یک نماینده مجلس در گفت‌گو با شادا:
گام‌های مثبت وزارت اقتصاد در حوزه شفافیت و اصلاح نظام مالیاتی اقتصاد کلان

گام‌های مثبت وزارت اقتصاد در حوزه شفافیت و اصلاح نظام مالیاتی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - نماینده سنندج در مجلس شورای اسلامی، وزارت امور اقتصادی و دارایی را یکی از با ثبات‌ترین وزارتخانه‌های دولت برشمرد و تاکید کرد: اقدامات وزارت اقتصاد در حوزه اصلاح نظام مالیاتی، شفافیت در واگذاری‌ها و نجات بورس از فضا‌های روانی، مثبت و قابل توجه است.

به گزارش فصل اقتصاد ، محسن فتحی نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با شادا، در ارزیابی از عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی در یک سال گذشته اظهار کرد: با توجه به تسلطی که آقای خاندوزی بر حوزه‌های مختلف اقتصادی به ویژه مباحث مالیاتی، بورس و خصوصی‌سازی داشتند و از زمان حضور در مجلس به عنوان نماینده مردم این مباحث را دنبال می‌کردند، حضورشان در وزارت اقتصاد در یکسال گذشته با کارنامه‌ای مثبت در این عرصه‌ها همراه بود.
وی با اشاره به پیگیری اصلاح قانون مالیاتی در مجلس یازدهم و نقش آفرینی وزیر اقتصاد در زمان نمایندگی مجلس برای به ثمر نشستن این قانون تاکید کرد: انتظار داشتیم که حاکمیت این دیدگاه اصلاحی در زمینه نظام مالیاتی در وزارت امور اقتصادی و دارایی موجب تحول شود که خوشبختانه شاهد بودیم که به سمت شفافیت و اصلاح نظام مالیاتی گام‌های مثبتی برداشته شود. 
این نماینده مجلس تصریح کرد: همچنین با توجه به دیدگاه‌های آقای خاندوزی درباره بورس شاهد کاهش تلاطم و آشفتگی بازار بورس و رهایی این بازار از عوامل غیرعلمی و غیراقتصادی که تا پیش از این بر شاخص بورس تاثیر می‌گذاشت باشیم و در واقع اتفاق مهمی که در این زمینه افتاد کاهش تاثیر فضای روانی بر بازار سرمایه بود هرچند که به طور طبیعی این بازار از سایر عوامل و شاخص های اقتصادی و علمی تاثیر می‌پذیرد. 
وی برای نمونه به عرضه خودرو در بورس کالا اشاره کرد و افزود: تجربه عرضه خودرو در بورس کالا و فروش آن به نحوی که هم برای خریدار و هم تولید کننده سود داشته و موجب حذف دلالی می شود اقدام شجاعانه ای بود که در کارنامه اقتصادی دولت قابل توجه است. 
فتحی یکی دیگر از نقاط مثبت در کارنامه وزیر اقتصاد را رویکرد شفافیت در زمینه صورت‌های مالی و همچنین واگذاری‌ها برشمرد و ادامه داد: خصوصی‌سازی و واگذاری‌ها در ادوار گذشته با مشکلات متعددی ناشی از نبود شفافیت و واگذاری‌های غیراصولی مواجه بود که در این دوره رویکرد غالب شفافیت حداکثری و کارآمدی در حوزه واگذاری‌هاست.
وی همچنین عملکرد وزارت اقتصاد را در حوزه ساماندهی گمرکات، انبارهای اموال تملیکی مثبت دانست و گفت: برخی از عملکردهای مثبت گرچه ناشی از قانونگذاری و ریل گذاری درستی است که انجام شده اما مهم اجرایی شدن همان قوانین است که در این مورد نیز کارنامه وزارت اقتصاد مثبت بوده است. 
این نماینده مجلس گفت: وزیر اقتصاد شاید جزو اولین وزرایی بود که بعضا زمزمه تغییر و جابجایی او در مجلس مطرح می‌شد اما هر چه زمان بیشتر گذشت، با توجه به تسلط ایشان بر حوزه‌های اقتصادی و دستاوردهای مثبت وزارتخانه تحت مدیریت ایشان، اکنون وزارتخانه بسیار با ثباتی است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اختلال دوباره در یک پیام‌رسان داخلی

چمران: خطر زلزله بیخ گوشمان است

تراشه‌های خارجی از شبکه‌های مخابراتی چین حذف می‌شوند

پارکینگ طبقاتی حرم عبدالعظیم(ع) سریع‌تر به بهره‌برداری برسد

عصبانیت مقامات آمریکایی از رونمایی لپ‌تاپ جدید هواوی

اعلام زمان دومین حراج شمش طلا/ خریداران تا پایان امروز 350 میلیون تومان واریز کنند

بهره‌برداری از 26 تقاطع بزرگراهی در سال 1403

سرویس‌های جدید پستی در حوزه تجارت الکترونیک در راه است

اقتصاد هند شتاب گرفت

افزایش بودجه مناطق شهرداری تهران به 25 همت

تغییر ذائقه مردم از خانه های ویلایی به خانه های قوطی کبریتی

قیمت طلای جهانی در اوج

تخمین سطح زیرکشت 13 محصول راهبردی کشاورزی کشور با هوش مصنوعی

دعوت از پژوهشگران دانشگاهی برای بازنگری محدوده‌های ترافیکی

هوای تهران همچنان به دور از آلودگی

افت و خیز سرمایه گذاری چینی ها در اقتصاد ایران

شاخص توسعه هر کشوری به نیروی انسانی آن بر می‌گردد

خانه‌های قوطی کبریتی، با وجود وسعت زمین

اتهام تقلب در پرداخت حقوق کارگران علیه تسلا

ریزش اتریوم و بیت‌کوین

تورم جهانی شکست‌ناپذیر است

سقوط یورو در برابر دلار

تورم آرژانتین رکوردی جدید ثبت کرد

از 25 اردیبهشت 1403 همه مجوزهای کاغذی بی اعتبارند.

پیش نیاز رونق و جهش تولید, سرمایه انسانی ماهر و متخصص است

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.