افتتاح ناحیه صنعتی چمن سلطان و بهره برداری از 3 واحد کارگاهی در شهرک صنعتی الیگودرز
آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های زیرساختی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد صنعت و معدن

آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های زیرساختی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، عملیات اجرایی پروژه‌های زیرساختی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد آغاز شد.

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از شاتا، علی رسولیان روز دوشنبه در جریان سفر به استان لرستان، کلنگ آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی و زیرساختی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد را به زمین زد.
عملیات خاکی معابر، شبکه داخلی برق، شبکه داخلی گاز، خط انتقال گاز، ایستگاه گاز، فیبر نوری، ساختمان مخابرات، شبکه توزیع آب، مخزن هوایی آب، جاده دسترسی اختصاصی و تابلوی ورودی، از جمله پروژه‌های زیرساختی هستند که عملیات اجرایی آن‌ها امروز با حضور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در منطقه ویژه اقتصادی بروجرد آغاز شد.
برای آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی در این منطقه ویژه اقتصادی، یکصد میلیارد ریال به منظور دیوارکشی به طول پنج کیلومتر و 20 میلیارد ریال برای احداث شبکه داخلی گاز به طول 1.5 کیلومتر هزینه شده است.
منطقه ویژه اقتصادی بروجرد به گستره 68هکتار در شهرستان اشترینان واقع است که عملیات اجرایی احداث آن از سال 1386به‌عنوان شهرک صنعتی آغاز شده و در سال جاریبه منطقه ویژه اقتصادی تحت مسئولیت شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان تبدیل شده است.
1770واحد صنعتی راکد در دولت سیزدهم فعال شده است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی و زیرساختی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد گفت: در یک سال گذشته با حمایت و برنامه‌ریزی دولت سیزدهم، یک هزار و 770واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشته که رشد خوبی در تولید و اشتغال کشور داشته است.
علی رسولیان افزود: واحدهای راکد بزرگ و کوچک بسیاری در کشور داریم و دولت سیزدهم به‌صورت یک اولویت، بازگرداندن آن‌ها به چرخه تولید را دنبال می‌کند و در سفرهای استانی که صورت گرفته هم مسأله فعال سازی واحدهای صنعتی تعطیل شده در مرکز توجه قرار داشته است.
وی با اشاره به فعالیت 847شهرک و ناحیه صنعتی درحال بهره برداری با بیش از 49هزار و 500واحد تولیدی در کشور اضافه کرد: با برنامه‌ریزی و اولویت دولت در فعال سازی واحدهای صنعتی راکد، خوشبخانه تعداد واحدهای تعطیل کاهش پیدا کرده و در استان لرستان هم رشد صنعتی خوبی آغاز شده است.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: ایجاد زیرساخت‌های صنعتی در استان‌های محروم از اهداف مهم دولت است، به‌طوری که بیش از 8 هزار میلیارد تومان در زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی سرمایه گذاری خواهیم کرد که عمده آن‌ها از منابع داخلی است.
رسولیان با تأکید بر این‌که ایجاد عدالت در زیرساخت‌های صنعتی از اولویت‌های مهم دولت است، اظهار داشت: همزمان با سفرهای استانی رئیس جمهور، 10هزار میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌های صنعتی کشور درنظر گرفته شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به تخصیص یک هزار و 500میلیارد تومان اعتبار برای تصفیه خانه فاضلاب شهرک‌های صنعتی اشاره نمود.
وی تصریح کرد: در راستای تحقق عدالت صنعتی در استان‌های مختلف کشور، از همین هفته گروه‌های مختلفی از کارشناسان و مدیران توانمند وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان‌ها اعزام شده‌اند تا ظرفیت‌های جدید سرمایه گذاری در سطح کشور را شناسایی کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در این راستا، چهار منطقه متفاوت بر اساس تقسیم بندی‌های شهرستانی در کشور ایجاد شده است تا بتوانیم کمک‌های مؤثرتر و بهتری به این مناطق داشته باشیم.
رسولیان در بخش دیگر سخنان خود گفت: بیش از 40شهرک فناوری با مصوبه دولت در کشور مکان یابی شده که یک مورد آن در استان لرستان ایجاد خواهد شد.
وی افزود: مشوق‌ها و مزایای مختلفی، چه از نظر واگذاری زمین و چه از نظر کمک‌های مالی برای شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی درنظر گرفته شده است و در همین راستا حدود 85حمایت ویژه از بنگاه‌های کوچک و متوسط درحال انجام است.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که شرکت‌های دانش بنیان در سراسر کشور درحال رشد هستند، اضافه کرد: برخی شرکت‌ها، قابلیت تبدیل به شرکت‌های دانش بنیان را دارند و ما نیز کمک‌های مالی لازم را به آن‌ها خواهیم داشت تا بتوانند خود را در مسیر دانش بنیان شدن قرار دهند.
