نظر رئیس نظام‌دامپزشکی درباره کشتار غیر‌مجاز اسب و الاغ/مردم از فروشگا‌ه‌های معتبر گوشت بخرند کشاورزی

نظر رئیس نظام‌دامپزشکی درباره کشتار غیر‌مجاز اسب و الاغ/مردم از فروشگا‌ه‌های معتبر گوشت بخرند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: کشتار غیر‌مجاز اسب و الاغ وجود دارد اما بسیارکم است و نگران کننده نیست، اما مردم هم دقت کنند که از فروشگاه های مجاز گوشت بخرند و در انتخاب رستوران‌های بین راهی دقت کنند.

به گزارش فصل اقتصاد، حامد زارعی امروز در برنامه افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه دام و طیور و آبزیان، درباره اظهاراتی که اخیرا رئیس سازمان دامپزشکی کشور در زمینه کشتار غیر مجاز اسب و الاغ و عرضه در برخی رستوران ها مطرح کرده بود، توضیح داد: واقعیت این است که چنین چیزی اتفاق می‌افتد اما این طور نیست که مردم نگران باشند که فکر کنند هر رستورانی که رفتند چنین گوشتی سرو می‌شود.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس که آمار چنین کشتارهای غیر مجاز چقدر است؟ گفت: آمار را سازمان دامپزشکی کشور دارد اما من با اطمینان می‌گویم که آمار زیاد و نگران کننده نیست ‌و تخلفاتی است که در این زمینه صورت می‌گیرد.
وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس که مردم چگونه نگران مسئله به این بزرگی نباشند؟ توضیح داد: مردم باید خریدهای خود را از فروشگاه‌ها معتبر و مجوز‌دار داشته باشند، تا حد امکان از رستوران‌های بین راهی استفاده نکنند‌ و به محصولاتی که بسیار ارزان فروخته می شود شک کنند مثلا اگر کباب سیخی 10 هزار تومان فروخته می شود بدیهی است که باید به آن شک کرد.
زارع اضافه کرد:‌ برای رعایت مسائل بهداشتی، وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی هر دو نظارت می‌کنند و همه اماکن تولید، پرورش و عرضه موظف هستند که مجوز داشته و پروتکل های بهداشت را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه ستاد نظارت بر کشتارگاه‌های غیر مجاز هم شکل گرفته است، گفت:‌ همه تلاش این است که محصولات بهداشتی و سالم دست مردم برسد.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در پاسخ به اینکه چرا از وجود چنین کشتارهای غیرمجاز در کشور ممانعت نمی‌شود؟ گفت: به هر حال هرکاری کنیم یک سری هستند که در این پهنه وسیع تخلفات این چنینی انجام دهند، این تخلفات در‌ شغلی وجود دارد اما مسئله این است که کاملا با اینها مقابله می‌شود و موضوع هم نگران‌کننده نیست.
به گفته این مسئول یکی از اشکالات در زمینه مقابله با این متخلفان این است که ناظران بهداشتی ما نمی‌توانند کار ضابط قضایی را انجام دهند یعنی تنها مسئله را گزارش می‌دهند.
وی افزود: به دنبال این هستیم که ناظران بهداشتی بتوانند کار ضابطان قضایی را نیز انجام دهند که در این صورت اقدامات آنها بیشتر بازدارنده می شود.
* نحوه نظارت بر گوشت وارداتی/ چرا ناظران بهداشتی جمع شدند
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس که چرا ناظران بهداشتی از کشورهایی که گوشت و محصولات غذایی وارد می‌کنیم فراخوانده شدند؟ و آیا نبود آنها سلامت بهداشتی گوشت وارداتی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد؟ گفت: فراخواندن ناظران بهداشتی به معنی رها کردن سلامت و بهداشت گوشت وارداتی نیست بلکه این کار را طی پروتکلی که با کشورهای صادر کننده امضا کرده‌ایم پیش می بریم، طی توافقی که با آنها امضا کرده ایم آنها به سلامت این محصولات رسیدگی می‌کنند و ما به آن‌ها نظارت می‌کنیم.
بنابراین گزارش بیست و یکمین نمایشگاه دام و طیور و آبزیان امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران با حضور 16 شرکت خارجی افتتاح شد که تا سه شنبه 15 شهریور ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

سبز شدن بورس‌ها در اروپا و افت شاخص‌ها در آمریکا

جلسه هماهنگی برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان قزوین برگزار شد

زمان بهره‌برداری از شاخه غربی "بزرگراه یادگار امام" مشخص شد

بازپیرایی درختان کهن‌سال و فضای سبز بوستان ملت و خیابان ولی‌عصر(عج)

ویرایش و ثبت‌نام جدید خودروهای جانبازان آغار شد

روسیه بیش از یک میلیارد دلار از دارایی‌های آلمان را توقیف کرد

بلعیده شدن بنگاه‌های بزرگ لوازم خانگی توسط واحدهای کوچک

هواشناسی ایران 1402/12/05؛ هشدار بارش‌های فراگیر و کاهش دما در کشور

آورده یک میلیارد تومانی مردم در نهضت ملی مسکن

نابسامانی در بازار پروازهای داخلی/ چرا سازمان هواپیمایی با ایرلاین‌های گرانفروش برخورد نمی‌کند؟

یادداشت| اندر حکایت ساخت خانه‌ها و سازه‌های بی‌قواره در کشور

وضعیت راههای کشور؛ تردد روان در محورهای شمالی/ مه‌گرفتگی در جاده چالوس

ناتوانی سازمان هواشناسی در پیش‌بینی بلندمدت آب‌وهوا

اصلاحات راه‌آهن "سرعت بازرگانی" را افزایش نداد

تالار شیشه‌ای قرمز شد

رشد اقتصادی پاییز 5.1 درصد شد

حباب سکه 200 هزار تومان کاهش یافت

افزایش نرخ بهره بازار بین بانکی/ نرخ بازار شبانه دوباره 23.6 درصدی شد

دلار ثابت ماند؛ یورو مبادله‌ای رشد کرد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1402/12/05

مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان زنجان برگزار شد

انفجار مواد محترقه در دست نوجوان 16 ساله در پایتخت + عکس

"کشاورزی آینده" - 2 | معرفی رویکرد «کشاورزی دقیق»

صنعت مرغ کشور بازسازی شد/ تولید مرغ رکورد زد

ایران رتبه دوم "فرونشست" جهان شد!

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.