علت کمبود بلیت اینترنتی اتوبوس‌های اربعین اعلام شد راه و شهرسازی

علت کمبود بلیت اینترنتی اتوبوس‌های اربعین اعلام شد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای علت کمبود بلیت اینترنتی اتوبوس های اربعین را جلوگیری از خرید چارتری یا تبانی با برخی شرکت ها عنوان کرد.

داریوش باقرجوان درباره کمبود بلیت در فروش‌های اینترنتی اتوبوس‌های اربعین اظهار داشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای 8 هزار دستگاه اتوبوس از ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را به سفرهای اربعین اختصاص داده است.
وی افزود: این 8 هزار دستگاه به تدریج و بر اساس میزان تقاضای مسافران وارد فرآیند جابجایی زائران خواهد شد. در روزهای اخیر بیشترین تقاضا به روز گذشته 12 شهریورماه با 780 دستگاه اختصاص داشت بنابراین تا زمانی که میزان تقاضا به 8 هزار دستگاه برسد، فاصله زیادی داریم.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: انتقاداتی که بابت فروش اینترنتی مطرح می‌شود، به همین دلیل است که میزان تقاضا چندان زیاد نیست اما اگر مسافران به پایانه‌های مسافری به صورت حضوری مراجعه کنند، بلیت برای سفر به مقاصد مرزهای عراق یافت می‌شود.
باقرجوان تصریح کرد: مشکلی که وجود داشت این بود که اگر همه سرویس‌های مورد نظر برای سفر به پایانه‌های مرزی را بر روی وب سایت‌های فروش اینترنتی بلیت اتوبوس قرار می‌دادیم، احتمال اینکه فردی تعداد زیادی از بلیت‌ها را خریداری و در بازار سیاه بفروشد و یا با برخی رانندگان یا بعضی از شرکت‌های حمل و نقلی تبانی کند، زیاد بود. بنابراین کاری که کردیم این بود که با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان حج و زیارت تنها کسانی که بر روی سامانه سماح نام نویسی کرده اند، مشمول خرید اینترنتی بلیت اتوبوس‌های اربعین خواهند شد.
وی افزود: اگر سامانه سماح به سامانه خرید اینترنتی بلیت اتوبوس‌های اینترنتی تا پایان امشب متصل شود، همه بلیت‌های اینترنتی سفرهای جاده‌ای اربعین بر روی وب سایت فروش قرار خواهد گرفت. نگرانی ما بابت این بود که بلیت‌ها به زائران و مسافران واقعی که قصد سفر به پایانه‌های مرزی را دارند، فروخته نشود.
باقرجوان دغدغه اصلی سازمان راهداری را سفرهای برگشت زائران اربعین دانست و گفت: در سفرهای رفت با توجه به اینکه بازه زمانی طولانی‌تری دارد، مشکل کمبود ناوگان نداریم اما در سفرهای برگشت با توجه به اینکه دامنه روزهای کمتری را شامل می‌شود، با هجوم زائران به مرزها مواجه می‌شویم که برای رفع این مشکل تمهیداتی اندیشیده شده است.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: سامانه پیامکی 2000141 فعال شده تا زائرانی که قصد برگشت به کشور را دارند با پیامک کردن مرز مورد نظر و برآورد تعداد ناوگان مورد نیاز، اتوبوس‌های بین شهری را در اختیار زائران اربعین قرار دهیم.
وی افزود: به عنوان مثال اگر فردی از نجف مرز مهران را ساعت 8 صبح پیامک کند با توجه به اینکه متوسط مسافت شهرهای زیارتی عراق تا مرزهای ایران 400 کیلومتر است و بین 6 تا 8 ساعت طول می‌کشد تا زائر به مرز برسد، برآورد می‌کنیم چه تعداد ناوگان و چه ساعتی منتظر ناوگان باشند.
باقر جوان تأکید کرد: اگر در مرزی بیش از ظرفیت مسافر وارد شود تا رسیدن خودروهای حمل و نقل مسافران، اسکان موقت چند ساعته در نظر گرفته شده است.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: علاوه بر پایانه‌های غرب، پایانه‌های بیهقی و جنوب هم اتوبوس برای اعزام به مرزهای غربی در نظر گرفته شده است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

خواربارفروشان، مشاوران املاک و آرایشگران در صدر دارندگان شناسه یکتا

خطوط 8 و 9 مترو از جنوب شرق تهران می‌گذرد

تصادف 2 خودرو در پایتخت و جان‌باحتن 2 جوان + تصاویر

پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش تا 4 برابر میانگین حساب

ترمز دوباره جنرال‌موتورز

آی‌مسیج اپل برای مقابله با فناوری های شکستن رمزنگاری ارتقا یافت

پیش‌بینی تورم روسیه

قیمت نفت اندکی بالا رفت

وال استریت بیت‌کوین را پایین کشید

جزئیات مشاغل خانگی در سال 1401

تشکیل شورای گفتگوی بخش تعاون با رویکرد افزایش صادرات

کاهش نرخ فوتی‌های ناشی از حوادث شغلی در کشور

60 درصد مردم آرژانتین در فقر به سر‌می‌برند

سقوط چشم‌انداز رشد غول اقتصادی اروپا

80 درصد اشتغال خانگی در دست زنان!

بدهی جهانی رکورد زد

تعرفه برق خودروهای برقی تجاری است/ به دنبال توسعه زیرساخت ها هستیم

کارخانه تولیدکننده تراشه گوشی هواوی تحریم شد

31 استان تحت پوشش پایش هوشمند اراضی هستند/ لزوم حفاظت از 5 میلیون هکتار اراضی مرغوب

ماموریت شهرداران تا 2030

شارژ بورس از بازار پول

فرود تورم حوالی هدف

صادرات غذا در تله بی‌برنامگی

طلای جهانی برنده مسابقه با دلار شد

جاده چالوس ساعت 8 صبح فردا بازگشایی می شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.