سازمان هواپیمایی: 30 درصد بلیت پروازهای اربعین فروخته شد‌ راه و شهرسازی

سازمان هواپیمایی: 30 درصد بلیت پروازهای اربعین فروخته شد‌

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - طبق اعلام سازمان هواپیمایی به فارس، تاکنون 30 درصد از ظرفیت کل بلیت‌ پروازهای اربعین به فروش رسیده است و بلیت به صورت پیوسته در روزهای آتی نیز ارائه خواهد شد.

به گزارش فصل اقتصاد، روز گذشته گزارشی در موضوع عرضه بلیت پروازهای اربعین با محوریت ‌« سرگردانی زوار در تهیه بلیت ‌پروازهای اربعین‌/ بروز مشکل در تارنمای‌ شرکت‌های هواپیمایی‌ » منتشر شد.
در این گزارش قید شده بود که در حالی که طبق تأکید سازمان هواپیمایی عرضه بلیت پروازهای اربعین فقط از طریق سایت شرکت‌های هواپیمایی و دفاتر مرکزی خواهد بود و آژانس‌ها و اپلیکیشین‌‌ها مشارکتی در عرضه ندارند، بررسی‌ها نشان از اختلال در تارنمای شرکت‌های هواپیمایی همزمان با افزایش تقاضا دارد.
در این موضوع به اختلال در سایت اغلب شرکت‌های هواپیمایی در روز اول عرضه بلیت سفرهای اربعین و باز نشدن سایت‌ها و یا ناموجود بودن سایت‌ها اشاره شده بود و در همان روز تقریبا اغلب رسانه‌ها و همچنین صدا و سیما بر وجود مشکل در عرضه بلیت پروازهای اربعین در روز اول فروش (12 شهریور) صحه گذاشتند.
در این گزارش همچنین به نقل از یکی از دست‌اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی قید شده بود که فروش بلیت به صورت غیرمتمرکز و‌ از طریق تارنمای شرکت‌‌ها موجب سرگردانی زوار می‌شود همچنین عنوان شده بود که توقف پروازهای عتبات یک شرکت از سوی سازمان‌ جای تأمل دارد‌.
در این راستا امشب، ‌روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در واکنش به این گزارش، توضیحاتی را به خبرگزاری فارس ارائه کرد.
در این گزارش آمده است: سازمان هواپیمایی کشوری تمامی تلاش خود را جهت تعیین حداقل قیمت بلیت، انتقال حداکثری زائران به عتبات و جلوگیری از سوءاستفاده واسطه گران به کار بسته و تصمیمات لازم را اتخاد کرده است، تعیین قیمت بلیت از عمده‌ ترین اقدامات کنترلی بر بازار فروش بلیت پروازهای اربعین 1401 بود که با هماهنگی شرکت های هواپیمایی مقرر شد قیمت بلیت تهران- نجف، تهران - بغداد و بالعکس، 6 میلیون تومان و در مسیر یکطرفه 3 میلیون تومان محاسبه شود، همچنین قیمت بلیت از فرودگاه‌های یزد،کرمان، مشهد و زاهدان به فرودگاههای نجف و بغداد در مسیر رفت و برگشت، 7 میلیون و 600 هزار تومان و یک‌طرفه 3 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شد و به منظور رعایت قیمت های تعیین شده، فروش چارتری حذف و نظارت های این سازمان تشدید شد.
در ادامه این توضیحات سازمان هواپیمایی آمده است: در خصوص موضوع ایجاد اختلال در روند فروش بلیت در روز نخست، که توسط برخی از رسانه ها مطرح شد، لازم به ذکر است‌ به منظور جلوگیری از سودجویی برخی از واسطه‌گران و عدم ایجاد اختلال در بازار فروش بلیت پروازهای اربعین، فروش بلیت به صورت چارتری در محدوده موصوف ممنوع اعلام ‌و مقرر شد عرضه بلیت صرفا توسط شرکت های هواپیمایی از طریق سایت رسمی و دفاتر فروش منتخب آن شرکت ها انجام شود. بدین ترتیب هیچ یک از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و سایت های اینترنتی مجاز به فروش بلیت پروازهای اربعین نخواهند بود، اما به دلیل بالا بودن حجم تقاضا برای دریافت بلیت، سایت دو شرکت هواپیمایی در ساعات اولیه فروش دچار مشکل شد که با تمهیدات صورت گرفته این مشکل برطرف و ارائه خدمات آنها تداوم یافت.
در ادامه توضیحات سازمان هواپیمایی آمده است: براساس تدابیر اتخاذ شده، عرضه بلیت به صورت پلکانی در دستور کار قرار گرفت که این امر از بروز ازدحام بیش از حد خصوصا در روزهای اول پیشگیری کرد تا بلیت‌ها در طول این 15 روز به مرور ارائه شود، سازمان هواپیمایی کشوری ضمن رد شائبه مبنی بر اینکه عرضه بلیت در همان روز نخست به پایان رسیده و به نهادها و گروه‌های مختلف ارائه شده است، به مردم عزیز اطمینان می دهد که تاکنون 30 درصد از ظرفیت کل بلیت‌ها به فروش رسیده و بلیت به صورت پیوسته در روزهای آتی نیز ارائه خواهد شد، ضمنا ترتیبی اتخاذ شده است که به فهرست‌های گروهی بیش از 9 نفر بلیت فروخته نشود.
* نظارت بازرسان نهادهای نظارتی بر عرضه بلیت پروازهای اربعین
در ادامه توضیحات سازمان هواپیمایی کشوری آمده است: با هماهنگی با دستگاه‌های قضایی و نظارتی و تشدید نظارت‌های میدانی به صورت سخت‌ گیرانه این بازار تحت کنترل قرار گرفته است تا بلیت پروازهای عتبات عالیات به زائران با خدمات مناسب و قیمت‌های تعیین شده ارائه شود و به دلیل کنترل‌ها و نظارت‌های سخت‌ گیرانه سازمان هواپیمایی کشوری به هیچ وجه امکان ایجاد بازار سیاه در این خصوص وجود ندارد زیرا براساس تمهیدات اتخاذ شده در کمیته اربعین سازمان هواپیمایی کشوری، بازرسان نهادهای نظارتی متشکل از سازمان بازرسی کل کشور، وزارت صمت ، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان هواپیمایی کشوری به صورت مستمر، نحوه فروش بلیت توسط شرکت های هواپیمایی را مورد ارزیابی و بازرسی قرار می دهند.
در بخش پایانی توضیحات سازمان هواپیمایی کشوری آمده است: همچنین در راستای نظارت مستقیم بر عملکرد شرکت‌های هواپیمایی، تیم‌های بازرسی سازمان هواپیمایی کشوری از تاریخ 9 شهریور 1401 بازرسی های خود را برابر بخشنامه‌های صادره سازمان از شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها آغاز کرده و در این بازرسی ها موضوع عدم فروش بلیت چارتری، عدم فروش توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی و موضوع رعایت نرخ مصوب را مورد‌ بررسی و پایش قرار می دهند؛ تیم های نظارتی سازمان هواپیمایی کشوری از تاریخ 24 تا 29 شهریور‌ در فرودگاه‌های نجف و بغداد و همچنین پنج فرودگاه داخلی مستقر خواهند شد.
سازمان هواپیمایی کشوری در این توضیحات،‌ از زائران خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را در سامانه حقوق مسافر سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس caa.gov.ir اعلام کنند.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.