معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست با مدیران کل راه و شهرسازی:
بسته‌های تشویقی بسیار خوبی در حوزه بازآفرینی شهری پیش‌بینی شده است راه و شهرسازی

بسته‌های تشویقی بسیار خوبی در حوزه بازآفرینی شهری پیش‌بینی شده است

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه نهضت ساماندهی معابر خاکی به عنوان یک بهانه در ارتباط با کار جهادی در حوزه نوسازی مسکن است، گفت: توزیع 600 میلیارد تومان معادل 64 هزار تن قیر رایگان در محلات هدف 435 شهر کار جهادی و بزرگی بود که توسط ادارات کل راه و شهرسازی انجام شد.

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه نهضت ساماندهی معابر خاکی به عنوان یک بهانه در ارتباط با کار جهادی در حوزه نوسازی مسکن به شمار می‌آید، از زحمات دست‌اندرکاران و تلاشگران این نهضت قدردانی کرد و اظهار کرد: توزیع 600 میلیارد تومان معادل 64 هزار تن قیر رایگان در محلات هدف 435 شهر کار جهادی و بزرگی بود که توسط همکاران ارجمند در ستاد و ادارات کل راه و شهرسازی انجام شد. 
معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست" ارائه عملکرد نوسازی مسکن و جذب قیر تخصیصی در راستای آسفالت معابر در محلات هدف بازآفرینی شهری در سال 1401" که با حضور تنی چند از معاونان و مدیران شرکت بازآفرینی شهری و همچنین مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها به صورت وبینار برگزار شد با اعلام اینکه سهم قیر امسال سه الی چهار برابر پیش‌بینی شده است، گفت: بارزترین چهره محرومیت در محلات حاشیه‌نشینی، وجود معابر خاکی است.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره اینکه واژه بازآفرینی شهری باید به سمت محرومیت‌زدایی معنا شود، اظهارکرد: حلاوت و شیرینی اقدامات بازآفرینی در دل ساکنان مناطق محروم و کم برخوردار و رضایتمندی آنان از دولت، بزرگترین پاداش برای ما و شماست.
به گزارش شرکت بازآفرینی شهری ایران، وی با بیان اینکه روابط عمومی استان‌ها در رابطه با مستندسازی و اطلاع‌رسانی اقدامات ساماندهی معابر خاکی اهتمام جدی و ویژه داشته باشند، گفت: بسته‌های تشویقی بسیار خوبی در حوزه بازآفرینی شهری پیش‌بینی شده، که امید است با یک اطلاع‌رسانی خوب بتوانیم زمینه ورود سرمایه‌گذاران به محلات هدف بازآفرینی شهری را فراهم کنیم.
آئینی با اشاره به اینکه نوسازی محله‌ای، نوسازی محورهای اصلی در بافت‌های هدف، تجمیع پلاک‌های ریزدانه و پلاک‌های فرسوده که از نظر کالبدی امکان تجمیع ندارند به عنوان چهار محور اصلی در بسته‌های تشویقی جدید حوزه بازآفرینی شهری شمار می‌آیند، گفت: در ستاد یک قرارگاه جهاد نوسازی به منظور پیشبرد در امور نوسازی مسکن در محلات هدف تشکیل شده که امید است در استان‌ها نیز چنین قرارگاهی دایر شود.
آئینی با بیان اینکه در نظر است با همراهی اعضای ستاد ملی بازآفرینی شهری به ویژه وزارت کشور و شهرداری‌ها ظرف سه سال آینده تمامی معابر خاکی در محلات هدف بازآفرینی شهری ساماندهی خواهد شد، اظهارکرد: در امر نهضت ساماندهی معابر خاکی در محلات هدف بازآفرینی شهری، شهرداری‌ها باید حضور جدی داشته باشند. و کار درست این است که با جلب مشارکت وزارت نیرو ابتدا شبکه فاضلاب این محلات اجرا و سپس اقدامات زیرسازی و بهسازی و آسفالت معابر خاکی انجام شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برنامه اصلی ما شتاب بخشی به روند نوسازی مسکن ناپایدار در محلات هدف ساکن می باشد، گفت: متاسفانه در سالیان گذشته حوزه نوسازی در محلات هدف مفغول مانده و از این بابت با عقب‌ماندگی روبرو هستیم. 
دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدارتصریح کرد؛ نوسازی بناهای ناپایدار و لرزان که جان قریب به 10 میلیون نفر از مردم کشورمان را در بافت‌های ناکارآمد شهری تهدید می‌کند، از برنامه‌های اصلی ما به شمار می‌آید.
آئینی با یادآوری اینکه در طول چهار سال دولت سیزدهم باید 1 میلیون واحدمسکونی در بافت‌های ناکارآمد شهری نوسازی و احداث می‌شود، گفت: امیدواریم امسال تسهیلات اشتغالزایی و تولید مسکن در بافت های فرسوده از محل تبصره 18 قانون بودجه 1401 به چندین برابر خواهد برسد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اینکه هیچ محله هدف بازآفرینی در کشور نباید از برنامه‌ها و حمایت‌های دولت محروم بماند، گفت: اقدامات ویژه در محلات هدف بازآفرینی شهری باید براساس مصوبات ستاد بازآفرینی شهری پایدار شهرستانی و یا استانی انجام شود. 
آئینی با تاکید بر تشکیل مستمر و به موقع ستادهای بازآفرینی شهری پایدار شهرستانی و استانی گفت: اعتقاد ما بر این است جهاد نوسازی مسکن می‌تواند با نهضت ملی مسکن هم‌راستا شود و باری از دوش این نهضت بردارد.
گفتنی است، معاونان و مدیران مربوطه در این نشست به بیان گزارش و نقطه نظرات خود پرداختند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

