تعمیر 9 فروند هواپیمای مسافربری روسیه در ایران/ رستم قاسمی: از جرم مشاورم بی‌اطلاعم راه و شهرسازی

تعمیر 9 فروند هواپیمای مسافربری روسیه در ایران/ رستم قاسمی: از جرم مشاورم بی‌اطلاعم

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با بیان " از جرم مشاورم بی‌اطلاع هستم، گفت: در زمان حاضر 9 فروند هواپیمای مسافربری روسیه در کشور در حال تعمیر هستند.

به گزارش فصل اقتصاد ، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این‌که از اواخر سال گذشته موضوع اربعین را در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: در مرز میرجاوه برای ورود متقاضیان از پاکستان مسیری در نظر گرفته شد که به صورت شبانه روزی روی آن کار شده و آماده است.
وی با بیان این‌که وضع جاده‌ها مناسب بوده 1300 میلیارد تومان برای اصلاح جاده ها هزینه شده است، افزود:‌ برای انتقال حدود 5 میلیون زائر اربعین به 14 هزار دستگاه اتوبوس نیاز است که هم‌اکنون 8000 اتوبوس داریم.
وی از دستور معاون اول رئیس جمهور دستور برای به‌کارگیری وسایل حمل ونقل عمومی برای تردد زائران اربعین به مرزها خبر داد و با بیان "توصیه می‌شود مردم با توجه به تامین پارکینگ از وسایل شخصی خود استفاده کنند" گفت: در واقع اتوبوس برای جابه جایی زائران کم است و حتی با برخی از مقامات کشورهای همسایه صحبت شد که 3تا 4 هزار اتوبوس اجاره کنیم که موفق نشدیم.
تردد در آزادراه‌ها رایگان شد
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دستگاه ها مکلف هستند که وسایل نقلیه عمومی خود را در اختیار ما قرار دهند ولی تاکنون همکاری انجام نشده است. سهمیه تمامی دستگاه ها مشخص است که معاون اول رئیس جمهور دستور داده که آنها در اختیار وزارت راه وشهرسازی قرار دهند.
قاسمی با اعلام این‌که از 16 تا 30 شهریور عبور از تمام آزادراه‌های کشور رایگان است،‌ تصریح کرد: در بخش حمل‌ونقل ریلی ظرفیت جابجایی 300 هزار نفر در ایام اربعین فراهم شده و در این حوزه افزایش قیمتی نداشته‌ایم.
وی با یادآوری این‌که در بخش ریلی باید 30 درصد بار کشور و 30 درصد مسافر حمل شود که تنها 10 درصد را حمل می کنیم،‌افزود: سن ناوگان ریلی کشور بسیار بالا است. در زمان حاضر 14 هزار کیلومتر راه آهن داریم و برای تردد در آنها 1000 لوکوموتیو نیاز است. زیرساخت ما قدیمی است وبرای بخش حمل ونقل ریلی که ارزان و ایمن باید برنامه و تحول اساسی داشته باشیم.
قاسمی بیان کرد: با چند کشور همسایه برای توسعه بار ترانزیتیب تفاهم نامه چند جانبه امضا کرده ایم که ظرف 3 ماه اجرایی می شود. برنامه جابه‌جایی 200 میلیون تن بار در بین کشورهای همسایه را داریم که در کشور ما هیچ گاه بالاتر از 3 میلیون تن جابه جایی بار نداشته ایم و امروز به بیش از 10 میلیون تن رسانده ایم. نیازمند تحول جدی در حوزه حمل ونقلی هستیم.
وی تاکید کرد: از سوی دیگر یک برنامه 4 ساله در حوزه ترانزیت و ناوگان و توسعه حجم بار ترانزیتی وجود دارد. قطار چینی به زودی از ایران عبور می کند و درخواست های بسیار زیادی برای جابه جایی بار از کشور روسیه هم داریم. عملیات اجرایی تمامی کریدورها شروع شده است.
با تخلفات ایرلاین‌ها در اربعین برخورد می‌شود
وی همچنین با یادآوری قیمت 6 میلیون تومانی پروازهای رفت و برگشت اربعین، اضافه کرد: هیچ ایرلاینی حق ندارد گران فروشی کند. تاکنون 150 پرواز به نجف داشته ایم و طبق گزارش ارائه شده تعداد تخلف ها محدود بوده است. ممکن است تخلفاتی باشد که با آن برخورد می شود و در صورت مشاهده تخلف مسافران به میز خدمت مراجعه کنند. زائران نباید یک ریال هم بیشتر از نرخ 6میلیون تومان پرداخت کنند.
وی اظهار کرد: فرودگاه نجف یک فرودگاه کوچک است و قابلیت پذیرش بیش از این تعداد پرواز را ندارد و در حال رایزنی هستیم. ما در خواست هزار پرواز را کرده ایم که طرف عراقی هنوز آنرا نپذیرفته است.
