تشکیل شورای سلامت اداری در شهرداری تهران/ تبدیل وضعیت 4 هزار و 500 نیروی ایثارگر شهری

تشکیل شورای سلامت اداری در شهرداری تهران/ تبدیل وضعیت 4 هزار و 500 نیروی ایثارگر

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - معاون شهردار تهران با اشاره به تبدیل وضعیت 4 هزار و 500 نیروی ایثارگر گفت:شورای سلامت اداری و مبارزه با فساد تشکیل شده است.

به گزارش فصل اقتصاد، لطف الله فروزنده در نشست خبری با بیان اینکه حدود 100 هزار نفر در شهرداری تهران با ما در ارتباط هستند، گفت: مسائل مرتبط با بودجه، برنامه توسعه شهری و پروژه‌های شهری همگی در این معاونت مطرح می‌شود و معاونت ما رصد بودجه را انجام می‌دهد.
وی با اشاره به تعامل شورای شهر و معاونت برنامه‌ریزی افزود: مصوبات و برنامه‌های شورای شهر در معاونت مورد بررسی قرار می‌گیرد.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شوراهای شهرداری تهران با اشاره به آموزش و توانمندسازی کارکنان شهرداری ادامه داد: در بستر تغیرات ساختاری ایجاد شده مرکزی برای آموزش و توانمندسازی نیروها ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه 15 برنامه در شورای معاونین تصویب شده است، بیان کرد: این 15 برنامه به شهردار تهران نیز ارائه شده است.
تبدیل وضعیت 4 هزار و 500 نیروی ایثارگر
فروزنده درباره تبدیل وضعیت ایثارگران یادآور شد: کار 4 هزار و 500 به اتمام رسیده است و مابقی در دستور کار است.
وی با اشاره به اصلاح نظام پرداخت تاکید کرد: حقوق نیروهای قراردادی 57 درصد و نیروهای رسمی 10 درصد افزایش یافت و هنوز منتظر مصوبه دولت هستیم؛ در دولت قبل برای تمامی کارکنان به استثنا کارکنان شهرداری تهران فوق‌العاده جذب داده نشد.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شوراهای شهرداری تهران در ادامه درباره ساماندهی نوع استخدام گفت: در آینده استخدام‌ها به دو دسته رسمی و کارمندی و کارگری انجام می‌شود و ساماندهی نیروهای انسانی نیز در دستور کار است و در این بستر دوره‌هایی تعریف شده‌اند و 176 آموزش برای کارمندان تعریف شده است.
نظام جامع ارزیابی عملکرد تدوین شده است
وی با بیان اینکه نظام جامع ارزیابی عملکرد تدوین شده است، افزود: برای کارکنان ابزارهای رفاهی ایجاد شده است و اما مهمترین برنامه ما ایجاد مسکن برای کارکنان است و با سازمان‌های مختلف این برنامه را پیش می‌بریم.
فروزنده ادامه داد: بسیاری از نظام نامه‌های شهرداری باید تغییر کند و مردم باید از تمامی برنامه‌های شهرداری اطلاع داشته باشند و یکی از برنامه‌های ما دخیل کردن مردم و نخبگان در برنامه‌ها است.
تشکیل شورای سلامت اداری و مبارزه با فساد
وی با اشاره به بودجه‌ریزی بیان کرد: نظارت کامل بر بودجه شرکت‌ها اهمیت بسزایی دارد و نظام مالی شهرداری بر این برنامه نظارت مستمر خواهد داشت. همچنین شورای سلامت اداری و مبارزه با فساد تشکیل شده است و سامانه شفافیت را قوی‌تر خواهیم کرد.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شوراهای شهرداری تهران درباره هوشمندسازی شهرداری یادآور شد: 13 فرایندی که بیشترین مراجعات مردمی داشتند را در دستور کار قرار دادیم و سازمان فاوا به دنبال طراحی برنامه‌ای است تا تمامی اقدامات به صورت الکترونیکی شوند اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم. البته بخش‌هایی از خدمات شهرداری تهران به سامانه ملی پنجره واحد دولت متصل شده است.
به دنبال بررسی و شناسایی بسترهای فسادزا هستیم
وی درباره مبارزه با فساد تاکید کرد: اصلاح فرآیندها و شناسایی بسترهای فسادزا وظیفه شهرداری است و به دنبال بررسی و شناسایی بسترهای فسادزا هستیم. 6 کمیته نظارتی برای شناسایی بسترهای فساد زا تشکیل شده‌اند و ما مصوبه می‌دهیم تا تمامی موارد شفاف شوند و در این کمیته سلامت اداری بررسی می‌شوند و ریشه‌های فساد شناسایی می‌شوند.
