تلاش رژیم صهیونیستی برای محروم کردن اهالی قدس از حق درمان اقتصاد جهان

تلاش رژیم صهیونیستی برای محروم کردن اهالی قدس از حق درمان

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - موسسه بیمه داخلی رژیم صهیونیستی در خصوص محروم کردن 20 خانواده فلسطینی ساکن قدس اشغالی از حقوق پزشکی خود مجرم شناخته و مجبور به پرداخت غرامت شده است.

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از عرب48 ، موسسه بیمه رژیم صهیونیستی وابسته به کابینه این رژیم بر اساس اطلاعات دریافتی خود از سرویس امنیت عمومی (شین بت) خانواده‌های فلسطینی ساکن شهر قدس اشغالی را بدون دلیل یا مجوز قانونی از حقوق پزشکی خود محروم کرد.
مؤسسه بیمه داخلی رژیم صهیونیستی در پاسخ به دادخواستی که علیه این مؤسسه در دادگاه مرکزی در قدس ارائه شده بود به جرم خود اعتراف کرد و دادگاه مجبور شد که این مؤسسه را مقصر و توبیخ کند.
دادگاه مرکزی در قدس در همین راستا دستور پرداخت 15 هزار شکل غرامت به یک زن فلسطینی را صادر کرده که بدون دلیل خود و فرزندانش از حقوق پزشکی محروم شده بودند.
روزنامه هاآرتص فاش کرد که موسسه بیمه داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به بیمه ملی اسرائیل به خواسته‌های شین بت تن داده و حدود 20 خانواده فلسطینی را با ادعای شرکت اعضایی از آن در تظاهرات علیه تجاوزات اشغالگران و شهرک‌نشینان آن در بیت المقدس در دوران انتفاضه الکرامه در ماه مه 2021 از حقوق پزشکی خود محروم کرده است.
به ادعای هاآرتص تقریباً همه این خانواده‌های فلسطینی پس از مراجعه به مراجع قضایی حقوق خود را بازیافتند. دادخواست ارائه شده به دادگاه مرکزی در قدس خواستار دریافت اطلاعاتی بود که موسسه ملی بیمه تصمیم خود را مبنی بر محروم کردن خانواده‌ها از حقوق خود بر اساس آن اتخاذ کرده بود، چیزی که این موسسه از ارائه آن اجتناب می‌کند.
بیمه ملی اسرائیل در عین حال اعتراف کرده که اطلاعاتی از شین بت در خصوص محل سکونت فلسطینیان قدس که از خدمات مؤسسه ذینفع هستند، دریافت کرده است.
بر اساس این گزارش، فلسطینیان قدس به عنوان شهروند رژیم صهیونیستی محسوب نمی‌شوند، بلکه به عنوان افراد ساکن این رژیم به حساب می‌روند و حقوق اجتماعی آنها به اقامت آنها در قدس بستگی دارد، یعنی مقامات رژیم اشغالگر به سرعت حقوق اهالی قدس را که برای زندگی در کرانه باختری یا خارج از کشور نقل مکان می‌کنند، انکار می‌کنند.
اطلاعات فاش شده نشان می‌دهد که در برخی موارد موسسه بیمه ملی قبل از تصمیم‌گیری برای سلب حقوق فلسطینی‌ها، محل سکونت آنها را بررسی نکرده بود. در موارد دیگر، بررسی‌هایی انجام شد که نشان داد مرکز زندگی فلسطینی‌هایی که هدف این نهاد و شین بت قرار گرفته ‌بودند در واقع در شهر قدس است، اما از حقوق پزشکی و درمانی خود محروم شده‌اند.
این گزارش حاکی از آن است که خانواده‌هایی که از حقوق خود محروم شده‌اند، به طور تصادفی زمانی که برای درمان مراجعه می کردند متوجه این موضوع شدند و فهمیدند که حق دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی را ندارند.
بیمه ملی اسرائیل این جرم را در جریان حمله شهرک‌نشینان صهیونیست به قدس و جنگ اسرائیل در نوار غزه در جریان انتفاضه الکرامه در ماه مه 2021 مرتکب شده بود.
زمانی که این خانواده‌های فلسطینی ساکن قدس تلاش کردند که متوجه دلیل محرومیت آنها از خدمات پزشکی شوند به آنها گفته شد که موسسه بیمه ملی معین کرده که مرکز زندگی آنها در شهر قدس نیست، بلکه در کرانه باختری اشغالی است، در حالی که در واقع امر این اقدامات رژیم صهیونیستی در راستای سلب حقوق فلسطینیان قدس برای راندن آنها از این شهر و یهودی‌سازی آنجاست.
شش خانواده فلسطینی ساکن قدس علیه بیمه ملی اقامه دعوی کرده بوده و خواستار استرداد حقوق خود شده بودند. در بیشتر موارد، این موسسه موافقت کرد که حقوق فلسطینیان را بلافاصله پس از طرح دعوا بازگرداند، بدون اینکه حتی ادعا کند که دلیل واقعی برای رد حقوق آنها وجود دارد.
هاآرتص گفته یکی از خانواده‌هایی که از حقوق پزشکی محروم شده است، مونا عباسی، مادر چهار فرزند بیت المقدس است که بدون ادعای مشروع و بدون هشدار به این خانواده اسامی اعضای آن از لیست مشمولان بیمه خط زده شده بود.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

