سوت‌زنی| جوابیه فولاد شادگان به خبر فیش حقوقی 70 میلیونی/ آیا فیش جعلی است؟ تولید و تجارت

سوت‌زنی| جوابیه فولاد شادگان به خبر  فیش حقوقی 70 میلیونی/ آیا فیش جعلی است؟

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - فولاد شادگان طی جوابیه‌ای در رابطه با بیش حقوقی 70 میلیونی یکی از مدیران این شرکت اعلام کرده است، که این فیش جعلی بوده و حق بدی آب و هوا برای همه پرسنل پرداخت می‌شود، در حالی که موارد قابل توجهی مطرح است.

به گزارش فصل اقتصاد، براساس گزارشی که یک منبع آگاه در سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس ثبت کرده است، فیش حقوقی 70 میلیون تومانی برای یکی از مدیران شرکت فولاد شادگان برای اردیبهشت‌ماه سال جاری درنظر گرفته شده بود، که با همین موضوع گزارش خبری با عنوان سوت‌زنی|حقوق 70 میلیونی مدیر منابع انسانی فولاد شادگان/ حق بدی آب و هوا فقط برای مدیران؟ منتشر شد.
در همین راستا فولاد شادگان جوابیه به خبرگزاری فارس ارسال کرده که به شرح زیر است:
«در ابتدا لازم است به اطلاع برساند، فیش حقوقی منتشرشده از سوی آن خبرگزاری جعلی بوده و هیچ‌گونه وجاهت قانونی ندارد. شرکت صنعت فولاد شادگان این حق را برای خود قائل است که با توجه به هتک حیثیت افراد و اتهام‌زنی نامشروع، از طرق مقتضی ، نسبت به پیگیری قانونی موضوع اقدام و در این خصوص طرح دعوی نماید.
شرکت صنعت فولاد شادگان از سال 1393 به بخش خصوصی واگذار شده و مالک اصلی آن با 65 درصد سهام، شرکت فولاد خوزستان است.
در بخشی از خبر به قانون لایحه بودجه و دستگاه‌های اجرایی اشاره شده است، حال آنکه شرکت صنعت فولاد شادگان در چارچوب قوانین تجارت و کار و به طور کاملاً خصوصی اداره می‌شود و به هیچ عنوان در ردیف سازمان‌های ذیل موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و نیز قانون خدمات کشوری نبوده و هیچ‌گونه وابستگی مالی به بودجه عمومی کشور ندارد، بدان معنا که هزینه‌های شرکت از محل درآمدهای حاصله تأمین می‌گردد.
در بخشی از خبر منتشره به فوق‌ العاده بدی آب و هوا اشاره شده است که در این خصوص نیز توجه شما را به این نکته معطوف می‌دارد که:
شرکت صنعت فولاد شادگان در سال 9٨ و با پیروی از شرکت فولاد خوزستان و اجرای داوطلبانه ماده 112 قانون برنامه توسعه ششم و ماده 6٨ قانون خدمات کشوری اقدام به برقراری فوق‌ العاده بدی آب و هوا جهت کلیه پرسنل قراردادی و پیمانکار تأمین نیروی انسانی نموده و در این راستا و به منظور حمایت و جبران خدمت مضاعف، سایر پرسنل پیمانکاری‌های غیرپروژه ‌ای را نیز مشمول این مهم قرار داده است.
یکی از آیتم‌های فیش حقوقی اضافه‌کار است که با توجه به قوانین در اختیار کارفرما است. کارکنان در طول ماه و با توجه به وظایف و رده سازمانی، بر اساس ساعات اضافه بر موظفی، اضافه‌کار دریافت می‌کنند. لذا جای تعجب و تأسف است که پرداخت اضافه‌کار به عنوان تخلف مطرح گردیده است.
خاطرنشان می‌سازد که شرکت صنعت فولاد شادگان، با تکیه بر توان متخصصان داخلی و بر اساس طراحی به روش بومی پِرد به بهره‌برداری رسیده و افتخار دارد برای چهارصد جوان خوزستانی به طور مستقیم فرصت شغلی ایجاد نموده است.
در پایان از خبرگزاری محترم و وزین فارس که همواره اخبار را بر پایه درستی، صحت و صداقت منتشر می‌نماید، انتظار می‌رود، از انتشار اخبار غیرمستند، مغرضانه و واهی که ممکن است، حیثیت افراد حقیقی و حقوقی را تحت‌ الشعاع قرار داده ، و موجب تضییع حقوق ایشان گردد، جداً خودداری نماید.
شرکت صنعت فولاد شادگان به مانند همیشه، آمادگی دارد تا اخبار متقن و صحیح را از طریق مجاری قانونی منعکس و در اختیار رسانه‌های مردمی قرار دهد.»
وقتی فیش جعلی و واقعی یکی است!
پس از انتشار گزارش خبری فوق، حسین صفایی‌پور دبیر هیئت مدیر فولاد شادگان با ما ارتباط گرفت، که وی طی گفت‌وگویی خواستار حذف گزارش مذکور از خروجی خبرگزاری فارس شد و گروه سوت‌زنی خبرگزاری فارس اعلام کرد طبق استعلامات صورت‌گرفته این فیش درست است و چنانچه اصرار دارید این فیش جعلی است فیش حقوقی واقعی مدیر منابع انسانی در اردیبهشت ماه سال جاری را برای ما ارسال کنید تا خبر مذکور حذف شده و عذرخواهی نمائیم که جوابی نگرفتیم، در همین راستا طبق قانون خواستار جوابیه رسمی از سوی شرکت مذکور شدیم.
فیش حقوقی از واحد منابع انسانی برای مدیر منابع انسانی
در رابطه با پرداخت فوق العاده بدی آب و هوا هم لازم است که تاکید شود، طی گفت‌ وگو با دبیر هیئت مدیره فولاد شادگان، کارگران پروژه‌ای تاکنون فوق‌ العاده بدی آب و هوا دریافت نمی‌کردند تا این که 25 تیرماه سال جاری مقرر شد تا این قشر نیز فوق‌ العاده مذکور را دریافت کنند، که تاکنون انجام نشده و قرار است از این به بعد پرداخت شود.
همچنین 80 ساعت اضافه‌کاری در فیش حقوقی مذکور، با عنوان«اضافه کاری کارگران» عنوان شده است، در حالی که اضافه‌کاری کارکنان در فیش‌های حقوقی معمول با چنین عنوانی مرسوم نیست، علاوه‌ برآن این فیش حقوقی از جانب واحد منابع انسانی برای مدیر منابع انسانی صادر شده و اصطلاح کارگر برای وی منطقی به نظر نمی‌رسد.
عدم بهره‌مندی از بودجه دولتی، جواز حقوق نجومی نیست
در بخشی از جوابیه آمده است که «شرکت صنعت فولاد شادگان در چارچوب قوانین تجارت و کار و به طور کاملاً خصوصی اداره می‌شود و به هیچ عنوان در ردیف سازمان‌های ذیل موضوع ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و نیز قانون خدمات کشوری نبوده و هیچ‌گونه وابستگی مالی به بودجه عمومی کشور ندارد» این در حالی است که طبق مستندات موجود حداقل 35 درصد سهام شرکت فولاد شادگان دولتی است پس برخلاف متن جوابیه کاملا خصوصی اداره شدن این شرکت مطلب دقیقی نیست و همچنین صرف عدم بهره‌مندی از بودجه دولتی، نباید توجیه حقوقی مبنی بر عدم استنکاف از قوانین دولتی درنظر گرفته شود.
در پایان لازم به یاداوری است که رهبر انقلاب در دیدار سال جاری خود با نمایندگان مجلس ضمن تجلیل از اقدامات دیوان محاسبات در مبحث تفریغ بودجه و نظارت بر عملکرد بودجه‌ای دستگاه‌ها، خواستار نظارت و بررسی بودجه همه‌ شرکت‌های دولتی شده بودند. بنابراین شرکت‌های دولتی یا شرکت‌هایی که بخشی از سهام آنها دولتی است نمی توانند خلاف قوانین موجود کشور رفتار کنند.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

