آموزش مهارتی 147 هزار سرباز در سال جاری / 60 هزار سرباز تا کنون مهارت دیده‌اند کار و تعاون

آموزش مهارتی 147 هزار سرباز در سال جاری / 60 هزار سرباز تا کنون مهارت دیده‌اند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: امسال 147 هزار سرباز در حین خدمت آموزش مهارتی می‌بینند که تاکنون 60 هزار نفر آموزش دیدند.

غلامحسین حسینی‌نیا ، در مورد آموزش مهارت به سربازان در حین خدمت وظیفه گفت:‌ قرارگاه آموزش مهارت نیروهای مسلح در سال جاری معین کرده است که 400 هزار سرباز در حین خدمت آموزش‌های مهارتی را بگذرانند که سهمیه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای آموزش مهارت به سربازان در سال جاری 147 هزار نفر است که از ابتدای سال تا کنون 60 هزار سرباز دوره‌های آموزش مهارتی را در پادگان‌ها و زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای گذرانده‌اند.
وی گفت: سال گذشته آموزش مهارت به 120 هزار سرباز سهمیه سازمان فنی و حرفه‌‌ای بود که امسال این رقم به 147 هزار نفر رسیده است و سال قبل از آن 89 هزار سرباز سهمیه آموزش فنی و حرفه‌ای دیده‌اند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در مورد اینکه آیا سربازان در محیط پادگان و یا در کارگاه‌های خارج از آن آموزش می‌بینند گفت:‌ ترجیح بر این است که سربازان در محیط پادگان و در محیط خدمت خود بتوانند آموزش‌های مهارتی را بگذرانند، در این زمینه کارگاه‌های خوبی در پادگان‌ها تجهیز شده، مربیان فنی و حرفه‌ای به کارگاه‌ها می‌روند و گاهی دستگاه‌های مرتبط را با خود به همراه می‌برند و در آنجا به سربازان آموزش‌های مهارتی می‌دهند و در برخی موارد آموزش ترکیبی است و بخشی از آموزش در داخل پادگان و بخشی در خارج از پادگان و در کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود.
وی گفت:‌ همچنین تلاش بر این است که شرایط آموزشی به گونه ‌ای فراهم شود که سربازان در محیط واقعی کار آموزش ببینند به عنوان مثال در خود پادگان‌ها آرایشگاه‌ یا تعمیرگاه خودروها و تجهیزات وجود دارد که سربازان در محیط واقعی کار آموزش مهارتی می‌‌بینند یا در برخی پادگان‌ها نانوایی وجود دارد که آموزش واقعی می‌بینند.
حسینی‌نیا در مورد اینکه چه تعداد از سربازانی که دوره‌های مهارتی را گذرانده‌اند، بعد از خدمت وظیفه مشغول به کار می‌شوند گفت: خوشبختانه نیروهای مسلح پیگیری این مسأله را انجام داده و 70 درصد از کسانی که دوره مهارتی گذرانده‌اند، بعد از خدمت سربازی مشغول به کار شده‌اند.
به گفته وی،‌در مواردی که مورد نیاز بوده فرآیندهای اشتغال به کار آنها هم توسط قرارگاه مهارتی نیروهای مسلح پیگیری شده است و تلاش بر این است که هر سرباز در انتهای خدمت وظیفه عمومی خود دو کارت دریافت کند، یکی کارت پایان خدمت و دیگری کارت مهارت‌آموزی در اختیار داشته باشد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در مورد اینکه چند رشته مهارتی به سربازان ارائه می‌شود، گفت: محدودیتی در مورد رشته‌ها نداریم، در هر پادگانی که به تعداد حداقل 12 نفر برای هر رشته متقاضی باشند کلاس آموزش مهارتی تشکیل می‌شود.
وی همچنین گفت:‌در سند ملی اشتغال سربازان ابلاغ شده است که سربازان علاوه بر گذراندن دوره خدمت وظیفه عمومی مهارت‌آموزی برای اشتغال داشته باشند در این زمینه 40 دستگاه کشوری و لشکری به صورت همکار در بحث مهارت‌آموزی سربازان مانند جهادکشاورزی،‌جهاد دانشگاهی، وزارت تعاون، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و دیگر سازمان‌ها کمک می‌کنند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت:‌ یکی دیگر از اقدامات سازمان فنی و حرفه‌ای ایجاد 7300 کارگاه در محیط واقعی کار است که در خدمت آموزش مهارت قرار می‌گیرند، همچنین از ظرفیت تخصصی نیروهای پایور یعنی کادر نظامی هم برای آموزش سربازان استفاده می‌کنیم در این زمینه 2500 نیروی پایور دوره‌های مربی مهارتی گذراندند و کارت مربی‌گری گرفته‌اند که این افراد در محیط پادگان به سربازان مهارت می‌آموزند.
حسینی‌نیا این را هم گفت: شرایط به گونه ‌ای فراهم می‌شود که سربازان علاوه بر گذراندن دوره خدمت وظیفه عمومی و حفظ امنیت و نظم در کشور که وظیفه اصلی‌شان است در کنار آن در اوقات فراغت یک مهارت هم بیاموزند که بعد از پایان خدمت بتوانند مشغول به کار شوند و زندگی تشکیل دهند.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

حضور وزیر صمت در شرکت کاله مازندران

حضور وزیر صمت در گلزار شهدای شهرستان آمل

ارزان سازی مواد غذایی اولویت پیش روی وزارت صمت

روایت فائو از کاهش شاخص قیمت مواد غذایی برای ششمین ماه متوالی

مروری بر ابهامات تحمیل شده بر بازار سرمایه

افزایش 30 درصدی تجارت کشورهای حاشیه خزر

اعلام آمادگی ایران برای صادرات لبنیات به روسیه

افزایش 45 درصدی تجارت ایران با کشورهای حاشیه خزر

شرکت‌های ایرانی آماده تأمین لبنیات و محصولات کشاورزی فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه

تقویت صادرات فرش دستباف و حمایت از قالیبافان

جزئیات برنامه توسعه دو میدان مشترک نفتی آزادگان و یادآوران

سهام کدام شرکت‌ها به عنوان سهام عدالت واگذار می‌شود/ جدیدترین قیمت سهام عدالت

مهلت ثبت شناسه لوازم‌یدکی خودرو امروز پایان می‌یابد

ادامه افزایش قیمت نفت پس از تصمیم اوپک پلاس

واکاوی خلاءهای دیپلماسی اقتصادی کشور/ عضویت ایران در سازمان شانگهای برای آمریکا خطرناک است

مهلت تکمیل مدارک برای واردکننده‌های خودرو تمدید شد

پشت پرده ایجاد تورم در اقتصاد ایران/ نسخه شفابخش ضد تورمی چگونه نوشته می‌شود

جلسه شورای عالی مسکن 16 مهر برگزار می‌شود

اعلام اسامی شرکت‌های واجد شرایط واردات خودرو تا پایان مهر

تخصیص سیمان رایگان وکمک به تامین لوازم خانگی برای زلزله‌زدگان خوی

بیشترین حجم فولاد تولیدی کشور صرف مصارف داخلی می‌شود

جابجایی پپسی با تسلا

ورود زعفران نو به بازار از 15 روز دیگر/ وضعیت تولید امسال خوب است

اعزام هنرآموزان ایرانی به مسابقات جهانی مهارت

دامپزشکان عضو سازمان نظام دامپزشکی بیمه تأمین‌اجتماعی می شوند

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.