سوت‌زنی| حقوق 70 میلیونی مدیر منابع انسانی فولاد شادگان/ حق بدی آب و هوا فقط برای مدیران است؟ نفت و انرژی

سوت‌زنی| حقوق 70 میلیونی مدیر منابع انسانی فولاد شادگان/ حق بدی آب و هوا فقط برای مدیران است؟

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - براساس گزارش مستندی که یک منبع آگاه در سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس ثبت کرده است، مدیر منابع انسانی شرکت فولاد شادگان علیرغم اعتراضات کارگری در حوزه معیشتی و عدم دریافت فوق‌العاده بدی آب و هوا، حدود 70 میلیون تومان حقوق ناخالص دریافت کرده است.

به گزارش فصل اقتصاد، براساس جزء 8 بند(الف) تبصره 12 ماده واحده لایحه بودجه 1401 کل کشور، سقف خالص پرداختی ماهانه از محل حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر و سایر پرداختی‌ها از هر محل و تحت هرعنوان درسال 1401، به گروه‌های مختلف حقوق بگیر در دستگاه‌های اجرائی موضوع ماده(29) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات در کلیه مناطق کشور هفت برابر مبلغ جزء (1) همین بند (حداقل حقوق معادل 5.6 میلیون تومان) که حدود 40 میلیون تومان است‌.
حق شایستگی،ماندگاری و تفاوت تطبیق در فیش حقوقی؟!
علیرغم قانون فوق، براساس گزارش مستندی که یک منبع آگاه در حوزه فولاد در سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس ثبت کرده است، حجت‌اله صالحی مدیر منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت فولاد شادگان در اردیبهشت سال جاری مبلغ 69 میلیون و 646 هزار تومان تحت عنوان ناخالص حقوق دریافت و حدود 61 میلیون و 842 هزار تومان حقوق خالص به حساب بانکی وی واریز شده است.

فصل اقتصاد

همان‌طور که در فیش حقوقی بالا مشاهده می‌شود، موارد عجیبی از ردیف بودجه برای حقوق این مدیر فولادی درنظر گرفته شده است که توجیه قانونی ندارد، از جمله «حق ماندگاری» به مبلغ 558 هزار تومان، «حق شایستگی» به مبلغ 3 میلیون و 273 هزار تومان، «تفاوت تطبیق» به مبلغ 3 میلیون و صدهزار تومان و حتی 80 ساعت اضافه‌کار کارگران معادل 14 میلیون و 353 هزار تومان به حساب وی واریز شده است.
حقوق نجومی برای مدیران، بدی آب و هوا برای کارگران
علاوه‌بر مطلب فوق، مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در جواب مطالبات کارگران این شرکت مبنی بر لزوم پرداخت فوق‌ العاده بدی آب و هوا، طی گزارش خبری مورخ 15 مرداد سال جاری که اینجا قابل مطالعه است، عنوان کرد: براساس قانون، پرداخت حقوق فوق‌ العاده مذکور صرفا مشمول کارکنان دولت است.
علیرغم نکته فوق، در فیش حقوقی منتشر شده که مربوط به یکی از مدیران شرکت فولاد شادگان است، ردیف بودجه‌ای با عنوان فوق‌ العاده بدی آب و هوا به مبلغ حدود 3 میلیون و 500 هزار تومان درنظر گرفته شده است، که نشان می‌دهد فیش حقوقی مدیران با کارگران شرکت فولاد متفاوت است.
آیا فولاد شادگان کاملا خصوصی است؟
همچنین در رابطه با مالکیت شرکت فولاد شادگان با یکی از کارشناسان صنعت فولاد ارتباط گرفتیم، که وی در این رابطه اظهار کرد: فولاد شادگان در سال 85 از جانب شرکت ملی فولاد ایران احداث و در سال 93 به بخش خصوصی واگذار شد، به نحوی که 65 درصد مالکیت آن به شرکت فولاد خوزستان و 35 درصد آن به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) برمی‌گردد، به عبارتی 65 درصد آن زیرمجموعه شرکت ملی فولاد ایران و 35 درصد آن کاملا دولتی است‌.
براساس آنچه مطرح شد، فیش حقوقی نجومی یکی از مدیران شرکت فولاد شادگان و تفاوت فاحش مفاد‌ آن با حقوق کارگران، به ویژه در مساله فوق العاده بدی آب و هوا، نشان از اختلاف طبقاتی در ساختار مدیریتی فولاد شادگان دارد، که تحقیق و تفحص از این مجموعه را از جانب دستگاه‌های نظارتی می‌طلبد.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

شیکاگو از شرکت‌های بزرگ نفتی شکایت کرد

سود 250 میلیارد دلاری غول‌های نفتی غربی از جنگ اوکراین

قیمت نفت رو به افزایش گذاشت

سالانه 6 میلیون بشکه در روز تولید جهانی نفت از بین می‌رود

افزایش 20 تا 40 درصدی کارت‌های سوخت جایگاه‌ها در ایام نوروز

کسب در آمد ارزی برای ایرانی ها

خلف وعده سازمان بوستان‌های شهرداری تهران برای توزیع نهال رایگان در منازل!

چین کار دست اقتصاد کره جنوبی داد

خوش‌بینی از اقتصاد ژاپن رخت بربست

عقب نشینی بانک‌های اماراتی از تعامل با روسیه از ترس تحریم‌ها

قیمت جهانی طلا امروز 1402/12/02

بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت ایران با دانش‌بنیان‌ها 2 تفاهم‌نامه امضا کرد

شرکت ملی نفت باید تجاری اداره شود/ برای پاسخگویی، لازم است تا اختیارات کافی داشته باشیم

جهش اقتصادی بدون جهش در صنایع نفت و گاز ممکن نیست/ دولت سیزدهم منتظر برجام نماند

تولید روزانه 4.5 میلیون بشکه نفت خام و میعانات ایران در ماه نخست 2024

محدودیت‌های حقوقی مانع تحقق رشد اقتصادی در صنعت نفت است

لزوم حمایت حقوقی مؤثر دولت از مدیران شرکت‌های نفتی

اختصاصی تسنیم/ رشد اقتصادی پاییز 5.1 درصد شد؛ نفت و گاز در صدر

بلیت پروازهای ایران ایر یک ریال بیشتر از مصوب نیست

استفاده از فیلترشکن ممنوع شد؟

موفقیت کانادا در کاهش تورم

سقوط قیمت دلار جهانی

سقوط 80 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در دومین اقتصاد بزرگ جهان

بار هوش مصنوعی توسط 5G سبک‌تر می‌شود!

انتشار اوراق سپرده 30 درصدی باید ادامه یابد/ باید جلوی تشدید ناترازی نظام بانکی گرفته شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.