مابه التفاوت‌های گرانفروشی بلیت اربعین را می‌پردازیم/ مخالف فروش حضوری بلیت هواپیما بودیم/ منع پرواز ایرلاین گرانفروش تا بازپرداخت پول مازاد راه و شهرسازی

مابه التفاوت‌های گرانفروشی بلیت اربعین را می‌پردازیم/ مخالف فروش حضوری بلیت هواپیما بودیم/ منع پرواز ایرلاین گرانفروش تا بازپرداخت پول مازاد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرکل بازرسی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه از روز اول مخالف فروش حضوری بلیت هواپیما بودیم، گفت: تمام مابه‌ التفاوت گرانفروشی‌ بلیت‌های زمینی و هوایی را به زائران برمی‌گردانیم.
حسین مذنب درباره وضعیت فروش بلیت هوایی و زمینی اربعین و اعتراض زائران درباره گرانفروشی‌های بلیت اتوبوس اظهار داشت: روز گذشته در جلسه ستاد اربعین در وزارت کشور افزایش بلیت اتوبوس تنها در بازه زمانی اربعین از 75 درصد به 100 تصویب شد. پیش از این قیمت اتوبوس برای مسیرهای اربعین نسبت به دو سال گذشته تا 75 درصد افزایش یافت اما روز گذشته در جهت ارایه مشوق به رانندگان و دارندگان اتوبوس و شرکت‌ها افزایش قیمت بلیت به 100 درصد رسید.
وی درباره فروش بلیت 900 هزار تومانی اتوبوس در پایانه‌ها و ترمینال‌های تهران گفت: با احتساب افزایش 100 درصدی بلیت اتوبوس، قیمت بلیت مسیر تهران- مهران به حدود 500 هزار تومان می‌رسد و فروش با هر قمیتی بالاتر از این رقم تخلف است. بازرسان وزارت راه‌ و شهرسازی و سازمان راهداری به صورت شبانه روز در پایانه‌ها حضور دارند و مستقر هستند و مسافران باید این تخلفات را به بازرسان گزارش و اطلاع دهند.
مذنب با بیان اینکه گشت نامحسوس هم در ترمینال‌ها، پایانه‌ها و فرودگاه‌ها حضور دارند و با مشاهده تخلفات، از طرق مختلف به موضوع ورود می‌کنند، اظهار داشت: هر شکایتی که از سوی زائران در مورد تخلفات گرانفروشی گزارش شود بلافاصله موضوع مورد پیگیری قرار می‌گیرد. در بحث گرانفروشی بلیت اتوبوس تا کنون با دو شرکت متخلف برخورد کرده‌ایم و از آنها تعهد گرفته شده و با جبران و بازگرداندن هزینه اضافی به زائران دیگر شاهد تخلفی از آنها نبودیم. درباره گرانفروشی بلیت هواپیما هم به طور قطع هزینه بالاتر از 6 میلیون تومان برای بلیت رفت و برگشت را از ایرلاین متخلف بازپس‌گیری و به زائر برمی‌گردانیم.
مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی گفت: از 14 هزار دستگاه اتوبوس موجود در ناوگان حمل و نقل عمومی، 8 هزار دستگاه را به جابه جایی زائران اربعین حسینی اختصاص دادیم و همان زمان ستاد اربعین اعلام کرد که با این موجودی 6 هزار دستگاه اتوبوس کسری وجود دارد از این رو از استانداران هر استان درخواست کردیم که ناوگان عمومی صنایع خود را دراختیار زائران همان استان بگذارد که خوشبختانه تا حدودی کسری ناوگان حمل و نقل جاده‌ای برطرف شد.
وی با تاکید بر استقبال مردم از حضور در مراسم اربعین حسینی ادامه داد: در حالی که هنوز 10 روز تا اربعین باقی مانده، شاهد تقاضای قابل ملاحظه برای حضور مردم اربعین حسینی در کشور عراق هستیم به طوری که دو شب گذشته تنها از ترمینال غرب تهران 6 هزار زائر با بیش از 300 دستگاه اتوبوس عازم مهران شدند و در 24 ساعت روز گذشته تعداد خروج از مرز مهران به رکورد تردد 133 هزار زائر رسید و در مرز خسروی که معمولا تردد زا ئر از این مرز در سنوات گذشته کمتر بوده، با جمعیت قابل توجه از زائران مواجه شدیم.
مذنب با تاکید وزیر راه و شهرسازی برای کنترل قیمت بلیت در بخش هوایی گفت: طبق اعلام قبلی وزیر راه قرار بر این است که قیمت بلیت هواپیما در رفت و برگشت 6 میلیون تومان باشد و شب گذشته بنده در فرودگاه امام حضور داشتم، اجازه پرواز به ایرلاینی که بلیت را بالای این قیمت مصوب به زائران فروخته بود را ندادیم تا زمانی که مابه تفاوت را به زائران برگرداند.
وی تاکید کرد: باید توجه داشته باشیم ظرفیت ناوگان هوایی برای ایام اربعین جابه‌جایی 60 هزار زائر است در حالی که سایت سماح حدود 500 هزار نفر برای بلیت هواپیما ثبت‌نام کرده‌اند و به طور قطع با این محدودیت امکان فروش بلیت به این جمعیت از متقاضیان وجود ندارند.
مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه از روز اول با فروش حضوری از سوی یکی از ایرلاین‌ها مخالف بودیم، گفت: وزارت راه و شهرسازی با فروش بلیت حضوری موافق نبود چراکه ابهاماتی در این زمینه وجود دارد و برای تمام متقاضیان امکان خرید بلیت حضوری آن هم فقط در تهران وجود ندارد و به این موضوع هم ورود کردیم و با تعدادی از مدیران هم برخورد شد .
مذنب افزود: وزارت راه و شهرسازی با روز فروش بلیت اتوبوس از سوی سازمان راهداری هم مخالف بود چراکه حضور روزانه متقاضیان در ترمینال‌ها منطقی نبود و باعث ازدحام می‌شد از این رو سازمان راهداری پذیرفت 50 درصد بلیت را پیش فروش کند اما در بحث ساز و کار بلیت فروشی برخی از ایرلاین‌ها همکاری نکردند.
وی درباره اعتراض برخی از متقاضیان بلیت هواپیما مبنی بر اینکه پس از واریز وجه بلیتی برای آنها صادر نشد هر چند که وجه به انها برگردانده شد اما فرصت خرید بلیت را از دست دادند، گفت: افرادی که دچار این مشکل شدند حتما به وزارت راه و سازمان هواپیمایی موضوع را اطلاع دهند اما از همان روز اول اعلام کردیم که فروش بلیت از سوی سایت‌های خارج از شرکت‌های هواپیمایی ممنوع است و هیچ یک از ایرلاین ها نباید بلیت اربعین را از طریق سایت‌هایی فروش بلیت غیر از سایت اصلی شرکت به فروش برسانند.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

