کشور باید با درآمدهای مالیاتی اداره شود اقتصاد کلان

کشور باید با درآمدهای مالیاتی اداره شود

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - دادستان کل کشور گفت: کشور باید با درآمدهای مالیاتی اداره شود و هر شهروندی نسبت به درآمد و سطح تمکن مالی که دارد، باید با پرداخت مالیات در اداره کشور سهیم باشد.

به گزارش فصل اقتصاد، به نقل از پایگاه خبری-تحلیلی مالیاتی ایران (اینتا) ، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در جمع مدیران سازمان امور مالیاتی گفت: جنگ اقتصادی امروز استکبار علیه ملت ایران ادامه هشت سال جنگ تحمیلی شرق و غرب علیه کشور و نظام جمهوری اسلامی است: جنگ، همان جنگ است. امروز کشور، نظام و مردم ما در یک جنگ اقتصادی با دشمنی هستند که چهل سال ما را تحریم کرده است، همانگونه که جنگ نظامی اصول و قواعد خاص خودش را دارد، در جنگ اقتصادی نیز باید اصول رعایت شود. اگر می خواهیم در این جنگ پیروز شویم باید اصول مربوطه را رعایت کنیم.
دادستان کل کشور با یادآوری اینکه، در طول هشت سال دفاع مقدس رزمندگان ما از لحاظ ابزار جنگی فوق العاده کمبود داشتند و هرگز تجهیزات ما با دشمن مجهز به مدرن ترین سلاح ها قابل مقایسه نبود گفت: اما سلاحی که سپاه، ارتش، بسیجیان و در یک کلام ملت ما به آن مجهز بود، سلاح عشق، ایمان، انگیزه و تلاش رزمندگان ما بود، که حرف آخر را در جنگ تحمیلی زد.
وی بحث مالیات را یکی از مباحث بسیار مهم و زیربنایی کشور دانست و گفت: کشور باید با درآمدهای مالیاتی اداره شود و هر شهروندی نسبت به درآمد و سطح تمکن مالی که دارد، باید با پرداخت مالیات در اداره کشور سهیم باشد.
وی یکی از کارهای جهادی و موفق دولت سیزدهم را در حوزه مالیات و سامان دهی مالیات دانست و افزود: تاکیدات اقتصادی مقام معظم رهبری هم همواره این بوده است که کشور باید با درآمدهای درون زا اداره شود و درآمدهای حاصل از فروش نفت برای امور زیربنایی و آینده کشور مصرف شود.
حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری با تاکید بر اهمیت وظایف ماموران مالیاتی تصریح کرد: کار شما عزیزان در سازمان امور مالیاتی خیلی سنگین و حساس است. از یک طرف وظیفه خطیر تامین درامدهای دولت و کشور بر عهده شما ماموران مالیاتی است و از طرف دیگر رعایت عدالت در گرفتن مالیات باید مد نظر باشد که در حق هیچ شهروندی اجحاف نشود.
دادستان کل کشور با قابل تقدیر دانستن، ادای تکلیف قانونی و شرعی پرداخت به موقع مالیات از طرف اکثریت مشاغل، اصناف، بازاریان و شرکت هاکه وظایف خود را در قبال مردم و کشور به درستی انجام می‌دهند گفت: اما متاسفانه یک قشری با اینکه درآمدهای بسیار بالایی دارند با نادیده گرفتن حق مردم و کشور به طرق مختلف ترفندهایی را به کار می برند و اقدام به فرار مالیاتی می کنند که ما برای برخورد قاطع با این افراد در کنار دولت و نظام مالیاتی ایستاده ایم. خطاب ما به این گروه اقلیت از شهروندان می باشد که با نادیده گرفتن وظایف شهروندی و حقوق عامه مردم از طریق ترفند هایی مثل، گرفتن سکه، دلار و نظایر آن در‌صدد فرار مالیاتی هستند.
وی افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری هر کجا که گرهی در کار باشد، برای کمک به مردم ورود خواهیم کرد و دادستان های سراسر کشور برای کمک به نظام مالیاتی و اجزای مختلف دولت دریغ نخواهند کرد.
حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری با اشاره به فرمایش حضرت علی(ع) در فرمان نامه خود به مالک اشتر که «خراج (بیت المال) را به گونه‌ای که وضع مالیّات دهندگان را سامان دهد، وارسی کن! زیرا، بهبودی وضع مالیّات و مالیّات دهندگان، سبب بهبودی امور دیگر اقشار جامعه است و تا امور مالیّات دهندگان اصلاح نشود، کار دیگران نیز سامان نخواهد گرفت» افزود: هم صلاح جامعه و ملت و هم چرخیدن چرخ دنده های توسعه و شکوفایی کشور در مالیات و اصلاح امور مربوط به مالیات است.
وی با تمجید از دستاوردهای سازمان امور مالیاتی کشور در دولت سیزدهم و توصیه به ادامه روند پرشتاب تحول آفرینی در نظام مالیاتی گفت: هوشمند سازی و استفاده از سامانه ها، نرم افزارها و سیستم های مدرن در نظام مالیاتی ضمن اشراف اطلاعاتی و افزایش درآمدهای دولت منجر به افزایش عدالت و رضایتمندی در جامعه می شود.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه آهن: منتظر افزایش قیمت بلیت قطار هستیم

راه آهن: 13 ماه است قیمت بلیت قطار افزایش نیافته است

پرداخت 25 هزار میلیارد تومان یارانه به ایرلاین‌های داخلی

هواشناسی ایران1403/04/03؛هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی

شبیه‌ساز 3 بعدی برج کنترل تمام ایرانی افتتاح شد

وزارت دفاع: آماده تجهیز فرودگاهها با سامانه‌های ایرانی هستیم

احداث 850 کیلومتر خطوط ریلی در دولت سیزدهم/ ترانزیت کود پتاس و زغال سنگ از روسیه

مشتریان دنا پلاس دستی با اولویت تابستان 1403 بخوانند

آغاز عرضه 31 خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه + جدول

تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

400 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در کشور تولید می شود

نرخ تورم به 36.1 درصد کاهش یافت + جدول

آنکتاد: ایران 1.4 میلیارد دلار سرمایه خارجی در 2023 جذب کرد

خودداری نخست وزیر چین از دیدار با معاون صدراعظم آلمان

فراخوان خودروهای لوکس بنتلی در روسیه به دلیل نقص فنی

ابلاغ تصویب نامه هیات دولت مبنی بر اصلاح دستورالعمل اخیر نرخ خوراک و فرآورده‌های پالایشی/ پالایشگاه ها موظف به افشا آثار آن شدند

شرایط رایگان شدن قبوض آب اعلام شد

قرارداد احداث واحدهای آمونیاک و اوره پتروشیمی گلستان امضا شد

توجه ویژه به اصلاح شبکه فرسوده آب در دولت سیزدهم

جذب 1میلیارد و422میلیون دلار سرمایه خارجی توسط ایران در2023

نمودار بورس بالا رفت

باید از تاثیر افراد و ‌کرسی‌ها در سهم بری بودجه کم کنیم/ برخی از پروژه‌‎ها از حیزانتفاع خارج‌اند اما کلنگ می خورند

سرمایه‌گذاری‌های خارجی به سمت مناطق برخوردار سوق داده می‌شود/ ظرفیت های اقتصادی زیادی در بسیاری از مناطق کشور داریم

نگرانی بابت تأمین آب تابستان نداریم/ رشد ظرفیت تأمین آب شرب

نرخ تورم خرداد اعلام شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.