عرضه مرغ با قیمت بالای 60 هزار تومان تخلف است/ ایران هاب صادرات خوراک دام منطقه‌ می‌شود کشاورزی

عرضه مرغ با قیمت بالای 60 هزار تومان تخلف است/ ایران هاب صادرات خوراک دام منطقه‌ می‌شود

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ظرفیت تولید 27 میلیون تن تولید خوراک دام در کشور وجود دارد، گفت: ایران به هاب صادرات خوراک دام در منطقه تبدیل می‌شود.

به گزارش فصل اقتصاد، حسین دماوندی‌نژاد امروز در بیست و یکمین نمایشگاه دام و طیور و آبزیان با بیان اینکه موافقت‌هایی با کشورهای اوکراین و روسیه انجام شده است، اظهار داشت: قرار است ایران به هاب صادرات خوراک دام و طیور منطقه تبدیل شود.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی درباره جزئیات این خبر توضیح داد‌: توافقی در سطح مقامات ارشد با کشورهای روسیه و اوکراین انجام شده است که نهاده‌های دامی آنها از طریق ایران صادر شود، علاوه بر آن 27 میلیون تن ظرفیت تولید خوراک دام در ایران وجود دارد که این ظرفیت نیز به امکان صادراتی ایران اضافه می‌کند.
دماوندی‌نژاد همچنین اصلاح ساختاری در حذف ارز 4200 تومانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم فرصت مهمی برای ظرفیت‌های صادراتی خوراک دام عنوان کرد و گفت: با اصلاح قیمت‌ها امکان خروج نهاده از کشور متوقف شده و برعکس امکان سرازیر شدن نهاده‌ها از خارج به داخل بیشتر شده است.
وی تصریح کرد: به دنبال این هستیم که به بازارهای هدف اوراسیا، آفریقا و اروپا دسترسی پیدا کنیم و بازارهای این مناطق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دست بگیریم.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که آیا جوجه‌ریزی در کشور کاهش یافته است؟ اظهار داشت: با توجه به اینکه تقاضا برای مرغ بنا به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس 30 تا 50 درصد افت داشته، میزان جوجه‌ریزی‌ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم مطابق با این آمار در نظر گرفتیم.
* جوجه‌ریزی در ماه گذشته 90 میلیون قطعه
دماوندی‌نژاد در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس که میزان جوجه ریزی در ماه گذشته چقدر بوده است؟ گفت: جوجه‌ریزی در ماه گذشته 90 میلیون قطعه بود که پیش‌بینی می‌کنیم نیاز کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به طور کامل تامین می‌کند.
به گزارش فصل اقتصاد، بر اساس اعلام اتحادیه‌های تولیدکننده 135 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در ماه نیاز کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در شرایط عادی تامین می‌کند.
دماوندی‌نژاد در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا مجوز صادرات عاملی برای افزایش قیمت‌ مرغ نبوده است؟ تصریح کرد: سیاست‌های صادرات و واردات برای تامین نیاز داخل و حمایت از تولیدکنندگان است و صادرات مشکلی در این زمینه ایجاد نکرده است.
به گفته این مسئول قرار است پایان شهریور‌ جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شود و درباره پیشنهاد اصلاح قیمت توسط تولیدکنندگان تصمیم‌گیری شود.
به گزارش فصل اقتصاد، پیش از این تولیدکنندگان پیشنهاد قیمت کیلویی 75 هزار تومان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داده بودند.
* فروش مرغ به قیمت کیلویی 65 هزار تومان تخلف است
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی درباره دلیل افزایش قیمت مرغ به 65 هزار تومان گفت: این افزایش قیمت تخلف و گرانفروشی است زیرا قیمت مرغ زنده اکنون 42 هزار تومان است و باید مرغ کیلویی 60 هزار تومان به فروش برود.
دماوندی‌نژاد ادامه داد: به استان‌ها ابلاغ شده تا از محل تزریق ذخایر به بازار، قیمت‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کنترل کنند.
* آغاز صادرات دام زنده
وی همچنین از آغاز صادرات دام زنده خبر داد و گفت: شیوه‌نامه تدوین شده و بخشی از دام اکنون در قرنطینه و آماده صادرات است.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی همچنین از انجام دامپینگ توسط ترکیه در بازار عراق خبر داد و گفت: این اقدام تا حدودی صادرات ما به عراق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کنترل کرده بود اما اکنون شرایط مهیا است و درباره مسئله دامپینگ ترکیه مذاکراتی در حال انجام است.
انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

هیچگاه اینترنت در دولت سیزدهم کاملا قطع نشد/ 8 میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته‌اند

بهای نفت برنت، 85 دلار شد

بانک مرکزی ژاپن نگران شد

ضرر 51 همتی ایران خودرو از تولید پژو پارس

ضرورت تمرکز بر نظام هوشمند تخصیص بودجه استانی/ منابع بودجه‌ای نباید از طریق سهم خواهی و قدرت چانه زنی توزیع شود

منابع پرداخت مطالبات گندمکاران هرچه سریع‌تر تخصیص داده شود/گندم تضمین کننده امنیت غذایی است

ویترین تسنیم شماره 691/ «مناظره اول؛ بدفرم، کم‌محتوا»

وصول 125 همت مالیات در 2 ماهه 1403

چرا ظریف نمودار رشد و درآمد نفت 1400 به بعد را سانسور کرد؟

وصول فقط 51 درصد منابع هدفمندی یارانه‌ها

عدالت و توسعه آن از شعارهای اساسی رییس جمهور شهید بود

کپی چینی اینستاگرام رونمایی شد

8 میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته‌اند

نقص فنی قطار تهران - مشهد برطرف شد

آسیب جدی ناترازی صادرات محصولات غیر نفتی به اقتصاد کشور/ دولت چهاردهم توسعه صادرات محصولات کشاورزی را دستور کار قرار دهد

تمدید ثبت‌نام در جشنواره تعاونی‌های برتر تا پایان خرداد

حضور وزیر نیرو در نشست وزیران انرژی کشورهای عضو سازمان همکاری‌ شانگهای

قول وزیر نفت برای پرداخت مطالبات گندمکار طی ده روز آینده

از منظر حکمرانی خوب، سامانه‌ها باید چگونه باشند؟

نبرد با اطلاعات نادرست چگونه محقق می‌شود؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/03/30

پاسخ خاندوزی به اظهارات روز گذشته ظریف با نمودارهای جدید

روسیه در صادرات گاز به اروپا از آمریکا جلو زد

کارگران متقاضی بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

نخستین جلسه هیات عالی بانک مرکزی تشکیل شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.