سوت‌زنی| جوابیه فولاد شادگان به خبر فیش حقوقی 70 میلیونی/ آیا فیش جعلی است؟ تولید و تجارت

سوت‌زنی| جوابیه فولاد شادگان به خبر  فیش حقوقی 70 میلیونی/ آیا فیش جعلی است؟

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - فولاد شادگان طی جوابیه‌ای در رابطه با بیش حقوقی 70 میلیونی یکی از مدیران این شرکت اعلام کرده است، که این فیش جعلی بوده و حق بدی آب و هوا برای همه پرسنل پرداخت می‌شود، در حالی که موارد قابل توجهی مطرح است.

به گزارش فصل اقتصاد، براساس گزارشی که یک منبع آگاه در سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس ثبت کرده است، فیش حقوقی 70 میلیون تومانی برای یکی از مدیران شرکت فولاد شادگان برای اردیبهشت‌ماه سال جاری درنظر گرفته شده بود، که با همین موضوع گزارش خبری با عنوان سوت‌زنی|حقوق 70 میلیونی مدیر منابع انسانی فولاد شادگان/ حق بدی آب و هوا فقط برای مدیران؟ منتشر شد.
در همین راستا فولاد شادگان جوابیه به خبرگزاری فارس ارسال کرده که به شرح زیر است:
«در ابتدا لازم است به اطلاع برساند، فیش حقوقی منتشرشده از سوی آن خبرگزاری جعلی بوده و هیچ‌گونه وجاهت قانونی ندارد. شرکت صنعت فولاد شادگان این حق را برای خود قائل است که با توجه به هتک حیثیت افراد و اتهام‌زنی نامشروع، از طرق مقتضی ، نسبت به پیگیری قانونی موضوع اقدام و در این خصوص طرح دعوی نماید.
شرکت صنعت فولاد شادگان از سال 1393 به بخش خصوصی واگذار شده و مالک اصلی آن با 65 درصد سهام، شرکت فولاد خوزستان است.
در بخشی از خبر به قانون لایحه بودجه و دستگاه‌های اجرایی اشاره شده است، حال آنکه شرکت صنعت فولاد شادگان در چارچوب قوانین تجارت و کار و به طور کاملاً خصوصی اداره می‌شود و به هیچ عنوان در ردیف سازمان‌های ذیل موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و نیز قانون خدمات کشوری نبوده و هیچ‌گونه وابستگی مالی به بودجه عمومی کشور ندارد، بدان معنا که هزینه‌های شرکت از محل درآمدهای حاصله تأمین می‌گردد.
در بخشی از خبر منتشره به فوق‌ العاده بدی آب و هوا اشاره شده است که در این خصوص نیز توجه شما را به این نکته معطوف می‌دارد که:
شرکت صنعت فولاد شادگان در سال 9٨ و با پیروی از شرکت فولاد خوزستان و اجرای داوطلبانه ماده 112 قانون برنامه توسعه ششم و ماده 6٨ قانون خدمات کشوری اقدام به برقراری فوق‌ العاده بدی آب و هوا جهت کلیه پرسنل قراردادی و پیمانکار تأمین نیروی انسانی نموده و در این راستا و به منظور حمایت و جبران خدمت مضاعف، سایر پرسنل پیمانکاری‌های غیرپروژه ‌ای را نیز مشمول این مهم قرار داده است.
یکی از آیتم‌های فیش حقوقی اضافه‌کار است که با توجه به قوانین در اختیار کارفرما است. کارکنان در طول ماه و با توجه به وظایف و رده سازمانی، بر اساس ساعات اضافه بر موظفی، اضافه‌کار دریافت می‌کنند. لذا جای تعجب و تأسف است که پرداخت اضافه‌کار به عنوان تخلف مطرح گردیده است.
خاطرنشان می‌سازد که شرکت صنعت فولاد شادگان، با تکیه بر توان متخصصان داخلی و بر اساس طراحی به روش بومی پِرد به بهره‌برداری رسیده و افتخار دارد برای چهارصد جوان خوزستانی به طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد نموده است.
در پایان از خبرگزاری محترم و وزین فارس که همواره اخبار را بر پایه درستی، صحت و صداقت منتشر می‌نماید، انتظار می‌رود، از انتشار اخبار غیرمستند، مغرضانه و واهی که ممکن است، حیثیت افراد حقیقی و حقوقی را تحت‌ الشعاع قرار داده ، و موجب تضییع حقوق ایشان گردد، جداً خودداری نماید.
شرکت صنعت فولاد شادگان به مانند همیشه، آمادگی دارد تا اخبار متقن و صحیح را از طریق مجاری قانونی منعکس و در اختیار رسانه‌های مردمی قرار دهد.»
وقتی فیش جعلی و واقعی یکی است!
پس از انتشار گزارش خبری فوق، حسین صفایی‌پور دبیر هیئت مدیر فولاد شادگان با ما ارتباط گرفت، که وی طی گفت‌وگویی خواستار حذف گزارش مذکور از خروجی خبرگزاری فارس شد و گروه سوت‌زنی خبرگزاری فارس اعلام کرد طبق استعلامات صورت‌گرفته این فیش درست است و چنانچه اصرار دارید این فیش جعلی است فیش حقوقی واقعی مدیر منابع انسانی در اردیبهشت ماه سال جاری را برای ما ارسال کنید تا خبر مذکور حذف شده و عذرخواهی نمائیم که جوابی نگرفتیم، در همین راستا طبق قانون خواستار جوابیه رسمی از سوی شرکت مذکور شدیم.
فیش حقوقی از واحد منابع انسانی برای مدیر منابع انسانی
در رابطه با پرداخت فوق العاده بدی آب و هوا هم لازم است که تاکید شود، طی گفت‌ وگو با دبیر هیئت مدیره فولاد شادگان، کارگران پروژه‌ای تاکنون فوق‌ العاده بدی آب و هوا دریافت نمی‌کردند تا این که 25 تیرماه سال جاری مقرر شد تا این قشر نیز فوق‌ العاده مذکور را دریافت کنند، که تاکنون انجام نشده و قرار است از این به بعد پرداخت شود.
همچنین 80 ساعت اضافه‌کاری در فیش حقوقی مذکور، با عنوان«اضافه کاری کارگران» عنوان شده است، در حالی که اضافه‌کاری کارکنان در فیش‌های حقوقی معمول با چنین عنوانی مرسوم نیست، علاوه‌ برآن این فیش حقوقی از جانب واحد منابع انسانی برای مدیر منابع انسانی صادر شده و اصطلاح کارگر برای وی منطقی به نظر نمی‌رسد.
عدم بهره‌مندی از بودجه دولتی، جواز حقوق نجومی نیست
در بخشی از جوابیه آمده است که «شرکت صنعت فولاد شادگان در چارچوب قوانین تجارت و کار و به طور کاملاً خصوصی اداره می‌شود و به هیچ عنوان در ردیف سازمان‌های ذیل موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و نیز قانون خدمات کشوری نبوده و هیچ‌گونه وابستگی مالی به بودجه عمومی کشور ندارد» این در حالی است که طبق مستندات موجود حداقل 35 درصد سهام شرکت فولاد شادگان دولتی است پس برخلاف متن جوابیه کاملا خصوصی اداره شدن این شرکت مطلب دقیقی نیست و همچنین صرف عدم بهره‌مندی از بودجه دولتی، نباید توجیه حقوقی مبنی بر عدم استنکاف از قوانین دولتی درنظر گرفته شود.
در پایان لازم به یاداوری است که رهبر انقلاب در دیدار سال جاری خود با نمایندگان مجلس ضمن تجلیل از اقدامات دیوان محاسبات در مبحث تفریغ بودجه و نظارت بر عملکرد بودجه‌ای دستگاه‌ها، خواستار نظارت و بررسی بودجه همه‌ شرکت‌های دولتی شده بودند. بنابراین شرکت‌های دولتی یا شرکت‌هایی که بخشی از سهام آنها دولتی است نمی توانند خلاف قوانین موجود کشور رفتار کنند.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

