زاکانی: انتخاب 96 درصد مدیران از بدنه شهرداری/راه‌اندازی 2 ابرسامانه برای خدمت‌رسانی به مردم شهری

زاکانی: انتخاب 96 درصد مدیران از بدنه شهرداری/راه‌اندازی 2 ابرسامانه برای خدمت‌رسانی به مردم

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شهردار تهران با اشاره به اینکه توجه به مردم در صدر و رأس امور است، گفت: 96 درصد مدیران از بدنه شهرداری انتخاب شده‌اند.

به گزارش فصل اقتصاد، علیرضازاکانی، شهردار تهران امروز جهت ارائه گزارش یک ساله عملکرد شهرداری در نودمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران حضور یافت.
زاکانی در جلسه شورا گفت: تا امروز یک سال و 4 روز است که در شهرداری در حال خدمت مردم هستیم و تا این لحظه نه تنها محتاج به قرض نشده‌ایم بلکه به لطف خدا و امام زمان مسیر را به صورتی طی کرده‌ایم که 28 هر ماه حقوق کارمندان را پرداخت کرده‌ایم و حتی 100 ها میلیارد تومان موفق به صرفه ‌جویی در بخش های مختلف شده‌ایم.
وی افزود: شهر نیازمند تحول همه جانبه است و رشد موزون باید جای رشد کاریکاتوری را در شهر تهران بگیرد بنابراین تحولات و پیشرفت را در ابعاد مختلف هدفگذاری کرده‌ایم.
شهردار تهران ادامه داد: در بخش کاهش آسیب‌های اجتماعی موفقیت بزرگی حاصل شده و 21 معتاد متجاهر را بدون نگاه ترحمی و با نگاه اعتقادی ساماندهی کردیم و 3300 تخت برای این افراد اماده کرده و 1800 مورد دیگر هم ایجاد خواهد شد.
وی با بیان اینکه هیچ مجموعه‌ای اندازه شهرداری تهران طی یک سال گذشته تلاش نداشته است، گفت: 96 درصد مدیران شهرداری از بدنه شهرداری هستند و 90 کلان پروژه برای تهران در نظر گرفته شده است همچنین برنامه‌ها به خوبی تاکنون اجرا شده است.
زاکانی بیان داشت: در مقابل اظهارنظرات سکوت کردیم چون کارکردن برای مان ارجهیت داشت نه سخن گفتن؛ بزرگترین کار ما این بود که مشغول به کار شدیم و هرچه سخن گفتند هیچ نگفتیم.
وی خاطرنشان کرد: این سکوت به این معنا نبود که پاسخی نداشتیم بلکه مشغول به کار بودیم. در همان 10 روز اول، با تلاش معاونت اقتصادی اعلام کردیم که از تنش اقتصادی خارج می‌شویم و از این تنش خارج شدیم. طعنه های زیادی شنیدیم اما تحمل کردیم و 10 روزه مشکل شهر را حل کردیم.
شهردار تهران بیان داشت: ما در حالی کار را شروع کردیم که هم شهر، هم شهروند و هم مدیریت شهری حال مناسب و خوشی را که انتظار هست، نداشتند. علت این موضوع، عدم عمل و جهت گیری نامناسبی بود که مدیران شهری گذشته داشتند این به مکتب و انقلاب ما برنمی‌گشت بلکه به عمل ما بر می‌گشت.
زاکانی با بیان اینکه شهر ما از ترافیک، آلودگی هوا، کمبود مسکن و فرسودگی کالبدی رنج می‌برد، گفت: با کمبود سرانه ها مردم مشکلات را تحمل می کردند. شهروندان از بی توجهی ها دلخوری داشتند آنچه که در شهر مهم است شهروند است که باید در ایمنی، آسایش، امنیت و زمینه رشد روحی و حرکت در مسیر پیشرفت قرار بگیرد تا با اطمینان این مسیر را دنبال کند اما مردم ناراضی بودند.
وی افزود: مدیریت شهری به یک روزمرگی دچار بود و به تعبیر خودشان، علت آن تنش مالی بود که شهرداری دو سال و نیم از آن رنج می برد و سه ماه را هم با قرض حقوق پرداخته بودند. توجه به مردم در طول یک سال اخیر مورد توجه ما قرار گرفت.
شهردار تهران در ادامه درباره باغات کن گفت: هزار و 100 هکتار از منطقه کن که عمده آن باغات و 70 هکتار آن محله است، قرار شده مورد بازبینی قرار بگیرد. این باغات از گهربارترین و ارزشمندترین نقاط تهران به شمار می روند.
وی افزود: تأکید بر این بود که قواعد برای زمین های یک هکتار به بالا اجرایی شود و بنابر نقشه سال 1354 بیش از 66 درصد زیر دو هزار متر بود و قاعده گذار متوجه نبود که 99 درصد مردم از این موضوع متضرر می‌شوند و 15 هزار نفر در معرض آسیب و خطر قرار می گیرند. به طوری که با اندک حادثه ای، هیچ کسی دسترسی به آنها نخواهد داشت.
شهردار تهران ادامه داد: ما تصمیم گرفتیم که پس از کمیسیون ماده پنج، در جمع مردم حضور پیدا کنیم و مردم اعلام کردند که 35 سال است دنبال راهکار هستند. مهمترین مسیری که سال گذشته تا امروز طی کردیم توجه به مردم بود و شورای ششم و مدیریت شهری سیاست توجه مردم را در دستور کار قرار داد. معتقدیم جز با تحول، نمی توان انباشتگی مشکلات شهر را رفع کرد. 
شهردار تهران در ادامه با اشار به افزایش ارتباط شهرداری با سه قوه، گفت: خوشبختانه ما در سه سطح تحول، توانستیم گام برداریم و نسبت به سال قبل فقط در بخش نقد، 4500 میلیارد تومان بیشتر درآمد کسب کردیم و چارچوبی که هموار شد وضعیت جهش وار را ایجاد خواهد کرد.
وی بیان داشت: همچنین 5400 پروانه در سال قبل صادر شد و با اصلاح تبصره 15 در این ایام، عددی بیش از کل سال قبل گشایش خواهد یافت.
زاکانی با اشاره به حمله سایبری به شهرداری گفت: شرایط ما نسبت به موقعیت سال گذشته در حوزه منابع با توجه به هجمه به زیرساخت های فناوری و وقفه در عملکرد، 35 درصد جلوتر است.
