رئیس بنیاد مسکن کشور از ساخت 100 هزار واحد مسکن شهری خبر داد شهری

رئیس بنیاد مسکن کشور از ساخت 100 هزار واحد مسکن شهری خبر داد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در بازدید از طرح 3 هزار واحدی نهضت ملی مسکن در شهر صدرا شیراز با بیان اینکه بسیاری از طرح‌های نهضت ملی مسکن در شهرهای کشور در آستانه افتتاح است، گفت: بهره‌برداری از واحدهای مسکونی این طرح در نیمه دوم امسال کلید می‌خورد.

به گزارش فصل اقتصاد از شیراز، اکبر نیکزاد به لزوم شتاب بخشی بر اجرای طرح های نهضت ملی مسکن تاکید کرد و گفت: از سال گذشته تاکنون عملیات احداث 100 هزار واحد مسکونی شهری و 180 هزار واحد مسکونی روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در مناطق مختلف آغاز شده است. 
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به اینکه اکنون 180 هزار واحد روستایی و 100 هزار واحد مسکونی شهری در قالب طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن در دستور ساخت قرار دارد اصلی‌ترین موضوع در قانون جهش تولید مسکن را ساخت سالیانه یک میلیون مسکن دانست و گفت : 200 هزار واحد از این تعداد در روستاها و 800 هزار واحد در شهرها ساخته می‌شود و به‌زودی از نیمه دوم امسال افتتاح واحدهای نهضت ملی مسکن که سهم بنیاد مسکن بوده است آغاز می شود.
نیکزاد با بیان اینکه نام نویسی و استقبال از اجرای این طرح به ویژه در شهرهایی که بنیاد مسکن متولی ساخت است بسیار چشمگیر بود ادامه داد: میزان ثبت‌نام‌ها نشان داد هدف‌گذاری دولت درست بوده و میزان تقاضای مسکن نشان می‌دهد که به مدت چند سال، باید سالیانه یک میلیون واحد ساخته شود تا دغدغه مسکن را از مردم رفع کنیم.
وی افزود: داشتن مسکن ایمن و مناسب یک مطالبه جدی و یک حق عمومی است که از سوی مردم مطرح می شود و در قالب طرح نهضت ملی مسکن به این درخواست پاسخ داده می شود.
نیکزاد همچنین با اشاره به اینکه تامین زمین مناسب از سوی دولت موجب گردید تا قیمت تمام شده واحد های نهضت ملی مسکن کاهش یافته و متعارف شود بیان کرد: کمک دولت برای کاهش قیمت تمام شده واحدهای این طرح ادامه دارد، در طرح نهضت ملی مسکن زمین به‌صورت رایگان تامین می‌شود و سازمان نظام مهندسی ساختمان تعرفه ساخت را کاهش داده است. در خصوص تعرفه عوارض پروانه هم تا 30 درصد تخفیف در ساخت نهضت ملی وجود دارد که در برخی استان‌ها 70 درصد تخفیف داده شده است؛ لذا همه این اقدامات و همراهی دستگاههای مسوول باعث می شود تا شهروندان بتوانند با قیمت مناسب تر ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن را دنبال کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس هم در ادامه این بازدید با بیان اینکه هماهنگی تحویل زمین در شهر جدید صدرا جهت ساخت طرح جهش تولید مسکن توسط این بنیاد انجام شده است گفت :در قالب این طرح، 2 هزار و 500 واحد مسکونی در شهر صدرا شیراز ساخته می‌شود. هم اکنون عملیات اجرایی ساخت این واحد ها با بهره گیری از ماشین آلات سنگین امور اجرایی بنیاد مسکن آغاز شده است.
عطاء‌الله زمانی همچنین افزود: با درخواست شرکت عمران شهر جدید صدرا ساخت طرح جهش تولید مسکن در شهر جدید صدرا به بنیاد مسکن فارس واگذار شده است.
وی گفت: با توجه به عملکرد بنیاد مسکن فارس در سالهای گذشته در زمینه اجرای پروژه‌های ملی مسکن از جمله مسکن مهر، طرح جهش مسکن ملی در شهر صدرا با محوریت بنیاد مسکن اجرا می شود.
زمانی با بیان اینکه علاوه بر شهر صدرا ساخت مسکن ملی در شهرهای زیر 100 هزار نفر نیز به بنیاد مسکن واگذار شده است افزود: با اجرای این طرح تحول جدی در حوزه تامین مسکن شهری رخ خواهد داد و بنیاد مسکن کار اعطای تسهیلات در این طرح و هماهنگی واگذاری زمین را انجام می دهد.
وی در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده برای نهضت ملی مسکن در استان فارس خاطر نشان کرد: اراضی طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر تامین و دراختیار بنیاد مسکن قرار می گیرد، شیوه های مختلفی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اجرا شده است، در شهرهای زیر 50 هزار نفر ساختمان دو طبقه دو واحدی و در شهرهای زیر 100 هزار نفر ساختمان دو طبقه چهار واحدی در قالب طرح نهضت ملی مسکن ساخته می شود.
زمانی با اشاره به اینکه تلاش ها بر این است که زمین دراختیار مردم قرار گیرد و متقاضیان پای کار بیایند گفت : بر اساس نقشه و تیپ های مختلفی که طراحی شده است بخشی از کار ساخت به مردم واگذار گردد، وقتی مردم پای کار باشند رضایتمندی بیشتری در اجرای طرح ایجاد می گردد .در برخی از مناطق ، متقاضیان عدم توانمندی در اجرا داشتند از این رو در شهرهای کوچک همین طرح های دو طبقه هم از سوی بنیاد مسکن پیگیری و اجرا شده است، شیوه های اجرا هم متفاوت بوده است، در برخی از مناطق مردم با پیمانکاران قرار داد بستند و بنیاد مسکن تامین کننده مصالح بوده است.
انتهای پیام/نارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

