اسامی نمایندگان موافق عرضه خودرو در بورس کالا بورس

اسامی نمایندگان موافق عرضه خودرو در بورس کالا

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - عرضه خودرو در بورس کالا از جمله اقداماتی بود که پس از فرازونشیب و چالش‌های بسیاری با همکاری و همراهی نمایندگان مجلس، فعالان بازار، کارشناسان و مسئولان با محوریت سازمان بورس و اوراق بهادار به ثمر نشست.

اقدامی مثبت در جهت افزایش شفافیت بازار خودرو که تمرینی برای حذف سود واسطه‌گری به نفع تولید و سهامداران بود؛ اما این شروع، نیاز به پیگیری و مداومت برای رسیدن به هدف و سرمنزل مقصودی دارد که در آن مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تمام انواع خودروهای تولیدی، از مزایای این بازار شفاف بهرمند شوند.
پیگیری و جدیتی که می‌توان آن را در حمایت حداکثری نمایندگان مجلس شورای اسلامی از عرضه خودرو در بورس کالا یافت؛ که در این نوشتار برخی از آن‌ها را مشاهده می‌کنید:
1- کیومرث سرمدی واله، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و نماینده مردم اسد آباد گفت: عرضه خودرو اگر تحت نظارت تشکیلاتی باشد گرفتار نابسامانی نمی شود، من موافق عرضه خودرو در بورس هستم.
2- حمید رضا کاظمی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور و نماینده مردم پلدختر در مجلس گفت: عرصه خودرو در بورس به شفافیت این حوزه کمک می کند موافق عرضه خودرو در بورس هستم تا از فساد این حوزه جلوگیری کند.
3- حسین گودرزی، نماینده مردم درود لرستان: اگر عرضه خودرو در بورس مانع فساد و رانت می شود قطعا مناسب است و من موافق این اقدام هستم.
4- سید احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده مردم مشهد: قطعا در این اقدام شفافیت وجود دارد و کشف قیمت واقعی را مشخص می کند و جلوی سوداگری را می گیرد.
5- محمد رضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز: این اقدامی مطلوب است و باید ریل درست حرکت کند عرضه خودرو در بورس انحصار این حوزه را بر می‌دارد و من موافق این اقدام هستم و از دولت می خواهم که شرکت های خودرو ساز هر چه زودتر به بخش خصوصی واگذار شوند.
6- محمد صالحی دارایی نماینده مردم فریدن اصفهان:یکی از مشکلات بزرگ در کشور به حوزه خودرو برمی گردد صنایع خودرو سازی وابسته به دولت در شرایط رقابتی نیستند عرضه خودرو در بورس باعث می شود از حالت دولتی خارج شوند و این اقدام به کیفیت و وضعیت صنایع خودرو سازی در کشور کمک می‌کند.
7- شهریار حیدری نماینده مردم قصر شیرین: عرضه خودرو در بورس شرایط خرید را برای همه یکسان و شفاف می کند و عدالتی در این حوزه برقرار می شود و مافیای صنعت خودرو سازی در این بخش اصلاح می شود من موافق عرضه خودرو در بورس هستم.
8- شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان: عرضه خودرو در بورس به شفافیت این حوزه کمک می کند؛ من موافق این اقدام هستم.
9 - فریدون عباسی، نماینده مردم کازرون: اگر این بخش به سمت اقتصاد آزاد برود و دولت نظارت کمتری داشته باشد من موافق عرضه خودرو در بورس هستم چون تصدی گری دولت را کم می کند و به ارتقا کیفیت صنعت خودروسازی در کشور کمک می کند.
10- محمدصالح جوکار، رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اعلام موافقت برای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: نفس موضوع عرضه خودرو در بورس کالا اقدام مثبتی است چون با این کار می‌توان جلوی رانت را گرفت و قیمت گذاری شفاف می شود.
