افزایش ناوگان هوایی به 550 فروند تا 3 سال دیگر آرزو است/ درآمد 12 هزار میلیارد تومانی سه ایرلاین خارجی از جابه‌جایی ایرانی‌ها راه و شهرسازی

افزایش ناوگان هوایی به 550 فروند تا 3 سال دیگر آرزو است/ درآمد 12 هزار میلیارد تومانی سه ایرلاین خارجی از جابه‌جایی ایرانی‌ها

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری‌ ایران با اشاره به تحقق برنامه 1404 برای افزایش ناوگان تا 550 فروند هواپیما گفت: طبق اسناد بالادستی و برنامه‌های بلندمدت تا سال 1404 تعداد ناوگان هوایی کشورمان باید به 550 فروند برسد اما امروز این برنامه‌ها به آرزو تبدیل شده است.
حمیدرضا سیدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر 16 ارگان در مدیریت و اداره فرودگاه‌ها دخیل هستند و باید به مدیریت یکپارچه در مجموعه فرودگاهی برسیم، اظهار داشت: مدیریت یکپارچه با مدیریت تعاملی قابل تحقق است و بدون تعامل بین دستگاه‌ها امکان مدیریت یکپارچه در فرودگاه‌ها قابل اجرا نیست.
وی افزود: در حالی که 1700 هکتار از مجموعه فرودگاه مهرآباد باید تحت مدیریت و اجرای شرکت فرودگاه و این مجموعه قرار بگیرد امروز تنها یک دهم این وسعت و تنها 170 هکتار در مدیریت فرودگاه بین‌المللی مهرآباد قرار دارد و اساسا قرار بر این بود مهرآباد به فرودگاه بی‌نظیر در خاورمیانه تبدیل شود.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری‌ ایران درباره حجم سرمایه‌گذاری در سطح فرودگاه‌های کشور تحت مدیریت شرکت فرودگاه‌ها گفت: در حال حاضر هزار و 500 میلیارد تومان پروژه عمرانی در دست کار است که 600 میلیارد تومان آن به فرودگاه مهرآباد مربوط می‌شود و همچنین میزان مطالبات شرکت فرودگاه‌ها از 3 ایرلاین بزرگ کشور حدود 2 هزار میلیارد تومان است.
سیدی در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر امکان پذیرش 550 فروند هواپیما در فرودگاه‌های کشور و فاصله ناوگان هوایی کشورمان با این اعداد تاکید کرد: طبق اسناد بالادستی و برنامه‌های بلند مدت تا سال 1404 تعداد ناوگان هوایی کشورمان باید به 550 فروند برسد و فرودگاه‌ها هم براساس همان برنامه های دو دهه گذشته، امروز توان پذیرش این تعداد هواپیما را دارند که امروز این برنامه‌ها به آرزو تبدیل شده است.
وی افزود: امروز 12 هزار میلیارد تومان سرمایه ایرانی تنها نصیب سه ایرلاین خارجی اماراتی، قطری و ترکیش ایرلاین می‌شود در حالی که اگر تنها 40 فروند هواپیمای دوربرد وارد ناوگان هوایی کشورمان شود، امکان جبران 8 هزار میلیارد تومان از این عدد را داریم واین درآمدها نصیب ایرلاین‌های داخلی خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حالی که برنامه های کلان در عملیات با چنین تغییرات و انحرافات 180 درجه‌ای به اجرا می‌رسد چگونه می‌توان برنامه های میان مدت و 5 ساله را مدیریت کرد و این موضوع بسیار مهمی است که برنامه هفتم توسعه باید به آن توجه شود. 
سیدی با اشاره به موضوع اختیارات برای توسعه فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: یکی از مشکلات صنعت هوانوردی تصمیمات آنی است برای نمونه در حالی در سال 95 شرکت فرودگاه آماده اجرای توسعه فرودگاه چابهار بود با یک تصمیم آنی در دستگاه دیگر این فرودگاه به دستگاه دیگر ی واگذار شد و توسعه آن متوقف ماند.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه آهن: منتظر افزایش قیمت بلیت قطار هستیم

راه آهن: 13 ماه است قیمت بلیت قطار افزایش نیافته است

پرداخت 25 هزار میلیارد تومان یارانه به ایرلاین‌های داخلی

هواشناسی ایران1403/04/03؛هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی

شبیه‌ساز 3 بعدی برج کنترل تمام ایرانی افتتاح شد

وزارت دفاع: آماده تجهیز فرودگاهها با سامانه‌های ایرانی هستیم

احداث 850 کیلومتر خطوط ریلی در دولت سیزدهم/ ترانزیت کود پتاس و زغال سنگ از روسیه

مشتریان دنا پلاس دستی با اولویت تابستان 1403 بخوانند

آغاز عرضه 31 خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه + جدول

تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

400 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در کشور تولید می شود

نرخ تورم به 36.1 درصد کاهش یافت + جدول

آنکتاد: ایران 1.4 میلیارد دلار سرمایه خارجی در 2023 جذب کرد

خودداری نخست وزیر چین از دیدار با معاون صدراعظم آلمان

فراخوان خودروهای لوکس بنتلی در روسیه به دلیل نقص فنی

ابلاغ تصویب نامه هیات دولت مبنی بر اصلاح دستورالعمل اخیر نرخ خوراک و فرآورده‌های پالایشی/ پالایشگاه ها موظف به افشا آثار آن شدند

شرایط رایگان شدن قبوض آب اعلام شد

قرارداد احداث واحدهای آمونیاک و اوره پتروشیمی گلستان امضا شد

توجه ویژه به اصلاح شبکه فرسوده آب در دولت سیزدهم

جذب 1میلیارد و422میلیون دلار سرمایه خارجی توسط ایران در2023

نمودار بورس بالا رفت

باید از تاثیر افراد و ‌کرسی‌ها در سهم بری بودجه کم کنیم/ برخی از پروژه‌‎ها از حیزانتفاع خارج‌اند اما کلنگ می خورند

سرمایه‌گذاری‌های خارجی به سمت مناطق برخوردار سوق داده می‌شود/ ظرفیت های اقتصادی زیادی در بسیاری از مناطق کشور داریم

نگرانی بابت تأمین آب تابستان نداریم/ رشد ظرفیت تأمین آب شرب

نرخ تورم خرداد اعلام شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.