600000 تومان اعتبار برای مادران دارای فرزند شیرخوار

تاثیر دلار تلگرامی روی کالاهای وارداتی چه قدر است؟

جوسازی علیه ساماندهی معافیتها/پایان پرداخت سود از جیب دولت

ادامه طرح کالابرگ نیازمند تصمیم قطعی

نرخ تورم ژاپن با پیش‌بینی تحلیلگران همسو شد

کیفیت «گندم» کشور در سطح جهانی است

آغاز پرداخت ارز کالاهای اساسی از 2 روز دیگر

واردات 8 تا 10 هزار خودروی برقی به کشور تا 3 ماه آینده

نقش صندوق‌های اعتباری تعاونی در هدایت نقدینگی به سمت تولید

پایان بیش از 20 سال انتظار/ گام جدید تدوین سند نقشه راهبردی صنعتی

صادرات 7.6 میلیارد دلاری زنجیره فولاد در سال 1402

بازار سرمایه، محلی برای رونق تولید و اشتغال‌زایی است/ بورس، اصلی‌ترین بازار برای تامین مالی شرکت‌ها

پروژه‌های تجدیدپذیر باید از مسیر بازار سرمایه تامین مالی کنند/ بهره‌گیری از ظرفیت‌های بورس

تخصیص بسته‌های غذایی به مادران دارای فرزند شیرخوار از امروز

انتقال تجربه تهران در برقی‌سازی حمل و نقل به کلان‌شهرها

امضای قراردادهای جدید ایران و قطر دربخش انرژی در آینده نزدیک

قزاقستان به دنبال ساخت خط لوله نفت در دریای خزر

انتقال تجربه تهران در برقی‌سازی حمل و نقل به کلانشهرها

واتس‌اپ و تردز از فروشگاه اپل در چین برداشته شدند

هکرهای چینی برای حمله به زیرساخت‌های آمریکا آماده می‌شوند

اوپک دنبال جذب یک کشور آفریقایی رفت

سقوط قیمت بیت کوین تا زیر 60 هزار دلار

قیمت جهانی طلا امروز 1403/01/31

کاهش رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی با خالی شدن خزانه

قیمت جهانی نفت امروز 1403/01/31| برنت 89 دلار و 42 سنت شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.