وی ادامه داد: البته تا وقتی شاهد کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم باشیم، این سیاست به خوبی جواب نمی دهد چون خودرو در کشورمان همچون کالای مصرفی نیست و به عنوان دارایی قلمداد می شود. پس باید مسائل پولی و مالی و بحث های اقتصادی را اصلاح کرده که خود به خود موضوع عرضه خودرو در بورس هم روی ریل قرار می گیرد.
11- سید مجتبی محفوظی نماینده آبادان با اعلام موافقت برای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: وقتی خودرو در بورس کالا عرضه شود، در دسترس عموم مردم قرار می گیرد و به این شکل می توان جلوی رانت محتمل بعد ‌
از واردات خودرو را تا حدودی گرفت.
12- مجتبی رضاخواه نماینده تهران و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعلام موافقت برای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا، خودروها قیمت واقعی داشته و رانت به عده ای خاص نمی رسد.
وی ادامه داد: وقتی خودرو در بورس کالا عرضه شود، همه چی شفاف شده و قیمت خرید و فروش آن مشخص خواهد شد لذا هم تولیدکننده و هم مصرف کننده واقعی منفعت بیشتری بدست می آورند.
13- مهدی طغیانی نماینده اصفهان و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام موافقت برای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا جلوی رانت گرفته می شود.
وی توضیح داد: در حال حاضر بورس کالا بهترین جا برای حراج است چون دارای ساختار استانداری است و کاملا شرایط خریدار و فروشنده شفاف بوده و مهم تر اینکه قابل نظارت است. همچنین بورس کالا می‌تواند پیگیر اجرای تعهد باشد.
14- جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس با اعلام موافقت برای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: عرضه خودرو داخلی در بورس کالا اقدام خوبی است چون با این کار دیگر خودروسازان داخلی مجبور به افزایش کیفیت تولیدات خود می شوند. همچنین قیمت گذاری هم شفاف خواهد شد.
وی افزود: غیر از خودرو، خوب است تمام کالاهای داخلی در تولیدات کشاورزی، صنعتی و معدنی در بورس کالا عرضه شده که باعث ایجاد فضای رقابتی می شود چون وقتی کالایی کیفیت ندارد، در بورس زمین گیر خواهد شد.
15- مصطفی طاهری نماینده زنجان و رییس کمیسیون صنایع و معادن محلس شورای اسلامی با اعلام موافقت برای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: خودرو قیمت تمام شده ای دارد که در حال حاضر نرخ آن به صورت دستوری تعیین می شود؛ لذا ما به شرطی با عرضه خودرو در بورس موافقیم که مابه تفاوت فروخته شده در بورس کالا با قیمت کارشناسی عادلانه به علاوه سود آن در اختیار تولید کننده قرار نگیرد و به دولت برای بهبود وضعیت زیرساخت های تولید خودرو داده شود.
وی همچنین با تاکید بر لزوم قیمت گذاری خودرو به صورت عادلانه و کارشناسی افزود: به دلیل کم بودن تولید خودرو، عرضه و تقاضا یکسان نیست ‌و در نتیجه شاهد ایجاد بازار سیاه در این‌ حوزه هستیم که به نفع مردم نیست.
16- رحمت الله فیروزی پوربادی نماینده نطنز و عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام موافقت برای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: عرضه خودرو در بورس کالا با هدف شفافیت در قیمت گذاری و اصلاح روند عرضه و تقاضا اقدام درستی است.
وی ادامه داد: در کشورمان باید شرایط را به نحوی فراهم کرده که خودرو در اختیار کسانی باشد که خودرو ندارند نه اینکه با عرضه خودرو در بورس کالا مجددا خودرو در اختیار دلالان و یک عده خاص قرار گیرد؛ باید جلوی این موضوع گرفته شود.
17- احمد امیر آبادی فراهانی، نماینده مردم قم و عضو کمیسیون اقتصادی و همچنین هیات رییسه مجلس گفت: اگر خودرو به موقع در بورس عرضه شود به طوری که در این نوع عرضه شبکه رانت ایجاد نشود؛ اصل عرضه خودرو در بورس خوب است.
