بررسی معروفترین سناریوها برای آینده بیت‌کوین دیجیتال

بررسی معروفترین سناریوها برای آینده بیت‌کوین

  بزرگنمايي:

 فصل اقتصاد - افراد زیادی وجود دارند که حامی مطلق بیت‌کوین و انقلابی هستند که این شبکه پرداختی در صنعت مالی ایجاد کرده است. از نظر آنها، بیت‌کوین فرصتی برای ارائه یک سیستم مالی کاملاً غیرمتمرکز و بر پایه اعتماد واقعی ایجاد کرده است. در میان این طرفداران، افرادی معروف به «هولدرها» هستند که ماه به ماه بیت‌کوین جمع‌آوری می‌کنند، قیمت آن هر چقدر می‌خواهد باشد، آنها اطمینان دارند که قیمت بیت‌کوین در آینده به رکوردهای جدیدی دست خواهد یافت.

از طرف دیگر، بانک‌های مرکزی، اقتصاددانان و سیاستمدارانی هستند که بیت‌کوین را یک خطر عمده می‌دانند. در واقع، پذیرش گسترده بیت‌کوین می‌تواند به وضوح قدرت آنها در تولید نامحدود پول را تضعیف کند.

همچنین رسانه‌هایی وجود دارند که بدون اینکه چیزی از زیر و بم این فناوری انقلابی بدانند، با انتشار مقالات و اخبار احساسی از بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال بهره می‌برند.

وقتی نقش بالقوه بیت‌کوین در پول‌شویی دائماً در اخبار و رسانه‌ها برجسته می‌شود، مردم نمی‌توانند تصمیم بگیرند که این ارز خوب است یا بد. به همین علت، بیشتر مردم به وضوح از پتانسیل بیت‌کوین و اینکه چگونه می‌تواند زندگی آن‌ها را در آینده تغییر دهد، بی‌اطلاع هستند.

خیال‌پردازی راجع به آینده قیمت بیت‌کوین

موضع شما در قبال بیت‌کوین هر چه باشد، من مطمئن هستم که حداقل یک چیز در مورد بیت‌کوین وجود دارد که شما را کنجکاو کرده است. این را میگویم چون اطمینان دارم این چیز تقریباً فکر کل مردم جهان را درگیر کرده است. آن هم این است: قیمت بیت‌کوین در آینده چقدر خواهد شد؟

در این بین، اگر قصد  خرید ارز دیجیتال با کارمزد پایین را دارید، پیشنهاد میکنیم از یک صرافی معتبر ایرانی استفاده کنید.

قیمت آینده بیت‌کوین باعث می‌شود خیال‌پردازی کنید. هر کسی برای خودش یک پیش‌بینی دارد: از اینفلوئنسرهای بیت‌کوین گرفته تا اقتصاددانان، به نظر می‌رسد همه نظر خود را در مورد این موضوع دارند.

تیم دراپر (Tim Drapper)، یک سرمایه‌دار مشهور، با سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجه در سهام شرکت‌های بایدو، اسکایپ و تسلا از مدت‌ها قبل به بیت‌کوین باور داشته و به همین دلیل بود که در ژوئن 2014 سی هزار واحد BTC خریداری کرد. بنابراین پیش‌بینی‌های او در مورد قیمت آینده بیت‌کوین از اهمیت برخوردار است.

تیم دراپر پیش‌بینی می‌کند که در سال 2022 بیت‌کوین 250 هزار دلار ارزش داشته باشد!

بابی لی (Bobby Lee)، مدیرعامل شرکت BTC China، آینده روشن‌تری را برای بیت‌کوین می‌بیند و قیمت 1 میلیون دلاری را برای سال 2028 پیش‌بینی می‌کند. اما حقیقت این است که هیچ‌کس نمی‌تواند با اطمینان قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کند.

از طرفی، می‌توان سناریوهای بالقوه را برای آینده بیت‌کوین پیش‌بینی کرد. در این مقاله چهار سناریوی بالقوه برای بیت‌کوین در دراز مدت را به شما ارائه خواهیم کرد.

1. بیت‌کوین به یک ارز ذخیره جهانی تبدیل می‌شود

هولدرهای بیت‌کوین معتقدند که بیت‌کوین به یک ارز ذخیره جهانی تبدیل می‌شود و در آینده جایگزین دلار آمریکا خواهد شد. اگر این سناریو در دراز مدت به حقیقت ‌بپیوندد، هولدرهای واقعی بیت‌کوین بسیار ثروتمند خواهند شد.

اگر بیت‌کوین به یک ارز جهانی ذخیره تبدیل شود، اولین هولدرهای آن حتی میلیاردر خواهند شد.