شهردار تهران درباره ساخت مسکن گفت: کلان پروژه ما در موضع کالبدی این است که بتوانیم بر محور محلات در نوسازی شهری و بر مدار حمل و نقل عمومی، کل شهر را نوسازی کنیم، با این اقدامات تمام شهر به گل شهر تبدیل خواهد شد. 10 هزار واحد مسکونی آماده کلنگ زنی در منطقه 18 است و هفته گذشته پنج هزار واحد کلنگ زنی شد.
شهردار تهران تأکید کرد: انقلاب به ما یاد داد هر کجای کشور نیاز بود حاضر شویم، آن کار را انجام دهیم. در متروپل و حادثه سیل با افتخار حضور یافتیم چراکه ما کل واحد هستیم.
وی در ادامه افزود: توسعه 1500 هکتار فضای سبز آغاز شده است و بوستان 16 هکتاری ایرانیان در منطقه 19 هفته آینده افتتاح خواهد شد.
زاکانی با اعلام اینکه هشت هزار میلیارد تومان از املاک به شهرداری در یک سال گذشته بازگشته است، گفت: برخی می گفتند این موضوع امکان پذیر نخواهد بود اما محقق شد.
شهردار پایتخت افزود: 75 هزار میلیارد تومان بدهی انباشته در شهر وجود داشت و تا امروز 18 هزار میلیارد تومان از طلب شهرداری های کشور که بخش عمده آن به شهرداری تهران تعلق دارد به عنوان بدهی در نظر گرفته شد. ما در تهران روی گنج خوابیدیم و عده ای که نتوانستند از این مساله برای بهبهود وضعیت شهر و خدمت رسانی به مردم اقدام کنند به نوعی عرضه نداشتند.
وی با بیان اینکه 36 هزار میلیارد تومان به بانک شهر بدهکاریم، خاطرنشان کرد: سالیانه 13 هزار میلیارد تومان بدهی روی دوش ما قرار می گیرد.
شهردار تهران از قرار گرفتن دو ملک شهرداری در بورس خبر داد و افزود: از سه هفته گذشته طرح‌هایی را افتتاح کردیم و برنامه‌هایی هم در دست اقدام است.
زاکانی با بیان اینکه تمام پروژه های فنی و عمرانی در شهر کلید خورده است، اظهارداشت: پروژه شهید شوشتری آغاز شده و تکمیل پروژه شهید بروجردی هم امسال مردم را از رنج نجات خواهد داد. پروژه یادگار امام (ره) کلنگ زنی شد و در حال عملیات عمرانی در این پروژه هستیم.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: به دنبال مناقصه برای طرح متوسلیان هستیم. سه تقاطع از 98 تقاطع در دست اقدام هم افتتاح شد و 18 تقاطع نیز تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.
زاکانی در ادامه با بیان اینکه 2 ابرسامانه داخل و خارج از شهرداری در حال راه اندازی است، خاطرنشان کرد: کل خدمات در این ابرسامانه ها ارائه خواهد شد. حضور مردم برای انجام امور را با ابرسامانه داخلی شهرداری به حداقل خواهیم رساند. همچنین مردم از فعالیت ها اطلاع پیدا خواهند کرد.
شهردار تهران با بیان اینکه ابرپروژه‌ای نیز با محوریت محلات در دستور کار است، خاطرنشان کرد: این ابر پروژه در حوزه فناوری وایجاد زمینه برای مشارکت عمومی بر بستر هوشمندسازی است.
وی با اشاره به حمله سایبری به شهرداری تهران، اظهار کرد: تمام سامانه های حیاتی در دسترس است اما برخی سامانه های قدیمی به دلیل اشکالات امنیتی هنوز بازنگشته اند که به مشکل برخورد نکنیم.
شهردار تهران با بیان اینکه همچنین پرداخت یکپارچه الکترونیک و کیف پول آماده است، گفت: این کیف پول در مجموعه‌های مختلف شهرداری قابل استفاده است و ما وعده داده بودیم که به عنوان پیش درآمد، مبلغی را در این کیف پول قرار دهیم.
زاکانی در ادامه درباره وضعیت حوزه پسماند در تهران گفت: 53 هزار مخزن پسماند در سطح شهر وجود دارد که پوششی برای آن در حال طراحی است همچنین در حوزه پسماند قراردادهایی در حال انعقاد است و از این تعداد، سه طرح ام آر اف تا پایان سال افتتاح خواهد شد.
وی با بیان اینکه در 123 ناحیه شهر طراحی و پوشش مخازن پسماند آغاز خواهد شد، گفت: بخشی از این مخازن نیز نیاز به نوسازی دارد البته 15 هزار مخزن تأمین و جایگزین خواهد شد چراکه حق با مردم است.
زاکانی با اشاره به تفکیک پسماند از مبدا در داخل شهر، خاطرنشان کرد: در خارج از شهر نیز در دماوند برای پسماند ساختمانی و زباله سوز هزار و 100 تنی برنامه ریزی و 60 هکتار برای بارانداز شهرک بازیافت در آراد کوه نیز پیش بینی شده است.
شهردار تهران گفت: ما از دو هفته پیش طرح خدمت و آبادانی را آغاز کرده ایم. 43 شرکت و سازمان داریم که اگر همه اینها پای کار بیایند می توانند در طول یک هفته مناطق را آباد کنند.
وی از خرید دو کارخانه آسفالت تا پایان سال خبر داد و اعلام کرد: 560 هزار تن در سال گذشته آسفالت ریزی صورت گرفته که عمده آن در 6 ماه پایانی سال قبل بود و در پنج ماه ابتدایی امسال به 400 هزار تن رسید.
زاکانی با بیان اینکه از سال 58 تا سال قبل 263 میدان و بازارچه میوه و تره بار داشتیم، یادآور شد: سال گذشته 31 بازارچه اضافه شد و امسال 100 بازارچه اضافه خواهد شد. 129 محله بازارچه ندارند که این ظلم است و رفع این مشکل در دستور کار قرار دارد.
وی درباره مجموعه همشهری گفت: این مجموعه از زیان دهی خارج شده همچنین سازمان فرهنگی و هنری در این مدت کارهای جدی انجام داده است.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ریاض ورود ماهان ایر به عربستان را ممنوع کرد