هواشناسی ایران 1401/09/09؛ پیش‌بینی بارش باران و برف 5روزه در کشور

شرایط پلاک گذاری کامیون و کشنده های وارداتی تعیین شد

بررسی عملکرد نظام بانکی در سال اول اجرای قانون جهش تولید مسکن/ جریمه مالیاتی در انتظار بانک‌های متخلف

3 محور تفاهمات ایران و ترکمنستان در سفر وزیر نیرو/ تاکید بر افزایش ظرفیت مبادلات برق

از تسهیل صادرات هوایی محصولات کشاورزی تا اقدام برای تامین امنیت غذایی

رکوردزنی جدید قیمت سکه/ تجارت ترجیحی با پاکستان فعال شد

افزایش سهمیه پایه ناوگان دیزلی/انتقال آب سد آزاد به خانه های مردم

از اختصاص آفرهای پروازی تا تفکیک وزارت راه و شهرسازی

جزئیاتی از سخت‌ترین پروژه آبرسانی کشور/ کیفیت آب سنندج متحول می‌شود

پیش بینی افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

تضمین امنیت غذایی با کشت بهینه خاک/ دلال بازی در بازار تراکتور

دورخیز آمریکا برای نفت 70 دلاری

چین و تایوان، مبدا اصلی واردات پیچ

بیشترین حجم تولید فولاد کشور در بازار داخل

هنر بخشیدن خود

چند دستگاه به درگاه ملی خدمات هوشمند متصل شدند؟

معضل یارانه نقدی

زمانه خود را بشناس

5 ساعت تا «باران برگ»

سوال هایی برای سنجش و افزایش اعتماد مشتری

صحت‏‏‌سنجی ادعای رکوردشکنی مصرف ترافیک داخلی

سقف بهای نفت؛ از خوش‌بینی تا کابوس

نقطه روشن در بازار خاکستری خودرو

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

وزن اعتماد در سبد سهام

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.