403 بیمارستان و مرکز درمانی تأمین اجتماعی در خدمت مردم رفاه و خدمات اجتماعی

403 بیمارستان و مرکز درمانی تأمین اجتماعی در خدمت مردم

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: خدمات درمانی رایگان به بیمه‌شدگان در 403 بیمارستان و مرکز درمانی تأمین‌اجتماعی ارائه می شود.

به گزارش گروه رفاه اجتماعی خبرگزاری فارس، مهدی ناقوسی مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین‌ اجتماعی در گفت‌وگویی اظهار کرد : سازمان تأمین‌اجتماعی در بخش درمان مستقیم، دارای 71 مرکز بیمارستانی، 5 مرکز جراحی محدود ملکی و 7 مرکز بیمارستانی هیأت‌مدیره‌ای و 320 مرکز سرپایی در سطح کشور است که در این مراکز با بکارگیری بیش از 47 هزار نفر نیروی انسانی متخصص پزشک و غیرپزشک، مشغول ارائه خدمات درمانی به بیش از 45 میلیون نفر بیمه‌شده تحت پوشش و سایر بیماران است.
وی با اشاره به رویکرد جامع حوزه درمان سازمان تأمین‌اجتماعی در زمینه بیماری‌های مزمن، طب سالمندی و پیشگیری و غربالگری، تأکید کرد: توسعه نظام جامع کمیسیون‌های پزشکی با رویکرد مکانیزه کردن همه فرایندهای حوزه شوراها و کمیسیون‌های پزشکی، افزایش منابع، بهینه‌سازی مصارف، گسترش پوشش بیمه‌ای، سهولت دسترسی عادلانه به خدمات، دستیابی به جامعیت و کفایت تعهدات و ارتقای سطح پاسخگویی و اطلاع‌رسانی رئوس اصلی از برنامه‌های تحولی حوزه درمان مستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی است.
ناقوسی از تدوین 10 برنامه تحولی با تمرکز هدف بهینه‌سازی مصارف در سال 1401 در حوزه درمان تأمین‌اجتماعی خبر داد و افزود: در سه ماهه اول سال جاری نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک به طور کامل در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی اجرا شده است.
وی اضافه کرد: همچنین در راستای کنترل هزینه‌های ارائه خدمت و کاهش بار درمانی از دوش بیمه‌شدگان، ارائه خدمات ویژه به بیماران مزمن بخصوص دو بیماری دیابت و فشار خون آغاز شده که همه خدمات در مراکز تأمین‌اجتماعی به‌صورت رایگان بوده و تاکنون تعداد 912 هزار 766 پرونده دیابت، تعداد یک میلیون و 340 هزار و 626 پرونده فشارخون، تعداد 391 هزار و 565 پرونده بیماران قلبی، تعداد 189 هزار و 396 پرونده اعصاب و روان، تعداد 177 هزار و 725 پرونده هایپوتیروئیدی، تعداد 58 هزار و 189 پرونده بیماران آسم و بیماری مزمن ریوی تشکیل شده است.
ناقوسی افزود: همچنین با راه‌اندازی کلینیک‌های دیابت و فشار خون در دو سطح عمومی و تخصصی تاکنون در 66 بیمارستان و 72 مرکز سرپایی در سراسر کشور، بیش از 108 هزار نفر در این کلینیک‌ها توسط متخصصان داخلی و پزشکان عمومی دوره دیده ویزیت شده‌اند و بیش از 62 هزار نفر نیز آموزش چهره‌به‌چهره و مشاوره پرستاری و 9352 مشاوره تغذیه دریافت کرده‌اند.
55 میلیون و790 هزار مراجعه برای دریافت خدمات سرپایی
وی ادامه داد: 55 میلیون و790 هزار مراجعه برای دریافت خدمات سرپایی شامل ویزیت و خدمات تشخیصی‌ درمانی (داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی و ...) به مراکز درمانی ملکی سازمان در سال 1400 صورت گرفته که نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1399، حدود 25.6 درصد افزایش داشته است.
مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین‌اجتماعی خاطرنشان کرد: از تعداد کل مراجعات سرپایی 98.6 درصد مشمول بیمه تامین اجتماعی، 0.1 درصد بیمه سلامت و 1.3 درصد مشمول سایر بیمه‌ها و بیماران آزاد بوده‌اند همچنین نسبت ویزیت سرپایی پزشکان متخصص به تعداد بیمار بستری مربوط به سال 1400، برابر با 14 بوده است که نشان می‌دهد به ازای 14 بیمار ویزیت‌شده توسط پزشکان متخصص، یک بیمار در مرکز درمانی بستری شده و تحت درمان قرار می‌گیرد.
وی افزود: درصد اشغال تخت بیمارستان‌های ملکی در سال 1400 نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1399، با افزایش 18/4 درصدی از 50.1 درصد به 68.5 درصد رسیده است. همچنین از شروع پاندمی کرونا به بیش از 250 هزار بیمار مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان‌های ملکی کشور خدمات درمانی ارائه شده است.
ناقوسی با اشاره به اینکه تعداد کل موارد اعمال جراحی بستری در مراکز درمانی ملکی در سال 1400 نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1399، افزایش 3.15 درصد را نشان می‌دهد، گفت: در بخش بستری مراکز ملکی سال 1400، تعداد 768 هزار بیمار بستری و تحت درمان قرارگرفته‌اند که نسبت به سال 1399 افزایشی در حدود 22 درصد را نشان می‌دهد.
مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین‌اجتماعی درباره وضعیت زایمان‌های انجام شده در بیمارستان‌های ملکی تأمین‌اجتماعی نیز اظهار داشت: مجموع زایمان‌ها درسال 1400، برابر با 106 هزار مورد بوده است که نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1399 کاهش سه درصدی را نشان می‌دهد. درصد زایمان سزارین در سال 1400 به 43.8 رسیده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1399، در حدود 0.3 درصد افزایش یافته است.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ممنوعیت تردد کامیون در هراز/ کندوان از ظهر امروز یک‌طرفه می‌شود

