تعامل دو سویه‌ صنعت بیمه و‌ شرکت‌های دانش‌بنیان/ ضریب نفوذ بیمه با فناوری افزایش می‌یابد بانک و بیمه

تعامل دو سویه‌ صنعت بیمه و‌ شرکت‌های دانش‌بنیان/ ضریب نفوذ بیمه با فناوری افزایش می‌یابد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - عضو هیأت عامل بیمه مرکزی گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین بیمه مرکزی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری روز آینده امضا می‌شود که براساس آن، تعامل دوطرفه بین صنعت بیمه و زیست‌بوم فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای افزایش ضریب فناوری و ضریب نفوذ بیمه برقرار می‌شود.

علی بنیادی نائینی ، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای روز آینده بین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا می‌شود که یکی از بحث‌های عمده آن، افزایش ضریب نفوذ فناوری در صنعت بیمه است تا بتوانیم به این طریق ضریب نفوذ بیمه در کشور را افزایش دهیم؛ یعنی موضوع آن، افزایش ضریب نفوذ بیمه با اتکای فناوری و توسعه نوآوری در صنعت بیمه است.
به گفته وی، تفاهم‌نامه‌ای که بین صنعت بیمه و معاونت علمی فناوری امضا می‌شود، در ذیل آن یک مرکز نوآوری در صنعت بیمه ایجاد می‌شود که چند رسالت برعهده دارد که یکی از آنها در زمینه زیست‌بوم فناوری و نوآوری است که صاحبان ایده به سمت صنعت بیمه توجه کنند که و کسانی که خارج از صنعت بیمه در زمینه زیست بوم فناوری و شرکت دانش‌بنیان فعالیت دارند، ایده‌های نو را به صنعت بیمه بیاورد.
بنیادی اضافه کرد: از موارد دیگر در این تفاهم‌نامه این است که ایده‌هایی که ظرفیت سرمایه‌گذاری از سوی صنعت بیمه و شرکت‌های بیمه‌ای و بیمه مرکزی دارند، شناسایی شده و از سوی صنعت بیمه سرمایه‌گذاری شود. در واقع یک خدمات متقابلی بین صنعت بیمه و زیست‌بوم فناوری کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شود.
عضو هیأت عامل بیمه مرکزی اظهار کرد: صنعت بیمه در واقع تسهیل‌گری برای فعالان زیست‌بوم فناوری ایجاد می‌کند و خدماتی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌کند، از جمله بیمه‌های کیفیت محصول، ضمانت‌نامه‌ها، کمک به سرمایه‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان که از سوی صنعت بیمه انجام می‌شود، همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان هم با طراحی محصولات نوین از جمله بیمه‌های سایبری برای شرکت‌ها، تعیین ریسک در کالاهای دانش‌بنیان، تسهیل در صدور فناوری‌های بیمه‌ای از جمله این خدمات به شمار می‌رود.
به گفته معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی، در حال حاضر تعداد اندکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه بیمه مجوز گرفتند که عمده آنها در زمینه روش‌های فروش جدید بیمه‌نامه کار می‌کنند و ما می‌خواهیم شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه پرداخت خسارت هم فعالیت کنند.
بنیادی ادامه داد: از دیگر زمینه‌های مشارکت با دانش‌بنیان‌ها توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های خطرپذیر دانش‌بنیان است که صنعت بیمه کمک کند؛ همچنین ظرفیت نوین بین‌المللی در صنعت بیمه به وسیله شرکت‌های دانش‌بنیان شناسایی شود. 
وی‌ اظهار داشت: در زمینه خدمات متقابل حوزه فناوری و صنعت بیمه اقداماتی از جمله ایجاد محیط امن آزمون‌گری (sand box) که ایده‌های نوآوری قبل از اینکه وارد دستورالعمل‌ها شوند، ابتدا در یک محیط آزمایشی چک شود و از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها برای مدل بیمه‌ای ا ستفاده کنیم. همچنین شبکه‌سازی با استفاده از زیست‌بوم فناوری انجام شود. 
به گفته وی، مراکز نوآوری شتاب‌دهنده و خانه‌های خلاق و اینشورتک‌ها در این طرح دنبال می‌شود و از زیست‌بوم فناوری در جهت تجاری‌سازی ایده‌های خلاقانه بیمه‌ای استفاده کنیم.
مدیر مرکز نوآوری صنعت بیمه در زمینه اینکه صنعت بیمه چه اثری روی افزایش استاندارد و سرمایه‌گذاری ایجاد کند؟ گفت:‌ اولا از طریق ارتقای فرهنگ عامه حاکم بر جامعه که مردم ترغیب شوند. انواع بیمه‌نامه‌ها را خریداری کنند و بیمه‌های عمر و زندگی مورد توجه قرار گیرد. ثانیاً اعتباری که از صنعت بیمه ایجاد می‌شود در پروژه‌های سودآور و کلان استفاده شود و افراد خریدار بیمه بتوانند از عایدی این پروژه‌ها در حین حیات بعد از بازنشستگی و حتی بعد از حیات توسط ورثه از عایدی سرمایه‌ها استفاده کنند.
بنیادی این را هم گفت: در دنیا ابزارهای تأمین مالی یکی از طریق بازار بدهی است که برعهده بانک‌هاست، یکی از طریق بازار سرمایه که از طریق بورس انجام می‌شود و یکی هم صنعت بیمه که یکی در رشته بیمه عمر و زندگی می‌توان در پروژه‌های کلان سرمایه‌گذاری کرد و از این نظر باید آحاد جامعه متوجه این رشته از بیمه‌های عمر و پس‌انداز بشوند، همچنین شرکت‌های بیمه زندگی از شرکت‌های بیمه عمومی باید جدا شوند.
وی اظهار کرد: از منظر اکوسیستم صنعت بیمه، محصول نوین بیمه متناسب با نیاز کشور طراحی می‌شود. جامعه مهندسان نیاز به بیمه‌های مختلف مسئولیت دارد. جامعه پزشکی به انواع بیمه نیاز دارد. دولت و بخش خصوصی به بیمه‌های مختلف نیاز دارند. همچنین مردم به بیمه‌های همگانی مانند بیمه ساختمان در مقابل حوادث طبیعی مثل زلزله، سیل، طوفان و سایر حوادث نیاز دارند که با ارقام پایین می‌توانند دارایی‌ها و ساختمان خود را در مقابل حوادث آتش‌سوزی و حوادث طبیعی بیمه کنند و شرکت‌ها هم می‌توانند از حق بیمه‌های مردم سرمایه‌گذاری کنند و ضریب نفوذ بیمه در یک تعامل دوسویه می‌تواند افزایش یابد.
بنیادی همچنین در مورد اینکه در شرایط تورمی مردم چگونه می‌توانند بیمه‌های زندگی خریداری کنند، در حالی که ارزش پس‌انداز آنها به وسیله تورم از بین می‌رود؟ گفت: سؤالی که مردم دارند اگر بیمه عمر خریداری کنند، آیا عایدی آن بیش از سود حاصل از سپرده‌گذاری در بانک یا بورس است، شرکت‌های بیمه‌ای زندگی باید تضمین بدهند حداقل سودی که به خریداران بیمه زندگی می‌دهند بیش از سود بانکی و سود بورس است. به عنوان مثال شرکت‌های بیمه‌ای در ‌طرح‌هایی نظیر مسکن یا ریلی سرمایه‌گذاری کنند و تأمین مالی انجام دهند و مردم با خرید بیمه‌نامه می‌توانند منابع لازم را در اختیار شرکت بیمه قرار دهند.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

