وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد:
ساخت یک میلیون و 600 هزار واحد مسکونی خود مالکی طی چهار سال راه و شهرسازی

ساخت یک میلیون و 600 هزار واحد مسکونی خود مالکی طی چهار سال

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قطار ساخت مسکن روی ریل قرار گرفته است اظهار امیداواری کرد که طی چهار سال بیش از یک میلیون و 600 هزار واحد مسکونی خود مالکی ساخته شود.

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در مراسم تکریم و معارفه معاون مسکن و ساختمان این وزارتخانه، با اشاره به اهمیت مسئله تامین مسکن در دوره‌های مختلف بعد از انقلاب، و تشریح وضعیت دوره فعلی، گفت: بیش از 50 درصد درآمد خانوار صرف مسکن می‌شود و ادامه این روند معضل خواهد بود که باید تولید مسکن در کشور افزایش پیدا کند. البته ما نه ناامید هستیم و نه می‌گوئیم نمی‌شود، بلکه حتما می‌گوئیم شدنی است.
قاسمی ضمن تقدیر از تلاش‌های محمود محمودزاده معاون پیشین مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به خصوص طی یک سال گذشته، اضافه کرد: در حدود یک سال گذشته انصافا کارهای زیربنایی خوبی صورت گرفته است تا ریل آماده شود. الان قطار ساخت مسکن روی ریل است و خوب هم به پیش می‌رود.
وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به قانون جهش تولید مسکن، گفت: مواردی از این قانون که مربوط به اعتبارات صندوق ملی مسکن بود محقق و اجرایی نشده است که با محقق نشدن آن تحقق وعده ساخت سالی یک میلیون مسکن با دشواری همراه است.
وی افزود: ما با مشکلاتی در حوزه مسکن مواجه هستیم اما مشکلات حتما قابل حل است و شخص آقای رئیس جمهوری هم آمده‌اند پای کار و انصافا بعد از حضور ایشان در وزارتخانه پیگیری‌های خوبی انجام شد. تجربه مسکن مهر پیش روی ماست که باید از حُسن‌هایش استفاده کنیم و عیب‌هایش را برطرف کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در طرح نهضت ملی مسکن در برخی از استان‌ها پیشرفت خوبی داشته‌ایم، تاکید کرد: در بحث خود مالکی که زمین از خود مردم است با تخصیص وام و پروانه ساخت مردم خودشان خانه می‌سازند و امیدواریم طی چهار سال بیش از یک میلیون و 600 واحد مسکونی خود مالکی ساخته شود.
قاسمی با اشاره به اهمیت انبوه‌سازی در ساخت مسکن گفت: باید در بحث انبوه سازی روش‌های ساخت را تغییر داده و به سمت صنعتی‌سازی حرکت کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با برشمردن ویژگی های شخصی و کار آمدی محمود محمودزاده از وی تقدیر و تشکر و ابراز امیدواری کرد با حضور هادی عباسی و کمک سایر مدیران در وزارتخانه و با هماهنگی و همدلی تمامی همکاران، جهش خوبی در حوزه مسکن ایجاد شود و اتفاق بزرگی در حوزه مسکن رخ دهد.
قاسمی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه بنده خادم ملت و همه مردم ایران هستم، تاکید کرد: ان شاء الله با تلاش شبانه روزی در وزارتخانه در حوزه مسکن گام های بزرگی برداریم.
تعداد پروانه‌ها در سال جاری از 700 هزار پروانه عبور می‌کند
بنابر این گزارش محمود محمودزاده، معاون سابق مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در مراسم تکریم و معارفه معاونت مسکن و ساختمان این وزارتخانه با بیان اینکه در حوزه‌هایی همچون نظام مهندسی،‌ دفتر توسعه و مقررات اقدامات بزرگی صورت گرفته که در سایه عظمت مسکن کمتر به آن‌ها پرداخته شده است، عنوان کرد:‌ از این رو از همکارانمان که در این حوزه فعالیت دارند، قدردانی می‌کنم. چراکه برای اولین بار بحث برگزاری انتخابات الکترونیک در سازمان نظام مهندسی مطرح و شفاف‌سازی و مبارزه با سوء استفاده و تعارض منافع برای اولین بار در این دوره انجام شد و علی رغم همه تلاشی که صورت گرفت، از لحاظ پاکی نتوانستند به این سیستم ایرادی وارد کنند.
معاون سابق مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی طرح نهضت ملی و پیش از آن طرح اقدام ملی را یک طرح منعطف خواند و اعلام کرد: در طرح اقدام ملی که از سال 1398 آغاز شده بود غیر از 40 هزار واحد که در بافت فرسوده بود، فقط 31 هزار واحد تسهیلات بانکی دریافت کرده بود؛ در حالی که واحدهای مسکونی به 540 هزار واحد رسیده بود که قانون جهش تولید و پیگیری وعده دولت سیزدهم موجب سرعت قابل ملاحظه‌ای اجرای پروژه شد و امروز قریب به 40 هزار واحد به متقاضیان تحویل داده شد و صدهزار واحد دیگر آماده است.
معاون سابق مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: برای اولین بار سامانه‌هایی همچون سامانه اسکان و املاک ایجاد شد که اطلاعات بیش از 73 میلیون شهروند را دارا است و بزرگترین بانک اطلاعاتی کشور محسوب می‌شود. 
محمودزاده با بیان اینکه کد پستی و کد ملی قریب به 115 تا 12.5 میلیون خانوار متصل شده است، عنوان کرد: این امر بیانگر آن است هدف قانون در راستای قانون مالیات بر خانه‌های خالی تحقق یافت و این امر برای اولین بار در تاریخ امور مالیاتی کشور محقق شد.
وی افزود:‌ 67 درصد از خانه‌های خالی شناسایی شدند و به امور مالیاتی معرفی شدند که این امربه نوبه خود اقدامی عظیم محسوب می‌شود؛‌با این حال اما همکاری دستگاه‌ها در این میان بسیار کم بود. 
معاون سابق مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بیش از 350 هزار متقاضی خودمالک در سامانه ثبت نام کرده‌اند که تا کنون حدود 12 درصد از آن‌ها تسهیلات دریافت کرده‌اند و این رقم معادل کل پروانه‌های صادر شده طی یکسال است که در چهارماه محقق شد.
محمودزاده خاطرنشان کرد: اکنون 370 هزار پروانه آماده صدور وجود دارد که اگر توافقات با وزارت کشور نهایی شود، تعداد پروانه‌ها در سال جاری از 700 هزار پروانه عبور می‌کند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آغاز کمپین جدید رومینگ همراه اول؛ برای خبرنگاران و مسافران عراق و امارات