برای این‌که این سناریو اتفاق بیفتد، باید یک پذیرش انبوه توسط عموم مردم انجام شود. سپس بیت‌کوین توسط همه فروشگاه‌ها در سراسر جهان در کنار دلار آمریکا و سایر ارزهای فیات پذیرفته شود.

چهار مانع پذیرش انبوه بیت‌کوین

موانع دیگری هم وجود دارد، اما این چهار مورد موانع اصلی هستند.

این‌که بیت‌کوین توسط تعداد زیادی از مردم به عنوان یک واسطه مالی و وسیله پرداخت استفاده شود، قیمت آن را بسیار بالا می‌برد. حجم بسیار بالای معاملات حاصل از پذیرش انبوه بیت‌کوین باعث می‌شود هزینه‌های تراکنش آن پایین بیاید.

آنگاه چشم‌انداز اصلی ساتوشی ناکاماتو به واقعیت تبدیل می‌شود، یعنی یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا.

«سیستم پولی همتا به همتا به شما اجازه می‌دهد پرداخت‌های خود را مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر ارسال کنید بدون اینکه به هیچ واسطه‌ای نیاز داشته باشید.»

2. کم یابی بیت‌کوین باعث می‌شود سرمایه‌گذاران از افزایش قیمت همیشگی آن خوشحال شوند

بلاکچین بیت‌کوین حداکثر 21 میلیون BTC دارد که می‌توان آن‌ها را استخراج کرد. ضمن آنکه تخمین زده می‌شود حدود 4 میلیون BTC برای همیشه گم شده باشد، و این امر به کمیابی این ارز دیجیتال دامن میزند.

در واقع، تعداد بیت‌کوین‌های در گردش و قابل استفاده در سال 2140 در بهترین حالت 17 میلیون واحد خواهد بود.

حداکثر عرضه بیت‌کوین اکنون زیر 21 میلیون واحد است

این به بهای بیت‌کوین در آینده خواهد افزود.

با موفقیت روزافزون بیت‌کوین، افراد بیشتر و بیشتری خواهان داشتن آن خواهند بود. ضمن اینکه بعد از هر هاوینگ (Halving)، عرضه بیت‌کوین به بازار نصف می‌شود و این به کمیابی این ارز دیجیتال کمک می‌کند. در حقیقت، قیمت بیت‌کوین به دلیل تقاضای بالای عمومی، به طور دائم بالا خواهد رفت.

فروشگاه‌ها به طور فزاینده‌ای بیت‌کوین را به عنوان یک روش پرداخت می‌پذیرند. با این وجود، به دلیل کارمزد تراکنش‌ها، بیشتر افراد ترجیح می‌دهند قبل از فروش بیت‌کوین برای کسب سود، آن را جمع‌آوری کنند. بیت‌کوین در این سناریو عمدتاً به اوراق بهاداری تبدیل می‌شود که در تضاد با دیدگاه اصلی خالق آن است.

3. بیت‌کوین به طلای دیجیتال تبدیل می‌شود

بیت‌کوین در طول تاریخش همیشه با طلا مقایسه شده است. از نظر بسیاری از اقتصاددانان، بیت‌کوین طلای دیجیتال یا طلای دوم است. به همین علت، بیت‌کوین از نظر قانون‌گذاران آمریکا یک کالای اولیه (کامودیتی) در نظر گرفته می‌شود.

بیت‌کوین هنوز جوان است، که نوسانات بسیار زیاد قیمت آن را توجیه می‌کند.

با گذشت زمان، قیمت بیت‌کوین پس از چند دوره نزولی و صعودی، افزایش می‌یابد. با گذشت زمان، قیمت آن به همان روش طلا، تثبیت می‌شود.

بیت‌کوین به عنوان ذخیره پول

4- بیت‌کوین به فراموشی سپرده خواهد شد

آخرین سناریو نامحتمل‌ترین سناریو ما است. با این وجود، باید به آن اشاره کنیم، چون به هر حال یک امکان است. در آینده، بیت‌کوین ممکن است به سادگی فراموش شود. قیمت آن به شدت کاهش یابد تا جایی که دیگر هیچ ارزشی نداشته باشد.

سپس هولدرهای بیت‌کوین به بازنده‌های بزرگ تبدیل خواهند شد و رویای آنها برای تبدیل شدن به میلیاردر بر باد خواهد رفت!

چه عواملی می‌تواند باعث فراموشی ارز مجازی بیت‌کوین شود؟

نخست، جایگزینی آن توسط یک ارز دیجیتال دیگر. بیت‌کوین با رقبای کمی رو به رو نیست، از اتریوم گرفته تا سولانا، الگوراند یا ریپل.

اتریوم، سولانا، ریپل و سایر ارزهای دیجیتال رقبای مستقیم بیت‌کوین محسوب می‌شوند.

