اعزام هزار نفر از نیروهای خدمات شهری تهران به عتبات برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین شهری

اعزام هزار نفر از نیروهای خدمات شهری تهران به عتبات برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اعزام و بدرقه 1000 نفر از نیروهای معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به شهرهای مقدس نجف اشرف، سامرا، کاظمین و کربلای معلی خبر داد.

به گزارش فصل اقتصاد، محمد مهدی عزیزی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به بخشنامه وزارت کشور مبنی بر خدمات رسانی در کشور عراق از 16 شهریور ماه گفت: روز گذشته مراسم اعزام 850 نفر از کارگران و خدمت رسانان حوزه خدمات شهری به شهرهای کربلا، نجف، کوفه و سامرا برگزار شد.
عزیزی ادامه داد: در مجموع حدود هزار نفر از عزیزان حوزه خدمات شهری، نیروهای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ، سازمان مدیریت پسماند، سازمان بهشت زهرا و شرکت شهربان به شهرهای مقدسه اعزام شدند تا بتوانند موضوع نظافت را در این شهرها انجام دهند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به اینکه وظیفه اصلی نظافت و رفت و روب در شهر نجف، کربلا و کوفه بر عهده شهرداری آن شهرها است، گفت: امسال هم همانند سنوات گذشته موضوعات پاکسازی و نظافت در دستور کار کمیته خدمات شهری اربعین قرار دارد.
عزیزی در پایان زمان بازگشت نیروهای خدمات شهری از کشور عراق را 28 شهریور ماه و دو روز بعد از مراسم اربعین اعلام کرد.
کامران زنگیشه رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین شهرداری تهران نیز اقدامات گسترده مدیریت شهری پایتخت برای پذیرایی از زائران اربعین در مرزها و شهرهای نجف، کوفه، کربلا، سامرا و کاظمین را تشریح کرد. و با توجه به وظایف مشخص شده از سوی وزارت کشور گفت: نیروهای خدمات شهری در 4 قرارگاه مرزی از جمله مرزهای مهران، شلمچه، خسروی و چزابه، مستقر هستند و نسبت به پاکسازی، جمع‌آوری پسماند و رفت و روب اقدام خواهند کرد. 
رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین شهرداری تهران ادامه داد: با توجه به ظرفیت مرز مهران در خروج زائران، در این مرز شهرداری مناطق 5 و 22 به عنوان معین درنظر گرفته شدند که در مجموع در شهر و مرز مهران حدود 600 نفر از همکاران حوزه خدمات شهری وظیفه نظافت، پاکسازی و رفت و روب را دارند.
وی افزود: بر اساس دستور معاون خدمات شهری شهرداری تهران، در مجموع حدود 45 دستگاه انواع ماشین آلات خدمات شهری از جمله ماشین های حمل زباله، آبپاش، پرس غلطان در مرز مهران مستقر شدند. همچنین به منظور مباحث ایمنی در هر یک از مرزها سازمان آتش نشانی حضور دارد که با توجه به گرمای هوا امسال تصمیم بر این شد ماشین هایی که از طرف سازمان آتش نشانی به مرزها ارسال می شوند مجهز به دستگاه مه پاش باشند؛ این مأموریت جزء مأموریت جدیدی است که امسال در نظر گرفته ایم.
زنگیشه با اشاره به همکاری و حضور کمیته خدمات کشوری و استفاده از ظرفیت سایر کلانشهر ها در مرزها گفت: با هماهنگی شهرداری تهران در مرز مهران شهرداری کرج و اراک مستقر هستند که با ظرفیت مناسب این کلانشهرها و طی جلساتی با معاونین خدمات شهری مناطق 11 و 5 تقسیم کار انجام گرفت و در مجموع حدود150 کارگر و 20 دستگاه ماشین خدمات شهری این دو شهر در مرز مهران فعالیت می کنند.
رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین شهرداری تهران اعلام کرد: شهرداری شیراز با ظرفیت مناسبی در کنار شهرداری منطقه یک در مرز شلمچه مستقر است و وظیفه نظافت و رفت و روب را بر عهده دارد. در مرز شلمچه موکب شهید حاج حسین همدانی روزانه پذیرای زائرین در بحث اسکان و پذیرایی از زائران است. همچنین شهرداری تهران در سالهای قبل در مرز شلمچه 120 چشمه سرویس بهداشتی ساخته بود که هم اکنون فعال هستند.
وی با تاکید بر اینکه کار اصلی توسط استان ها صورت می گیرد و شهرداری تهران در این مرزها کمک رسان است گفت: در مرز چذابه شهرداری منطقه 3 در کنار شهرداری اهواز مستقر است. در این مرز حدود 200 نفر از همکاران شهرداری تهران فعالیت می کنند. همچنین 140 چشمه سرویس بهداشتی و 20 دستگاه ماموت سیار را به آنجا منتقل کردیم که هم اکنون آماده خدمات رسانی است و موضوعات نظافت و پاکسازی نیز توسط همکاران شهرداری منطقه 3 در حال انجام است.
زنگیشه افزود: در مرز خسروی و از داخل شهر قصر شیرین تا نقطه صفر مرزی 300 نفر از همکاران شهرداری منطقه 22 نظافت و پاکسازی را انجام می دهند و با توجه به وسعت مرز خسروی نسبت به سایر مرزها ماشین آلات و جاروهای مکانیزه بزرگراهی بیشتری در این مرز فعالیت می کنند.
رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین شهرداری تهران همچنین از حضور نیروهای خدمات شهری در شهرهای نجف، کوفه و سامرا خبر داد و گفت: با هماهنگی عتبه و شهرداران شهرهای اشاره شده نیز نیروهای شهرداری تهران بخشی از کار نظافت و رفت و روب را انجام خواهند داد.
وی در پایان گفت : امسال ظرفیت جدیدی از خادمین افتخاری ایجاد شده است که ما در دو بخش شهر کربلا و مسیر طریق الحسین یعنی مسیر نجف به کربلا از خادمین افتخاری استفاده می کنیم که انشالله بتوانیم خدمات خوب و شایسته ای را داشته باشند. خادمینی که برای شهر کربلا در نظر گرفته ایم حدود 800 نفر است که به همین میزان نیز در مسیر طریق الحسین خادمین افتخاری حضور دارند.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

