بهره‌برداری از بوستان ایرانیان در قالب شنبه‌های امید و افتخار در هفته آینده شهری

بهره‌برداری از بوستان ایرانیان در قالب شنبه‌های امید و افتخار در هفته آینده

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شهردار تهران از بهره‌برداری بوستان ایرانیان با مساحت 16 هکتار در منطقه 19 در قالب شنبه‌های امید و افتخار در هفته آینده خبر داد.

به گزارش فصل اقتصاد ، علیرضا زاکانی در پایان نودمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص فرآیند برگزاری مناقصه در شهرداری تهران، اظهار کرد: در موضوع مناقصه، با شرایطی مناقصه گذاشته می‌شود و هر کسی که توان داشته باشد، پیروز و به تعهداتش عمل می‌کند و پیمانکار ما می‌شود. این باعث می‌شود که حتی خود پیمانکاران جمع شوند و مجموعه های گسترده‌تری تشکیل بدهند.
وی افزود: شاید در این مناقصه‌ها، شما 64 اسم می‌بینید که ممکن است پشت این اسامی یک نفر باشد اما آن چیزی که در واقعیت در شهر اتفاق و رقم می‌خورد این است که دچار بازیگری پشت صحنه نمی‌‌شویم و مناقصه نیز کاملا شفاف اعلام می‌شود.
شهردار تهران در رابطه با املاک کن توضیح داد: در خصوص کن یک مصوبه‌ای در دهه 80 هست که که کل این املاک را شهرداری تملک کند اما بعدا چون شهرداری منابع نداشته، رها شده و یک الگویی گذاشته شده که مابه‌ازای این الگو به یک بافت فوق فرسوده تبدیل است. در کمیسیون ماده 5 این موضوع مطرح بود که آنچه شورای عالی شهرسازی برای 10 هزار متر تصویب کرده برای قطعات 500 متری، 1000 متری، 1500 متری تا 2 هزار متری که بیش از 66 درصد این قطعات می‌شوند برایشان تعیین تکلیف بشود که این موضوع آنجا محل مناقشه شد و مناقشه هم کاملا درست بود.
زاکانی ادامه داد: دیوان عدالت اداری ما را ملزم کرده که پروانه بدهیم و این حقوق مردم است و ما برای اینکه این حقوق در تعارض عمومی شهر قرار نگیرد و خراب نشود و این باغات به سمت خشک شدن و نابود شدن نرود، یعنی جایی می‌رویم 1250 هکتار نهال را در آن محل کاشته‌ایم این سالها طول می‌کشد. الان 400، 500 هکتارش کاملا آماده است، بنده این را رد کردم و گفتم که این شیوه را قبول ندارم این سبب می‌شود که 100 متر زمین را به شخصی اجازه می‌دهیم که بسازد و این باعث نابودی شرایط می‌شود. متاسفانه تکرار این موضوع در گذشته در استان فارس اتفاق افتاده بود. بنده گفتم که این را به یک تفرجگاه تبدیل کنید، یعنی اولا ده کن را جدا کنیم و مشوق‌هایی بدهیم که ده کن بر اساس مبنای الگو نوسازی شود.
شهردار تهران افزود: نکته دوم این است که به عنوان یک تفرجگاه کلی این 400 هکتار را در نظر بگیریم، مجوز ایجاد شرایطی را بدهیم که در آن تفرجگاه قابل استفاده است اما ساخت و ساز نه. یعنی 10 هزار مجموعه باشد که بشود چند روز چند روز مردم تهران بروند از آب و هوا و شرایط آنجا استفاده کنند یک خانه‌های چوبی یا مجموعه‌های مختلفی در آنجا ایجاد شود.
وی گفت: بنا شد ما در بارگذاری‌ها شرایطی را طوری ببینیم که اگر مردم محل علاقه داشتند، قدرالسهم‌شان با یک قیمت عادلانه گذاشته شود و ما در بازگذاری به آنها خدمت ارائه کنیم. نکته دوم اگر فرد گفت که تمایل دارم باغ خود را شخصا نگه دارم ما به زیرساخت‌های آن باغ کمک کنیم. کل این 400 هکتار می‌شود تنفس‌گاه و تفرج‌گاه تهران. در واقع با خدمات جانبی می‌شود هفت، هشت هزار واحد می‌شود آنجا ساخت. مردم کن هم مستحق خدمت بزرگی هستند و این حداقل خدمت است و راحتی مردم می‌شود نفع شهرداری.
زاکانی در خصوص اتصال شهرداری تهران به پنجره واحد تصریح کرد: ما به پنجره واحد متصل شدیم. شهرداری از جاهایی بود که اختلاف نظر بود که آیا این اتصال صورت بگیرد یا خیر اما شهرداری به صورت داوطلبانه این کار را انجام داد. ما متصل شدیم و هم دنبال توسعه این اتصال هستیم که انشاءالله شفاف شفاف فعالیت کنیم.
شهردار تهران در خصوص موضوع جمع‌آوری معتادان متجاهر از سوی شهرداری تهران و اظهارات سردار رحیمی در این خصوص، گفت: در قرارگاه اجتماعی عدد و رقم‌ها معلوم است در قرارگاه در حضور نماینده نیروی انتظامی بحث شد. ما از 3 هفته پیش قرار شد که این طرح را شروع و به جمع‌آوری و پیگیری موضوع معتادان متجاهر بپردازیم. این کار همچنین در حوزه مبارزه با مواد مخدر، فراجا و جاهای مختلف مطرح شد مجوز اصلی را ما از فرماندهی کل گرفتیم که نیروی تخصصی را آماده کنیم.
وی ادامه داد: دوستان نیروی انتظامی گفتند ما خودمان این کار را انجام می‌دهیم. در خصوص این 3 هزار تختی که از آن صحبت کردم می‌توانید بروید و ببیند که شهرداری این کار را انجام داهد است. ما یک ماه قبل 2 هزار تخت برای معتادان متجاهر افتتاح کردیم، نماینده نیروی انتظامی و دادستانی هم در آن برنامه افتتاحیه حضور داشتند. اکنون بالغ بر 3 هزار نفر معتاد، معتادانی که ما به آنها توجه می‌کنیم هیچ کجا اینها را پذیرش نمی‌کنند و در 6 دسته هستند را جمع‌آوری کرده و به آنها خدمات ارائه می‌کنیم. اینکه سردار رحیمی این موضوع را گفته شاید اطلاعات کاملی نداشته است.
زاکانی در خصوص موضوع مبارزه با فساد در شهرداری تهران گفت: وقتی شما صحبت از مبارزه با فساد می‌کنید این مبارزه با فساد یک جهت‌گیری است که در مجموعه شهردرای وجود دارد. ما به ازای آن همین عدد و رقم هایی است که عرض کردم. ما سعی کردیم زیاد سروصدا نکنیم. آن مدیر محترمی که بسیار زحمت کشید و تلاش کرد می‌خواستیم برای جای دیگری استفاده کنیم اما علاقه نداشت.
وی در پایان گفت: انشاءالله شنبه آینده در قالب «شنبه‌های امید و افتخار» بوستان ایرانیان به مساحت 16 هکتار در منطقه 19 به بهره‌برداری خواهد رسید و ویژگی این بوستان این است که مناسب‌سازی شده است.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

