جزئیات اعزام نیرو و ماشین‌آلات به کربلا و نجف اعلام شد شهری

جزئیات اعزام نیرو و ماشین‌آلات به کربلا و نجف اعلام شد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رئیس کمیته ساماندهی و هماهنگی پایانه مرزی ستاد برگزاری اربعین حسینی(ع) پیش‌بینی تمهیدات لازم جهت خدمات‌رسانی به زائرین مراسم پیاده‌روی اربعین در مرزهای ایران و شهرهای کشور را تشریح کرد.

به گزارش فصل اقتصاد ؛ حسین نظری اظهار کرد: با عنایت به ابلاغیه وزیر کشور و همچنین مجوز شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران با وظایف و ماموریت‌های تعریف شده از طرف ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) پشتیبانی مرزهای داخلی ایران را به مناطق 1، 3، 5، 11 و 22 و پشتیبانی مرز و شهری‌های عراق به مناطق 2، 10، 13، 17، 21، اداره کل هماهنگی، نظارت و پیگیری و شرکت پیام‌رسا واگذار کرده است. 
وی با اشاره به اینکه نیروهای برخی از مناطق از 22 مرداد در پایانه‌های مرزی مستقر شده‌اند و تا پایان شهریور این خدمات‌رسانی ادامه دارد، افزود: در مجموع نیروهای مناطق 1، 3، 5، 11 و 22 در مرزهای چهارگانه با بیش از یک‌هزار نفر نیروی انسانی، 63 دستگاه انواع خودرو خدماتی، یک‌هزار و 340 چشمه سرویس بهداشتی و حمام و 100 نفر آتش‌نشان با تجهیزات کامل در قالب 20 اکیپ 5 نفره نسبت به ارائه خدمات به زائرین حضور پیدا می‌کنند.
نظری ادامه داد: همچنین در کشور عراق یک‌هزار و 180 نیروی انسانی، 16 دستگاه ماشین‌آلات خدماتی، 199 دستگاه اتوبوس و 196 سرویس بهداشتی و حمام استقرار پیدا کرده و جانمایی شده‌اند.
معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در تشریح اقدامات مناطق 5 و 11 در مرز مهران گفت: در این مرز از پل زائر تا محدوده مرز عراق و محوطه پایانه مرزی با اعزام و استقرار 600 نفر نیروی انسانی، آماده‌سازی 1500 متر مربع محل استقرار نیروهای خدمات‌رسان، 25 دستگاه انواع ماشین‌آلات خدمات شهری، رفع نواقص و آماده‌سازی و نگهداشت 580 چشمه سرویس بهداشتی و حمام و استقرار 4 اکیپ کامل آتش‌نشانی خدمات‌رسانی می‌شود.
وی ادامه داد: در مرز شلمچه شهرداری منطقه یک از سه راهی یادمان تا میدان مقاومت و پارکینگ بزرگ شلمچه ارائه خدمات می‌دهد. اعزام و استقرار 200 نفر نیروی انسانی، 12 دستگاه انواع ماشین‌آلات خدمات شهری و آماده‌سازی و نگهداشت 120 چشمه سرویس بهداشتی و حمام و استقرار 5 اکیپ کامل آتش‌نشانی از اهم خدمات در مرز شلمچه است. همچنین 10 هزار مترمربع با ظرفیت پذیرش 2 هزار و 200 نفر از نیروهای خدمت‌رسان و پاک‌سازی و نگهداری پارکینگ خودرو به مساحت 50 هکتار آماده‌سازی شده است.
رئیس کمیته ساماندهی و هماهنگی پایانه مرزی ستاد برگزاری اربعین حسینی(ع) در خصوص خدمات شهرداری منطقه 22 در مرز خسروی گفت: در این مرز با طول یکصد کیلومتر خدمات نگهداشت با اعزام و استقرار 150 نفر نیروی انسانی، 10 دستگاه انواع ماشین‌آلات خدمات شهری، آماده‌سازی و انتقال 320 چشمه سرویس بهداشتی و حمام و 5 اکیپ کامل آتش‌نشانی صورت می‌گیرد. همچنین عوامل مقنی جهت حفر چاه برای آب‌رسانی از 22 مرداد در این منطقه مستقر شده‌اند.
نظری در خصوص خدمات شهرداری منطقه 3 در مرز چذابه عنوان کرد: در این مرز با آماده‌سازی محل استقرار نیروهای خدمات‌رسان به مساحت یک‌هزار مترمربع، استقرار 130 نفر نیروی انسانی، 16 دستگاه انواع ماشین‌آلات خدمات شهری، آماده‌سازی و نگهداشت 380 چشمه سرویس بهداشتی و حمام و استقرار 5 اکیپ کامل آتش‌نشانی خدمات‌رسانی می‌شود.
وی در تشریح پشتیبانی شهرهای کشور عراق توسط شهرداری تهران که با حضور مناطق 2، 10، 21، 13، 17 و همچنین اداره کل هماهنگی، نظارت و پیگیری انجام می‌شود، گفت: خدمات مورد نیاز در شهرهای نجف، کوفه، کربلا و زرباطیه با مجموع یک‌هزار نفر نیروی انسانی، 196 چشمه سرویس بهداشتی پرتابل، 2 دستگاه خودرو آتش‌نشانی، 15 اکیپ آتش‌نشانی و با تامین محل اسکان موقت 20 هزار نفر از زائرین انجام می‌شود.
رئیس کمیته ساماندهی و هماهنگی پایانه مرزی ستاد برگزاری اربعین حسینی(ع) عنوان کرد: مراسم اربعین حسینی(ع) با همراهی و همکاری معاونت‌های اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری و محیط زیست، حمل و نقل و ترافیک، سازمان زیباسازی و مناطق 22گانه انجام می‌شود.
گفتنی است، سید مهدی صباغ شهردار منطقه 15 جانشین کمیته ساماندهی و هماهنگی پایانه‌های مرزی ستاد اربعین حسینی(ع) شهرداری تهران شد.
ارسال 30 دستگاه تجهیزات مکانیزه رفت و روب به کشور عراق
همچنین محمدمهدی عزیزی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران نیز با تأکید بر انجام واکسیناسیون به عنوان یکی از شرایط حضور نیروهای خدماتی و زائرین در کشور عراق گفت: یک‌هزار نفر از پاکبانان با همراه داشتن کارت ملی، کارت واکسیناسیون دوزهای دوم و سوم کرونا و معرفی‌نامه کتبی‌ برای انجام آزمایش در زمان مقرر طی دو روز در محل ساختمان مرکزی سازمان پسماند حاضر شدند. 
وی با تاکید بر لزوم حضور کارگران شرکت‌های پیمانکاری فعال در امر نظافت و رفت و روب و تفکیک در مبداء و فضای سبز در عتبات عالیات، سایر شهرها و مسیر راهپیمایی باشکوه زائرین در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی‌ها و جلسات برگزار شده با مناطق 22 گانه، فرآیند ثبت‌نام و اعزام نیروهای کارگری واجد شرایط خادم الحسین(ع) به کشور عراق با ثبت مشخصات فردی و بارگذاری تصویر تائیدیه بین‌المللی کارت واکسن کرونا از وزارت بهداشت انجام شد.
عزیزی با اشاره به اعزام بیش از 30 دستگاه تجهیزات مکانیزه رفت و روب و نظافت شهری شامل تانکر، فان و غلتان، همچنین حدود 800 عدد مخزن پلاستیکی جهت مشارکت در امر پاکسازی در ایام اربعین در کشور عراق افزود: تمامی نیروهای کارگری خادم‌الحسین(ع) مجهز به وسایل انفرادی و بهداشتی شخصی شامل لباس کار، ماسک دستکش، ملحفه، مسواک، حوله و... خواهند بود.
عزیزی گفت: اعزام پاکبانان از تاریخ 15 شهریورماه آغاز می‌شود و تاریخ بازگشت آن‌ها نیز سه روز پس از پایان مراسم اربعین است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اعزام ماشین‌آلات و ادوات سنگین به شهرهای مهران و ایلام خبر داد و گفت: به مناسبت پیاده‌روی اربعین، 10 دستگاه خودروی زباله‌کش، دو دستگاه تانکر 18 هزار لیتری و دو دستگاه بازوی غلتان و مخزن غلتان به این شهرها اعزام شد تا در امر نظافت شهرهای مرزی که محل تردد جمعیت میلیونی زائران اربعین هستند به مسئولان محلی کمک کنند.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

