خدمات‌رسانی به زائران اربعین در 7 گمرک راه و شهرسازی

خدمات‌رسانی به زائران اربعین در 7 گمرک

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرکل دفتر صادرات گمرک گفت: برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین صادرات کالا از سه مرز اصلی موقتاً قطع شد.

علی‌اکبر شامانی ، در مورد خدماتی که گمرک در مرزها به زائران و موکب ‌داران اربعین ارائه می‌کند، گفت: خدمات‌رسانی در ایام اربعین دو طیف دارد، یکی برای زائران هم‌وطنی که می‌خواهند در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند و عده‌ای با خودروهای شخصی به مرز مراجعه می‌کنند و یک سری موکب ‌دارانی که می‌خواهند در مسیر پیاده‌روی، خدماتی را به زائران ارائه کنند و آنها هم تجهیزاتی می‌خواهند به کشور عراق منتقل کنند.
وی افزود: برای ترخیص تجهیزات و صدور موقت خودروهای موکب ‌داران، اقلام مصرفی و تجهیزات آنها برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین در همه مرزهای کشور مرتبط با عراق شامل شلمچه، چزابه، مهران، خسروی، پرویزخان ، سومار و باشماق خدمات به زائران امام حسین(ع) ارائه می‌شود.
مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران گفت:‌ از تیرماه به گمرکات کشور اطلاع‌رسانی کردیم که خدمات و تشریفات به مرزها موکول نشود، بلکه در دو سه مرحله اعلام کردیم که برای خروج موقت کامیون‌ها و کالاهای مورد نیاز زائران و همچنین خودروهای سواری که می‌ خواهند خروج موقت بگیرند، در گمرکات مبدأ و گمرکات استانی تشریفات آن انجام شود و در گمرک‌های مرزی فقط یک نظارت کلی بر خروج موقت خودروها، کامیون‌های موکب ‌داران و کالاهای مواد اولیه مصرفی مانند گوشت، برنج، روغن، مرغ و سایر کالا که به صورت صادرات در مراکز آنها کارهای گمرکی آن انجام شود.
شامانی این را هم گفت:‌ ستاد مرکزی اربعین سهمیه کالاهای مصرفی برای هر گمرک استانی را از نظر گوشت، مرغ و برنج و روغن و سایر اقلام مشخص کرده و به تفکیک استانی ابلاغ کرده است.
مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران در مورد خروج دارو و مواد فاسدشدنی از مرز گفت: چون کارهای اصلی گمرکی آنها در مراکز گمرک استانی انجام شده است، در گمرک مرزی فقط یک کنترل کلی و بازبینی کلی انجام و کالاها خارج می‌شوند تا معطلی در این کالاها صورت نگیرد.
شامانی همچنین ادامه داد: برای اینکه در 3 مرز اصلی خروج زائران برای اینکه تداخلی بین خروج زوار و کالاهای موکب ‌داران با کالاهای صادراتی معمولی و تجاری پیش نیاید و برای زائران خطری نداشته باشد، بخشنامه کردیم که برای سه مرز اصلی یعنی مهران، شلمچه و چذابه در مدت زمان اربعین از ارسال کالاهای صادراتی تجاری به مرزهای مهران، شلمچه و چذابه با هماهنگی ستاد اربعین جلوگیری شود تا منجر به شلوغی برای زائران نشود.
وی اظهار داشت: صادرات کالاهای تجاری به جای سه مرز اصلی خروج زائران، از مرزهای جایگزین شامل پرویزخان ، خسروی،‌سومار و شیخ سله و مرز دریایی خرمشهر به صورت جایگزین انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: با این تدبیر شلوغی مرزهای اصلی کاسته می‌شود. همچنین خروج موقت کامیون‌های موکب ‌داران در گمرکات استانی انجام می‌شود تا در مرزها دچار ازدحام و شلوغی نباشیم.
قره‌بیگی مدیرکل گمرکات خوزستان هم اظهار داشت: از مرزهای خوزستان تاکنون 1720 کامیون موکب ‌داران شامل اقلام و تجهیزات موکب ‌ها تردد کرده‌اند. همچنین 69 دستگاه خودرو و سواری زائران و خودروهای آمبولانس وامدادی از مرزهای خوزستان عبور کرده‌اند.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پیش بینی افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

تضمین امنیت غذایی با کشت بهینه خاک/ دلال بازی در بازار تراکتور

دورخیز آمریکا برای نفت 70 دلاری

چین و تایوان، مبدا اصلی واردات پیچ

بیشترین حجم تولید فولاد کشور در بازار داخل

هنر بخشیدن خود

چند دستگاه به درگاه ملی خدمات هوشمند متصل شدند؟

معضل یارانه نقدی

زمانه خود را بشناس

5 ساعت تا «باران برگ»

سوال هایی برای سنجش و افزایش اعتماد مشتری

صحت‏‏‌سنجی ادعای رکوردشکنی مصرف ترافیک داخلی

سقف بهای نفت؛ از خوش‌بینی تا کابوس

نقطه روشن در بازار خاکستری خودرو

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

وزن اعتماد در سبد سهام

سفر ابدی آوازه‌خوان توسعه

ماشه حمله به تورم مسکن

دفاع بانک مرکزی از دولت

پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

لیدر اصلاحات در جبهه اصولگرایان

میراث‌فرهنگی ناملموس «هنر ساختن و نواختن عود» جهانی شد

«یلدا/ چله» جهانی شد

جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.