راه‌اندازی ایستگاه ریل‌باس در 6 ماه آینده در منطقه 21 شهری

راه‌اندازی ایستگاه ریل‌باس در 6 ماه آینده در منطقه 21

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - شهردار منطقه 21 گفت: با توجه به اینکه ما با کمبود اتوبوس و نبود خط مترو در این منطقه روبرو هستیم، از راه‌اندازی ایستگاه ریل‌باس در 6 ماه آینده در این منطقه خبر داد.

به گزارش فصل اقتصاد ؛ حسین کاشانی‌پور، شهردار منطقه 21 امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه در اقصی‌ نقاط دنیا تعریف‌هایی برای مدیریت شهری وجود دارد و برای کشور ما نیز مدل شورا و شهرداری تدوین شده است؛ در واقع شهردار توسط شورا انتخاب و باید بر اساس سیاست‌ها و ریل‌گذاری که توسط شورا انجام می‌شود برنامه‌های خود را اجرا کند.
وی با اشاره به دوره جدید مدیریت در منطقه 21 تصریح کرد: بنده در تاریخ بیست‌و‌هشتم آبان سال 1400 توسط آقای زاکانی توسط شهردار منطقه 21 منصوب شدم و در همان ابتدا بررسی‌های میدانی از منطقه در دستور کار قرار گرفت و در همین زمینه طی دو هفته نظرسنجی از تمام شهروندان منطقه 21 انجام شد تا انتظارات، درخواست‌ها، پیشنهادات و انتقادات آنها در حوزه‌های مختلف جمع‌آوری شود.
کاشانی‌پور گفت: پس از این فرآیند سرفصل‌های خدماتی که مردم انتظار آن را داشتند تهیه شد که در این بخش اولویت‌هایی برای انجام انتظارات مردم تهیه و تدوین شد که حاصل آن یک کتابچه ارزشمند شد که در ادامه نیز حوزه‌های مختلف دسته‌بندی و در اختیار معاونت‌های تخصصی شهرداری تهران قرار گرفت.
وی ادامه داد: بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از سوی مردم، اولویت‌هایی از جمله حمل و نقل، موضوع خدمات شهری‌، تعامل مدیریت شهری با مردم و میزان پاسخگویی شهرداری به مطالبات مردم آماده و در دستور کار قرار گرفت.
شهردار منطقه 21 با بیان اینکه یکی از مسائل مهمی که در این دوره به آن پرداخته شده است کارهای بر زمین مانده بوده که در همین زمینه در منطقه 21 نیز اقدامات موثری برای این مسئله انجام شده است.
کاشانی‌پور ادامه داد: در همان روزهای ابتدایی شناسایی کارهای بر زمین مانده و حل و فصل معضلات مرتبط به آن در دستور کار قرار گرفت. به عنوان مثال بزرگراه متوسلیان و سه‌راه فتح، پروژه‌ای بود که از سال 98 آغاز شده بود و قرار بود در سال 1400 به اتمام برسد اما متاسفانه این پروژه با پیشرفت کمتر از 50 درصد در مدیریت گذشته شهری متوقف شده بود.
وی تصریح کرد: در این دوره از مدیریت در منطقه 21، حل و فصل کردن این پروژه در دستور کار قرار گرفت و با توجه به تزریق بودجه توانستیم در دو مرحله در بازه زمانی اسفندماه و اردیبهشت ماه، این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم و این اقدامی بود که مورد توجه شهروندان منطقه 21 قرار گرفت.
شهردار منطقه 21 گفت: یکی دیگر از چالش‌هایی که در منطقه 22 با آن روبرو بودیم محله‌ای است تحت عنوان «جزیره» که متاسفانه در طی 40 سال گذشته از انقلاب، هنوز مشکلات این محله پابرجا بوده است که در همین ارتباط نیز توافقی را با سپاه انجام دادیم تا دیوارهای زمین متعلق به سپاه در این محدوده عقب‌نشینی کرده و بتوانیم این جزیره را از بن‌بست خارج کنیم که در همین ارتباط اقدامات خوبی صورت گرفته است.
کاشانی‌پور گفت: همچنین از محل کمک‌های مردمی، کلنگ‌زنی حسینیه‌ای در عید غدیر امسال در محله جزیره انجام شد که ان‌شاءالله در روز 28 صفر این حسینیه به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی در ادامه به بزرگراه آزادگان، لشگری و متوسلیان اشاره کرد و گفت: این محدوده‌های نیز بالای 20 سال است که تجدید روکش نشده‌اند و در همین زمینه مشکلات عدیده‌ای را در خصوص جداول داشته است که با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده اقدامات قابل توجهی برای روکش آسفالت آنها صورت گرفته است.