وی افزود: در ابتدا باید ضمن آماده سازی زیرساخت ها، تعهدات شرکت های خودروسازی به مردم نیز عملی شود؛ بورس منجر به شفاف سازی شده و جلوی رانت را می گیرد اما عرضه خودرو در این بستر نیازمند افزایش تولید خودرو است.
18- جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم رشت و خمام گفت: عرضه خودرو در بورس منجر به کشف قیمت واقعی میشود؛ حتماً از عرضه شفاف خودرو در بورس کالا حمایت می کنم.
وی افزود: خودرو یکی از کالاهای دچار تناقض قیمتی است چرا که بین قیمت درب کارخانه تا قیمتی که به دست مصرف‌کننده می رسد، تفاوت آشکاری وجود دارد که از نظر سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز اکنون قیمت خودرو در بازار واقعی نیست لذا بورس باعث شفافیت و کشف قیمت واقعی خواهد شد.
19- احد آزادی خواه، نماینده مردم ملایر و سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: موافق عرضه شفاف خودرو در بورس کالا هستم؛ این نوع عرضه می تواند زمینه ای مثبت برای ایجاد رقابت در معامله خودرو باشد.
وی با تاکید بر لزوم استفاده درست از ظرفیت بورس افزود: امروز ظرفیت بورس برای تجارت یک ظرفیت واقعی است و از آنجایی که استفاده از صنعت خودروسازی منجر به ایجاد تحول اقتصادی می شود، می توان از این ظرفیت در بورس کالا نیز استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: این نوع عرضه حتماً با ایجاد تحول و تاثیر مثبت در بازار همراه خواهد بود چرا که ضمن کشف ارزش واقعی باعث تعدیل قیمت ها در بازار نیز خواهد شد.
وی گفت: زمینه‌های این نوع عرضه نیز در کشور وجود دارد لذا با توجه به شرایط چند سال اخیر فروش خودرو عرضه آن در بورس می تواند تا حدی ابهامات و اشکالات را به حداقل برساند و قیمت را به واقعیت نزدیک تر کند.
20- محمد حسین حسین زاده بحرینی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم مشهد و کلات گفت: موافق عرضه خودرو در بورس کالا هستم.
[Forwarded from تینا تهرانی]
21- رضا حاجی پور نماینده مردم آمل: کشور ما توانمندی ساخت خودرو باکیفیت دارد عرضه خودرو در بورس می تواند به شفافیت کمک کند هر کالایی که در بورس عرضه شود به شفافیت کمک می کند اما نحوه چگونگی عرضه باید با ساز و کار مشخصی مدیریت شود من موافق عرضه خودرو در بورس هستم.
22- حسین بامیری نماینده مردم لردگان:موافق عرضه خودرو در بورس هستم این مطالبه مجلس است امیدوارم این اقدام مهم دست مافیای خودرو را در این حوزه قطع کند.
23- حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم:با عرضه خودرو داخلی در بورس و ورود خودرو خارجی به طرز محدود با تعرفه پایین از خارج موافق هستم.
24- علی رضایی نماینده مردم کنگاور: عرضه خودرو در بورس را اقدام مهمی در راستای شفافیت و شفاف سازی می دانم دراین روش بر اساس خرید مردم، خودرو کشف قیمت می شود و خودروهای بی کیفیت از رده خارج شود این روش نظام عرضه و تقاضا ساماندهی می شود موافق این روش هستم.
25- محمد صفایی نماینده مردم گناباد: شرایط موجود ثبت نام و قرعه کشی خودرو شبیه بلیط بخت آزمایی است، اما عرضه خودرو در بورس از قیمت دستوری جلوگیری می کند که خودرو ساز توانمند شود و هم از این روش جلوگیری می کند من موافق عرضه خودرو در بورس هستم.