آتش دامن 80 درصد از پوشش گیاهی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد را سوزاند/ حفاظت از جنگل‌ها تنها به واسطه آگاهی ممکن است

دستگاه‌های ذیربط برای ارتقای سطح سلامت جامعه به وزارت بهداشت کمک کنند

تاثیر هدایت هوشمندانه نقدینگی در رشد اقتصادی

وزارت صنعت: مردم با کد ملی می‌توانندیک خودرو وارد کنند

بزرگترین «بسته حمایتی» وزارت صمت ابلاغ شد

انگلیس تعرفه خودروهای برقی چین را افزایش نمی‌دهد

مردم با کد ملی می‌توانند یک خودروی شخصی وارد کنند

ماده 41 قانون کار اصلاح می‌شود یا خیر؟

کاهش درآمد کانال سوئز

انتخابات نظام مهندسی کشاورزی تهران تایید نشد

حقوق تیر مستمری‌بگیران مطابق زمان‌بندی در حال پرداخت است

نسل جدید کولرهای آبی پربازده هزینه برق را کاهش می دهد

جزییات فروش ارز اربعین اعلام شد

حمایت از طرح‌های بازیافت حرارت در نیروگاه‌های مقیاس کوچک

قیمت روز ارزهای مبادله‌ای/ دلار رشد کرد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/04/28

فیلترشکن‌ عامل کاهش سرعت دسترسی به اینترنت

‌گفت‌وگو|پیاده‌سازی نقشه راه آب در انتظار تشکیل دولت چهاردهم

زمان حراج جدید شمش طلا اعلام شد

جزئیات فروش ارز اربعین اعلام شد

روسیه برای ساخت دومین نیروگاه هسته‌ای ترکیه از رقبا پیش است

پیش بینی قیمت طلا

قیمت یورو امروز 27 خرداد 1403 در بازار

قیمت طلا در قله ماند

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.