تلاش‌ها برای مقابله با آسیب‌ها کافی نیست رفاه و خدمات اجتماعی

تلاش‌ها برای مقابله با آسیب‌ها کافی نیست

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: در برابر تمام آسیب ها اقداماتی صورت گرفته اما فضای موجود در برابر آسیب ها مطلوب نیست پس باید فکری دیگری کرد و نباید به تلاش‌های انجام شده برای مقابله با آسیب ها بسنده کرد.

به گزارش خبرنگار گروه آسیب‌های اجتماعی خبرگزاری فارس، اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر صبح امروز در نشست تخصصی پیشگیری از اعتیاد، مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهبود یافتگان در موسسه فرهنگی شقایق اظهار کرد: ما در حوزه مواد مخدر چند اصل را پیگیری می‌کنیم، موضوع مقابله، پیشگیری، درمان و توانمندسازی را در همین رابطه در دستور کار قرار داده ایم.
وی ادامه داد: موضوع پیشگیری راهبرد اصلی و بلند مدت ما است؛ در عین حال به تمام موضوعات دیگر می پردازیم و بر آن اهتمام داریم.
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر تاکید کرد: ما در کنار کشوری قرار داریم که منشا تولید مواد مخدر است، در در 20 سال گذشته افزایش بی رویه تولید مواد مخدر صنعتی و شیشه با حمایت مستقیم آمریکایی در افغانستان شکل گرفته و این برای ایران و جهان خطرناک است.
وی عنوان کرد: ما در حوزه پیشگیری از تمام ظرفیت‌های مردمی استفاده می کنیم، اولویت با آموزش وپرورش و نهادهای مردمی است و از تمام این ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد.
محمد عباسی، رییس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در این نشست، اظهار کرد: یکی از دلایل شکل گیری سازمان امور اجتماعی، عارضه اعتیاد است و دغدغه بزرگی است که رهبر انقلاب نیز بر مقابله با این موضوع تاکید ویژه‌ای دارند.
وی افزود: اساسا نگرش و رویکرد مجلس سیزدهم بر زدودن از خیل ناپاکی‌هاست و این فرصت بسیار بزرگی است که بر مقابله با مواد مخدر تاکید کنیم.
عباسی ادامه داد: جریان اعتیاد پاکی جامعه را نشانه گرفته است و این به لحاظ اجتماعی دغدغه بسیار بزرگی است. در سیاست های ابلاغی از سوی رهبرانقلاب یکی از بخش ها مبارزه با مواد مخدر و پیش سازه های مواد مخدر بود. 
وی خاطرنشان کرد: مقابله با آلودگی مواد مخدر وظیفه مهمی است که در راس آسیب های اجتماعی است، باید اتخاذ تدابیر انجام شود.
رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت: من گمان می‌کنم که در برابر تمام آسیب ها اقداماتی صورت گرفته، خدماتی داده شده اما فضای موجود در برابر آسیب ها مطلوب نیست و تمام اقدامات ما را به چالش کشیده شده است. پس باید فکری دیگری کرد و نباید با تلاش های انجام شده دارای مقابله با آسیب ها بسنده کرد.
رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با بیان اینکه روش‌های پیشین برای مقابله با مواد مخدر کار ساز نیست، عنوان کرد: اگر ما بخواهیم حلقه‌های ارتباطی میان معتادان و قاچاقچیان را قطع کنیم باید از ورود افراد جدید به موضوع اعتیاد جلوگیری کنیم، باید برای تقویت قبح این عمل برخوردهای بازدارنده واقعی داشته باشیم.
وی همچنین اظهار کرد: 60 درصد معتادین، شاغلین هستند، این در حالی است، عامل بیکاری می‌تواند شتاب دهنده باشد اما عامل مستقیم نیست.
عباسی تاکید کرد: نگهداری یک جای همه معتادان باید حل و اصلاح شود. نگهداری افرادی که بار اول و نهایتا دوم است که جمع آوری شده‌اند حتما باید جدای از دیگر معتادان صورت بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: باید رسانه‌ها و صداوسیما درباره اسیب‌های اجتماعی ورود بیشتری داشته باشند و درباره آسیب‌های پیش روی هشدار بدهند.
رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با اشاره به تلاش کشورهای غربی برای تولید مواد مخدر در حاشیه ایران، عنوان کرد: با تلاش‌های مستقیم آمریکا میزان بسیاری از مواد مخدر صنعتی در افغانستان تولید می‌شود، آن‌ها عامل بوده و مردم ایران قربانی مواد مخدر هستند.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

افزایش 45 درصدی تجارت ایران با کشورهای حاشیه خزر

شرکت‌های ایرانی آماده تأمین لبنیات و محصولات کشاورزی فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه

تقویت صادرات فرش دستباف و حمایت از قالیبافان

جزئیات برنامه توسعه دو میدان مشترک نفتی آزادگان و یادآوران

سهام کدام شرکت‌ها به عنوان سهام عدالت واگذار می‌شود/ جدیدترین قیمت سهام عدالت

مهلت ثبت شناسه لوازم‌یدکی خودرو امروز پایان می‌یابد

ادامه افزایش قیمت نفت پس از تصمیم اوپک پلاس

واکاوی خلاءهای دیپلماسی اقتصادی کشور/ عضویت ایران در سازمان شانگهای برای آمریکا خطرناک است

مهلت تکمیل مدارک برای واردکننده‌های خودرو تمدید شد

پشت پرده ایجاد تورم در اقتصاد ایران/ نسخه شفابخش ضد تورمی چگونه نوشته می‌شود

جلسه شورای عالی مسکن 16 مهر برگزار می‌شود

اعلام اسامی شرکت‌های واجد شرایط واردات خودرو تا پایان مهر

تخصیص سیمان رایگان وکمک به تامین لوازم خانگی برای زلزله‌زدگان خوی

بیشترین حجم فولاد تولیدی کشور صرف مصارف داخلی می‌شود

جابجایی پپسی با تسلا

ورود زعفران نو به بازار از 15 روز دیگر/ وضعیت تولید امسال خوب است

اعزام هنرآموزان ایرانی به مسابقات جهانی مهارت

دامپزشکان عضو سازمان نظام دامپزشکی بیمه تأمین‌اجتماعی می شوند

تأکید کشورهای حاشیه دریای خزر برای انجام مبادلات تجاری با پول‌های ملی

پیش‌بینی واگرایی در شاخص کل و هم‌وزن بورس/ جذابیت بازار سهام برای سرمایه‌گذاران بلندمدت

تحریم‌ها تنها دلیل تورم موجود نیست

تویوتا فروش خودرو الکتریکی را از سر گرفت

دولت مکلف به تامین یارانه مصرف کنندگان گوشت مرغ است

کیفیت هوای تهران در روزجاری/تعداد روزهای پاک و آلوده پایتخت

برگزاری مسابقات المپیک نسل‌ها/30 مادربزرگ و نوه برگزیده شدند

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.