صادرات جوجه ایرانی به کشورهای روسیه، افغانستان و عراق کشاورزی

صادرات جوجه ایرانی به کشورهای روسیه، افغانستان و عراق

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر گفت: جوجه تولید داخل نژاد آرین به کشورهای افغانستان و عراق صادر می‌شود و تفاهم‌نامه‌ای را هم برای صادرات به روسیه امضا کرده‌ایم.

به گزارش فصل اقتصاد، ناصر فخاری امروز در نشست خبری حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه خوراک دام و طیور با بیان اینکه تامین امنیت غذایی در جهان بسیار مهم است، گفت: هلدینگ‌های کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر دو موضوع محوری اقتصادی بودن و تامین امنیت غذایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که کار بسیار مشکلی است همزمان پیش می‌برند.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر افزود: بودجه سازمان نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته و توانسته به امنیت غذایی کشور کمک کند.
فخاری گفت: در بحران جوجه یکروزه این سازمان توانست جوجه‌های مازاد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جمع‌آوری کند، در عین حال تولیدات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ادامه دهد و با این اقدام مانع از حذف جوجه‌ها و افزایش قیمت آنها شد، به طوری که اکنون شاهد صادرات مرغ به کشورهای دیگر هستیم و اگر چنین اقدامی انجام نمی‌شد، شاید بازار مناسب و پایدار فعلی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نداشتیم.
وی با بیان اینکه انجام اقدامات اقتصادی با هزینه‌های پایین و در کنار آن تامین امنیت غذایی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی است گفت: اقدامات سازمان تا حدود زیادی توانسته از تکانه‌های بازار جلوگیری کند.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر درباره اقدامات سازمان کوثر در تامین نهاده گفت: در حالی که بسیاری از شرکت‌ها سال گذشته با افزایش قیمت‌ها با بحران مواجه بودند، اما شرکت‌های این سازمان سود شناسایی کرده و درآمدشان 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
فخاری همچنین افزود: هلدینگ صبا از زیر مجموعه‌های این سازمان در حالی که سال گذشته 70 میلیارد تومان نهاده تامین کرده بود امسال این رقم به هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
امروز در محل این نمایشگاه دو هلدینگ صبای کوثر و هلدینگ کشاورزی کوثر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
فخاری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که مفاد این تفاهم چه بود، گفت: اینها شرکت‌های زیر مجموعه سازمان هستند که همکاری‌های آنها می‌تواند علاوه بر تامین نقدینگی در کاهش هزینه‌ها هم کمک کند.
وی افزود: این دو شرکت در زمینه تامین دانه‌های روغنی و نیز تولیدات صنعتی با همدیگر تفاهم امضا کردند که البته ضلع سوم یعنی بخش خصوصی هم می‌تواند در این زمینه به آنها کمک کند.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس که سازمان اقتصادی کوثر فعالیت های بین‌المللی دارد، چه اقداماتی اخیرا در این زمینه انجام شده است، اظهار داشت: اخیراً صادرات جوجه‌های داخلی نژاد آرین را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به کشورهای افغانستان و عراق انجام می‌دهیم و در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای هم با روسیه منعقد کرده‌ایم.
فخاری ادامه داد: علاوه بر آن صادرات محصولات صنعتی در زیر مجموعه این سازمان، از جمله سیم و کابل به کشورهای همسایه هم داریم.
وی همچنین گفت: جنگ اخیر روسیه و اوکراین نتوانسته در تامین نهاده‌های داخل کشور مشکل ایجاد کند، به طوری که طی مذاکرات با کشورهای آمریکای لاتین صادرات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به طول کامل انجام داده‌ایم.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در پاسخ به این سوال که نهاده پاشنه آشیل تامین امنیت غذایی کشور است، آیا راهکاری در این زمینه وجود ندارد، گفت: توسعه گلخانه‌ها در کشور و افزایش سطح زیرکشت نو نیز ارتقا بهره‌وری می‌تواند مهم‌ترین عامل در افزاش تولید نهاده‌ها در داخل کشور باشد.
فخاری افزود: علاوه بر آن شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با در اختیار قرار دادن جدیدترین فناوری‌ها به افزایش تولید در واحد سطح کمک کنند.
وی کشت فراسرزمینی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یکی دیگر از عوامل افزایش تولید عنوان کرد و گفت: اگر موانع کشت فراسرزمینی برداشته شود و همچنین نگاه بیشتر به کشورهای همسایه همسو باشد، نتیجه بهتری از کشت فراسرزمینی خواهیم گرفت.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر تصریح کرد: پس از تصویب کشت فراسرزمینی از سوی دولت در این زمینه اقدام کردیم اما به موانع و چالش‌هایی برخوردیم که ادامه کار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سخت می‌کرد. همین چالش‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به مسئولان یادآور شده‌ایم و امیدواریم برطرف شود.
به گفته این مسئول؛ استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و جدیدترین تکنولوژی‌ها در بخش تولید توانسته هزینه‌های تولید در این سازمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 30 درصد کاهش دهد.
به گزارش فصل اقتصاد، پیش از این تمام جوجه‌های داخل کشور از نژادهای خارجی به ویژه راس انگلیس در تمام مرغداری‌های کشور استفاده می‌شد، اما با اصلاح و احیای نژاد مرغ آرین در کشور اکنون صادرات به کشورهای همسایه آغاز شده است. وابستگی کامل به نژادهای خارجی می‌تواند امنیت غذایی کشور را به ویژه در شرایط تحریم در معرض خطر جدی قرار دهد.
انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

