واکنش نایب‌رئیس شورای شهر به گسترش عارضه زباله‌گردها در تهران شهری

واکنش نایب‌رئیس شورای شهر به گسترش عارضه زباله‌گردها در تهران

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - نایب‌رئیس شورای شهر تهران وجود زباله‌گردها و کتفی‌ها را از عارضه‌های شهر تهران دانست و گفت: سیاست‌گذاری اشتباه و عملکرد ضعیف حوزه خدمات شهری در سال‌های گذشته سبب شد تا عارضه کتفی‌ها در شهر گسترش یابد.

به گزارش فصل اقتصاد ؛ نشست بررسی عملکرد حوزه خدمات شهری به ریاست پرویز سروری نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری شهردارتهران، مشاوران نایب‌رئیس شورا و برخی مدیران حوزه خدمات شهری برگزار و عملکرد این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
سروری در خصوص موضوعات مطرح شده در این جلسه گفت: کلان‌شهر تهران به لحاظ وسعت چند هکتاری و جمعیت بیش از 10 میلیون نفری همواره باید در حوزه خدمات شهری آماده باشد چراکه کوچک‌ترین بی‌توجهی، هزینه‌های سنگینی را برای مدیریت شهری به همراه داشته و موجب نارضایتی شهروندان می‌شود.
نایب‌رئیس شورای شهر تهران اظهار کرد: از جمله موضوعاتی که باید با دقت مورد رصد، پیگیری و اصلاح قرار گیرد حوزه پسماند در شهر است. مدیریت انتقال و بهره‌برداری از ظرفیت پسماندهای خشک و تر در شهر تهران از ضروریاتی است که می‌تواند منافع فراوانی را برای شهروندان به همراه داشته باشد.
وی افزود: افزایش توانمندی مجموعه‌ها و اصلاح فرایندهای ناقص می‌تواند اثرات مطلوبی را در این حوزه داشته باشد؛ با توجه به پویایی این حوزه ضرورت دارد معاونت خدمات شهری به صورت مستمر فعالیت‌های تخصصی حوزه پسماند را رصد کرده و اصلاحات لازم را به فوریت انجام دهد.
سروری به حجم تولید زباله در شهر تهران اشاره کرد و گفت: باید با اقدامات فرهنگی و تکمیل طرح‌های ناقص، این حجم را کاهش داده و نسبت به تفکیک زباله از مبدا اقدامات لازم را انجام داد.
وی وجود زباله‌گردها و کتفی‌ها را از عارضه‌های شهر تهران دانست و اظهار کرد: سیاست‌گذاری اشتباه و عملکرد ضعیف حوزه خدمات شهری در سال‌های گذشته سبب شد تا عارضه کتفی‌‌ها در شهر گسترش یابد لذا سازمان پسماند مکلف است تا با اصلاح سیاست‌گذاری‌های پیشین و اقدامات حساب شده، شرایطی را به وجود آورد که ضمن رعایت کرامت انسانی، دیگر شاهد این آسیب اجتماعی در شهر تهران نباشیم.
وی در ادامه به موضوع میادین میوه و تره بار اشاره کرد و گفت: تسهیل در رساندن میوه و تره بار با کیفیت و با قیمت مناسب به دست شهروندان رسالتی است که شهروندان از دولت و شهرداری انتظار دارند از این روی اگر بتوانیم با اصلاح فرایندها، روند مناسبی را ایجاد کنیم در تحقق این ماموریت موفق عمل کرده‌ایم.
رئیس شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: امروز متاسفانه شاهد هدر رفت محصولات کشاورزی در بازه زمانی چیدن محصول تا رسیدن به دست مصرف‌کنندگان هستیم که این نخستین عامل افزایش قیمت محصولات کشاورزی از جمله میوه و سیفی‌جات است.
سروری ادامه داد: در میدان مرکزی نیز شاهد هدر رفت بخش دیگری از محصولاتی هستیم که کشاورزان برای تهیه آنها زحمات فراوانی را متقبل شده‌اند. اصلاح این موضوع باید در اقدامی مشترک بین سازمان میادین میوه و تره‌بار و فروشندگان میوه و تره‌بار با استفاده از تکنولوژی روز شکل گیرد تا شاهد کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری سرمایه‌های ملی باشیم.
نایب‌رئیس شورای شهر تهران به مشکلات میدان مرکزی اشاره کرد و گفت: مجموعه میدان مرکزی میوه تره‌بار چند دهه پیش و متناسب با جمعیت آن زمان شکل می‌گیرد ، لذا نمی‌توان انتظار داشت که این مجموعه بتواند برای جمعیت کنونی شهر و کشور کارکرد مناسبی را داشته باشد، بنابراین ضرورت دارد که معاونت خدمات شهری شهرداری تهران پیشنهادات عملیاتی خود را، برای بهینه‌سازی وضع موجود، جهت تصویب به شورای شهر تهران ارائه کند.
وی همچنین به موضوع همکاری سازمان میادین با سرقفلی‌داران میدان مرکزی اشاره کرد و گفت: باید با اصلاح فرایندها ضمن رعایت صرفه و صلاح شهرداری تهران و سرقفلی‌داران میدان مرکزی، بروکراسی‌های اداری را در این حوزه کاهش داده و اقدامات عملیاتی را با هدف ارائه هرچه بهتر خدمات به شهروندان گسترش دهیم.
هیچ حیاط خلوتی در انتقال املاک شهرداری تهران نخواهد بود
تأکید چندباره چمران درخصوص انتصابات؛ این مسئله حق شهردار تهران است
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران

