فارس من| مطالبه ادغام کارت‌های شناسایی و بانکی در کارت ملی هوشمند بانک و بیمه

فارس من| مطالبه ادغام کارت‌های شناسایی و بانکی در کارت ملی هوشمند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - برخی مخاطبان سامانه فارس من، خواستارادغام کارت‌های شناسایی و بانکی در کارت ملی هوشمند شده‌اند.

به گزارش فصل اقتصاد، در هر کشوری علاوه بر شناسنامه، کارت‌های شناسایی متعددی به عنوان مدرک تأیید هویت و گاه تأیید صلاحیت ، برای شهروندان صادر می‌شود که از آن جمله می‌توان به کارت کارمندی، گواهی‌نامه و گذرنامه اشاره کرد. یکی از ملزومات تحقق دولت الکترونیک تبدیل این کارت‌ها از شکل امروزی به نوع الکترونیک آن است، یعنی برای هر شهروندی در دولت الکترونیک، لازم است به ازای هر کارتی که امروز دارد یک کارت الکترونیکی جایگزین آن صادر شود.
از طرفی بانک ها نیز برای بهره‌گیری از فناوری اطلاعات در تعاملات و خدمات بانکی خود، اقدام به صدور کارت‌های بانکی الکترونیکی برای مشتریانشان کرده و خواهند کرد. پس در سیستم بانکی مشتریان بانک به ازای هر حسابی که افتتاح می‌کنند یک کارت دریافت می‌کنند تا به کمک آن بتوانند از خدمات بانک استفاده کنند.
در چنین شرایطی شهروندان ناچار هستند کارت‌های الکترونیک متعددی با خود حمل کنند. این مساله مشکلات متعددی ازجمله سردرگمی در حمل و استفاده، سردرگمی در به‌خاطرسپردن رمز‌های متعدد، کاهش ضریب امنیت و بالارفتن احتمال فقدان کارت را در پی دارد.
برای حل این مشکل به نظر می ‌رسد بهترین کار، ادغام کارت‌ها در دو یا سه کارت هوشمند است که در ادامه راهکار پیشنهادی برای کاهش و ادغام این کارتها ارائه می ‌شود.
برنامه سازمان ثبت احوال برای ادغام کارت‌ها
سازمان ثبت احوال ایران در نظر دارد، طرحی را پیاده سازی کند که مردم بتوانند تنها با حمل یک کارت تمام کارت‌های شناسی و بانکی خود را همراه داشته باشند. رئیس سازمان ثبت احوال وعده داد که با رفع موانع پیش رو این امر محقق خواهد شد.
حمید درخشان نیا، رئیس سازمان ثبت احوال کشور، در این زمینه گفت: یکی از برنامه‌های مهم سازمان ثبت احوال صادر نمودن کارت ملی هوشمند برای اشخاص بالای 15 سال است.
وی ادامه داد: تمام کارت‌های شناسایی از جمله کارت شناسایی، کارت دانشجویی، گواهینامه، کارت پایان خدمت و کارت بانکی در کارت ملی هوشمند جمع خواهد شد و در نتیجه امنیت این کارت‌ها افزایش و خدمات رسانی به مردم بهبود خواهد یافت.
مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویشی با عنوان « مطالبه ادغام کارت‌های شناسایی و بانکی در کارت ملی هوشمند »، خواستار پیگیری این موضوع شدند.
در متن این پویش آمده است: «به هر بانکی مراجعه می‌کنی شرایط خاصی برای دادن کارت دارند؛یک بانک عنوان می‌کند کارت می‌دهیم، دیگری کارت نمی‌دهد. بانکی اعلام می‌کند که سیستم ما جواب نمی‌دهد و قدیمی است، بانک دیگر می‌گوید سیستم ما فرق می‌کند و هزار بهانه دیگر. بانک مرکزی باید برنامه‌ دقیقی را برنامه‌ریزی کند که همه بانک‌ها طبق آن برنامه پیش روند. رمز کارتها در تمام عابر بانکهای همه بانک‌ها قابل تغییر باشد. وقتی اطلاعات مشتری در شعبه‌ای اصلاح و بروزرسانی شد در تمام شعب به روزرسانی شود. امکان حذف حسابهای اضافی از طریق همه شعب بانکی یا همراه بانکها فراهم شود و نیاز نباشد که مشتری به شعبه‌های دیگر بانک‌ها مراجعه کند. مخصوصا بانک سپه که 6 تا بانک ادغام کردند مکافاتی شده است. لغو هزینه پیامکی حسابها، این همه از پول‌های مردم استفاده کرده‌اند مگر سودی به مردم داده شده است؟ همه افراد با کارت ملی بتوانند کارت‌های بانکی، گواهینامه، کارت سربازی، بلیط اتوبوس و مترو و ... را به راحتی انجام دهند. برای هر چیزی یک کارت دادن دست مردم مشکلات و معضلاتی را به همراه دارد».
بنابراین گزارش، خبرگزاری فارس طبق رسالتی که بابت پیگیری سوژه‌‌های فارسِ من برای خود تعریف کرده است، حتما پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار می‌دهد و از مسوولان خواستار توضیح در این‌باره خواهد شد.
کاربران دیگر هم در صورت تمایل می‌توانید به امضاکنندگان این پویش بپیوندند؛ خبرگزاری فارس با رسیدن امضاهای این پویش به 1000 امضا و بالاتر حتما پیگیری‌های مختلفی در این‌باره خواهد داشت.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آخرین وضعیت طراحی و تولید هواپیماهای 72‌ و 150 نفره در کشور/‌ ایران جزو‌ صادرکنندگان برتر پهپاد است