رسولیان ادامه داد: سال گذشته بیش از یکصد شرکت، دانش بنیان شدند، و علاوه بر آن، ایجاد واحدهای کارگاهی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط نیز با اولویت شرکت‌های دانش بنیان و فناور درحال انجام است، که در این زمینه نیز از ابتدای امسال تا کنون حدود 400کارگاه احداث شده است.
وی بیان کرد: برنامه‌ریزی شده که بتوانیم تا پایان سال این تعداد را به یک هزار و 500کارگاه در سطح کشور برسانیم تا زمینه استقرار شرکت‌های دانش بنیان و صاحب فناوری فراهم شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با تأکید بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان خاطرنشان کرد: دولت امسال بسته ویژه کمک به شرکت‌های دانش بنیان را مصوب کرده و به منظور توسعه عمق دانش بنگاه‌های تولیدی، مزایای خوبی درنظر گرفته شده است.
بهره برداری از 3 واحد کارگاهی در شهرک صنعتی الیگودرز
رسولیان در ادامه سفر به استان لرستان، سه واحد کارگاهی در شهرک صنعتی الیگودرز را افتتاح کرد. تاکنون بیش از 15واحد کارگاهی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان لرستان به بهره برداری رسیده است و این سه واحد کارگاهی نیز با اعتباری بالغ بر 45میلیارد ریال در شهرک صنعتی الیگودرز مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفته است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ‌در حاشیه افتتاح این سه واحد کارگاهی در شهرک صنعتی الیگودرز در جمع خبرنگاران، گفت: 1500کارگاه‌ کوچک در کشور تا پایان امسال ایجاد تا زمینه استقرار شرکت‌های دانش بنیان و صاحب فناوری فراهم شود.
علی رسولیان با بیان اینکه براساس مسئولیتی که داریم 9منطقه ویژه اقتصادی را مدیریت می‌کنیم که دو منطقه در لرستان واقع شده است، افزود: یکی از مناطق ویژه اقتصادی بروجرد بوده که عملیات اجرایی پروژه های عمرانی آن در این سفر آغاز شده است.
وی در ادامه با تاکید بر ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت بسته ویژه‌ای را با کمک دولت برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه عمق دانش بنگاه‌های تولیدی مصوب کرده است.
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه مزایای خوبی در این راستا در نظر گرفته شده است، بیان کرد: بیش از 40شهرک فناوری را با مصوبه دولت شروع کردیم و مکان‌یابی آنها آغاز شده است که این شهرک‌ها را در سطح کشور ایجاد خواهیم کرد.
رسولیان با بیان اینکه یکی از این شهرک‌های فناوری را در لرستان ایجاد خواهیم کرد، گفت: مزایایی همچون واگذاری زمین در شهرک‌ها و مناطق ویژه اقتصادی، کمک‌های مالی و بازاریابی و حضور در نمایشگاه‌های کشور و بین‌الملی و برندسازی و ... را برای تقویت این شهرک‌ها در نظر گرفته‌ایم.
وی همچنین عنوان کرد: حمایت ویژه را از 85بنگاه‌های کوچک و متوسط در سازمان صنایع کوچک داریم و خوشبختانه شرکت‌های دانش‌بنیان هم در لرستان و هم در استان‌های بزرگ صنعتی کشور در حال رشد هستند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از برخی شرکت‌هایی که قابلیت دانش‌بنیان شدن را دارند حمایت می‌کنیم، افزود: در این مسیر سال گذشته بیش از 100شرکت توانستند دانش‌بنیان شوند که امید می‌رود این بسته را تا پایان سال به سرانجام برسانیم.
رسولیان اضافه کرد: یکی از اقداماتی را که اخیرا شروع کردیم ایجاد کارگاه‌های کوچک است. از ابتدای امسال برای بنگاه‌های کوچک و متوسط و با اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور 400کارگاه احداث شده است.
وی افزود: برنامه و هدفگذاری این است که 1500کارگاه را در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور تا پایان امسال ایجاد کنیم تا زمینه استقرار شرکت‌های دانش بنیان و صاحب فناوری در این کارگاه‌ها فراهم شود.
‌افتتاح ناحیه صنعتی چمن سلطان
در ادامه سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به استان لرستان، ناحیه صنعتی چمن سلطان در شهرستان الیگودرز مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.
ناحیه صنعتی چمن سلطان در شهرستان الیگودرز با مساحت 50هکتار آماده واگذاری به صنعتگران می باشد که در حال حاضر پروژه های زیرساختی، عملیات خاکی معابر ، شبکه داخلی برق، بخشی از شبکه روشنایی، شبکه گاز داخلی ، خط انتقال گاز، ایستگاه گاز، فیبر نوری، ساختمان مخابرات، شبکه توزیع آب، مخزن بتنی آب و نصب تابلوی ورودی برای استقرار واحد‌های صنعتی در این ناحیه صنعتی انجام شده است.
"عباس گودرزی" و "فاطمه مقصودی" نمایندگان مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی،"خدابخشی"نماینده مردم شهرستان الیگودرز، "سیروس ابراهیمی" معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، "مجید منعمی" معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بروجرد، "جعفری" مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، "بختیار رازانی" مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در این برنامه ها همراهی کردند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.