تعامل دو سویه‌ صنعت بیمه و‌ شرکت‌های دانش‌بنیان/ ضریب نفوذ بیمه با فناوری افزایش می‌یابد بانک و بیمه

تعامل دو سویه‌ صنعت بیمه و‌ شرکت‌های دانش‌بنیان/ ضریب نفوذ بیمه با فناوری افزایش می‌یابد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - عضو هیأت عامل بیمه مرکزی گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین بیمه مرکزی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری روز آینده امضا می‌شود که براساس آن، تعامل دوطرفه بین صنعت بیمه و زیست‌بوم فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای افزایش ضریب فناوری و ضریب نفوذ بیمه برقرار می‌شود.

علی بنیادی نائینی ، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای روز آینده بین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا می‌شود که یکی از بحث‌های عمده آن، افزایش ضریب نفوذ فناوری در صنعت بیمه است تا بتوانیم به این طریق ضریب نفوذ بیمه در کشور را افزایش دهیم؛ یعنی موضوع آن، افزایش ضریب نفوذ بیمه با اتکای فناوری و توسعه نوآوری در صنعت بیمه است.
به گفته وی، تفاهم‌نامه‌ای که بین صنعت بیمه و معاونت علمی فناوری امضا می‌شود، در ذیل آن یک مرکز نوآوری در صنعت بیمه ایجاد می‌شود که چند رسالت برعهده دارد که یکی از آنها در زمینه زیست‌بوم فناوری و نوآوری است که صاحبان ایده به سمت صنعت بیمه توجه کنند که و کسانی که خارج از صنعت بیمه در زمینه زیست بوم فناوری و شرکت دانش‌بنیان فعالیت دارند، ایده‌های نو را به صنعت بیمه بیاورد.
بنیادی اضافه کرد: از موارد دیگر در این تفاهم‌نامه این است که ایده‌هایی که ظرفیت سرمایه‌گذاری از سوی صنعت بیمه و شرکت‌های بیمه‌ای و بیمه مرکزی دارند، شناسایی شده و از سوی صنعت بیمه سرمایه‌گذاری شود. در واقع یک خدمات متقابلی بین صنعت بیمه و زیست‌بوم فناوری کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شود.
عضو هیأت عامل بیمه مرکزی اظهار کرد: صنعت بیمه در واقع تسهیل‌گری برای فعالان زیست‌بوم فناوری ایجاد می‌کند و خدماتی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌کند، از جمله بیمه‌های کیفیت محصول، ضمانت‌نامه‌ها، کمک به سرمایه‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان که از سوی صنعت بیمه انجام می‌شود، همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان هم با طراحی محصولات نوین از جمله بیمه‌های سایبری برای شرکت‌ها، تعیین ریسک در کالاهای دانش‌بنیان، تسهیل در صدور فناوری‌های بیمه‌ای از جمله این خدمات به شمار می‌رود.
به گفته معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی، در حال حاضر تعداد اندکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه بیمه مجوز گرفتند که عمده آنها در زمینه روش‌های فروش جدید بیمه‌نامه کار می‌کنند و ما می‌خواهیم شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه پرداخت خسارت هم فعالیت کنند.
بنیادی ادامه داد: از دیگر زمینه‌های مشارکت با دانش‌بنیان‌ها توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های خطرپذیر دانش‌بنیان است که صنعت بیمه کمک کند؛ همچنین ظرفیت نوین بین‌المللی در صنعت بیمه به وسیله شرکت‌های دانش‌بنیان شناسایی شود. 
وی‌ اظهار داشت: در زمینه خدمات متقابل حوزه فناوری و صنعت بیمه اقداماتی از جمله ایجاد محیط امن آزمون‌گری (sand box) که ایده‌های نوآوری قبل از اینکه وارد دستورالعمل‌ها شوند، ابتدا در یک محیط آزمایشی چک شود و از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها برای مدل بیمه‌ای ا ستفاده کنیم. همچنین شبکه‌سازی با استفاده از زیست‌بوم فناوری انجام شود. 
به گفته وی، مراکز نوآوری شتاب‌دهنده و خانه‌های خلاق و اینشورتک‌ها در این طرح دنبال می‌شود و از زیست‌بوم فناوری در جهت تجاری‌سازی ایده‌های خلاقانه بیمه‌ای استفاده کنیم.
مدیر مرکز نوآوری صنعت بیمه در زمینه اینکه صنعت بیمه چه اثری روی افزایش استاندارد و سرمایه‌گذاری ایجاد کند؟ گفت:‌ اولا از طریق ارتقای فرهنگ عامه حاکم بر جامعه که مردم ترغیب شوند. انواع بیمه‌نامه‌ها را خریداری کنند و بیمه‌های عمر و زندگی مورد توجه قرار گیرد. ثانیاً اعتباری که از صنعت بیمه ایجاد می‌شود در پروژه‌های سودآور و کلان استفاده شود و افراد خریدار بیمه بتوانند از عایدی این پروژه‌ها در حین حیات بعد از بازنشستگی و حتی بعد از حیات توسط ورثه از عایدی سرمایه‌ها استفاده کنند.
بنیادی این را هم گفت: در دنیا ابزارهای تأمین مالی یکی از طریق بازار بدهی است که برعهده بانک‌هاست، یکی از طریق بازار سرمایه که از طریق بورس انجام می‌شود و یکی هم صنعت بیمه که یکی در رشته بیمه عمر و زندگی می‌توان در پروژه‌های کلان سرمایه‌گذاری کرد و از این نظر باید آحاد جامعه متوجه این رشته از بیمه‌های عمر و پس‌انداز بشوند، همچنین شرکت‌های بیمه زندگی از شرکت‌های بیمه عمومی باید جدا شوند.
وی اظهار کرد: از منظر اکوسیستم صنعت بیمه، محصول نوین بیمه متناسب با نیاز کشور طراحی می‌شود. جامعه مهندسان نیاز به بیمه‌های مختلف مسئولیت دارد. جامعه پزشکی به انواع بیمه نیاز دارد. دولت و بخش خصوصی به بیمه‌های مختلف نیاز دارند. همچنین مردم به بیمه‌های همگانی مانند بیمه ساختمان در مقابل حوادث طبیعی مثل زلزله، سیل، طوفان و سایر حوادث نیاز دارند که با ارقام پایین می‌توانند دارایی‌ها و ساختمان خود را در مقابل حوادث آتش‌سوزی و حوادث طبیعی بیمه کنند و شرکت‌ها هم می‌توانند از حق بیمه‌های مردم سرمایه‌گذاری کنند و ضریب نفوذ بیمه در یک تعامل دوسویه می‌تواند افزایش یابد.
بنیادی همچنین در مورد اینکه در شرایط تورمی مردم چگونه می‌توانند بیمه‌های زندگی خریداری کنند، در حالی که ارزش پس‌انداز آنها به وسیله تورم از بین می‌رود؟ گفت: سؤالی که مردم دارند اگر بیمه عمر خریداری کنند، آیا عایدی آن بیش از سود حاصل از سپرده‌گذاری در بانک یا بورس است، شرکت‌های بیمه‌ای زندگی باید تضمین بدهند حداقل سودی که به خریداران بیمه زندگی می‌دهند بیش از سود بانکی و سود بورس است. به عنوان مثال شرکت‌های بیمه‌ای در ‌طرح‌هایی نظیر مسکن یا ریلی سرمایه‌گذاری کنند و تأمین مالی انجام دهند و مردم با خرید بیمه‌نامه می‌توانند منابع لازم را در اختیار شرکت بیمه قرار دهند.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.