علت کمبود بلیت اینترنتی اتوبوس‌های اربعین اعلام شد راه و شهرسازی

علت کمبود بلیت اینترنتی اتوبوس‌های اربعین اعلام شد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای علت کمبود بلیت اینترنتی اتوبوس های اربعین را جلوگیری از خرید چارتری یا تبانی با برخی شرکت ها عنوان کرد.

داریوش باقرجوان درباره کمبود بلیت در فروش‌های اینترنتی اتوبوس‌های اربعین اظهار داشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای 8 هزار دستگاه اتوبوس از ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را به سفرهای اربعین اختصاص داده است.
وی افزود: این 8 هزار دستگاه به تدریج و بر اساس میزان تقاضای مسافران وارد فرآیند جابجایی زائران خواهد شد. در روزهای اخیر بیشترین تقاضا به روز گذشته 12 شهریورماه با 780 دستگاه اختصاص داشت بنابراین تا زمانی که میزان تقاضا به 8 هزار دستگاه برسد، فاصله زیادی داریم.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: انتقاداتی که بابت فروش اینترنتی مطرح می‌شود، به همین دلیل است که میزان تقاضا چندان زیاد نیست اما اگر مسافران به پایانه‌های مسافری به صورت حضوری مراجعه کنند، بلیت برای سفر به مقاصد مرزهای عراق یافت می‌شود.
باقرجوان تصریح کرد: مشکلی که وجود داشت این بود که اگر همه سرویس‌های مورد نظر برای سفر به پایانه‌های مرزی را بر روی وب سایت‌های فروش اینترنتی بلیت اتوبوس قرار می‌دادیم، احتمال اینکه فردی تعداد زیادی از بلیت‌ها را خریداری و در بازار سیاه بفروشد و یا با برخی رانندگان یا بعضی از شرکت‌های حمل و نقلی تبانی کند، زیاد بود. بنابراین کاری که کردیم این بود که با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان حج و زیارت تنها کسانی که بر روی سامانه سماح نام نویسی کرده اند، مشمول خرید اینترنتی بلیت اتوبوس‌های اربعین خواهند شد.
وی افزود: اگر سامانه سماح به سامانه خرید اینترنتی بلیت اتوبوس‌های اینترنتی تا پایان امشب متصل شود، همه بلیت‌های اینترنتی سفرهای جاده‌ای اربعین بر روی وب سایت فروش قرار خواهد گرفت. نگرانی ما بابت این بود که بلیت‌ها به زائران و مسافران واقعی که قصد سفر به پایانه‌های مرزی را دارند، فروخته نشود.
باقرجوان دغدغه اصلی سازمان راهداری را سفرهای برگشت زائران اربعین دانست و گفت: در سفرهای رفت با توجه به اینکه بازه زمانی طولانی‌تری دارد، مشکل کمبود ناوگان نداریم اما در سفرهای برگشت با توجه به اینکه دامنه روزهای کمتری را شامل می‌شود، با هجوم زائران به مرزها مواجه می‌شویم که برای رفع این مشکل تمهیداتی اندیشیده شده است.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: سامانه پیامکی 2000141 فعال شده تا زائرانی که قصد برگشت به کشور را دارند با پیامک کردن مرز مورد نظر و برآورد تعداد ناوگان مورد نیاز، اتوبوس‌های بین شهری را در اختیار زائران اربعین قرار دهیم.
وی افزود: به عنوان مثال اگر فردی از نجف مرز مهران را ساعت 8 صبح پیامک کند با توجه به اینکه متوسط مسافت شهرهای زیارتی عراق تا مرزهای ایران 400 کیلومتر است و بین 6 تا 8 ساعت طول می‌کشد تا زائر به مرز برسد، برآورد می‌کنیم چه تعداد ناوگان و چه ساعتی منتظر ناوگان باشند.
باقر جوان تأکید کرد: اگر در مرزی بیش از ظرفیت مسافر وارد شود تا رسیدن خودروهای حمل و نقل مسافران، اسکان موقت چند ساعته در نظر گرفته شده است.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: علاوه بر پایانه‌های غرب، پایانه‌های بیهقی و جنوب هم اتوبوس برای اعزام به مرزهای غربی در نظر گرفته شده است.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

خدمات رسانی ناوگان اتوبوسرانی تهران به شرکت کنندگان در اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها

جزئیات قیمت گوشت قرمز و ماهی در میادین میوه و تره بار

حمایت غیر تورمی بانک مرکزی از بخش تولید با انتشار اوراق گام در بورس کالا

جزئیات قیمت گوشت گوسفند و گوساله در میادین میوه و تره بار

اعلام آمادگی ایران برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و تایلند

سقوط ارزش پوند رکورد زد

حمایت تکنیکالی با کمک حقوقی‌ها بورس را سبز کرد/ بازار سهام در وضعیت ارزنده ‌

از هر 6 آلمانیِ مسن یک نفر در معرض خطر فقر قرار دارد

انتصابات جدید در شهرداری تهران برای افزایش سرعت اجرای کلان پروژه‌ها

کاهش ارزش پوند انگلیس به کمترین میزان تاریخی

کاهش 2.5درصدی تورم پیش‌نگر/ نگاهی به فراز و فرودهای تورم در یک سال اخیر

رویترز: آمریکا با کمبود گاز مواجه است

ایران آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاری شرکت‌های ژاپنی‌ را دارد

رویکرد تهاجمی با تولیدکنندگان سوخت‌های فسیلی‌ جهان را با بحران انرژی مواجه می‌کند

افزایش دما در سواحل خزر و اردبیل/ آسمانی صاف در مشهد مقدس

روغن موتور بدون شناسه کالا قاچاق تلقی می‌شود

صادرات تایر به شرط تأمین نیاز داخل آزاد شد

معامله 476 میلیون گواهی سپرده کالایی در بورس کالا

آغاز سال آبی جدید با کسری ذخایر در سدهای تهران

تخصیص یارانه استفاده از خودرو برقی را به‌صرفه می‌کند

تحقق فرمان رییس جمهوری با رشد 50 درصدی تولید در ایران خودرو

ثبت نام 154 هزار نفر در طرح کارورزی/ معافیت بیمه‌ای 11 هزار واحد

فضای مبهم سیاسی و بین‌المللی بازارها را در ابهام فرو برده

منطقه یورو به رکود اقتصادی نزدیک‌تر شد

کاهش 2.5 درصدی تورم پیش‌نگر/ نگاهی به فراز و فرودهای تورم در یک سال اخیر

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.