عاقبت نقد فروشی در حودروسازی

ایران با ترانزیت و سوآپ نفت و گاز روسیه به هاب انرژی منطقه تبدیل می‌شود

آمار خروج نقدینگی حقیقی‌ها، معیار مناسبی برای تحلیل بورس نیست

ایران با تمام کشورهای حاشیه‌ خزر وارد تبادلات با پول‌های ملی می‌شود

افزایش قیمت‌ها به قهوه رسید

تکذیب وجود موش و حیوان موذی در پرواز تبریز-تهران/برای بررسی بیشتر، پرواز با تاخیر انجام شد

آخرین وضعیت جوی شهرها/ باران و کاهش دما در نیمه شمالی‌ کشور

پرداخت بیش از یک میلیون فقره وام ازدواج، فرزند و ودیعه مسکن

مجلس در بررسی صلاحیت زاهدی‌وفا هوشمندانه عمل کرد

افتتاح 3 مرکز بزرگ تربیتی، آموزشی و درمانی ویژه معتادان متجاهر در تهران

ماجرای افزایش تعرفه تلفن ثابت و دستور توقف آن چیست؟

ایجاد دبیرخانه شورای عالی اصل 44/ تقدیم لایحه متناسب سازی حقوق ها

20 تا 50 درصد مناطق روستایی خسارت دیدند/ زلزله خوی تلفات جانی نداشته است

امسال چقدر وام ودیعه مسکن و ازدواج و فرزندآوری‌ پرداخت شد

امسال تاکنون چقدر وام ودیعه مسکن و ازدواج و فرزندآوری‌ پرداخت شد

جزئیات تولید نفت‌ روسیه پس از تصمیم اخیر اوپک پلاس‌

بررسی نحوه اجرای احکام مربوط به حوزه عفاف و حجاب

بازگشایی مرز‌ ترکمنستان برای عبور ترانزیتی ناوگان بین‌المللی‌/ رشد مناسبات‌ جاده‌ای‌ با ایران‌

ایران عامل رکورد زدن صادرات نفت ونزوئلا

نیازمند اتخاذ روش‌های جدید در حوزه برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی هستیم

تبدیل ایران به هاب انرژی منطقه /سرمایه‌گذاری مشترک با روسیه برای تولید ال‌ان‌جی

برجام برای صنعت خودرو معجزه نخواهد کرد/ عمده مشکلات خودروسازان داخلیست

کانون صرافان: تعیین کف و سقف نرخ توافقی در بازار متشکل عامل‌ نوسان در قیمت ارز است

امکان افزایش ترانزیت کالا از طریق ایران به کشورهای همسایه خزر تا 50 میلیون تن‌

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.