صادرات جوجه ایرانی به کشورهای روسیه، افغانستان و عراق کشاورزی

صادرات جوجه ایرانی به کشورهای روسیه، افغانستان و عراق

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر گفت: جوجه تولید داخل نژاد آرین به کشورهای افغانستان و عراق صادر می‌شود و تفاهم‌نامه‌ای را هم برای صادرات به روسیه امضا کرده‌ایم.

به گزارش فصل اقتصاد، ناصر فخاری امروز در نشست خبری حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه خوراک دام و طیور با بیان اینکه تامین امنیت غذایی در جهان بسیار مهم است، گفت: هلدینگ‌های کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر دو موضوع محوری اقتصادی بودن و تامین امنیت غذایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که کار بسیار مشکلی است همزمان پیش می‌برند.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر افزود: بودجه سازمان نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته و توانسته به امنیت غذایی کشور کمک کند.
فخاری گفت: در بحران جوجه یکروزه این سازمان توانست جوجه‌های مازاد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جمع‌آوری کند، در عین حال تولیدات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ادامه دهد و با این اقدام مانع از حذف جوجه‌ها و افزایش قیمت آنها شد، به طوری که اکنون شاهد صادرات مرغ به کشورهای دیگر هستیم و اگر چنین اقدامی انجام نمی‌شد، شاید بازار مناسب و پایدار فعلی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نداشتیم.
وی با بیان اینکه انجام اقدامات اقتصادی با هزینه‌های پایین و در کنار آن تامین امنیت غذایی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی است گفت: اقدامات سازمان تا حدود زیادی توانسته از تکانه‌های بازار جلوگیری کند.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر درباره اقدامات سازمان کوثر در تامین نهاده گفت: در حالی که بسیاری از شرکت‌ها سال گذشته با افزایش قیمت‌ها با بحران مواجه بودند، اما شرکت‌های این سازمان سود شناسایی کرده و درآمدشان 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
فخاری همچنین افزود: هلدینگ صبا از زیر مجموعه‌های این سازمان در حالی که سال گذشته 70 میلیارد تومان نهاده تامین کرده بود امسال این رقم به هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
امروز در محل این نمایشگاه دو هلدینگ صبای کوثر و هلدینگ کشاورزی کوثر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
فخاری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که مفاد این تفاهم چه بود، گفت: اینها شرکت‌های زیر مجموعه سازمان هستند که همکاری‌های آنها می‌تواند علاوه بر تامین نقدینگی در کاهش هزینه‌ها هم کمک کند.
وی افزود: این دو شرکت در زمینه تامین دانه‌های روغنی و نیز تولیدات صنعتی با همدیگر تفاهم امضا کردند که البته ضلع سوم یعنی بخش خصوصی هم می‌تواند در این زمینه به آنها کمک کند.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس که سازمان اقتصادی کوثر فعالیت های بین‌المللی دارد، چه اقداماتی اخیرا در این زمینه انجام شده است، اظهار داشت: اخیراً صادرات جوجه‌های داخلی نژاد آرین را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به کشورهای افغانستان و عراق انجام می‌دهیم و در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای هم با روسیه منعقد کرده‌ایم.
فخاری ادامه داد: علاوه بر آن صادرات محصولات صنعتی در زیر مجموعه این سازمان، از جمله سیم و کابل به کشورهای همسایه هم داریم.
وی همچنین گفت: جنگ اخیر روسیه و اوکراین نتوانسته در تامین نهاده‌های داخل کشور مشکل ایجاد کند، به طوری که طی مذاکرات با کشورهای آمریکای لاتین صادرات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به طول کامل انجام داده‌ایم.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در پاسخ به این سوال که نهاده پاشنه آشیل تامین امنیت غذایی کشور است، آیا راهکاری در این زمینه وجود ندارد، گفت: توسعه گلخانه‌ها در کشور و افزایش سطح زیرکشت نو نیز ارتقا بهره‌وری می‌تواند مهم‌ترین عامل در افزاش تولید نهاده‌ها در داخل کشور باشد.
فخاری افزود: علاوه بر آن شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با در اختیار قرار دادن جدیدترین فناوری‌ها به افزایش تولید در واحد سطح کمک کنند.
وی کشت فراسرزمینی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یکی دیگر از عوامل افزایش تولید عنوان کرد و گفت: اگر موانع کشت فراسرزمینی برداشته شود و همچنین نگاه بیشتر به کشورهای همسایه همسو باشد، نتیجه بهتری از کشت فراسرزمینی خواهیم گرفت.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر تصریح کرد: پس از تصویب کشت فراسرزمینی از سوی دولت در این زمینه اقدام کردیم اما به موانع و چالش‌هایی برخوردیم که ادامه کار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سخت می‌کرد. همین چالش‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به مسئولان یادآور شده‌ایم و امیدواریم برطرف شود.
به گفته این مسئول؛ استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و جدیدترین تکنولوژی‌ها در بخش تولید توانسته هزینه‌های تولید در این سازمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 30 درصد کاهش دهد.
به گزارش فصل اقتصاد، پیش از این تمام جوجه‌های داخل کشور از نژادهای خارجی به ویژه راس انگلیس در تمام مرغداری‌های کشور استفاده می‌شد، اما با اصلاح و احیای نژاد مرغ آرین در کشور اکنون صادرات به کشورهای همسایه آغاز شده است. وابستگی کامل به نژادهای خارجی می‌تواند امنیت غذایی کشور را به ویژه در شرایط تحریم در معرض خطر جدی قرار دهد.
انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.