افزایش 45 درصدی تجارت ایران با کشورهای حاشیه خزر

شرکت‌های ایرانی آماده تأمین لبنیات و محصولات کشاورزی فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه

تقویت صادرات فرش دستباف و حمایت از قالیبافان

جزئیات برنامه توسعه دو میدان مشترک نفتی آزادگان و یادآوران

سهام کدام شرکت‌ها به عنوان سهام عدالت واگذار می‌شود/ جدیدترین قیمت سهام عدالت

مهلت ثبت شناسه لوازم‌یدکی خودرو امروز پایان می‌یابد

ادامه افزایش قیمت نفت پس از تصمیم اوپک پلاس

واکاوی خلاءهای دیپلماسی اقتصادی کشور/ عضویت ایران در سازمان شانگهای برای آمریکا خطرناک است

مهلت تکمیل مدارک برای واردکننده‌های خودرو تمدید شد

پشت پرده ایجاد تورم در اقتصاد ایران/ نسخه شفابخش ضد تورمی چگونه نوشته می‌شود

جلسه شورای عالی مسکن 16 مهر برگزار می‌شود

اعلام اسامی شرکت‌های واجد شرایط واردات خودرو تا پایان مهر

تخصیص سیمان رایگان وکمک به تامین لوازم خانگی برای زلزله‌زدگان خوی

بیشترین حجم فولاد تولیدی کشور صرف مصارف داخلی می‌شود

جابجایی پپسی با تسلا

ورود زعفران نو به بازار از 15 روز دیگر/ وضعیت تولید امسال خوب است

اعزام هنرآموزان ایرانی به مسابقات جهانی مهارت

دامپزشکان عضو سازمان نظام دامپزشکی بیمه تأمین‌اجتماعی می شوند

تأکید کشورهای حاشیه دریای خزر برای انجام مبادلات تجاری با پول‌های ملی

پیش‌بینی واگرایی در شاخص کل و هم‌وزن بورس/ جذابیت بازار سهام برای سرمایه‌گذاران بلندمدت

تحریم‌ها تنها دلیل تورم موجود نیست

تویوتا فروش خودرو الکتریکی را از سر گرفت

دولت مکلف به تامین یارانه مصرف کنندگان گوشت مرغ است

کیفیت هوای تهران در روزجاری/تعداد روزهای پاک و آلوده پایتخت

برگزاری مسابقات المپیک نسل‌ها/30 مادربزرگ و نوه برگزیده شدند

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.