اعطای ویزای رایگان چندبار ورود به ایران به گردشگران جام‌جهانی قطر گردشگری

اعطای ویزای رایگان چندبار ورود به ایران به گردشگران جام‌جهانی قطر

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیر کل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی از اعطای ویزای چندبار ورود به ایران از مبدأ قطر و دیگر کشورهای جهان به صورت رایگان برای تماشاگران جام‌جهانی قطر که قصد ورود به ایران را دارند، خبر داد.

به گزارش فصل اقتصاد ؛ کشور قطر به عنوان اولین کشور خاورمیانه و مسلمان از تاریخ 30 آبان تا 27 آذر سال 1401 میزبان بازی‌های رقابتی جام جهانی فوتبال 2022 آن هم در نزدیکی و همسایگی کشور ایران است.
کشور ایران اما به عنوان مقصدی ارزان، نزدیک و همچنین دارای بسته‌های متنوع گردشگری که می‌توانست به عنوان بزرگترین هاب گردشگری تماشاگران این رویداد بین‌المللی قرار گیرد، در اقدامی دیرهنگام و در فرصت محدود شش ماه باقی‌مانده تا آغاز این رویداد مهم بین‌المللی اقدام به لغو صدور ویزا با اعمال شروط و محدودیت‌ها از جمله رایگان بودن ویزا فقط برای بازه زمانی 20 روزه و الزام ورود تماشاگران از مقصد قطر به ایران کرد.
در این میان اما اعمال شروط محدودکننده برای استفاده از امتیاز لغو صدور ویزا برای تماشاگران جام‌جهانی فرصت تحقق هرگونه انعطافی در ارائه پکیج‌های تعریف شده را از سمت متصدیان و کارگزاران بخش خصوصی برای فراهم کردن بستر لازم به منظور جذب تماشاگرانی که قصد ورود به ایران را دارند گرفته بود.
چراکه بسیاری از هواداران این رویداد قصد دارند در ابتدای امر سفر خود وارد ایران شوند و مدت زمان بیشتر از چهار روز را برای بازدید از سایت‌های گردشگری ایران اختصاص دهند و در نهایت بعد از بازدید از ایران راهی قطر شوند و به تماشای مسابقات مورد علاقه و مدنظر خود بپردازند که متأسفانه تحقق این امر و ارائه آن با توجه به محدودیت مکانی و لزوم ورود افراد از مبدأ قطر عملاً امکان‌پذیر نبود.
به دنبال درخواست و مطالبه بخش خصوصی مبنی بر حذف شروط استفاده از لغو صدور ویزا برای تماشاگرانی که قصد ورود به ایران را دارند، لیلا اژدری مدیر کل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی از لغو الزام ورود هواداران جام‌جهانی از مبدأ قطر و همچنین امکان اخذ ویزای چندبار ورود به ایران از مبدأ قطر و دیگر کشورهای جهان خبر داد.
وی با بیان این موضوع که به دنبال درخواست و مطالبه بخش خصوصی به منظور ورود هرچه بیشتر تماشاگران جام‌جهانی، انجام مذاکرات و رایزنی‌های مقتضی با وزارت امور خارجه برای تسهیل در شرایط ورود تماشاچیان این رویداد مهم در دستور کار قرار گرفت، گفت: در نهایت و حسب تعاملات صورت گرفته مقرر شد که کلیه تماشاچیان جام‌جهانی بتوانند از مبدأ کشور قطر یا کشورهای خود مشروط بر داشتن بلیت شرکت در مسابقات فوتبال جام‌جهانی 2022 بدون اخذ ویزا و کاملاً رایگان وارد ایران شوند.
این مقام مسئول ادامه داد: این دسته از تماشاگران می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت وزارت امور خارجه و پس از تکمیل ثبت نام و درج مشخصات خود، نهایتاً ظرف مدت دو هفته ویزای چند بار ورود به ایران را به صورت کاملاً رایگان چه از مبدأ قطر و چه از کشور متبوع خود دریافت کنند.
اژدری با اشاره به اینکه عدم تخصیص سوخت یارانه‌ای به شناورها و کشتی‌های تفریحی که در مسیر ایران قطر فعال هستند قاعدتاً موجب عدم صرفه اقتصادی برای این کشتی‌ها به جهت حمل‌ونقل تماشاگران جام‌جهانی می‌شود، بیان کرد: در همین راستا و با همکاری و تعامل سازنده وزارت نفت و سازمان بنادر و کشتیرانی و همچنین سایر دستگاه‌های ذی‌مدخل در نهایت به ناوگان‌های دریایی فعال در این مسیر سوخت یارانه‌ای تعلق گرفت که این امر یکی از مهمترین درخواست‌ها و مطالبات بخش خصوصی از دولت در راستای تسهیل‌گری جهت ورود هرچه بیشتر مسافران جام‌جهانی فوتبال قطر و توسعه گردشگری در ایران بود.