شیکاگو از شرکت‌های بزرگ نفتی شکایت کرد

سود 250 میلیارد دلاری غول‌های نفتی غربی از جنگ اوکراین

قیمت نفت رو به افزایش گذاشت

سالانه 6 میلیون بشکه در روز تولید جهانی نفت از بین می‌رود

افزایش 20 تا 40 درصدی کارت‌های سوخت جایگاه‌ها در ایام نوروز

کسب در آمد ارزی برای ایرانی ها

خلف وعده سازمان بوستان‌های شهرداری تهران برای توزیع نهال رایگان در منازل!

چین کار دست اقتصاد کره جنوبی داد

خوش‌بینی از اقتصاد ژاپن رخت بربست

عقب نشینی بانک‌های اماراتی از تعامل با روسیه از ترس تحریم‌ها

قیمت جهانی طلا امروز 1402/12/02

بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت ایران با دانش‌بنیان‌ها 2 تفاهم‌نامه امضا کرد

شرکت ملی نفت باید تجاری اداره شود/ برای پاسخگویی، لازم است تا اختیارات کافی داشته باشیم

جهش اقتصادی بدون جهش در صنایع نفت و گاز ممکن نیست/ دولت سیزدهم منتظر برجام نماند

تولید روزانه 4.5 میلیون بشکه نفت خام و میعانات ایران در ماه نخست 2024

محدودیت‌های حقوقی مانع تحقق رشد اقتصادی در صنعت نفت است

لزوم حمایت حقوقی مؤثر دولت از مدیران شرکت‌های نفتی

اختصاصی تسنیم/ رشد اقتصادی پاییز 5.1 درصد شد؛ نفت و گاز در صدر

بلیت پروازهای ایران ایر یک ریال بیشتر از مصوب نیست

استفاده از فیلترشکن ممنوع شد؟

موفقیت کانادا در کاهش تورم

سقوط قیمت دلار جهانی

سقوط 80 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در دومین اقتصاد بزرگ جهان

بار هوش مصنوعی توسط 5G سبک‌تر می‌شود!

انتشار اوراق سپرده 30 درصدی باید ادامه یابد/ باید جلوی تشدید ناترازی نظام بانکی گرفته شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.