دبیر اول فراکسیون ایثارگران مجلس:
50 درصد قوانین حوزه ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی اجرا نمی‌شوند شهری

50 درصد قوانین حوزه ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی اجرا نمی‌شوند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - دبیر اول فراکسیون ایثارگران مجلس، با انتقاد از عدم اجرای قوانین حوزه ایثارگران توسط برخی دستگاه‌های اجرایی با اشاره به طرح شکایت از دستگاه‌های استنکاف‌کننده به کمیسیون اصل 90 و سازمان بازرسی کل کشور از تلاش مجلس برای ریل‌گذاری جدیدی در برنامه هفتم توسعه به منظور تسریع روند تحقق مطالبات جامعه ایثارگران خبر داد و گفت: 50 درصد قوانین حوزه ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی اجرا نمی‌شوند.

علی اکبر بسطامی ، در مورد درخواست جمعی از ایثارگران برای ورود فراکسیون ایثارگران مجلس به موضوع آیین‌نامه جدید مواد 66 و 70 قانون جامع ایثارگران، گفت: یکی از مشکلات موجود در کشور تورم قوانین است و اجرای قانون همیشه وجه المصالحه بسیاری از مسئولان اجرایی کشور می‌شود. اگر ما قوانین را در کشور به درستی اجرا می‌کردیم هم مبتنی بر عدالت بود و هم رضایت عمومی جلب می‌شد.
50 درصد قوانین حوزه ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی اجرا نمی‌شوند
نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه حدود 50 درصد قوانین موضوعه کشور که به تایید مجلس و شورای نگهبان رسیده است، اجرا نمی‌شوند که بخش عمده‌ای از آنها نیز در حوزه ایثارگران است.
وی با تاکید بر اینکه ایثارگران ولی نعمتان جامعه هستند و نظام جمهوری اسلامی ایران هم مدیون زحمات آنها است تصریح کرد: هم‌اکنون بسیاری از قوانین در حوزه تحصیلات تکمیلی خانواده معظم شهدا، اعمال مواد 45 و 38 قانون برنامه ششم و اکثر قوانین مرتبط با حوزه ایثارگران چه در بحث استخدام‌ها و چه تحصیلاتشان، حق پرستاری و خودروی جانبازان و بکارگیری فرزندانشان اجرا نمی‌شوند که مشکلاتی را به همراه داشته است.
عضو ناظر مجلس در شورایعالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کشور خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است تمام مسئولان در قبال اجرای قوانین حوزه ایثارگران مسئول هستند به همین دلیل جلسات بسیاری را به ویژه در حوزه تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران هم در کمیسیون اجتماعی و هم فراکسیون ایثارگران برگزار کردیم چرا که بخش‌هایی از دولت و حوزه‌های اجرایی در این زمینه همراهی نکرده و از اجرای قانون استنکاف می‌کنند.
موضوع شکایت فراکسیون ایثارگران پیرامون نحوه اجرای قوانین حوزه ایثارگری
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: ما مصمم هستیم در فراکسیون ایثارگران مجلس و کمیسیون اجتماعی که یکی از وظایف ذاتی آن نظارت بر نظام پرداخت‌ها، سیستم حقوق و مزایا، نحوه استخدام‌ها و پیگیری مطالبات جامعه ایثارگران است اجرای قوانین حوزه ایثارگری در برنامه‌های توسعه کشور، اسناد بالادستی، احکام دائمی برنامه ششم توسعه و بودجه سنواتی را پیگیری کنیم تا به درستی اجرا شوند.
وی بیان کرد: بعد از ایام سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخاباتی و نظارت میدانی جلساتی را با مسئولان مربوطه خواهیم داشت ضمن اینکه سازمان‌های ناظر را در این خصوص درگیر کردیم همچنین به کمیسیون اصل 90 مجلس، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور شکایت کردیم تا به موضوع استنکاف مسئولان اجرایی کشور از اجرای قوانین حوزه ایثارگری ورود پیدا کنند.
دولت برخلاف قانون؛ قوانین حوزه ایثارگران را تفسیر می‌کند
بسطامی افزود: یکی دیگر از مشکلاتی که در حوزه اجرای قوانین حوزه ایثارگران وجود دارد این است که گاه دولت مفسر قانون می‌شود و این در حالی است که تفسیر قانون برعهده مجلس بوده و دولت مجری قانون است اما متاسفانه بین مجری و ناظر خلط مبحثی شده است به گونه‌ای که ما گاه از بُعد نظارتی استفساریه‌هایی در این حوزه می‌دهیم اما باز هم دیوان عدالت اداری استفساریه داده و نظر خود را اعمال می‌کند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: یکی از کارهایی که در کمیسیون اجتماعی و فراکسیون ایثارگران دنبال می‌کنیم، این است که در آستانه تدوین برنامه هفتم توسعه کشور ریل‌گذاری‌های جدیدی را ایجاد کنیم تا خلاءهایی که در حوزه اجرای قوانین حوزه ایثارگری وجود دارد، رفع شود که بتوانیم حق واقعی جامعه ایثارگران که همگی مدیون رشادت‌های آنها هستیم را محقق سازیم.
دبیر اول فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بنده رجاء واثق دارم که هم مجلس شورای اسلامی به طور اعم و هم کمیسیون اجتماعی و فراکسیون ایثارگران به طور اخص دنبال این هستیم که از طریق مبادی ذیربط و حوزه‌های اجرایی بتوانیم قوانین حوزه ایثارگری را به طور کامل و دقیق اجرا کنیم./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بازار سرمایه منفی شد

خطرات مالی تغییرات اقلیمی

کمای سیاستی بازار مسکن

بازگشت به جنگ در سایه

وزن یارانه‌ها در بودجه 1403

بانک‌ها در تله آفساید

شِکِل رژیم صهیونیستی ریخت

هواشناسی ایران1403/01/28؛بارش شدید و سیلاب در نوار جنوبی

ساخت نهضت ملی مسکن بدون آورده متقاضیان

تکذیب محدودیت پرواز در کشور

خریدوفروش غیرقانونی امتیاز نهضت ملی مسکن با نرخ‌های نجومی

برقراری 3.5 میلیون تماس تلفنی با سامانه 141

ثبت معاملات غیرقانونی نهضت ملی مسکن در برخی دفاتر اسناد رسمی

آماده‌سازی ناوگان ایران‌ایر برای حج 1403

رشد 184 درصدی عبور کالا از مرز آستارا

جزئیات جلسه خودرویی وزیر صمت با شورای رقابت

43 درصد از بیکاران کشور فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها هستند

طلای جهانی از ترس تنش صعودی شد!

کاهش حاشیه سود شرکت ها از 34 درصد به 13 درصد

دستمزد مقطوع مبنای کسر حق بیمه مشاغل صنوف در سال 1403 اعلام شد

ویترین تسنیم شماره 645

هشدار عرضه دلار تقلبی در بازار آزاد

قیمت‌ روز ارزهای مبادله‌ای/ دلار ثابت ماند

آغاز سومین حراج شمش طلا در سال جدید از ساعت 12 امروز

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/01/28

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.