سازمان هواپیمایی: 30 درصد بلیت پروازهای اربعین فروخته شد‌ راه و شهرسازی

سازمان هواپیمایی: 30 درصد بلیت پروازهای اربعین فروخته شد‌

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - طبق اعلام سازمان هواپیمایی به فارس، تاکنون 30 درصد از ظرفیت کل بلیت‌ پروازهای اربعین به فروش رسیده است و بلیت به صورت پیوسته در روزهای آتی نیز ارائه خواهد شد.

به گزارش فصل اقتصاد، روز گذشته گزارشی در موضوع عرضه بلیت پروازهای اربعین با محوریت ‌« سرگردانی زوار در تهیه بلیت ‌پروازهای اربعین‌/ بروز مشکل در تارنمای‌ شرکت‌های هواپیمایی‌ » منتشر شد.
در این گزارش قید شده بود که در حالی که طبق تأکید سازمان هواپیمایی عرضه بلیت پروازهای اربعین فقط از طریق سایت شرکت‌های هواپیمایی و دفاتر مرکزی خواهد بود و آژانس‌ها و اپلیکیشین‌‌ها مشارکتی در عرضه ندارند، بررسی‌ها نشان از اختلال در تارنمای شرکت‌های هواپیمایی همزمان با افزایش تقاضا دارد.
در این موضوع به اختلال در سایت اغلب شرکت‌های هواپیمایی در روز اول عرضه بلیت سفرهای اربعین و باز نشدن سایت‌ها و یا ناموجود بودن سایت‌ها اشاره شده بود و در همان روز تقریبا اغلب رسانه‌ها و همچنین صدا و سیما بر وجود مشکل در عرضه بلیت پروازهای اربعین در روز اول فروش (12 شهریور) صحه گذاشتند.
در این گزارش همچنین به نقل از یکی از دست‌اندرکاران صنعت حمل و نقل هوایی قید شده بود که فروش بلیت به صورت غیرمتمرکز و‌ از طریق تارنمای شرکت‌‌ها موجب سرگردانی زوار می‌شود همچنین عنوان شده بود که توقف پروازهای عتبات یک شرکت از سوی سازمان‌ جای تأمل دارد‌.
در این راستا امشب، ‌روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در واکنش به این گزارش، توضیحاتی را به خبرگزاری فارس ارائه کرد.
در این گزارش آمده است: سازمان هواپیمایی کشوری تمامی تلاش خود را جهت تعیین حداقل قیمت بلیت، انتقال حداکثری زائران به عتبات و جلوگیری از سوءاستفاده واسطه گران به کار بسته و تصمیمات لازم را اتخاد کرده است، تعیین قیمت بلیت از عمده‌ ترین اقدامات کنترلی بر بازار فروش بلیت پروازهای اربعین 1401 بود که با هماهنگی شرکت های هواپیمایی مقرر شد قیمت بلیت تهران- نجف، تهران - بغداد و بالعکس، 6 میلیون تومان و در مسیر یکطرفه 3 میلیون تومان محاسبه شود، همچنین قیمت بلیت از فرودگاه‌های یزد،کرمان، مشهد و زاهدان به فرودگاههای نجف و بغداد در مسیر رفت و برگشت، 7 میلیون و 600 هزار تومان و یک‌طرفه 3 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شد و به منظور رعایت قیمت های تعیین شده، فروش چارتری حذف و نظارت های این سازمان تشدید شد.
در ادامه این توضیحات سازمان هواپیمایی آمده است: در خصوص موضوع ایجاد اختلال در روند فروش بلیت در روز نخست، که توسط برخی از رسانه ها مطرح شد، لازم به ذکر است‌ به منظور جلوگیری از سودجویی برخی از واسطه‌گران و عدم ایجاد اختلال در بازار فروش بلیت پروازهای اربعین، فروش بلیت به صورت چارتری در محدوده موصوف ممنوع اعلام ‌و مقرر شد عرضه بلیت صرفا توسط شرکت های هواپیمایی از طریق سایت رسمی و دفاتر فروش منتخب آن شرکت ها انجام شود. بدین ترتیب هیچ یک از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و سایت های اینترنتی مجاز به فروش بلیت پروازهای اربعین نخواهند بود، اما به دلیل بالا بودن حجم تقاضا برای دریافت بلیت، سایت دو شرکت هواپیمایی در ساعات اولیه فروش دچار مشکل شد که با تمهیدات صورت گرفته این مشکل برطرف و ارائه خدمات آنها تداوم یافت.
در ادامه توضیحات سازمان هواپیمایی آمده است: براساس تدابیر اتخاذ شده، عرضه بلیت به صورت پلکانی در دستور کار قرار گرفت که این امر از بروز ازدحام بیش از حد خصوصا در روزهای اول پیشگیری کرد تا بلیت‌ها در طول این 15 روز به مرور ارائه شود، سازمان هواپیمایی کشوری ضمن رد شائبه مبنی بر اینکه عرضه بلیت در همان روز نخست به پایان رسیده و به نهادها و گروه‌های مختلف ارائه شده است، به مردم عزیز اطمینان می دهد که تاکنون 30 درصد از ظرفیت کل بلیت‌ها به فروش رسیده و بلیت به صورت پیوسته در روزهای آتی نیز ارائه خواهد شد، ضمنا ترتیبی اتخاذ شده است که به فهرست‌های گروهی بیش از 9 نفر بلیت فروخته نشود.
* نظارت بازرسان نهادهای نظارتی بر عرضه بلیت پروازهای اربعین
در ادامه توضیحات سازمان هواپیمایی کشوری آمده است: با هماهنگی با دستگاه‌های قضایی و نظارتی و تشدید نظارت‌های میدانی به صورت سخت‌ گیرانه این بازار تحت کنترل قرار گرفته است تا بلیت پروازهای عتبات عالیات به زائران با خدمات مناسب و قیمت‌های تعیین شده ارائه شود و به دلیل کنترل‌ها و نظارت‌های سخت‌ گیرانه سازمان هواپیمایی کشوری به هیچ وجه امکان ایجاد بازار سیاه در این خصوص وجود ندارد زیرا براساس تمهیدات اتخاذ شده در کمیته اربعین سازمان هواپیمایی کشوری، بازرسان نهادهای نظارتی متشکل از سازمان بازرسی کل کشور، وزارت صمت ، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان هواپیمایی کشوری به صورت مستمر، نحوه فروش بلیت توسط شرکت های هواپیمایی را مورد ارزیابی و بازرسی قرار می دهند.
در بخش پایانی توضیحات سازمان هواپیمایی کشوری آمده است: همچنین در راستای نظارت مستقیم بر عملکرد شرکت‌های هواپیمایی، تیم‌های بازرسی سازمان هواپیمایی کشوری از تاریخ 9 شهریور 1401 بازرسی های خود را برابر بخشنامه‌های صادره سازمان از شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها آغاز کرده و در این بازرسی ها موضوع عدم فروش بلیت چارتری، عدم فروش توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی و موضوع رعایت نرخ مصوب را مورد‌ بررسی و پایش قرار می دهند؛ تیم های نظارتی سازمان هواپیمایی کشوری از تاریخ 24 تا 29 شهریور‌ در فرودگاه‌های نجف و بغداد و همچنین پنج فرودگاه داخلی مستقر خواهند شد.
سازمان هواپیمایی کشوری در این توضیحات،‌ از زائران خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را در سامانه حقوق مسافر سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس caa.gov.ir اعلام کنند.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

