نظر رئیس نظام‌دامپزشکی درباره کشتار غیر‌مجاز اسب و الاغ/مردم از فروشگا‌ه‌های معتبر گوشت بخرند کشاورزی

نظر رئیس نظام‌دامپزشکی درباره کشتار غیر‌مجاز اسب و الاغ/مردم از فروشگا‌ه‌های معتبر گوشت بخرند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: کشتار غیر‌مجاز اسب و الاغ وجود دارد اما بسیارکم است و نگران کننده نیست، اما مردم هم دقت کنند که از فروشگاه های مجاز گوشت بخرند و در انتخاب رستوران‌های بین راهی دقت کنند.

به گزارش فصل اقتصاد، حامد زارعی امروز در برنامه افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه دام و طیور و آبزیان، درباره اظهاراتی که اخیرا رئیس سازمان دامپزشکی کشور در زمینه کشتار غیر مجاز اسب و الاغ و عرضه در برخی رستوران ها مطرح کرده بود، توضیح داد: واقعیت این است که چنین چیزی اتفاق می‌افتد اما این طور نیست که مردم نگران باشند که فکر کنند هر رستورانی که رفتند چنین گوشتی سرو می‌شود.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس که آمار چنین کشتارهای غیر مجاز چقدر است؟ گفت: آمار را سازمان دامپزشکی کشور دارد اما من با اطمینان می‌گویم که آمار زیاد و نگران کننده نیست ‌و تخلفاتی است که در این زمینه صورت می‌گیرد.
وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس که مردم چگونه نگران مسئله به این بزرگی نباشند؟ توضیح داد: مردم باید خریدهای خود را از فروشگاه‌ها معتبر و مجوز‌دار داشته باشند، تا حد امکان از رستوران‌های بین راهی استفاده نکنند‌ و به محصولاتی که بسیار ارزان فروخته می شود شک کنند مثلا اگر کباب سیخی 10 هزار تومان فروخته می شود بدیهی است که باید به آن شک کرد.
زارع اضافه کرد:‌ برای رعایت مسائل بهداشتی، وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی هر دو نظارت می‌کنند و همه اماکن تولید، پرورش و عرضه موظف هستند که مجوز داشته و پروتکل های بهداشت را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه ستاد نظارت بر کشتارگاه‌های غیر مجاز هم شکل گرفته است، گفت:‌ همه تلاش این است که محصولات بهداشتی و سالم دست مردم برسد.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در پاسخ به اینکه چرا از وجود چنین کشتارهای غیرمجاز در کشور ممانعت نمی‌شود؟ گفت: به هر حال هرکاری کنیم یک سری هستند که در این پهنه وسیع تخلفات این چنینی انجام دهند، این تخلفات در‌ شغلی وجود دارد اما مسئله این است که کاملا با اینها مقابله می‌شود و موضوع هم نگران‌کننده نیست.
به گفته این مسئول یکی از اشکالات در زمینه مقابله با این متخلفان این است که ناظران بهداشتی ما نمی‌توانند کار ضابط قضایی را انجام دهند یعنی تنها مسئله را گزارش می‌دهند.
وی افزود: به دنبال این هستیم که ناظران بهداشتی بتوانند کار ضابطان قضایی را نیز انجام دهند که در این صورت اقدامات آنها بیشتر بازدارنده می شود.
* نحوه نظارت بر گوشت وارداتی/ چرا ناظران بهداشتی جمع شدند
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس که چرا ناظران بهداشتی از کشورهایی که گوشت و محصولات غذایی وارد می‌کنیم فراخوانده شدند؟ و آیا نبود آنها سلامت بهداشتی گوشت وارداتی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد؟ گفت: فراخواندن ناظران بهداشتی به معنی رها کردن سلامت و بهداشت گوشت وارداتی نیست بلکه این کار را طی پروتکلی که با کشورهای صادر کننده امضا کرده‌ایم پیش می بریم، طی توافقی که با آنها امضا کرده ایم آنها به سلامت این محصولات رسیدگی می‌کنند و ما به آن‌ها نظارت می‌کنیم.
بنابراین گزارش بیست و یکمین نمایشگاه دام و طیور و آبزیان امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران با حضور 16 شرکت خارجی افتتاح شد که تا سه شنبه 15 شهریور ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پرداخت وام به بیماران نیازمند تا سقف 50 میلیون تومان

روغن نباتی 105 هزار تومان ارزان شد

اعلام زمان آغاز فروش بلیت قطر برای جام‌جهانی/ محدودیتی در تعداد پروازها نداریم

3 پیامدِ لایحه اصلاح قانون فرآیند اسقاط خودرو/ 4 پیشنهاد اصلاحی

روسیه بسیاری از بازارهای فولاد ایران را تصاحب کرد/ ابلاغ ذخیره سازی سوخت مایع به کارخانجات/ چشم‌انداز تولید 55 میلیون تن دور از انتظار است

تعطیلی نصف ظرفیت پالایش نفت فرانسه به‌دنبال اعتصاب کارگران

وزیر پیشنهادی کار در حوزه تعاون برنامه خاصی ارائه نکرده است/ اداره یک سوم اقتصاد ایران وابسته به بخش تعاون است

تأمین برخی از قطعات مترو و اتوبوس توسط شهرداری تهران در بورس‌کالا

صفر تا صد چرایی عدم توسعه "بوم‌گردی‌" در ایران

کاهش 8 درصدی نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه‌های کشور

کاهش قیمت‌های جهانی مانع رسیدن شاخص کل به 2 میلیون واحد شد

تسریع در نوسازی بافت‌های فرسوده در تهران

عملیات خرابکارانه در مسیر انتقال گاز روسیه به اروپا

قرارداد طالبان با روسیه برای واردات محصولات نفتی، گاز و گندم

هواشناسی ایران 1401/07/06؛ آغاز مجدد بارش‌ها از فردا در برخی مناطق کشور

رکود اقتصاد جهانی، بازارهای سرمایه را نگران کرده است

سهام دولت در دو شرکت بورسی واگذار می‌شود

قیمت جهانی طلا امروز 1401/07/06

کیفیت هوای تهران در روزجاری

قیمت جهانی نفت امروز 1401/07/06 |برنت 85 دلار و 13 سنت شد

با وابستگی کودکان چه کنیم

دشواری‌های سرمایه‌گذاران ایرانی

دلار نیمایی و بورس

بیم از تجارت، ترس از سیاست

اژدهای زرد؛ برنده‌ بحران انرژی؟

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.