مدیر کل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی با بیان اینکه یکی از دیگر اقدامات کلیدی جهت ایجاد شرایط تسهیل‌کننده به منظور ورود هرچه بیشتر هواداران این رویداد بین‌المللی، برقراری پروازهای مستقیم از مبدأ قطر به مقصد 7 شهر ایران شامل تهران، اصفهان، یزد، شیراز، بوشهر، کرمان، قشم و کیش بوده است، تصریح کرد: به همین منظور سازمان هواپیمایی کشوری با انجام رایزنی و مذاکرات لازم با همتای خود در کشور قطر، پروازهای مستقیم به 7 شهر هدف ایران را هدف‌گذاری و نهایتاً اجرایی کرد.
تبلیغ ضعیف ایران در حاشیه برگزاری جام‌جهانی در شهر دوحه
وی با تأکید به این موضوع که وزارت میراث فرهنگی اصولاً باید بر اساس وظیفه ذاتی و اصلی خود می‌بایست نسبت به انجام امور تبلیغات و بازاریابی در کشور قطر جهت تشویق و ترغیب هواداران جام جهانی فوتبال قطر اهتمام لازم را داشته باشد، اظهار کرد: در همین راستا در ابتدای امر از دست اندرکاران ذی‌مدخل قطری درخواستی مبنی بر اختصاص مکانی در تیزرهای تبلیغاتی موجود در استادیوم فوتبال که در معرض دید طیف وسیعی تماشاگران قرار می‌گرفت، داشتیم، اما متأسفانه تحقق این موضوع به جهت اینکه محل‌های تبلیغاتی موجود در میادین ورزشی فوتبال جام‌جهانی منحصراً در اختیار اسپانسرهای سازمان فیفا قرار دارد و کشور قطر نیز هیچ‌گونه دخل و تصرفی در آن ندارد، عملاً امکان‌پذیر نشد.
مطابق با صحبت‌های این مقام مسئول، در ادامه و در خلال مذاکرات انجام گرفته، از دولت قطر درخواست کردیم که نسبت به نصب و نمایش تیزر و بنرهای تبلیغاتی حاوی معرفی مکان‌های گردشگری ایران در سطح شهر دوحه همکاری و تعامل لازم را انجام دهد؛ اما از آنجاییکه بنا بر اعلام دولت قطر این امر در حیطه اختیارات بخش خصوصی است و انجام آن نیاز به پرداخت هزینه‌ای سنگین داشت، با توجه به بودجه محدود و اندک تخصیص یافته به این امر در وزارت میراث فرهنگی نیز امکان تحقق آن در سطح وسیع میسر نشد.
اژدری همچنین توضیح داد: در نهایت اما به منظور شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشکری و فرهنگی ناب ایران و معرفی آن به عنوان مقصدی ارزان و متنوع به تماشاچیان جام‌جهانی، کانون جهانگردی اتومبیلرانی توانست ضمن تعبیه مکان استیجاری در شهر دوحه، علاوه بر معرفی و تبلیغ مکان‌های تاریخی و گردشگری ایران، نسبت به برپایی نمایشگاه صنایع دستی ایران به منظور عرضه و فروش آثار هنرهای سنتی ایرانی اقدام کند.
مدیر کل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی در پایان با تأکید بر اینکه ایران در بازه زمانی برگزاری جام‌جهانی فوتبال قطر گنجایش پذیرش 300 تا 500 هزار تماشاگر را با توجه به ظرفیت‌های اقامتی موجود در شهرهای هدف خواهد داشت، خاطرنشان کرد: بخش دولتی تمامی تلاش خود را به کار بست تا با ریل‌گذاری صحیح و ایجاد شرایط کامل تسهیل‌کننده مسیر لازم برای ورود هرچه بیشتر مسافران این رویداد مهم را فراهم و هموار کند، بنابراین افرایش کمیت و تعداد گردشگران ورودی قاعدتاً در گرو تلاش و اهتمام هر چه بیشتر بخش خصوصی خواهد بود.
برپایی"چادرهای بادیه‌نشین" راهکار قطر برای چالش بزرگ اسکان تماشاگران جام‌جهانی!/ قطر میزبان گران‌ترین جام‌جهانی برای مسافران! + تصاویر
فروش غیرمنطقی تورهای جام‌جهانی قطر تا 500 میلیون تومان!
تقویت پروژه "ایران‌هراسی" در نزدیکی برگزاری بازی‌های جام‌جهانی قطر
چالش‌های سریالی برای جذب تماشاگران جام جهانی قطر به ایران
برگ برنده ایران در زمان برگزاری جام‌جهانی 2022 قطر عرضه صنایع دستی است
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

