نوسانات دلار چه اثری بر دیگر بازارها داشته است
دلار جهانی در رکود گزارش

دلار جهانی در رکود

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - بر این اساس بیت‌ کوین همزمان با ریزش طلا وارد کانال 19 هزار و 612 دلار شد و با بازگشت طلا به کانال قیمتی سابق خود، بیت‌کوین نیز از مرز 20 هزار دلار عبور کرد.
گزارش‌ها از ثبت رکورد جدید شاخص دلار در روزهای اخیر حکایت دارد. این اسکناس آمریکایی با 950/ 109 واحد به بالاترین سطح خود در 20 سال گذشته رسید. اما تلاش جدید دلار برای عبور از کانال 110واحدی است. این موضوع روند نزولی بازار‌های جهانی را به دنبال داشت. طلا در روز‌های اخیر برای ساعاتی با سقوط مواجه شد و به کانال 1689 دلار رسید، اما دوباره روند صعودی به خود گرفت و بار دیگر وارد کانال 1700 دلاری شد. علاوه بر طلا، بازار رمز ارزها نیز دچار نوسان شدند.
بر این اساس بیت‌ کوین همزمان با ریزش طلا وارد کانال 19 هزار و 612 دلار شد و با بازگشت طلا به کانال قیمتی سابق خود، بیت‌کوین نیز از مرز 20 هزار دلار عبور کرد. در پاسخ به این سوال که چه عاملی سبب نوسانات بازارهای جهانی شده است، باید به نوسانات شاخص دلار اشاره کرد. به دنبال این موضوع باید گفت که بازارهای جهانی به دلار آمریکا وابسته است و هر موضوعی که شاخص دلار را دچار نوسان کند، در نهایت اثر خود را بر بازارهای جهانی نیز خواهد شد.
گزارش روز‌های اخیر نشان می‌دهد که درخواست کارگران برای دریافت مزایای بیکاری قبل از انتشار گزارش مشاغل آمریکا کاهش پیدا کرده و این موضوع تقویت دلار را به همراه داشت. علاوه بر این موضوع، با افزایش قطعی نرخ بهره در ماه‌های آتی که خطر احتمال وقوع رکود را بالا برده است، سبب شده کارفرمایان در ماه اوت کارگران کمتری را اخراج کنند. عوامل مذکور در نهایت سبب شد دلار در روزهای اخیر تمام تلاش خود را برای عبور از سطح 110 واحدی انجام دهد. اما روز گذشته شاخص دلار با اندکی کاهش مواجه شد و سبب سبزپوشی بازارهای جهانی نسبت به روزهای اخیر خود بوده است؛ زیرا انتشار گزارش مشاغل آمریکا نشان می‌دهد که نرخ بیکاری در این کشور افزایش پیدا کرده و به 7/ 3 درصد رسیده است. براین اساس تعداد مشاغل ایجاد شده با 315 هزار نفر در ماه اوت به ثبت رسید. همچنین بر اساس آمار وزارت کار، تعداد افراد بیکار در ایالات‌ متحده با 344 هزار نفر افزایش، 6 میلیون نفر اعلام شد. با وجود این موضوع، دلار همچنان در تلاش برای حفظ کانال 109 واحدی است. بر این اساس طلا و بیت‌کوین نیز روز گذشته را با روند معاملاتی مثبت آغاز کردند.
نوسانات بازار دلار اثر خود را بر بازارهای جهانی نیز گذاشته است. به‌ طور مثال طلا و بیت‌کوین در روز اول سپتامبر به ترتیب با افت 3 و 4 درصدی مواجه شدند. همگام با این موضوع، طلا هم به زیر 1700 دلار کشیده شد و بیت‌کوین نیز حمایت 20 هزار دلاری را از دست داد. اما روز جمعه بازارهای جهانی تغییر مسیر دادند. به دنبال این موضوع فلز زرد گران‌بها توانست با رشد 3/ 1 درصدی به قیمت 1712 دلار و بیت‌کوین با رشد یک درصدی حمایت 20 هزار دلاری را تا لحظه نگارش این گزارش(ساعت 17روز گذشته) به دست آورد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ریاض ورود ماهان ایر به عربستان را ممنوع کرد

آتش دامن 80 درصد از پوشش گیاهی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد را سوزاند/ حفاظت از جنگل‌ها تنها به واسطه آگاهی ممکن است

دستگاه‌های ذیربط برای ارتقای سطح سلامت جامعه به وزارت بهداشت کمک کنند

تاثیر هدایت هوشمندانه نقدینگی در رشد اقتصادی

وزارت صنعت: مردم با کد ملی می‌توانندیک خودرو وارد کنند

بزرگترین «بسته حمایتی» وزارت صمت ابلاغ شد

انگلیس تعرفه خودروهای برقی چین را افزایش نمی‌دهد

مردم با کد ملی می‌توانند یک خودروی شخصی وارد کنند

ماده 41 قانون کار اصلاح می‌شود یا خیر؟

کاهش درآمد کانال سوئز

انتخابات نظام مهندسی کشاورزی تهران تایید نشد

حقوق تیر مستمری‌بگیران مطابق زمان‌بندی در حال پرداخت است

نسل جدید کولرهای آبی پربازده هزینه برق را کاهش می دهد

جزییات فروش ارز اربعین اعلام شد

حمایت از طرح‌های بازیافت حرارت در نیروگاه‌های مقیاس کوچک

قیمت روز ارزهای مبادله‌ای/ دلار رشد کرد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/04/28

فیلترشکن‌ عامل کاهش سرعت دسترسی به اینترنت

‌گفت‌وگو|پیاده‌سازی نقشه راه آب در انتظار تشکیل دولت چهاردهم

زمان حراج جدید شمش طلا اعلام شد

جزئیات فروش ارز اربعین اعلام شد

روسیه برای ساخت دومین نیروگاه هسته‌ای ترکیه از رقبا پیش است

پیش بینی قیمت طلا

قیمت یورو امروز 27 خرداد 1403 در بازار

قیمت طلا در قله ماند

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.