خدمات‌رسانی به زائران اربعین در 7 گمرک راه و شهرسازی

خدمات‌رسانی به زائران اربعین در 7 گمرک

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرکل دفتر صادرات گمرک گفت: برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین صادرات کالا از سه مرز اصلی موقتاً قطع شد.

علی‌اکبر شامانی ، در مورد خدماتی که گمرک در مرزها به زائران و موکب ‌داران اربعین ارائه می‌کند، گفت: خدمات‌رسانی در ایام اربعین دو طیف دارد، یکی برای زائران هم‌وطنی که می‌خواهند در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند و عده‌ای با خودروهای شخصی به مرز مراجعه می‌کنند و یک سری موکب ‌دارانی که می‌خواهند در مسیر پیاده‌روی، خدماتی را به زائران ارائه کنند و آنها هم تجهیزاتی می‌خواهند به کشور عراق منتقل کنند.
وی افزود: برای ترخیص تجهیزات و صدور موقت خودروهای موکب ‌داران، اقلام مصرفی و تجهیزات آنها برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین در همه مرزهای کشور مرتبط با عراق شامل شلمچه، چزابه، مهران، خسروی، پرویزخان ، سومار و باشماق خدمات به زائران امام حسین(ع) ارائه می‌شود.
مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران گفت:‌ از تیرماه به گمرکات کشور اطلاع‌رسانی کردیم که خدمات و تشریفات به مرزها موکول نشود، بلکه در دو سه مرحله اعلام کردیم که برای خروج موقت کامیون‌ها و کالاهای مورد نیاز زائران و همچنین خودروهای سواری که می‌ خواهند خروج موقت بگیرند، در گمرکات مبدأ و گمرکات استانی تشریفات آن انجام شود و در گمرک‌های مرزی فقط یک نظارت کلی بر خروج موقت خودروها، کامیون‌های موکب ‌داران و کالاهای مواد اولیه مصرفی مانند گوشت، برنج، روغن، مرغ و سایر کالا که به صورت صادرات در مراکز آنها کارهای گمرکی آن انجام شود.
شامانی این را هم گفت:‌ ستاد مرکزی اربعین سهمیه کالاهای مصرفی برای هر گمرک استانی را از نظر گوشت، مرغ و برنج و روغن و سایر اقلام مشخص کرده و به تفکیک استانی ابلاغ کرده است.
مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران در مورد خروج دارو و مواد فاسدشدنی از مرز گفت: چون کارهای اصلی گمرکی آنها در مراکز گمرک استانی انجام شده است، در گمرک مرزی فقط یک کنترل کلی و بازبینی کلی انجام و کالاها خارج می‌شوند تا معطلی در این کالاها صورت نگیرد.
شامانی همچنین ادامه داد: برای اینکه در 3 مرز اصلی خروج زائران برای اینکه تداخلی بین خروج زوار و کالاهای موکب ‌داران با کالاهای صادراتی معمولی و تجاری پیش نیاید و برای زائران خطری نداشته باشد، بخشنامه کردیم که برای سه مرز اصلی یعنی مهران، شلمچه و چذابه در مدت زمان اربعین از ارسال کالاهای صادراتی تجاری به مرزهای مهران، شلمچه و چذابه با هماهنگی ستاد اربعین جلوگیری شود تا منجر به شلوغی برای زائران نشود.
وی اظهار داشت: صادرات کالاهای تجاری به جای سه مرز اصلی خروج زائران، از مرزهای جایگزین شامل پرویزخان ، خسروی،‌سومار و شیخ سله و مرز دریایی خرمشهر به صورت جایگزین انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: با این تدبیر شلوغی مرزهای اصلی کاسته می‌شود. همچنین خروج موقت کامیون‌های موکب ‌داران در گمرکات استانی انجام می‌شود تا در مرزها دچار ازدحام و شلوغی نباشیم.
قره‌بیگی مدیرکل گمرکات خوزستان هم اظهار داشت: از مرزهای خوزستان تاکنون 1720 کامیون موکب ‌داران شامل اقلام و تجهیزات موکب ‌ها تردد کرده‌اند. همچنین 69 دستگاه خودرو و سواری زائران و خودروهای آمبولانس وامدادی از مرزهای خوزستان عبور کرده‌اند.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه آهن: منتظر افزایش قیمت بلیت قطار هستیم

راه آهن: 13 ماه است قیمت بلیت قطار افزایش نیافته است

پرداخت 25 هزار میلیارد تومان یارانه به ایرلاین‌های داخلی

هواشناسی ایران1403/04/03؛هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی

شبیه‌ساز 3 بعدی برج کنترل تمام ایرانی افتتاح شد

وزارت دفاع: آماده تجهیز فرودگاهها با سامانه‌های ایرانی هستیم

احداث 850 کیلومتر خطوط ریلی در دولت سیزدهم/ ترانزیت کود پتاس و زغال سنگ از روسیه

مشتریان دنا پلاس دستی با اولویت تابستان 1403 بخوانند

آغاز عرضه 31 خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه + جدول

تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

400 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در کشور تولید می شود

نرخ تورم به 36.1 درصد کاهش یافت + جدول

آنکتاد: ایران 1.4 میلیارد دلار سرمایه خارجی در 2023 جذب کرد

خودداری نخست وزیر چین از دیدار با معاون صدراعظم آلمان

فراخوان خودروهای لوکس بنتلی در روسیه به دلیل نقص فنی

ابلاغ تصویب نامه هیات دولت مبنی بر اصلاح دستورالعمل اخیر نرخ خوراک و فرآورده‌های پالایشی/ پالایشگاه ها موظف به افشا آثار آن شدند

شرایط رایگان شدن قبوض آب اعلام شد

قرارداد احداث واحدهای آمونیاک و اوره پتروشیمی گلستان امضا شد

توجه ویژه به اصلاح شبکه فرسوده آب در دولت سیزدهم

جذب 1میلیارد و422میلیون دلار سرمایه خارجی توسط ایران در2023

نمودار بورس بالا رفت

باید از تاثیر افراد و ‌کرسی‌ها در سهم بری بودجه کم کنیم/ برخی از پروژه‌‎ها از حیزانتفاع خارج‌اند اما کلنگ می خورند

سرمایه‌گذاری‌های خارجی به سمت مناطق برخوردار سوق داده می‌شود/ ظرفیت های اقتصادی زیادی در بسیاری از مناطق کشور داریم

نگرانی بابت تأمین آب تابستان نداریم/ رشد ظرفیت تأمین آب شرب

نرخ تورم خرداد اعلام شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.