تحقق 40 درصدی بودجه شهرداری در سال‌جاری/ تعداد مدیران زن شهرداری بیشتر شود شهری

تحقق 40 درصدی بودجه شهرداری در سال‌جاری/ تعداد مدیران زن  شهرداری بیشتر شود

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تحقق 40 درصدی بودجه شهرداری تهران در سال جاری، گفت: بزرگترین پایانه زیرزمینی پس از 14 سال در شنبه های امید و افتخار به بهره برداری رسید.

به گزارش فصل اقتصاد ، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نودمین جلسه شورا در واکنش به گزارش عملکرد ارائه شده از سوی شهردار تهران گفت: متأسفانه هنوز حقوق کارمندان شهرداری اصلاح نشده و نیاز به پیگیری در هیئت دولت دارد. توصیه من این است که به مدیران جدید خود دستور دهید که از نیروهای متخصص و کارآمد موجود استفاده کنند.
وی ادامه داد: ترمینال شرق که بهمن ماه افتتاح می شود یکی از منابع درآمد به شمار می رود و می توان از آن استفاده کرد.
مهدی اقراریان رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مهمترین سند شهر، طرح جامع شهر تهران است، گفت: ما به شدت نسبت به این طرح احساس نگرانی داریم و تقاضای ما این است که شهرداری تعهد قانونی خود را در این خصوص اعلام کند.
وی با بیان اینکه 70 درصد از انتصابات 6.16 از داخل شهرداری بوده است، یادآور شد: تذکر و سوال من این است که آیا در دوره جدید به ظرفیت درونی توجه خواهد شد یا خیر؟ امیدواریم استفاده از نیروهای داخلی مورد توجه قرار بگیرد.
اقراریان با اعلام اینکه از هشت پهنه تا پایان سال سه پهنه پسماند افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: شهر از لحاظ تصویر در حوزه پسماند وضعیت مطلوبی ندارد و مردم دغدغه هایی را در خصوص ایستگاه های میانی مطرح می کنند که تقاضا می شود در این زمینه توضیح داده شود.
پیشنهاد تغییر نام شنبه‌های امید و افتخار
نرجس سلیمانی عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورا نیز ضمن تقدیر از تلاش شهرداری برای برپایی شنبه های امید و افتخار گفت: هر امیدی ممکن است به دلایلی به افتخار منجر نشود؛ پروژه هایی از جنس مسکن از جنس امید هستند و باید از طرح های دیگر که به فرجام رسیده اند، تفکیک شوند.
وی افزود: با توجه به این موضوع باید شنبه های امید و افتخار به شنبه های امید یا افتخار تبدیل شوند.
فوق العاده جذب برای 12 هزار کارمند رسمی شهرداری
میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورا با اشاره به راه اندازی تورهای زیارتی و سیاحتی برای کارکنان شهرداری گفت: کارمندان رسمی در زمینه حقوق مورد اجحاف قرار گرفتند. اینکه فوق العاده جذب برای 12 هزار کارمند رسمی شهرداری در نظر گرفته شده اتفاق خوبی است، اما سوال این است که چه زمانی تشویقی و فوق العاده جذب محقق خواهد شد؟
وی در خصوص مخازن پسماند موجود در شهر و تغییر شکل و شمایل آنها یادآور شد: پنج هزار مخزن به طور کامل در شهر تعویض شده و درخواست داریم که مخازنی با تفکیک پسماند تر و خشک در محلات نصب شوند و شکل و شمایل دیگری داشته باشد.
مظفر با اشاره به تحقق 20 هزار و 500 میلیارد تومان از بودجه خاطرنشان کرد: 16 هزار و 500 میلیارد تومان ثبت شده و چهار هزار میلیارد تومان نیز در آستانه ثبت است که میزان بودجه محقق شده، معادل 40 درصد کل بودجه است.
سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به درصد پایین پیشرفت فیزیکی برخی طرح ها گفت: ما در تأمین زیرساخت مالی برخی طرح ها با مشکل روبه رو هستیم.
وی با بیان اینکه متوسط ناوگان فعال هزار و 900 دستگاه است، یادآور شد: قرار بود بازسازی سرعت بگیرد و هزار و 400 دستگاه اتوبوس بازسازی شود اما تاکنون 120 دستگاه بازسازی شده است. ما همچنان در مسیر نزولی در این زمینه هستیم.
تشکری هاشمی با اعلام اینکه در دوره گذشته به مترو توجه نشده است، اظهار کرد: 10 رام قطار غیر فعال است و 85 درصد خط پنج نیاز به اورهال دارد. این موارد از انتظارات ما از شهرداری بوده که این روند پیشرفت را نمی بینیم.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با بیان اینکه در زمینه 630 دستگاه واگن مترو تهران هنوز اتفاقی نیفتاده است، گفت: شهردار قول داده که سه هزار و 300 دستگاه اتوبوس تا پایان سال به شهر اضافه خواهد شد که امیدواریم محقق شود.
وی تأکید کرد: امیدواریم شنبه های ما شاهد امور به ثمر رسیده باشد، چون مردم بارها شاهد افتتاح و کلنگ زنی طرح ها بوده اند. پیشنهاد می شود برای طرح های کلنگ زنی شده روزشمار در نظر گرفته شود.
مشکل واحدهای مسکونی حریم راه‌آهن
حبیب کاشانی خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در راستای وظیفه نظارتی شورا، در ایام تعطیلات نظارت ها ادامه داشت، گفت: من دو بار مناطق یک تا 22 را در این ایام سرکشی کردم و موارد متعددی عنوان شد که بن بست در ساخت و ساز از جمله این مسائل به شمار می رود.
وی افزود: امروز بهترین زمان برای کار در حوزه مسکن است. نزدیک به 13 هزار و 500 واحد مسکونی منطقه 17 و 18 و واقع در حریم راه آهن در کمیسیون زیربنایی مطرح شده و مردم گرفتار هستند که تقاضا می شود در زمینه ساخت و ساز در این مناطق، توجه کافی صورت بگیرد.
کاشانی ضمن تقدیر از شهردار منطقه دو تصریح کرد: چند موکب در این منطقه مستقر شده که مردم بتوانند از خدمات استفاده کنند.
ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز ضمن تقدیر از تلاش شهردار و معاونین برای اداره شهر تهران خاطرنشان کرد: اداره شهر به خودی خود یک هنر است و باید از تلاش ها تقدیر کنیم.
وی با بیان اینکه 300 هزار پروژه نیمه تمام در کشور داریم که محصول کلنگ زنی دولت های گذشته است، یادآور شد: قرار بر این بود طرح ها با تسهیلات فوق العاده به بخش خصوصی واگذار شود که به دلیل مشکلات موجود انجام نشد. در تهران نیز ده ها پروژه وجود دارد که به مراحل خوبی رسیده اند و باید وقت بگذاریم و این طرح ها را به بهره برداری برسانیم.
امانی تأکید کرد: کلنگ زنی امید ایجاد نمی کند و این بهره برداری است که در مردم امید ایجاد خواهد کرد. تقاضای من این است که به سمت بهره برداری از طرح های نیمه تمام برویم.
وی با بیان اینکه نوسازی شهر تهران بر محور حمل و نقل طرح بسیار بزرگی است، اظهار کرد: ما از شهرداری تشکر می کنیم که در حوادث وارد عمل شدند و کمک کردند اما در درون شهرداری اقشار آسیب پذیری وجود دارند که تقاضا می کنیم مورد توجه قرار بگیرند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پیوست عدالت در طرح ها باید در اولویت قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: سراهای محلات احساس می کنند که شهرداری اعتمادی به آنها ندارد که باید این اعتماد ایجاد شود.
تحقق 40 درصدی بودجه در سال جاری
نایب رئیس شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه کلنگ زنی به معنای ایجاد تعهد برای مردم است، گفت: شهردار باید در زمان بندی مشخص پاسخ دهد و ما به جای اینکه تشویق به کلنگ زنی کنیم، مطرح می کنیم که این اتفاقات وعده سر خرمن است.
پرویز سروری با اشاره به تحقق 40 درصدی بودجه در سال جاری یادآور شد: چرا سعی می کنیم امید را از مردم بگیریم؟ شهردار تهران وعده داده و هر هفته یک افتتاح و کلنگ زنی را انجام می دهد و نمی توانیم این موارد را نادیده بگیریم.
وی ادامه داد: بزرگترین پایانه زیرزمینی پس از 14 سال در شنبه های امید و افتخار به بهره برداری رسید. 100 کوچه و محله در منطقه 17 اصلاح هندسی شدند که افتخاری برای ما به شمار می رود که شعار دادیم باید فاصله بین شمال و جنوب کاهش پیدا کند.
سروری با بیان اینکه گزارشات شهردار باید دو وجهی باشد، گفت: گزارشات به مردم باید عمومی باشد، اما برای اعضا باید به صورت تخصصی ارائه شود و مراحل انجام کار در طرح ها و اقدامات گزارش داده شود.
تنها هشت درصد از بودجه به مسائل فرهنگی اختصاص پیدا کرده است
نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به سه سطح تحولی شهر تهران گفت: چطور می توان تحول نرم را ایجاد کرد وقتی که تنها هشت درصد از بودجه به مسائل فرهنگی اختصاص پیدا کرده است؟
وی اضافه کرد: تقاضای من این است که در برنامه چهارم توسعه روح حاکم بر برنامه ها، فرهنگی و اجتماعی باشد و از طرفی دیگر نقش بانوان در برنامه های شهروندی و شهرداری باید مورد توجه قرار بگیرد.
معدنی پور با بیان اینکه هنوز نمی توان به تعداد مدیران بانو در شهرداری بسنده کرد، گفت: باید از بانوان توانمند در جایگاه های ارشد مدیریتی بهره گرفت و تقاضای ما این است که شهردار تهران این مسئله را در نظر داشته باشد.
وی ادامه داد: باید اعلام شود که چه تلاش هایی در یک سال گذشته انجام شده تا بتوان عقب ماندگی ها را جبران کرد؛ چراکه این عقب ماندگی ها از سال های قبل باقی مانده بود که باید جبران می شد.
تیم پیمانکاری تونل شهید متوسلیان تقویت شود
سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در ادامه جلسه با اشاره به وضعیت تونل شهید متوسلیان اظهار کرد: جلسات متعددی در این خصوص برگزار شد و بررسی های لازم صورت گرفت؛ این پروژه بسیار فنی، دقیق و عظیم است که به کاری ویژه در دو طبقه و 9 کیلومتر نیاز دارد.
وی افزود: مشاورین داخلی که اقدامی به این شکل انجام داده باشند، نداریم و شرکتی که اعلام آمادگی کرده سوابق مبهمی دارد و سابقه اقدامی به این شکل ندارد. طرح مورد نظر باید سه تا پنج سال اجرایی شود و اگر تیم شهرداری تقویت نشود و پیمانکاری خوب انتخاب نشود، 10 تا 20 سال به طول خواهد انجامید؛ لذا پیشنهاد می کنم تیم پیمانکاری تقویت شود.
انتقال نمایشگاه به شهر آفتاب در هیئت دولت پیگیری شود
سوده نجفی عضو هیئت رئیسه شورا نیز با تأکید بر استفاده از ظرفیت بانوان توانمند در جایگاه های مدیریتی شهرداری گفت: بانوان در طول این یک سال نشان دادند که هرجا حضور داشته باشند، منشأ خیر و برکت خواهند بود.
وی با تأکید بر انتقال نمایشگاه به مجموعه شهر آفتاب تصریح کرد: تقاضا می کنم شهردار تهران این موضوع را در هیئت دولت با جدیت پیگیری کند و انتقال نمایشگاه انجام شود، چرا که شهر آفتاب ظرفیتی ویژه برای شهرداری به شمار می رود.
علیرضا نادعلی سخنگوی شورا نیز با اشاره به تکیه بر مسائل فرهنگی و اجتماعی در طرح های سخت افزاری شهر خاطرنشان کرد: با عقب ماندگی هایی که در این حوزه داشتیم، انتخاب آقای زاکانی به عنوان شهردار را با این پیش فرض انجام دادیم.
وی افزود: درخواست من این است که جلسه ای برگزار کنیم و گزارشی مفصل در خصوص اقدامات انجام شده در سازمان رفاه شهرداری ارائه شود.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

