رئیس سازمان خصوصی‌سازی: برای عرضه بلوک‌های مدیریتی سرخابی‌ها تا دی فرصت داریم بورس

رئیس سازمان خصوصی‌سازی: برای عرضه بلوک‌های مدیریتی سرخابی‌ها تا دی فرصت داریم

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان "در حال مذاکره هستیم تا بلوک‌های مدیریتی سرخابی‌ها واگذار شود و تا دی‌ماه مشکل مالکیت مشترک وجود نداشته باشد"، گفت: برای اینکه مالکیت دولت به کمتر از 50درصد برسد، باید 41درصد دیگر سهام دو تیم هم فروخته شود.

به گزارش فصل اقتصاد، حسین قربان‌زاده در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به این‌که باشگاههای استقلال و پرسپولیس در زمان حاضر در رقابت با باشگاه‌های صنعتی، معدنی و... هستند که هیچ شفافیتی ندارند، گفت: این در حالی است که فولاد مبارکه، ذوب‌آهن، آلومینیوم، گل‌گهر، مس رفسنجان و مس کرمان و ایران‌خودرو، هفت شرکت بزرگ بورسی هستند که هشت تیم لیگ برتری دارند اما کسی حتی مجموع هزینه قراردادهایشان را هم نمی‌داند چه برسد که جزئیات و ریز قراردادها افشا شود.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: سازمان بورس و خصوصی‎سازی در حال پیگیری این موضوع هستند، بر این اساس فرایندی را برای شفافیت آغاز کرده‌ایم که تدریجی است و متوقف نمی‌شویم و هرچه جلوتر می‌رویم، اطلاع‌رسانی و شفافیت باشگاه‌ها باید بیشتر شود.
وی همچنین در مورد هزینه‌کرد پول حاصل از فروش سهام سرخابی‌ها اذعان داشت: یک کمیته مصارف به‌صورت جداگانه برای هر باشگاه با حضور مدیران دو تیم، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و مسئولان خصوصی‌سازی تشکیل شده است و برای هزینه ریال به ریال آنچه منابع حاصل از افرایش سرمایه است و باشگاه‌ها از منافع آن استفاده می‌کنند، صحبت می‌شود. این دو تیم حق ندارند به اصل پول دست بزنند و برای بازپرداخت بدهی معوق، برای سرمایه‌گذاری بلندمدت، برای بازارگردانی سهم‌شان از کمیته مصارف مصوبه می‌گیرند.
قربانزاده ادامه داد: برای این‌که این دو تیم برای گرفتن مجوز حرفه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا به مشکل نخورند، ابتدا تا شهریورماه و بعد تا دی‌ماه به این تیم‌ها مهلت داده شد. یکی از ایرادات کنفدراسیون فوتبال آسیا، مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس است که دولت درهر دو تیم سهامدار است و الآن هم 90 درصد سهم دارد که باید واگذار شود. در حال مذاکره هستیم تا بلوک‌های مدیریتی این دو تیم واگذار شود و تا دی‌ماه مشکل مالکیت مشترک وجود نداشته باشد.
وی اضافه کرد: در زمان حاضر 10 درصد سهام دو تیم فروخته شده است و برای اینکه مالکیت دولت به کمتر از 50 درصد برسد، باید 41 درصد دیگر سهام دو تیم هم فروخته شود.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان این‌که "در این زمینه هم امکان عرضه تدریجی سهام این دو باشگاه وجود دارد و هم امکان مزایده بلوکی آنها را داریم"، تصریح کرد: برای مزایده بلوکی در حال مذاکره هستیم و این به ما یک شناخت می‌دهد که مشتریان بالقوه چه‌کسانی هستند و برای اهلیت‌سنجی لازم است این اتفاق بیفتد. اگر پیشکسوتان دو باشگاه هم می‌خواهند بلوک‌های مدیریتی تیم را در اختیار بگیرند باید در قالب یک شرکت در مزایده شرکت کنند.
رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی با ابراز اینکه "تا دی ماه اصرار داریم که بلوک‌های مدیریتی واگذار شود"، گفت: تأیید مزایده و مصوبه هیئت واگذاری یک هفته زمان می‌خواهد و نیاز به ارزش‌گذاری نیست، چون در بورس کشف قیمت شده‌اند و دوره ارزش‌گذاری هم وجود ندارد، به همین خاطر کل مزایده دو هفته طول می‌کشد، نکته مهم مذاکره قبل از مزایده برای شناخت مشتریان بالقوه است که ما الآن در این دوره هستیم و محدوده شهریور تا دی فرصت کافی است تا مزایده برگزار شود.
قربان‌زاده درباره تغییرات مدیریتی دو تیم پس از واگذاری 51 درصد سهام، گفت: هر کسی که بالای 50 درصد سهم یک شرکت را داشته باشد، سهامدار عمده است و تأثیر مهم‌تری در مدیریت دو تیم دارد. با توجه به حساسیت استقلال و پرسپولیس که دو تیم معمولی نیستند، درباره کسانی که مالکیت این دو تیم را به‌عهده می‌گیرند، بسیاری از مسائل اجتماعی، سیاسی و امنیتی باید دیده شود، به همین خاطر کارگروه پایش اهلیت می‌سنجد کدام شرکت و چه‌شخصی [اهلیت دارد]، این پایش نقش بسیار مهمی در این رابطه دارد و حتماً دقت کافی صورت می‌گیرد تا اهلیت سنجیده شود و بعد واگذاری صورت بگیرد.
انتهای پیام/+


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بانک‌ها از نفت و گاز دل نبریدند

واکنش بذرباش به بازگشایی سفارت آذربایجان

کشف نفتی عظیم در کویت

نفت در سایه ابهامات سیاسی آمریکا صعودی شد

25 درصد کل برق کشور توسط کولر‌های گازی مصرف می‌شود

سالانه 100 هزار انشعاب غیرمجاز آب در کشور کشف می‌شود

افزایش 6درصدی مصرف بنزین کشور به‌دلیل تغییر ساعات اداری

کدام کالاها ارز ترجیحی می‌گیرند؟

کمک بزرگ مالیات‌ستانی هوشمند به کنترل و کاهش نقدینگی

اقدام موثر مرکز وکلا در تشکیل کمیته قضایی حمایت از تولید برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی

تعداد مقرری ‌بگیران بیمه بیکاری کم شد

بلیت قطار گران شد؟

تخصیص درآمدهای مالیاتی پرداختی مردم برای توسعه زیرساختی کشور و بهبود رفاه حال مردم

صدور مجوز افزایش سرمایه سایپا و ایران خودرو از محل تجدید ارزیابی به استقرار دولت چهاردهم موکول شد

260 میلیارد تومان، ثبت رکورد جدید معاملات برق در بورس انرژی

قیمت میوه و سبزیجات کاهش می‌یابد؟

لزوم ادامه یافتن بحث مولدسازی دارایی‌های دولت/ مناقشه در جزئیات بسیار است

1.6 رشد تولید فولاد، به افت تبدیل شد/ تولیدکنسانتره رکورد زد

دردسرهای یک اپلیکیشن محبوب در کشورها

راهی برای برای دور زدن خام فروشی در صنعت نفت

افزایش 44 درصدی تولید گندم در طرح جهش تولید در دیمزارها

پیش‌بینی افزایش 6 میلیون تنی تولید گندم دیم تا سال 1405

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/04/23

سیر نزولی قیمت‌ها در بازار طلا و ارز/ دلار 57 هزاری شد

19.9 میلیارد دلار ارز مورد نیاز واردات تأمین شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.