام‌ خودرو وارداتی جانبازان و ثبت‌نام جاماندگان از 6 اسفند ماه

استفاده از کودکان در مدیریت پسماند ممنوع است

روی خوش بازار تونس به تجار ایرانی/ توافق‌نامه‌ تجاری و کمیسیون مشترک ایران و تونس احیا می‌شود

واکنش پیمان‌پاک به اظهارنظر همتی درباره رشد واردات

قانون پولشویی بالای سر درآمدهای مشکوک در سال آینده

بارش برف و باران، وقوع مه و کولاک برف در مناطق کوهستانی تهران

افزایش حقوق کارگران در سال آینده بیشتر خواهد بود

مصوبه ممنوعیت استفاده از فیلترشکن مخاطب عمومی ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

بنزین گران نمی‌شود/ تورم سال آینده قطعا کمتر از امسال است

وزیر اقتصاد: حذف یارانه نقدی شایعه است

مصوبه ممنوعیت استفاده از پالایش‌شکن‌ها "مخاطب عمومی" ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

مصوبه مربوط به ممنوعیت استفاده از پالایش‌شکن‌ها "مخاطب عمومی" ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

آماده‌سازی 20 هزارتن میوه شب عید/خرمای ماه رمضان 15درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود

افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است/ قیمت‌ها به روز شده‌اند

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.