قیمت برخی کالاهای اساسی در بازار+جدول

افزایش تولید نفت و گاز با ورود بخش خصوصی

لغو وضعیت فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی لیبی

آژانس بین‌المللی انرژی: نفت جهانی تا سال 2025 به بشکه‌ای 70 دلار می‌رسد

کاهش واردات نفت چین با پر شدن مخازن ذخیره سازی

روسیه رتبه دوم صادرات نفت به چین را کسب کرد

قطر بودجه خود را بر اساس نفت 40 دلاری تنظیم می‌کند

محکومیت قطعی شِل به پرداخت 467 میلیون دلار خسارت آلودگی نفتی در نیجریه

عراق نمی‌خواهد از توافق اوپک برای کاهش تولید نفت معاف شود

پیش بینی نفت 40 تا 45 دلاری در سال 2021

کنفرانس انرژی عرب به سال 2023 موکول شد

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال 2021 کاهش داد

خیز غول‌های نفتی جهان در جهت تولید انرژی از باد

پوتین: تصمیمات ائتلاف اوپک پلاس امید به عادی شدن اقتصاد جهان را زنده می‌کند

پیش‌بینی اوپک برای افزایش شدید تقاضای نفت در نیمه دوم 2021

محدودیت های کرونایی جدید در اروپا تهدیدی برای صنعت نفت است

کشف میدان بزرگ گازی در روسیه

شیوع انواع جدید کرونا تقاضای جهانی نفت را تهدید می‌کند

کویت: اوپک ممکن است افزایش 400 هزار بشکه نفت در روز را لغو کند

ذخایر نفت روسیه با سطح تولید فعلی برای 30 سال دیگر کافی است

مواجهه غول نفتی انگلیس با جریمه 240 میلیون دلاری به علت پرونده رشوه در خاورمیانه

آمادگی روسیه برای رساندن تولید نفت به سطح قبل از همه گیری کرونا

برندهای بزرگ خواستار توافق جهانی برای کاهش تولید پلاستیک شدند

کانادا واردات نفت از روسیه را ممنوع کرد

روسیه فروش نفت خام به هند را افزایش داد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.