بهره‌برداری از بوستان ایرانیان در قالب شنبه‌های امید و افتخار در هفته آینده شهری

بهره‌برداری از بوستان ایرانیان در قالب شنبه‌های امید و افتخار در هفته آینده

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شهردار تهران از بهره‌برداری بوستان ایرانیان با مساحت 16 هکتار در منطقه 19 در قالب شنبه‌های امید و افتخار در هفته آینده خبر داد.

به گزارش فصل اقتصاد ، علیرضا زاکانی در پایان نودمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص فرآیند برگزاری مناقصه در شهرداری تهران، اظهار کرد: در موضوع مناقصه، با شرایطی مناقصه گذاشته می‌شود و هر کسی که توان داشته باشد، پیروز و به تعهداتش عمل می‌کند و پیمانکار ما می‌شود. این باعث می‌شود که حتی خود پیمانکاران جمع شوند و مجموعه های گسترده‌تری تشکیل بدهند.
وی افزود: شاید در این مناقصه‌ها، شما 64 اسم می‌بینید که ممکن است پشت این اسامی یک نفر باشد اما آن چیزی که در واقعیت در شهر اتفاق و رقم می‌خورد این است که دچار بازیگری پشت صحنه نمی‌‌شویم و مناقصه نیز کاملا شفاف اعلام می‌شود.
شهردار تهران در رابطه با املاک کن توضیح داد: در خصوص کن یک مصوبه‌ای در دهه 80 هست که که کل این املاک را شهرداری تملک کند اما بعدا چون شهرداری منابع نداشته، رها شده و یک الگویی گذاشته شده که مابه‌ازای این الگو به یک بافت فوق فرسوده تبدیل است. در کمیسیون ماده 5 این موضوع مطرح بود که آنچه شورای عالی شهرسازی برای 10 هزار متر تصویب کرده برای قطعات 500 متری، 1000 متری، 1500 متری تا 2 هزار متری که بیش از 66 درصد این قطعات می‌شوند برایشان تعیین تکلیف بشود که این موضوع آنجا محل مناقشه شد و مناقشه هم کاملا درست بود.
زاکانی ادامه داد: دیوان عدالت اداری ما را ملزم کرده که پروانه بدهیم و این حقوق مردم است و ما برای اینکه این حقوق در تعارض عمومی شهر قرار نگیرد و خراب نشود و این باغات به سمت خشک شدن و نابود شدن نرود، یعنی جایی می‌رویم 1250 هکتار نهال را در آن محل کاشته‌ایم این سالها طول می‌کشد. الان 400، 500 هکتارش کاملا آماده است، بنده این را رد کردم و گفتم که این شیوه را قبول ندارم این سبب می‌شود که 100 متر زمین را به شخصی اجازه می‌دهیم که بسازد و این باعث نابودی شرایط می‌شود. متاسفانه تکرار این موضوع در گذشته در استان فارس اتفاق افتاده بود. بنده گفتم که این را به یک تفرجگاه تبدیل کنید، یعنی اولا ده کن را جدا کنیم و مشوق‌هایی بدهیم که ده کن بر اساس مبنای الگو نوسازی شود.
شهردار تهران افزود: نکته دوم این است که به عنوان یک تفرجگاه کلی این 400 هکتار را در نظر بگیریم، مجوز ایجاد شرایطی را بدهیم که در آن تفرجگاه قابل استفاده است اما ساخت و ساز نه. یعنی 10 هزار مجموعه باشد که بشود چند روز چند روز مردم تهران بروند از آب و هوا و شرایط آنجا استفاده کنند یک خانه‌های چوبی یا مجموعه‌های مختلفی در آنجا ایجاد شود.
وی گفت: بنا شد ما در بارگذاری‌ها شرایطی را طوری ببینیم که اگر مردم محل علاقه داشتند، قدرالسهم‌شان با یک قیمت عادلانه گذاشته شود و ما در بازگذاری به آنها خدمت ارائه کنیم. نکته دوم اگر فرد گفت که تمایل دارم باغ خود را شخصا نگه دارم ما به زیرساخت‌های آن باغ کمک کنیم. کل این 400 هکتار می‌شود تنفس‌گاه و تفرج‌گاه تهران. در واقع با خدمات جانبی می‌شود هفت، هشت هزار واحد می‌شود آنجا ساخت. مردم کن هم مستحق خدمت بزرگی هستند و این حداقل خدمت است و راحتی مردم می‌شود نفع شهرداری.
زاکانی در خصوص اتصال شهرداری تهران به پنجره واحد تصریح کرد: ما به پنجره واحد متصل شدیم. شهرداری از جاهایی بود که اختلاف نظر بود که آیا این اتصال صورت بگیرد یا خیر اما شهرداری به صورت داوطلبانه این کار را انجام داد. ما متصل شدیم و هم دنبال توسعه این اتصال هستیم که انشاءالله شفاف شفاف فعالیت کنیم.
شهردار تهران در خصوص موضوع جمع‌آوری معتادان متجاهر از سوی شهرداری تهران و اظهارات سردار رحیمی در این خصوص، گفت: در قرارگاه اجتماعی عدد و رقم‌ها معلوم است در قرارگاه در حضور نماینده نیروی انتظامی بحث شد. ما از 3 هفته پیش قرار شد که این طرح را شروع و به جمع‌آوری و پیگیری موضوع معتادان متجاهر بپردازیم. این کار همچنین در حوزه مبارزه با مواد مخدر، فراجا و جاهای مختلف مطرح شد مجوز اصلی را ما از فرماندهی کل گرفتیم که نیروی تخصصی را آماده کنیم.
وی ادامه داد: دوستان نیروی انتظامی گفتند ما خودمان این کار را انجام می‌دهیم. در خصوص این 3 هزار تختی که از آن صحبت کردم می‌توانید بروید و ببیند که شهرداری این کار را انجام داهد است. ما یک ماه قبل 2 هزار تخت برای معتادان متجاهر افتتاح کردیم، نماینده نیروی انتظامی و دادستانی هم در آن برنامه افتتاحیه حضور داشتند. اکنون بالغ بر 3 هزار نفر معتاد، معتادانی که ما به آنها توجه می‌کنیم هیچ کجا اینها را پذیرش نمی‌کنند و در 6 دسته هستند را جمع‌آوری کرده و به آنها خدمات ارائه می‌کنیم. اینکه سردار رحیمی این موضوع را گفته شاید اطلاعات کاملی نداشته است.
زاکانی در خصوص موضوع مبارزه با فساد در شهرداری تهران گفت: وقتی شما صحبت از مبارزه با فساد می‌کنید این مبارزه با فساد یک جهت‌گیری است که در مجموعه شهردرای وجود دارد. ما به ازای آن همین عدد و رقم هایی است که عرض کردم. ما سعی کردیم زیاد سروصدا نکنیم. آن مدیر محترمی که بسیار زحمت کشید و تلاش کرد می‌خواستیم برای جای دیگری استفاده کنیم اما علاقه نداشت.
وی در پایان گفت: انشاءالله شنبه آینده در قالب «شنبه‌های امید و افتخار» بوستان ایرانیان به مساحت 16 هکتار در منطقه 19 به بهره‌برداری خواهد رسید و ویژگی این بوستان این است که مناسب‌سازی شده است.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