تعمیر هواپیماهای روسی در ایران
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که حمل‌ونقل هوایی امکان سرویس‌دهی به 100 تا 110 هزار زائر اربعین را دارد از عزل مدیر یکی از ایرلاین‌های داخلی به دلیل "تخلف در موضوع اربعین و دیگر موضوعات" خبر داد و گفت: با سازوکارهای در پیش‌ گرفته شده تعداد هواپیماهای فعال ناوگان هوایی از 76 فروند به 170 فروند رسیده است. ضمن این‌که طی چند ماه گذشته برای تعمیر هواپیما در شرایط خوبی قرار داریم و امروز 9 فروند هواپیمای مسافربری روسیه در ایران در حال تعمیر هستند.
قاسمی با اشاره به این‌که یک فرصت بسیار خوبی در ایران فراهم شد و کشور به تکنولوژی تعمیرات دست یافته است درباره بازداشت مشاورش گفت: یک نفر بیشتر بازداشتی در وزارت راه و شهرسازی نداشته ایم.به عنوان وزیر اطلاعی نداریم چرا بازداشت شده و جرم او چیست.
وی در ادامه به موضوع مسکن در کشور پرداخت و با بیان این‌که 10 تا 12 میلیون واحد فاصله بین عرضه و تقاضا در بخش مسکن داریم، تصریح کرد: با انجام اقدامات موثر، ایجاد سامانه‌های لازم و تامین زمین، از مهر ماه به بعد هر ماه تعدادی واحد مسکونی را تحویل خواهیم داد.در شهرهای کوچک 200 متر زمین رایگان برای ساخت مسکن به مردم خواهیم داد. 140 هزار واحد به این شیوه در حال ساخت است و در شهر ایوانکی ساخت واحدها به شکل یک طبقه و دو طبقه خواهد بود.
وی با بیان این‌که ساخت مسکن تدریجی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم، یادآور شد: تا پایان دولت بیش از 800 هزار واحد به دلیل آنکه یک طبقه ساخته می شود و ارزان‌تر است تحویل داده خواهد شد.
به گفته وی، در بحث خودمالکی 300 هزار واحد در حال ساخت داریم زمین را خود صاحب ملک می آورد و تمامی خدمات و مزیت های نهضت‌ ملی مسکن را در اختیار آنها قرار می دهیم و هدف ما آن است که عرضه مسکن را زیاد کنیم. انبوه سازی که در قالب قرارداد سه جانبه است که نیاز به شهر سازی و تامین خدمات و زیر ساخت داریم. در قزوین 10 هزار واحد، در شهرهای مختلف و خراسان جنوبی و خراسان رضوی 50 هزار واحد ساخته خواهد شد.
مردم برای دریافت زمین ثبت‌نام کنند
وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این‌که معمولا این واحدها توسط خود مردم ساخته می شود، اظهار کرد: این ساخت‌وسازها به دلیل آنکه به صورت‌ یک طبقه است زودتر ساخته می شود. در شهرهایی که زمین داریم سایت ثبت نام باز است و زمین تحویل می دهیم. 900 شهر زیر 50 هزار نفر جمعیت در کشور داریم که در برخی از شهرها مانند مناطق شمال کشور به دلیل کمبود زمین بلندمرتبه سازی خواهیم کرد.
قاسمی با بیان " از مردم درخواست می کنیم که در این زمینه ورود کنند و زمین تحویل بگیرند" به طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و افزود: تا دوسال آینده زمین های لازم را در اختیار داریم. رئیس جمهور برای ساخت مسکن دغدغه جدی داشته و بر تسریع ساخت و ساز مسکن تاکید دارد. تا پایان شهریور اراضی نهضت ملی مسکن باید تحویل داده شوند. پس از دستور رئیس جمهور با اداره ثبت اسناد املاک تفاهم نامه امضا شد و اگر دستگاه های اجرایی ظرف یک ماه اراضی در اختیار وزارت راه‌ قرار ندهند یک طرفه به نام این وزارت خانه سند می خورد.
وی با اعلام این‌که امروز امروز با ارتش توافق خوبی را امضا خواهیم کرد و گفت: تامین مالی جدید برای نهضت ملی مسکن در راه است. بانک‌ها مکلف هستند 20 درصد از تسهیلات‌دهی خود را به مسکن اختصاص دهند اما از بانک ها در پرداخت تسهیلات راضی نیستیم و در این زمینه تنها یک بانک مسکن در پرداخت تسهیلات همکاری لازم را داشته است.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.