عاقبت نقد فروشی در حودروسازی

آمار خروج نقدینگی حقیقی‌ها، معیار مناسبی برای تحلیل بورس نیست

تکذیب وجود موش و حیوان موذی در پرواز تبریز-تهران/برای بررسی بیشتر، پرواز با تاخیر انجام شد

آخرین وضعیت جوی شهرها/ باران و کاهش دما در نیمه شمالی‌ کشور

پرداخت بیش از یک میلیون فقره وام ازدواج، فرزند و ودیعه مسکن

مجلس در بررسی صلاحیت زاهدی‌وفا هوشمندانه عمل کرد

افتتاح 3 مرکز بزرگ تربیتی، آموزشی و درمانی ویژه معتادان متجاهر در تهران

ماجرای افزایش تعرفه تلفن ثابت و دستور توقف آن چیست؟

ایجاد دبیرخانه شورای عالی اصل 44/ تقدیم لایحه متناسب سازی حقوق ها

20 تا 50 درصد مناطق روستایی خسارت دیدند/ زلزله خوی تلفات جانی نداشته است

امسال چقدر وام ودیعه مسکن و ازدواج و فرزندآوری‌ پرداخت شد

جزئیات تولید نفت‌ روسیه پس از تصمیم اخیر اوپک پلاس‌

بررسی نحوه اجرای احکام مربوط به حوزه عفاف و حجاب

بازگشایی مرز‌ ترکمنستان برای عبور ترانزیتی ناوگان بین‌المللی‌/ رشد مناسبات‌ جاده‌ای‌ با ایران‌

ایران عامل رکورد زدن صادرات نفت ونزوئلا

نیازمند اتخاذ روش‌های جدید در حوزه برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی هستیم

تبدیل ایران به هاب انرژی منطقه /سرمایه‌گذاری مشترک با روسیه برای تولید ال‌ان‌جی

برجام برای صنعت خودرو معجزه نخواهد کرد/ عمده مشکلات خودروسازان داخلیست

کانون صرافان: تعیین کف و سقف نرخ توافقی در بازار متشکل عامل‌ نوسان در قیمت ارز است

امکان افزایش ترانزیت کالا از طریق ایران به کشورهای همسایه خزر تا 50 میلیون تن‌

اوضاع فروش جهانی خودرو چه موقع مساعد می‌شود؟

دستگاه تزریق پلاستیک ایرانی | دستگاه کوچک و ارزان

کاهش تعداد هواپیماهای فعال به 115 فروند/ وزارت راه فعلا با افزایش نرخ بلیت موافقت نکرده‌ است

محدودیت ترافیکی جاده‌های تهرا‌ن-شمال/هراز و کندوان امروز و فردا یک‌طرفه می‌شود

مسکن اجاره‌ای کارگران مقطعی و موقتی خوب است

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.