١6 مهر، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تابستان

کمبود برق آلمان را مجبور به ادامه استفاده از نیروگاه‌های هسته‌ای کرد

آغاز فرایند مزایده خودروهای خارجی از فردا

روسیه بسیاری از بازارهای فولاد ایران را تصاحب کرد

جزئیات عرضه کامیون کشنده سیباموتور در بورس کالا

صنعت کمیت‌ها

بازخرید 67 هزار میلیارد تومان اوراق توسط بانک مرکزی

پیشنهاد روسیه به اوپک پلاس برای کاهش 1 میلیون‌بشکه‌ای تولید نفت

انرژی ایران در کمال سکوت به ترکیه وابسته شد/ زنگزور پروژه‌ای برای افول موقعیت استراتژیک تهران

معامله 70 هزار میلیارد تومان‌ انواع کالا‌ در بورس کالا طی یک ماه

پرداخت وام به بیماران نیازمند تا سقف 50 میلیون تومان

روغن نباتی 105 هزار تومان ارزان شد

اعلام زمان آغاز فروش بلیت قطر برای جام‌جهانی/ محدودیتی در تعداد پروازها نداریم

3 پیامدِ لایحه اصلاح قانون فرآیند اسقاط خودرو/ 4 پیشنهاد اصلاحی

روسیه بسیاری از بازارهای فولاد ایران را تصاحب کرد/ ابلاغ ذخیره سازی سوخت مایع به کارخانجات/ چشم‌انداز تولید 55 میلیون تن دور از انتظار است

قیمت نفت متاثر از کاهش تولید در پی طوفان ایان

تعطیلی نصف ظرفیت پالایش نفت فرانسه به‌دنبال اعتصاب کارگران

وزیر پیشنهادی کار در حوزه تعاون برنامه خاصی ارائه نکرده است/ اداره یک سوم اقتصاد ایران وابسته به بخش تعاون است

تأمین برخی از قطعات مترو و اتوبوس توسط شهرداری تهران در بورس‌کالا

عرضه بیش از 300 هزار تن گاز مایع صادراتی در بورس انرژی ایران

صفر تا صد چرایی عدم توسعه "بوم‌گردی‌" در ایران

کاهش 8 درصدی نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه‌های کشور

کاهش قیمت‌های جهانی مانع رسیدن شاخص کل به 2 میلیون واحد شد

تسریع در نوسازی بافت‌های فرسوده در تهران

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.