شهردار منطقه 21 با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری این منطقه جهت آسفالت کوچه‌ها و معابر در این منطقه گفت: با توجه به اینکه سال‌ها این معابر آسفالت جدید نشده‌اند آسفالت‌ریزی این محدوده‌ها در دستور کار قرار گرفت و تا خردادماه ظرفیت آسفالت منطقه به پایان رسید البته ما توانستیم در قالب طرح خدمت مضاعف 2400 تن آسفالت جدید از معاونت فنی عمرانی دریافت کنیم و در ادامه آسفالت‌ریزی سایر معابر در دستور کار قرار خواهد گرفت.
کاشانی‌پور ادامه داد: یکی از مشکلات که سال‌های زیادی منطقه 21 با آن روبرو بوده است موضوع پروژه‌های مشارکتی است که از آن جمله می‌توان به پروژه مشارکتی شهرداری تهران با بانک ملی و راه‌اندازی بازار قطعات خودرو اشاره کرد که در همین زمینه بازنگری در قرارداد پروژه انجام و مراحل کارشناسی حق السهم شهرداری و بانک ملی مشخص و یک اقدام اساسی بر اساس واقعیت‌های موجود در خصوص پروژه انجام شده است.
وی با اشاره به سرانه فضای سبز در منطقه گفت: در حال حاضر منطقه 21 رتبه دوم را با 935 هکتار فضای سبز در بین مناطق شهر تهران را برعهده دارد و این در حالی است که ما برای حفظ و نگهداری و آبیاری این مقدار فضای سبز نیازمند به 40 هزار متر مکعب آب داریم که در حال حاضر 24 هزار متر مکعب آب داریم که با کسری 21 هزار متر مکعب آب جهت آبیاری فضای سبز این منطقه روبرو هستیم البته در این زمینه تلاش‌هایی برای استفاده از پساب فیروزبهرام و همچنین پساب برخی از کارخانجات شده است اما به هر حالت ما با مشکلی در این زمینه روبرو هستیم.
شهردار منطقه 21 با اشاره به ایجاد بوستان مادر و کودک در منطقه 21 گفت: ان‌شاءالله این بوستان نیز به زودی مورد استفاده شهروندان قرار خواهد گرفت.
کاشانی‌پور به راه‌اندازی مجدد کارخانه ارج پس از سال‌ها اشاره کرد و گفت: این کارخانه مدت‌ها بود تعطیل شده بود که با مشارکت شهرداری تهران پس از سال‌ها این کارخانه مجددا احیا شده است علاوه بر اینکه کارخانجات نیز ورود جدی را به مسئولیت اجتماعی خود داشته‌اند.
وی به 37 طرح توسعه‌ای محلی منطقه 21 اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها با مشارکت نخبگان اجرا می‌شود که برخی از آنها شروع و ان‌شاءالله مابقی نیز تا پایان سال آغاز خواهند شد.
شهردار منطقه 21 با اشاره به اینکه متاسفانه وضعیت حمل و نقل در منطقه 21، شرایط خوبی را ندارد گفت: ما متاسفانه در این منطقه حتی یک ایستگاه مترو و بی‌آرتی نداریم. علاوه بر اینکه ناوگان اتوبوسرانی ما فرسوده بوده اگر چه اخیرا 8 اتوبوس به ما داده‌اند اما باز هم در این زمینه با مشکل عدیده‌ای روبرو هستیم به طوری که ما نیازمند به 150 اتوبوس هستیم که در حال حاضر 46 اتوبوس در منطقه فعال هستند.
کاشانی‌پور ادامه داد: با توجه به این شرایط در حوزه حمل و نقل در 3 بخش کارهایی را انجام می دهیم که از آن جمله می‌توان به حوزه مترو، در قالب TOD در خط 10 و 11 پیگیری می‌شود.
وی همچنین به راه‌اندازی ایستگاه ریل‌باس، در 6 ماه آینده خبر داد و گفت:‌ با توجه به اینکه ما در این بخش با کمبود اتوبوس و نبود خط مترو روبرو هستیم به همین دلیل بنا داریم در منطقه ضلع جنوبی جاده فتح و با توجه به استقرار راه‌آهن جمهوری اسلامی، طرح ریل‌باس را راه‌اندازی کنیم تا مردم در کمترین زمان ممکن و با قیمت مناسب به این منطقه منتقل شوند.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.