در سفر وزیر اقتصاد به استان خراسان رضوی چه گذشت؟

مهلت یک ماهه آزادسازی وثیقه سهام شرکت‌های دولتی

افزایش ظرفیتِ حمایت از گزارشگران فساد به زودی

درخواست انتشار اوراق اختیار فروش تبعی حداکثر در دو روز بررسی می‌شود

دنیای امروز دنیای میکروقدرت‌ها است

فناوری اطلاعات سفر را تسهیل کرده است

مسیر مهار تورم از کنترل ترازنامه بانک‌ها می‌گذرد/ 3 اثر منفی افزایش نرخ سود بانکی برای اقتصاد ایران

افزایش دما در برخی شهرها از 11 مهر/ پیش‌بینی بارش پراکنده در پایتخت

یورو بی مشتری ماند

برنامه‌ریزی برای رساندن گاز آذربایجان به جنوب‌شرق اروپا‌/ آیا یک میلیارد مترمکعب گاز‌ مشکل اروپا را حل می‌کند‌

عراق چقدر ارز خارجی دارد

سایپا در مسیر رشد قرار گرفت/ آینده روشن سایپا با اقدامات کلیدی انجام شده

نرخ معاملات ارز در صرافی ها در بازار متشکل ارزی منتشر می شود

نرخ معاملات صرافی ها در بازار متشکل ارزی منتشر می شود

عرضه ارز در نیما از یک میلیارد یورو گذشت/ ارز معامله شده فقط 218 میلیون یورو

انتقال بیش از 66 میلیارد لیتر نفت‌خام و فرآورده در 6 ماه امسال

خنثی‌سازی توطئه دشمن با دیپلماسی منطقه‌ای دولت/ آشوبگران سفره مردم را هدف قرار داده‌اند

دخالت‌گری ارزی

داستان ادامه‌دار افزایش قیمت نفت و چند برابر شدن کسری تراز تجاری ترکیه

عرضه مرغ و گوشت کافی برای تنظیم بازار

دورخیز چین برای اجرای سیاست‌های جدید ضد دلار

حمایت سیاست‌گذار از رشد قیمت‌ها در بازار سهام/ رشد ارزش معاملات خرد در بورس

افزایش 8 ساله امید به زندگی در ایران

اقتصاد باید برای مردم و صاحبان سرمایه پیش‌بینی‌پذیر باشد

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.