26- محمود عباس زاده مشکینی نماینده مردم مشکین شهر به اعلام نظر خود در رابطه با عرضه خودرو در بورس کالا شاره کرد و گفت: معتقدم این اقدام یک اتفاق بسیار خوبی است و قطعا بهتر از روش قرعی کشی خودرو خواهد بود.
وی افرود: عرضه خودرو در بورس کالا سبب شفافیت می شود و زمینه رقابت را نیز فراهم می کند لذا با این اتفاق موافق هستم.
27- عبدالناصر درخشان نماینده مردم ایرانشهر با اشاره به عرضه خودرو در بورس کالا گفت: با این اقدام دست واسطه ها کوتاه می شود و از همه مهم تر شفافیت ایجاد می کند بنابراین با چنین اقدامی موافق هستم و امیدوارم برنامه ریزی دقیقی در این رابطه نیز صورت پذیرد.
28- هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر با اشاره به عرضه خودرو در بورس کالا گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا موافق هستم و اینکه سبب شفافیت می شود اقدام مطلوبی است.
29- علی زنجانی حسنلویی نماینده مردم نقده و اشنویه با اشاره به عرضه خودرو در بورس کالا گفت: معتقدم عرضه خودرو در بورس می‌تواند در افزایش کیفیت خودروها، ایجاد رقابت و همچنین متعادل کردن بازار تاثیر مثبت بگذارد و قطعا این اتفاق مطلوبی است.
30- رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس با اشاره به عرضه خودرو در بورس کالا گفت: عرضه خودرو در بورس کالا مسیر جدیدی را برای فروش خودرو ایجاد خواهد کرد بالاخره این اتفاق هم رقابت ایجاد می کند و هم اینکه قیمت را واقعی نشان می دهد و معتقدم اقدام بسیار مطلوبی است و ارزیابی مثبتی در این رابطه می شود.
31- محمد طلامی مظلومی نماینده مردم بهبهان به عرضه خودرو در بورس کالا اشاره کرد و گفت: این موضوع اگر استمرار داشته باشد اتفاق بسیار خوبی است و قطعا با چنین اقدامی از اعمال نفوذ برخی ها در بازار خودرو پیشگیری می شود.
32- قدرت الله حمزه شلمزاری نماینده مردم اردل، ناغان، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس به عرضه خودرو در بورس کار اشاره کرد و گفت: معتقدم با این اتفاق تا حدودی برخی از مشکلات موجود در بازار خودرو حل می شود.
33- جعفر قادری نماینده مردم شیراز، عضو کمیسیون برنامه و بودجه: عرضه خودرو در بورس انگیزه های دلالی در این حوزه را از بین می برد. دلیلی ندارد با قرعه کشی خودرو به افراد رانت دهیم بلکه دولت می تواند مابه التفاوت این هزینه را صرف توسعه صنعت خودرو کند، این اقدام به نفع همه مردم است و باعث توسعه و ارتقا صنعت خودرو در کشور می شود.
34- علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک: انتقادات جدی به روش واگذاری خودرو در قالب قرعه کشی وارد بوده است که این روش کنار گذاشته می شود و پیشنهاد عرضه خودرو در بورس داده شده به نظر این روش منطقی تر از قرعه کشی سابق است البته تفاوت فاحش بین میزان عرضه تقاضا و عرضه خودرو وجود دارد باید از روش های استفاده کنیم که این تقاضا مدیریت شود، با عرضه خودرو در بورس حجم تقاضای کاذب از بازار حذف می شود و این اقدام مطلوبی است.
35- محمد علی محسنی بند پی نماینده چالوس: هر کالایی در بورس عرضه شود به شفافیت کمک می کند در مجموع موافق این اقدام هستم باید با دقت بیشتری این موضوع مدیریت شود.
به فهرست نمایندگان حامی عرضه خودرو در بورس کالا اضافه خواهد شد... 


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.