خدمات رسانی ناوگان اتوبوسرانی تهران به شرکت کنندگان در اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها

جزئیات قیمت گوشت قرمز و ماهی در میادین میوه و تره بار

حمایت غیر تورمی بانک مرکزی از بخش تولید با انتشار اوراق گام در بورس کالا

جزئیات قیمت گوشت گوسفند و گوساله در میادین میوه و تره بار

اعلام آمادگی ایران برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و تایلند

سقوط ارزش پوند رکورد زد

حمایت تکنیکالی با کمک حقوقی‌ها بورس را سبز کرد/ بازار سهام در وضعیت ارزنده ‌

از هر 6 آلمانیِ مسن یک نفر در معرض خطر فقر قرار دارد

انتصابات جدید در شهرداری تهران برای افزایش سرعت اجرای کلان پروژه‌ها

کاهش ارزش پوند انگلیس به کمترین میزان تاریخی

کاهش 2.5درصدی تورم پیش‌نگر/ نگاهی به فراز و فرودهای تورم در یک سال اخیر

رویترز: آمریکا با کمبود گاز مواجه است

ایران آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاری شرکت‌های ژاپنی‌ را دارد

رویکرد تهاجمی با تولیدکنندگان سوخت‌های فسیلی‌ جهان را با بحران انرژی مواجه می‌کند

افزایش دما در سواحل خزر و اردبیل/ آسمانی صاف در مشهد مقدس

روغن موتور بدون شناسه کالا قاچاق تلقی می‌شود

صادرات تایر به شرط تأمین نیاز داخل آزاد شد

معامله 476 میلیون گواهی سپرده کالایی در بورس کالا

آغاز سال آبی جدید با کسری ذخایر در سدهای تهران

تخصیص یارانه استفاده از خودرو برقی را به‌صرفه می‌کند

تحقق فرمان رییس جمهوری با رشد 50 درصدی تولید در ایران خودرو

ثبت نام 154 هزار نفر در طرح کارورزی/ معافیت بیمه‌ای 11 هزار واحد

فضای مبهم سیاسی و بین‌المللی بازارها را در ابهام فرو برده

منطقه یورو به رکود اقتصادی نزدیک‌تر شد

کاهش 2.5 درصدی تورم پیش‌نگر/ نگاهی به فراز و فرودهای تورم در یک سال اخیر

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.