زاکانی: انتخاب 96 درصد مدیران از بدنه شهرداری/توجه به مردم در صدر امور است شهری

زاکانی: انتخاب 96 درصد مدیران از بدنه شهرداری/توجه به مردم در صدر امور است

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شهردار تهران با اشاره به اینکه توجه به مردم در صدر و رأس امور است، گفت: 96 درصد مدیران از بدنه شهرداری انتخاب شده‌اند.

به گزارش فصل اقتصاد، علیرضازاکانی، شهردار تهران امروز جهت ارائه گزارش یک ساله عملکرد شهرداری در نودمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران حضور یافت.
زاکانی در جلسه شورا گفت: تا امروز یک سال و 4 روز است که در شهرداری در حال خدمت مردم هستیم و تا این لحظه نه تنها محتاج به قرض نشده‌ایم بلکه به لطف خدا و امام زمان مسیر را به صورتی طی کرده‌ایم که 28 هر ماه حقوق کارمندان را پرداخت کرده‌ایم و حتی 100 ها میلیارد تومان موفق به صرفه ‌جویی در بخش های مختلف شده‌ایم.
وی افزود: شهر نیازمند تحول همه جانبه است و رشد موزون باید جای رشد کاریکاتوری را در شهر تهران بگیرد بنابراین تحولات و پیشرفت را در ابعاد مختلف هدفگذاری کرده‌ایم.
شهردار تهران ادامه داد: در بخش کاهش آسیب‌های اجتماعی موفقیت بزرگی حاصل شده و 21 معتاد متجاهر را بدون نگاه ترحمی و با نگاه اعتقادی ساماندهی کردیم و 3300 تخت برای این افراد اماده کرده و 1800 مورد دیگر هم ایجاد خواهد شد.
وی با بیان اینکه هیچ مجموعه‌ای اندازه شهرداری تهران طی یک سال گذشته تلاش نداشته است، گفت: 96 درصد مدیران شهرداری از بدنه شهرداری هستند و 90 کلان پروژه برای تهران در نظر گرفته شده است همچنین برنامه‌ها به خوبی تاکنون اجرا شده است.
زاکانی بیان داشت: در مقابل اظهارنظرات سکوت کردیم چون کارکردن برای مان ارجهیت داشت نه سخن گفتن؛ بزرگترین کار ما این بود که مشغول به کار شدیم و هرچه سخن گفتند هیچ نگفتیم.
وی خاطرنشان کرد: این سکوت به این معنا نبود که پاسخی نداشتیم بلکه مشغول به کار بودیم. در همان 10 روز اول، با تلاش معاونت اقتصادی اعلام کردیم که از تنش اقتصادی خارج می‌شویم و از این تنش خارج شدیم. طعنه های زیادی شنیدیم اما تحمل کردیم و 10 روزه مشکل شهر را حل کردیم.
شهردار تهران بیان داشت: ما در حالی کار را شروع کردیم که هم شهر، هم شهروند و هم مدیریت شهری حال مناسب و خوشی را که انتظار هست، نداشتند. علت این موضوع، عدم عمل و جهت گیری نامناسبی بود که مدیران شهری گذشته داشتند این به مکتب و انقلاب ما برنمی‌گشت بلکه به عمل ما بر می‌گشت.
زاکانی با بیان اینکه شهر ما از ترافیک، آلودگی هوا، کمبود مسکن و فرسودگی کالبدی رنج می‌برد، گفت: با کمبود سرانه ها مردم مشکلات را تحمل می کردند. شهروندان از بی توجهی ها دلخوری داشتند آنچه که در شهر مهم است شهروند است که باید در ایمنی، آسایش، امنیت و زمینه رشد روحی و حرکت در مسیر پیشرفت قرار بگیرد تا با اطمینان این مسیر را دنبال کند اما مردم ناراضی بودند.
وی افزود: مدیریت شهری به یک روزمرگی دچار بود و به تعبیر خودشان، علت آن تنش مالی بود که شهرداری دو سال و نیم از آن رنج می برد و سه ماه را هم با قرض حقوق پرداخته بودند. توجه به مردم در طول یک سال اخیر مورد توجه ما قرار گرفت.
شهردار تهران در ادامه درباره باغات کن گفت: هزار و 100 هکتار از منطقه کن که عمده آن باغات و 70 هکتار آن محله است، قرار شده مورد بازبینی قرار بگیرد. این باغات از گهربارترین و ارزشمندترین نقاط تهران به شمار می روند.
وی افزود: تأکید بر این بود که قواعد برای زمین های یک هکتار به بالا اجرایی شود و بنابر نقشه سال 1354 بیش از 66 درصد زیر دو هزار متر بود و قاعده گذار متوجه نبود که 99 درصد مردم از این موضوع متضرر می‌شوند و 15 هزار نفر در معرض آسیب و خطر قرار می گیرند. به طوری که با اندک حادثه ای، هیچ کسی دسترسی به آنها نخواهد داشت.
شهردار تهران ادامه داد: ما تصمیم گرفتیم که پس از کمیسیون ماده پنج، در جمع مردم حضور پیدا کنیم و مردم اعلام کردند که 35 سال است دنبال راهکار هستند. مهمترین مسیری که سال گذشته تا امروز طی کردیم توجه به مردم بود و شورای ششم و مدیریت شهری سیاست توجه مردم را در دستور کار قرار داد. معتقدیم جز با تحول، نمی توان انباشتگی مشکلات شهر را رفع کرد. 
این خبر در حال تکمیل است


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

قول وزیر نفت برای پرداخت مطالبات گندمکار طی ده روز آینده

از منظر حکمرانی خوب، سامانه‌ها باید چگونه باشند؟

نبرد با اطلاعات نادرست چگونه محقق می‌شود؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/03/30

پاسخ خاندوزی به اظهارات روز گذشته ظریف با نمودارهای جدید

روسیه در صادرات گاز به اروپا از آمریکا جلو زد

کارگران متقاضی بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

نخستین جلسه هیات عالی بانک مرکزی تشکیل شد

رشد اقتصادی در سال 1402 به 4.5 درصد رسید

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/یورو رشد کرد

رشد عجیب تقاضای برق/ ثبت مصرف مرداد در روزهای پایانی خرداد

کارگران متقاضیان بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

12 سد کشور زیر 30 درصد آب دارد

آمریکا نمی تواند مانع صادرات نفت شود

رشد قیمت جهانی نفت؛ برنت 85 دلار و 36 سنت شد

روسیه بزرگترین صادرکننده گاز به اروپا شد

خط‌آهن رشت-کاسپین فردا باحضورمقامات ایران افتتاح می‌شود

اظهارات اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری در روز نهم رقابت‌ها

ارائه آخرین دستاوردها و هم‌اندیشی اهالی بازار سرمایه در نمایشگاه کیش

افزایش صادرات برنج پاکستان با عقب نشینی هند از بازار جهانی

اتریوم تبرئه شد؟

آمریکا برای مقابله با پیشرفت چین از متحدان کمک می‌گیرد

راه‌آهن رشت-کاسپین فردا افتتاح می‌شود

برداشت آمریکا از ذخایر استراتژیک نفت برای کنترل قیمت بنزین

جدیدترین قوانین کارت شانس آلمان 2024

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.