به همین دلیل، بیت‌کوین برای حفظ برتری  و سلطه خود در آینده باید تکامل پیدا کند.

همچنین نباید فراموش کنیم که ممکن است یک ارز دیجیتال جدید پدیدار شود و مشکل مقیاس‌پذیری بیت‌کوین را حل کند و تعداد بیشتری از کاربران را به خود جذب کند.

بیت‌کوین با از دست دادن کاربران خود، بازی را خواهد باخت و مزیت اول بودن آن دیگر هیچ کمکی به آن نخواهد کرد.

دومین احتمال این است که قانون‌گذاران در کشورهای بزرگ توسعه یافته با موفقیت به داستان بیت‌کوین خاتمه دهند. اگرچه ویژگی غیرمتمرکز بودن بیت‌کوین می‌بایست از این حادثه جلوگیری کند، اما چه کسی می‌داند، ما باید در این سناریو بدترین اتفاق‌ها را هم در نظر بگیریم.

سرانجام، آخرین احتمال این است که بیت‌کوین به دلیل سوداگری کاربران خود، هرگز به پتانسیل کامل خود دست نیابد. در واقع، بسیاری از افراد ممکن است به دلیل حرس و طمع، از ویژگی‌های انقلابی این فناوری غافل شوند.

نتیجه‌گیری

آینده بیت‌کوین چه خواهد بود؟ قیمت بیت‌کوین در پنج، ده یا پنجاه سال بعد چقدر خواهد بود؟ این سؤالات هر روز بین کاربران ارز دیجیتال مطرح می‌شود.

هیچ‌کس واقعاً نمی‌تواند با اطمینان به این سؤالات پاسخ دهد و این همان چیزی است که زندگی را بسیار جذاب می‌کند. اگرچه بیت‌کوین ممکن است بزرگ‌ترین انقلاب تکنولوژیکی از زمان ظهور اینترنت باشد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که با تبدیل خود به عنوان یک ارز ذخیره جهانی در کنار/یا به جای دلار آمریکا، پتانسیل کامل خود را تحقق بخشد.

این دقیقاً همان چیزی است که بیت‌کوین را بسیار هیجان‌انگیز می‌کند: می‌توان رویایی‌ترین آینده‌ها را برای این فناوری تصور کرد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد و کاربران باید هر روز بجنگند تا بیت‌کوین یک روز به پتانسیل کامل خود دست یابد. اگر شما هم شیفته بیت‌کوین هستید می‌توانید این ارز دیجیتال را از صرافی تبدیل  ارز دیجیتال  خریداری کنید.
ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

لغو وضعیت فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی لیبی

آژانس بین‌المللی انرژی: نفت جهانی تا سال 2025 به بشکه‌ای 70 دلار می‌رسد

کاهش واردات نفت چین با پر شدن مخازن ذخیره سازی

روسیه رتبه دوم صادرات نفت به چین را کسب کرد

قطر بودجه خود را بر اساس نفت 40 دلاری تنظیم می‌کند

محکومیت قطعی شِل به پرداخت 467 میلیون دلار خسارت آلودگی نفتی در نیجریه

عراق نمی‌خواهد از توافق اوپک برای کاهش تولید نفت معاف شود

پیش بینی نفت 40 تا 45 دلاری در سال 2021

کنفرانس انرژی عرب به سال 2023 موکول شد

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال 2021 کاهش داد

خیز غول‌های نفتی جهان در جهت تولید انرژی از باد

پوتین: تصمیمات ائتلاف اوپک پلاس امید به عادی شدن اقتصاد جهان را زنده می‌کند

پیش‌بینی اوپک برای افزایش شدید تقاضای نفت در نیمه دوم 2021

محدودیت های کرونایی جدید در اروپا تهدیدی برای صنعت نفت است

کشف میدان بزرگ گازی در روسیه

شیوع انواع جدید کرونا تقاضای جهانی نفت را تهدید می‌کند

کویت: اوپک ممکن است افزایش 400 هزار بشکه نفت در روز را لغو کند

ذخایر نفت روسیه با سطح تولید فعلی برای 30 سال دیگر کافی است

مواجهه غول نفتی انگلیس با جریمه 240 میلیون دلاری به علت پرونده رشوه در خاورمیانه

آمادگی روسیه برای رساندن تولید نفت به سطح قبل از همه گیری کرونا

برندهای بزرگ خواستار توافق جهانی برای کاهش تولید پلاستیک شدند

کانادا واردات نفت از روسیه را ممنوع کرد

روسیه فروش نفت خام به هند را افزایش داد

بلومبرگ: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از روسیه است

کرملین: روسیه به تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا پاسخ می‌دهد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.