خدمات رسانی ناوگان اتوبوسرانی تهران به شرکت کنندگان در اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها

جزئیات قیمت گوشت قرمز و ماهی در میادین میوه و تره بار

حمایت غیر تورمی بانک مرکزی از بخش تولید با انتشار اوراق گام در بورس کالا

جزئیات قیمت گوشت گوسفند و گوساله در میادین میوه و تره بار

اعلام آمادگی ایران برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و تایلند

سقوط ارزش پوند رکورد زد

حمایت تکنیکالی با کمک حقوقی‌ها بورس را سبز کرد/ بازار سهام در وضعیت ارزنده ‌

از هر 6 آلمانیِ مسن یک نفر در معرض خطر فقر قرار دارد

انتصابات جدید در شهرداری تهران برای افزایش سرعت اجرای کلان پروژه‌ها

کاهش ارزش پوند انگلیس به کمترین میزان تاریخی

کاهش 2.5درصدی تورم پیش‌نگر/ نگاهی به فراز و فرودهای تورم در یک سال اخیر

رویترز: آمریکا با کمبود گاز مواجه است

ایران آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاری شرکت‌های ژاپنی‌ را دارد

رویکرد تهاجمی با تولیدکنندگان سوخت‌های فسیلی‌ جهان را با بحران انرژی مواجه می‌کند

افزایش دما در سواحل خزر و اردبیل/ آسمانی صاف در مشهد مقدس

روغن موتور بدون شناسه کالا قاچاق تلقی می‌شود

صادرات تایر به شرط تأمین نیاز داخل آزاد شد

معامله 476 میلیون گواهی سپرده کالایی در بورس کالا

آغاز سال آبی جدید با کسری ذخایر در سدهای تهران

تخصیص یارانه استفاده از خودرو برقی را به‌صرفه می‌کند

تحقق فرمان رییس جمهوری با رشد 50 درصدی تولید در ایران خودرو

ثبت نام 154 هزار نفر در طرح کارورزی/ معافیت بیمه‌ای 11 هزار واحد

فضای مبهم سیاسی و بین‌المللی بازارها را در ابهام فرو برده

منطقه یورو به رکود اقتصادی نزدیک‌تر شد

کاهش 2.5 درصدی تورم پیش‌نگر/ نگاهی به فراز و فرودهای تورم در یک سال اخیر

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.