در جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر مطرح شد
راه‌اندازی 106 غرفه صنایع‌دستی در مسیر تردد زائران اربعین گردشگری

راه‌اندازی 106 غرفه صنایع‌دستی در مسیر تردد زائران اربعین

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - جلسه ویژه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با حضور معاون گردشگری کشور و اعضای ستاد خدمات سفر در سالن خلیج‌فارس معاونت گردشگری برگزار شد.

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از وزارت میراث فرهنگی، سیدمصطفی فاطمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری در جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور اعضای ستاد به شکل حضوری و مدیران‌کل استان‌ها به شکل ویدئو کنفرانس با موضوعات اربعین، تعطیلات آخر تابستان و ماه صفر در سالن خلیج‌فارس معاونت گردشگری برگزار شد، گفت: بر اساس پیش‌بینی که انجام شده، حجم مسافران اربعین به‌طور تقریبی پنج میلیون نفر خواهد بود که باید برای آن‌ها خدمات ارائه شود. استان‌های مرزی به شدت درگیر موضوع اربعین هسند و اعضای ستاد اربعین طی ماه‌های اخیر اقدامات بسیاری برای تأمین محل اقامت، سرویس‌های بهداشتی و ایجاد سایه بان‌ها به شکل جهادی انجام دادند.
42 زائرسرا برای اقامت زائران در مرز مهران وجود دارد
در ادامه فرزاد شریفی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 65 درصد زائران، استان ایلام و مرز مهران را برای سفر به کشور عراق انتخاب کنند. هماهنگی بسیار خوبی میان مردم و مسئولان برای راهپیمایی ایجاد شده است.
او ادامه داد: تا کنون 678 هزارنفر از مرز مهران عبور کردند و در 24 ساعت گذشته 120 هزار نفر مرز مهران را برای سفر به کشور عراق انتخاب کردند.
شریفی تصریح کرد: 42 زائرسرا برای اقامت زائران در مرز مهران وجود دارد. امیدواریم بتوانیم خدمات خوبی به زائران ارائه دهیم. با توجه به حجم عظیم زائران به استان ایلام، در آینده نیازمند توجه ویژه در بخش زیرساخت‌های گردشگری هستیم تا بتوانیم خدمات رفاهی و بهداشتی شایسته‌ای را در اختیار زائران قرار دهیم.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: کتابچه‌های راهنمای گردشگری استان به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی منتشر شده و بین زائران توزیع می‌شود.
او افزود: از امروز 106 غرفه صنایع‌دستی در مسیر تردد زائران اربعین راه‌اندازی کردیم. همچنین قرار است در این غرفه‌ها به معرفی جاذبه های گردشکری شهرستان‌های ایلام بپردازیم.
جاذبه‌های گردشگری استان کرمانشاه برای زائران معرفی می‌شود
محمدرضا سهیلی مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه در ادامه گفت: از 23 مرداد 1401 مرز خسروی به‌عنوان یکی از مهمترین مرزها بازگشایی شد. 10 هتل و هزار تخت برای اقامت زائران در قصر شیرین وجود دارد. همچنین پارکینگ برای زائران به میزان کافی در نظر گرفته شده است.
او ادامه داد: چاپ بروشور و کتابچه راهنمای گرشگری استان برای زائران از دیگر اقدامات انجام شده توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمانشاه است. معتقدیم هر زائر یک سفیر گردشگری محسوب می‌شود.
سهیلی تصریح کرد: 250 اتوبوس و 120 تاکسی از مرز خسروی آماده خدمات‌رسانی هستند. همچنین 20 موکب در قصر شیرین و مرز خسروی راه‌اندازی شده است.
راه‌اندازی شهرک‌های اربعین در مرزهای شلمچه و جذابه
محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خوزستان در ادامه گفت: در مرزهای شلمچه و چذابه زیرساخت‌ها برای پنج میلیون نفر زائر آماده شده است، همه دستگاه‌ها در این زمینه به زائران خدمات ارائه می‌کنند. موکب‌ها به شکل پیوسته از اهواز تا مرز استقرار پیدا کردند.
او ادامه داد: شهرک‌های اربعین در مرزهای شلمچه و چذابه راه‌اندازی شده است. گروه‌های نظارتی هم 24 ساعته فعال هستند. همچنین در مسیر رفت و برگشت زائران، نمایشگاه صنایع‌دستی راه‌اندازی می‌شود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

روند افزایش قیمت نفت معکوس شد

روددره فرحزاد به سرانه گردشگری تهران اضافه می‌شود

زاکانی خطاب به ملی‌پوشان: فدای غیرت‌تان، به میهن خوش آمدید

تهران نفس کشید

هواشناسی ایران 1401/09/09؛ پیش‌بینی بارش باران و برف 5روزه در کشور

کاهش 19.4 درصدی نرخ تورم متوسط دوازده ماهه/ جزئیات برنامه بانک مرکزی برای ثبات قیمت دلار

کاهش هیجان قیمت‌های بازار آزاد خودرو، با استمرار عرضه‌ها در بورس

شرایط پلاک گذاری کامیون و کشنده های وارداتی تعیین شد

بررسی عملکرد نظام بانکی در سال اول اجرای قانون جهش تولید مسکن/ جریمه مالیاتی در انتظار بانک‌های متخلف

3 محور تفاهمات ایران و ترکمنستان در سفر وزیر نیرو/ تاکید بر افزایش ظرفیت مبادلات برق

از تسهیل صادرات هوایی محصولات کشاورزی تا اقدام برای تامین امنیت غذایی

رکوردزنی جدید قیمت سکه/ تجارت ترجیحی با پاکستان فعال شد

افزایش سهمیه پایه ناوگان دیزلی/انتقال آب سد آزاد به خانه های مردم

از اختصاص آفرهای پروازی تا تفکیک وزارت راه و شهرسازی

جزئیاتی از سخت‌ترین پروژه آبرسانی کشور/ کیفیت آب سنندج متحول می‌شود

پیش بینی افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

طلای جهانی به بالاترین حد در دو هفته اخیر رسید

میزان فروش سفته و برات اعلام شد

تضمین امنیت غذایی با کشت بهینه خاک/ دلال بازی در بازار تراکتور

دورخیز آمریکا برای نفت 70 دلاری

چین و تایوان، مبدا اصلی واردات پیچ

بیشترین حجم تولید فولاد کشور در بازار داخل

هنر بخشیدن خود

چند دستگاه به درگاه ملی خدمات هوشمند متصل شدند؟

معضل یارانه نقدی

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.