خدمات رسانی ناوگان اتوبوسرانی تهران به شرکت کنندگان در اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها

جزئیات قیمت گوشت قرمز و ماهی در میادین میوه و تره بار

حمایت غیر تورمی بانک مرکزی از بخش تولید با انتشار اوراق گام در بورس کالا

جزئیات قیمت گوشت گوسفند و گوساله در میادین میوه و تره بار

اعلام آمادگی ایران برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و تایلند

سقوط ارزش پوند رکورد زد

حمایت تکنیکالی با کمک حقوقی‌ها بورس را سبز کرد/ بازار سهام در وضعیت ارزنده ‌

از هر 6 آلمانیِ مسن یک نفر در معرض خطر فقر قرار دارد

انتصابات جدید در شهرداری تهران برای افزایش سرعت اجرای کلان پروژه‌ها

کاهش ارزش پوند انگلیس به کمترین میزان تاریخی

کاهش 2.5درصدی تورم پیش‌نگر/ نگاهی به فراز و فرودهای تورم در یک سال اخیر

رویترز: آمریکا با کمبود گاز مواجه است

ایران آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاری شرکت‌های ژاپنی‌ را دارد

رویکرد تهاجمی با تولیدکنندگان سوخت‌های فسیلی‌ جهان را با بحران انرژی مواجه می‌کند

افزایش دما در سواحل خزر و اردبیل/ آسمانی صاف در مشهد مقدس

روغن موتور بدون شناسه کالا قاچاق تلقی می‌شود

صادرات تایر به شرط تأمین نیاز داخل آزاد شد

معامله 476 میلیون گواهی سپرده کالایی در بورس کالا

آغاز سال آبی جدید با کسری ذخایر در سدهای تهران

تخصیص یارانه استفاده از خودرو برقی را به‌صرفه می‌کند

تحقق فرمان رییس جمهوری با رشد 50 درصدی تولید در ایران خودرو

ثبت نام 154 هزار نفر در طرح کارورزی/ معافیت بیمه‌ای 11 هزار واحد

فضای مبهم سیاسی و بین‌المللی بازارها را در ابهام فرو برده

منطقه یورو به رکود اقتصادی نزدیک‌تر شد

کاهش 2.5 درصدی تورم پیش‌نگر/ نگاهی به فراز و فرودهای تورم در یک سال اخیر

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.