لغو وضعیت فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی لیبی

آژانس بین‌المللی انرژی: نفت جهانی تا سال 2025 به بشکه‌ای 70 دلار می‌رسد

کاهش واردات نفت چین با پر شدن مخازن ذخیره سازی

روسیه رتبه دوم صادرات نفت به چین را کسب کرد

قطر بودجه خود را بر اساس نفت 40 دلاری تنظیم می‌کند

محکومیت قطعی شِل به پرداخت 467 میلیون دلار خسارت آلودگی نفتی در نیجریه

عراق نمی‌خواهد از توافق اوپک برای کاهش تولید نفت معاف شود

پیش بینی نفت 40 تا 45 دلاری در سال 2021

کنفرانس انرژی عرب به سال 2023 موکول شد

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال 2021 کاهش داد

خیز غول‌های نفتی جهان در جهت تولید انرژی از باد

پوتین: تصمیمات ائتلاف اوپک پلاس امید به عادی شدن اقتصاد جهان را زنده می‌کند

پیش‌بینی اوپک برای افزایش شدید تقاضای نفت در نیمه دوم 2021

محدودیت های کرونایی جدید در اروپا تهدیدی برای صنعت نفت است

کشف میدان بزرگ گازی در روسیه

شیوع انواع جدید کرونا تقاضای جهانی نفت را تهدید می‌کند

کویت: اوپک ممکن است افزایش 400 هزار بشکه نفت در روز را لغو کند

ذخایر نفت روسیه با سطح تولید فعلی برای 30 سال دیگر کافی است

مواجهه غول نفتی انگلیس با جریمه 240 میلیون دلاری به علت پرونده رشوه در خاورمیانه

آمادگی روسیه برای رساندن تولید نفت به سطح قبل از همه گیری کرونا

برندهای بزرگ خواستار توافق جهانی برای کاهش تولید پلاستیک شدند

کانادا واردات نفت از روسیه را ممنوع کرد

روسیه فروش نفت خام به هند را افزایش داد

بلومبرگ: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از روسیه است

کرملین: روسیه به تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا پاسخ می‌دهد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.