جهش خودروسازان در آبان ماه 1401

دستور وزیر اقتصاد برای تغییر روند تسهیل شرایط صدور مجوزهای کسب و کار/ خاندوزی: رویه فعلی اعتماد زداست

صدای مطالبه گر بازنشستگان در دولت و مجلس خواهیم بود

جزیره‌های فوتبال ظرفیت گسترش به کل شهر تهران را دارد

سامانه کالابرگ الکترونیکی آماده شد/ یارانه 300هزارتومانی حذف خواهد شد؟

سرمایه گذاری مشترک ایران و امارات در پروژه های امنیت غذایی

تنها 30درصد از اعتبارات سازمان حفاظت محیط زیست تخصیص پیدا کرده است/به ازای 7 هزار هکتار اراضی یک محیط بان وجود دارد

10 ماده برای فریلنسرهای دیجیتال

تامین مواد اولیه؛ چالش اصلی صنعت رنگ

فرهنگ بسیج محدود به تاریخ، جغرافی و یا حوزه های فعالیتی خاص نیست

پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز نیروی دریایی

جزئیات پانزدهمین شنبه امید و افتخار شهردارى تهران

معجزه شخصیت

نفوذ سامانه بارشی از فردا/ارتفاعات سفید پوش می‌شوند/کاهش 4 تا 7 درجه‌ای دما

بن بست توسعه صنعتی در ایران

هشدار دامپزشکی: تمام مزارع مرغ گوشتی و تخمگذار علیه آنفلوآنزا واکسینه شوند

5 تصمیم مرکز تتا برای تسهیل اعطای اینماد به لندتک‌ها

غنا استفاده از دلار را در تجارت نفت خود کاهش می‌دهد

سقف فروش ارز توافقی اسکناس برای دارندگان کارت بازرگانی افزایش یافت

تحلیل ادعای 10 استاد دانشگاه درباره سد چمشیر/ کیفیت رودخانه شور زهره متحول می‌شود

بررسی وضعیت اجرای امضای الکترونیک پزشکان/ قرائت گزارش نظارتی در مورد استنکاف دستگاه ها از اجرای سلامت الکترونیک در صحن علنی

واریز بیش از 49 هزار میلیارد تومان سود مجامع از طریق سجام

کاهش 70 درصدی بارندگی در تهران نسبت به سال گذشته / کاهش ١٦ درصدی بارش ها در کشور

سقف فروش ارز به دارندگان کارت بازرگانی 3 برابر شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.