دفاع بانک مرکزی از دولت

پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

لیدر اصلاحات در جبهه اصولگرایان

میراث‌فرهنگی ناملموس «هنر ساختن و نواختن عود» جهانی شد

«یلدا/ چله» جهانی شد

جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

دستگیری یک مرد آمریکایی به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران

پرستاری مجلس از حقوق پرستاران

عقب نشینی دلار در بازار جهانی/ بدترین عملکرد ماهانه دلار در 12 سال گذشته رقم خورد

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس وارد تبریز شدند/ بازدید از 8 شهرستان استان آذربایجان شرقی در دستور کار اعضای این کمیسیون قرار دارد

تاثیر نادرِ عناصر نادر

کولبری قانونی می شود

جزئیات بیمه‌ اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان

«ارسلان مالکی»سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن شد

حدود 200 هزار واحد مسکونی نهضت ملی در روستاها وارد فاز اجرا شد/میانگین پیشرفت فیزیکی واحدها 60 درصد است

تمامی ارکان دولت در اجرای قانون جهش تولید مسکن همراهی کنند

افزایش 46 درصدی بودجه پیشنهادی سازمان مجری برای 1402+ پیوست

حمل و نقل هوایی ایران در شاخص اعزام و پذیرش مسافر، در جایگاه سوم منطقه قرار دارد

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن تعیین شد

مصرف گاز روز گذشته رکورد زد

بی‌اعتنایی کامیون‌داران به فراخوان اعتصاب/ ‌ایجاد رعب و وحشت در جاده‌ها‌ برای جلوگیری از تردد کامیون‌ها + فیلم

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن منصوب شد

تعرفه صادرات سه محصول کشاورزی حذف شد

الزام دستگاه‌ها به ارائه لیست پرداخت پاداش کارکنان به خزانه داری کل کشور

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.