عدالت و توسعه آن از شعارهای اساسی رییس جمهور شهید بود

کپی چینی اینستاگرام رونمایی شد

8 میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته‌اند

نقص فنی قطار تهران - مشهد برطرف شد

آسیب جدی ناترازی صادرات محصولات غیر نفتی به اقتصاد کشور/ دولت چهاردهم توسعه صادرات محصولات کشاورزی را دستور کار قرار دهد

تمدید ثبت‌نام در جشنواره تعاونی‌های برتر تا پایان خرداد

حضور وزیر نیرو در نشست وزیران انرژی کشورهای عضو سازمان همکاری‌ شانگهای

قول وزیر نفت برای پرداخت مطالبات گندمکار طی ده روز آینده

از منظر حکمرانی خوب، سامانه‌ها باید چگونه باشند؟

نبرد با اطلاعات نادرست چگونه محقق می‌شود؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/03/30

پاسخ خاندوزی به اظهارات روز گذشته ظریف با نمودارهای جدید

روسیه در صادرات گاز به اروپا از آمریکا جلو زد

کارگران متقاضی بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

نخستین جلسه هیات عالی بانک مرکزی تشکیل شد

رشد اقتصادی در سال 1402 به 4.5 درصد رسید

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/یورو رشد کرد

رشد عجیب تقاضای برق/ ثبت مصرف مرداد در روزهای پایانی خرداد

کارگران متقاضیان بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

12 سد کشور زیر 30 درصد آب دارد

آمریکا نمی تواند مانع صادرات نفت شود

رشد قیمت جهانی نفت؛ برنت 85 دلار و 36 سنت شد

روسیه بزرگترین صادرکننده گاز به اروپا شد

خط‌آهن رشت-کاسپین فردا باحضورمقامات ایران افتتاح می‌شود

اظهارات اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری در روز نهم رقابت‌ها

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.