2 ورودی جدید ایستگاه‌های مترو در خط 6 افتتاح شد/ اتمام فعالیت‌های عمرانی مترو پرند شهری

2  ورودی جدید ایستگاه‌های مترو در خط 6 افتتاح شد/ اتمام فعالیت‌های عمرانی مترو پرند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به راه‌اندازی 2 ورودی جدید ایستگاه‌های مترو در خط 6 گفت: اقدامات عمرانی مورد نیاز برای مترو پرند به اتمام رسیده و نواقص تکمیلاتی هم در حال رفع است.

به گزارش فصل اقتصاد، مسعود درستی مدیرعامل شرکت مترو تهران در حاشیه افتتاح ورودی مترو شهید اشرفی‌اصفهانی در منطقه 5 تهران اظهار داشت: امروز به صورت همزمان ورودی جدید ایستگاه شهید رضایی و شهید اشرفی‌اصفهانی در خط 6 افتتاح شد.
وی افزود: طبق استانداردها هر ایستگاه مترو باید دو ورودی داشته باشد ولی به طور مثال ایستگاه مترو اشرفی‌اصفهانی علیرغم اینکه سال 99 افتتاح شده بود ولی فقط یک ورودی داشت که امروز ورودی دوم نیز بهره‌برداری آن انجام شد.
مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد: انجام عملیات عمرانی ورودی دوم ایستگاه شهید اشرفی‌اصفهان شامل 5100 مترمکعب خاکبرداری، 1500 مترمربع بتن‌ریزی، 1250 مترمربع سنگ‌کاری و 200 تن آرماتوربندی بوده است.
درستی در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام راه‌اندازی مترو پرند اظهار داشت : منابع راه‌اندازی مترو پرند از سمت وزارت راه تأمین شده و عملیات اجرایی در حال انجام است .
وی افزود: البته مشکلاتی در تأمین زمین جهت تحقق منابع غیرنقد ایجاد شده که قرار است تا آخر ماه نیز این مشکل برطرف و کار با جدیت بیشتر ادامه یابد.
مدیرعامل شرکت مترو تهران خاطرنشان کرد:‌اقدامات عمرانی جهت راه‌اندازی مترو پرند به اتمام رسیده و نواقص تکمیل آن در حال رفع است.
درستی در پاسخ به پرسش دیگری درباره تمهیدات مترو تهران جهت بازگشایی مدارس گفت:‌7 خط کنونی مترو با هم یک شبکه را تشکیل می‌دهند و اولویت شهرداری تهران رفع نواقص خطوط هفت‌گانه جهت افزایش راندمان و خدمت‌رسانی به شهروندان بوده است.
وی گفت: تلاش داریم که قسمت‌های میانی و شمالی خط 6 را به اتمام رسانیم تا توسعه خدمات بیشتر به شهروندان را هم هر چه بیشتر شاهد باشیم.
مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره وضعیت پله برقی‌های مترو گفت: طبق استانداردها هر ایستگاهی که راه‌اندازی می‌شود باید پله‌برقی آن هم همزمان افتتاح شود.
درستی درباره استاندارد آسانسور مترو گفت:‌طی خرداد با مدیرعامل سازمان استاندارد جلسه‌ای برگزار کردیم تا ضابطه‌های اداری استاندارد مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.
وی گفت:‌برخی از آسانسورهای خط 6 و 7 مترو تهران امکان پاس کردن ضابطه‌های استاندارد را نداشته که بنا داریم افزایش ایمنی بیشتری را شاهد باشیم و طی توافقاتی کارگروه مشترکی تشکیل شود و همه آسانسورها به صورت دقیق مورد رصد و ارزیابی قرار گیرد.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

17 نفر برای آتش سوزی های جنگل های لرستان دستگیر می‌شوند

اقتصاد، سیاست و ما

هت‌تریک تورم داغ

10 پرسش فعالان اقتصادی از نامزدها

کروکی زمین 200 متری

راه آهن: منتظر افزایش قیمت بلیت قطار هستیم

راه آهن: 13 ماه است قیمت بلیت قطار افزایش نیافته است

پرداخت 25 هزار میلیارد تومان یارانه به ایرلاین‌های داخلی

هواشناسی ایران1403/04/03؛هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی

شبیه‌ساز 3 بعدی برج کنترل تمام ایرانی افتتاح شد

وزارت دفاع: آماده تجهیز فرودگاهها با سامانه‌های ایرانی هستیم

احداث 850 کیلومتر خطوط ریلی در دولت سیزدهم/ ترانزیت کود پتاس و زغال سنگ از روسیه

مشتریان دنا پلاس دستی با اولویت تابستان 1403 بخوانند

آغاز عرضه 31 خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه + جدول

تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

400 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در کشور تولید می شود

نرخ تورم به 36.1 درصد کاهش یافت + جدول

آنکتاد: ایران 1.4 میلیارد دلار سرمایه خارجی در 2023 جذب کرد

خودداری نخست وزیر چین از دیدار با معاون صدراعظم آلمان

فراخوان خودروهای لوکس بنتلی در روسیه به دلیل نقص فنی

ابلاغ تصویب نامه هیات دولت مبنی بر اصلاح دستورالعمل اخیر نرخ خوراک و فرآورده‌های پالایشی/ پالایشگاه ها موظف به افشا آثار آن شدند

شرایط رایگان شدن قبوض آب اعلام شد

قرارداد احداث واحدهای آمونیاک و اوره پتروشیمی گلستان امضا شد

توجه ویژه به اصلاح شبکه فرسوده آب در دولت سیزدهم

جذب 1میلیارد و422میلیون دلار سرمایه خارجی توسط ایران در2023

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.