سبز شدن بورس‌ها در اروپا و افت شاخص‌ها در آمریکا

جلسه هماهنگی برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان قزوین برگزار شد

زمان بهره‌برداری از شاخه غربی "بزرگراه یادگار امام" مشخص شد

بازپیرایی درختان کهن‌سال و فضای سبز بوستان ملت و خیابان ولی‌عصر(عج)

ویرایش و ثبت‌نام جدید خودروهای جانبازان آغار شد

روسیه بیش از یک میلیارد دلار از دارایی‌های آلمان را توقیف کرد

بلعیده شدن بنگاه‌های بزرگ لوازم خانگی توسط واحدهای کوچک

هواشناسی ایران 1402/12/05؛ هشدار بارش‌های فراگیر و کاهش دما در کشور

آورده یک میلیارد تومانی مردم در نهضت ملی مسکن

نابسامانی در بازار پروازهای داخلی/ چرا سازمان هواپیمایی با ایرلاین‌های گرانفروش برخورد نمی‌کند؟

یادداشت| اندر حکایت ساخت خانه‌ها و سازه‌های بی‌قواره در کشور

وضعیت راههای کشور؛ تردد روان در محورهای شمالی/ مه‌گرفتگی در جاده چالوس

ناتوانی سازمان هواشناسی در پیش‌بینی بلندمدت آب‌وهوا

اصلاحات راه‌آهن "سرعت بازرگانی" را افزایش نداد

تالار شیشه‌ای قرمز شد

رشد اقتصادی پاییز 5.1 درصد شد

حباب سکه 200 هزار تومان کاهش یافت

افزایش نرخ بهره بازار بین بانکی/ نرخ بازار شبانه دوباره 23.6 درصدی شد

دلار ثابت ماند؛ یورو مبادله‌ای رشد کرد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1402/12/05

مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان زنجان برگزار شد

انفجار مواد محترقه در دست نوجوان 16 ساله در پایتخت + عکس

"کشاورزی آینده" - 2 | معرفی رویکرد «کشاورزی دقیق»

صنعت مرغ کشور بازسازی شد/ تولید مرغ رکورد زد

ایران رتبه دوم "فرونشست" جهان شد!

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.