عاقبت نقد فروشی در حودروسازی

آمار خروج نقدینگی حقیقی‌ها، معیار مناسبی برای تحلیل بورس نیست

تکذیب وجود موش و حیوان موذی در پرواز تبریز-تهران/برای بررسی بیشتر، پرواز با تاخیر انجام شد

آخرین وضعیت جوی شهرها/ باران و کاهش دما در نیمه شمالی‌ کشور

پرداخت بیش از یک میلیون فقره وام ازدواج، فرزند و ودیعه مسکن

مجلس در بررسی صلاحیت زاهدی‌وفا هوشمندانه عمل کرد

افتتاح 3 مرکز بزرگ تربیتی، آموزشی و درمانی ویژه معتادان متجاهر در تهران

ماجرای افزایش تعرفه تلفن ثابت و دستور توقف آن چیست؟

ایجاد دبیرخانه شورای عالی اصل 44/ تقدیم لایحه متناسب سازی حقوق ها

20 تا 50 درصد مناطق روستایی خسارت دیدند/ زلزله خوی تلفات جانی نداشته است

امسال چقدر وام ودیعه مسکن و ازدواج و فرزندآوری‌ پرداخت شد

امسال تاکنون چقدر وام ودیعه مسکن و ازدواج و فرزندآوری‌ پرداخت شد

جزئیات تولید نفت‌ روسیه پس از تصمیم اخیر اوپک پلاس‌

بررسی نحوه اجرای احکام مربوط به حوزه عفاف و حجاب

بازگشایی مرز‌ ترکمنستان برای عبور ترانزیتی ناوگان بین‌المللی‌/ رشد مناسبات‌ جاده‌ای‌ با ایران‌

ایران عامل رکورد زدن صادرات نفت ونزوئلا

نیازمند اتخاذ روش‌های جدید در حوزه برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی هستیم

تبدیل ایران به هاب انرژی منطقه /سرمایه‌گذاری مشترک با روسیه برای تولید ال‌ان‌جی

برجام برای صنعت خودرو معجزه نخواهد کرد/ عمده مشکلات خودروسازان داخلیست

کانون صرافان: تعیین کف و سقف نرخ توافقی در بازار متشکل عامل‌ نوسان در قیمت ارز است

امکان افزایش ترانزیت کالا از طریق ایران به کشورهای همسایه خزر تا 50 میلیون تن‌

اوضاع فروش جهانی خودرو چه موقع مساعد می‌شود؟

دستگاه تزریق پلاستیک ایرانی | دستگاه کوچک و ارزان

کاهش تعداد هواپیماهای فعال به 115 فروند/ وزارت راه فعلا با افزایش نرخ بلیت موافقت نکرده‌ است

محدودیت ترافیکی جاده‌های تهرا‌ن-شمال/هراز و کندوان امروز و فردا یک‌طرفه می‌شود

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.