عرضه 3300 تن ‌آهن ضایعاتی شهرداری تهران در بورس کالا

قیمت روغن کاهش یافت/ کاهش 10 تا 15 درصدی قیمت برنج

شهرداری ضایعات آهن خود را به بورس کالا آورد

ممنوعیت تردد کامیون در هراز/ کندوان از ظهر امروز یک‌طرفه می‌شود

١6 مهر، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تابستان

کمبود برق آلمان را مجبور به ادامه استفاده از نیروگاه‌های هسته‌ای کرد

آغاز فرایند مزایده خودروهای خارجی از فردا

روسیه بسیاری از بازارهای فولاد ایران را تصاحب کرد

جزئیات عرضه کامیون کشنده سیباموتور در بورس کالا

صنعت کمیت‌ها

بازخرید 67 هزار میلیارد تومان اوراق توسط بانک مرکزی

پیشنهاد روسیه به اوپک پلاس برای کاهش 1 میلیون‌بشکه‌ای تولید نفت

انرژی ایران در کمال سکوت به ترکیه وابسته شد/ زنگزور پروژه‌ای برای افول موقعیت استراتژیک تهران

معامله 70 هزار میلیارد تومان‌ انواع کالا‌ در بورس کالا طی یک ماه

پرداخت وام به بیماران نیازمند تا سقف 50 میلیون تومان

روغن نباتی 105 هزار تومان ارزان شد

اعلام زمان آغاز فروش بلیت قطر برای جام‌جهانی/ محدودیتی در تعداد پروازها نداریم

3 پیامدِ لایحه اصلاح قانون فرآیند اسقاط خودرو/ 4 پیشنهاد اصلاحی

روسیه بسیاری از بازارهای فولاد ایران را تصاحب کرد/ ابلاغ ذخیره سازی سوخت مایع به کارخانجات/ چشم‌انداز تولید 55 میلیون تن دور از انتظار است

قیمت نفت متاثر از کاهش تولید در پی طوفان ایان

تعطیلی نصف ظرفیت پالایش نفت فرانسه به‌دنبال اعتصاب کارگران

وزیر پیشنهادی کار در حوزه تعاون برنامه خاصی ارائه نکرده است/ اداره یک سوم اقتصاد ایران وابسته به بخش تعاون است

تأمین برخی از قطعات مترو و اتوبوس توسط شهرداری تهران در بورس‌کالا

عرضه بیش از 300 هزار تن گاز مایع صادراتی در بورس انرژی ایران

صفر تا صد چرایی عدم توسعه "بوم‌گردی‌" در ایران

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.