انتخاب کیش به‌عنوان هاب صادرات صنایع‌دستی گردشگری

انتخاب کیش به‌عنوان هاب صادرات صنایع‌دستی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی و سازمان منطقه آزاد کیش، انتخاب این جزیره را به‌عنوان محلی برای تولید و عرضه صنایع‌دستی سراسر کشور و تبدیل آن به پایانه صادرات صنایع‌دستی مناسب دانست.

به گزارش فصل اقتصاد، آیین انعقاد تفاهمنامه همکاری بین کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی جمهوری اسلامی ایران و سازمان منطقه آزاد کیش با حضور مریم جلالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، محمدحسین صوفی مدیرعامل کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی و مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ظهر امروز سه‌شنبه 15 شهریورماه 1401 در کیش برگزار شد.
در این آیین جلالی کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی را جزو سفیران هویت بنیان در حوزه صنایع‌دستی عنوان و بر لزوم عرضه اقلام و صنایع‌دستی متنوع در کیش تاکید کرد.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، افزود: انتظار داریم که در کیش مانند رنگین‌کمان تنوع اقلام و صنایع دستی داشته باشیم. همچنین میراث ناملموس ما می‌تواند در کنار آداب و رسوم و اقوام پررنگ‌تر شود. 
وی امضای این تفاهم‌نامه را در راستای تولید و عرضه صنایع‌دستی در کیش همچنین تبدیل این جزیره به هاب و پایایانه صادرات صنایع‌دستی به دیگر کشورها مفید ارزیابی کرد.
در ادامه مدیرعامل کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی در این مراسم به سبقه 90 ساله کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی و ثبت آن به‌عنوان چهارمین شرکت ثبتی ایران، اشاره کرد و افزود: افزود: گردشگری و تسهیل ورود و خروج گردشگران از سالیان دور اهمیت داشته و اهمیت این موضوع موجب ثبت کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی شده است.
صوفی با اشاره به عضویت کانون در انجمن‌های مهم دنیا به تشریح ماموریت‌های این مجموعه پرداخت و گفت: «برگزاری نمایشگاه‌های خارجی برای معرفی ایران در سطح بین‌الملل، ساماندهی فعالیت کمپرها، سافاری، آفروید، صدور اسناد بین‌المللی خودرو مانند پلاک و گواهینامه‌های بین‌المللی، فعالیت در حوزه امدادخودرو و امدادرسانی به گردشگران از جمله فعالیت‌های کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت کیش به‌عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور، افزود: سبقه تاریخی و تمدنی، جاذبه‌های متعدد گردشگری در کنار جاذبه‌های تاریخی در این جزیره فرصت مغتنمی را فراهم کرده تا بیش از گذشته بتوانیم در راستای معرفی کیش اقدام کنیم. 
مدیرعامل کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی ابراز امیدواری کرد که این همکاری منجر به تسریع اقدامات و اهداف موثر دو جانبه و شکوفایی گردشگری کیش در دوران پساکرونا شود.
صوفی با تاکید بر ضرورت به روز شدن تفاهم‌نامه و ایجاد مسیر اجرایی برای آن، تریح کرد: باید آمار کمی نیز به تفاهم نامه در راستای اجرایی شدن آن افزوده شود و استمرار آن برای برنامه کمی و زمان بندی محقق شود. 
همکاری با وزارت میراث‌فرهنگی و کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی موجب تحقق نقشه جامع گردشگری کیش می‌شود
همچنین مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اشاره به تنوع حوزه‌های گردشگری در کیش تصریح کرد: به دلیل فقدان نگاه مدیریت علمی در کیش از ظرفیت‌های گردشگری و تجاری این جزیره استفاده درستی نشده است. در حوزه گردشگری نواقصی وجود داشت که با بررسی‌های انجام شده و مشورت با کارشناسان و نخبگان نقشه جامعی را تهیه کرده‌ایم. 
وی با اشاره به اینکه این نقشه جامع در راستای استفاده از ظرفیت‌های کیش و با نگاه علمی به کار گرفته می‌شود، گفت: ما نیازمند تکمیل زنجیره گردشگری در جزیره کیش هستیم و در این راستا استفاده از تجارب ملی و بین‌المللی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی حائز اهمیت است.
مدیرعامل منطقه آزاد کیش تصریح کرد: تخصص شما تنوع‌بخشی و به کارگیری ظرفیت‌های فرهنگی، آداب و رسوم و غیره است و امیدوارم استفاده درستی از این ظرفیت‌ها شود. 
وی با ابراز امیدواری از تبدیل کیش به‌عنوان ویترین گردشگری ایران، افزود: با توجه به ظرفیت‌های بالای موجود در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی از تحقق این مسئله اطمینان دارم. 
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

هنر بخشیدن خود

چند دستگاه به درگاه ملی خدمات هوشمند متصل شدند؟

معضل یارانه نقدی

زمانه خود را بشناس

5 ساعت تا «باران برگ»

سوال هایی برای سنجش و افزایش اعتماد مشتری

صحت‏‏‌سنجی ادعای رکوردشکنی مصرف ترافیک داخلی

سقف بهای نفت؛ از خوش‌بینی تا کابوس

نقطه روشن در بازار خاکستری خودرو

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

وزن اعتماد در سبد سهام

سفر ابدی آوازه‌خوان توسعه

ماشه حمله به تورم مسکن

دفاع بانک مرکزی از دولت

پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

لیدر اصلاحات در جبهه اصولگرایان

میراث‌فرهنگی ناملموس «هنر ساختن و نواختن عود» جهانی شد

«یلدا/ چله» جهانی شد

جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

دستگیری یک مرد آمریکایی به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران

پرستاری مجلس از حقوق پرستاران

عقب نشینی دلار در بازار جهانی/ بدترین عملکرد ماهانه دلار در 12 سال گذشته رقم خورد

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس وارد تبریز شدند/ بازدید از 8 شهرستان استان آذربایجان شرقی در دستور کار اعضای این کمیسیون قرار دارد

تاثیر نادرِ عناصر نادر

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.