فروزنده با اشاره به بودجه شهرداری گفت: سال گذشته 94 درصد بودجه شهرداری تهران محقق شد و به دنبال این هستیم تا تحقق بودجه نقد و غیر نقد خود را افزایش دهیم.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شوراهای شهرداری تهران افزود: در حال حاضر املاک به بورس معرفی شدند؛ این ابزاری برای تحقق بودجه است و هر هفته جلسات درآمدی شهردار تهران برگزار می‌شود و پیش بینی ما این است تا پایان سال 97 درصد بودجه را محقق کنیم.
وی با اشاره به اخذ نظر مردم برای بودجه‌ریزی ادامه داد: قرار است سامانه‌ای تشکیل شود تا نظر مردم آنجا مشخص شود.
حکم استخدامی برای آشنایان مدیران شهرداری صادر نشده است
فروزنده با اشاره به تعارض منافع بیان کرد: یک مورد حکم استخدام برای آشنایان و فرزندان مدیران شهرداری طی یکسال اخیر صادر نشده است.
فروزنده با اشاره به حمله سایبری به شهرداری یادآور شد: حدود 15 سال بود که زیرساخت‌های شهرداری تغییر نکرده بود، اما دوستان ما موفق به پیروزی در این جنگ شدند و هیچ اطلاعاتی از این سامانه حذف نشد و اصلاحات لازم انجام شد.
وی با بیان اینکه نیروی جدیدی در شهرداری احتیاج نداریم، تاکید کرد: ما به دنبال جا به جایی نیروها هستیم و البته برای خروج نیز مکانیزمی وجود دارد و امسال 3 هزار نفر یا بازنشست شدند یا خودشان تقاضای خروج از شهرداری را داشتند.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شوراهای شهرداری تهران گفت: سعی و تلاش ما این است که از نیروهای موجود به خوبی استفاده کنیم و نباید به نیروها صفت مازاد داد؛ در حال حاضر در بسیاری از مناطق با کمبود نیرو مواجه هستیم و با ابزارهای تشویقی نیروها را جا به جا می‌کنیم.
وی با اشاره به جذب نیرو افزود: در حوزه IT، اتوبوسرانی و آتش نشانی و به تناسب نیروهای خروجی، نیروی جدید جذب می‌شوند، البته از ظرفیت تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگران استفاده می‌کنیم.
فروزنده با اشاره به تفویض اختیار از مناطق ادامه داد: این تفویض اختیارات برای تسهیل امور انجام شد و حدود 45 اختیار از معاونت‌های مختلف شناسایی شدند.
وی با اشاره به سامانه شفافیت بیان کرد: حدود 30 مورد در سامانه بارگذاری شده است و به دنبال این هستیم تا این اطلاعات کامل شود و هرچه شفافیت بیشتر شود، کار ما قوی‌تر خواهد بود.
شهرداری به دنبال افزایش تعاملات با شورای شهر است
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شوراهای شهرداری تهران با اشاره به تذکر اعضای شورای شهر یادآور شد: گزارشی درباره مصوبات و تذکرات شورا آماده خواهد شد؛ تقریباً به 90 درصد تذکرات شورای شهر پاسخ داده شده است و خوشبختانه به مرحله سوال نرسیده ایم.
وی تاکید کرد: جلسات هم اندیشی با اعضای شورای شهر برگزار می‌شود و برنامه‌ریزی کرده ایم و اعتقاد ما این است که شورا نهاد بالادستی شهرداری است و بدنه شهرداری به دنبال افزایش این تعاملات است.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه آهن: منتظر افزایش قیمت بلیت قطار هستیم

راه آهن: 13 ماه است قیمت بلیت قطار افزایش نیافته است

پرداخت 25 هزار میلیارد تومان یارانه به ایرلاین‌های داخلی

هواشناسی ایران1403/04/03؛هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی

شبیه‌ساز 3 بعدی برج کنترل تمام ایرانی افتتاح شد

وزارت دفاع: آماده تجهیز فرودگاهها با سامانه‌های ایرانی هستیم

احداث 850 کیلومتر خطوط ریلی در دولت سیزدهم/ ترانزیت کود پتاس و زغال سنگ از روسیه

مشتریان دنا پلاس دستی با اولویت تابستان 1403 بخوانند

آغاز عرضه 31 خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه + جدول

تولید بیش از 118 هزار و 338 دستگاه خودرو در گروه سایپا

400 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در کشور تولید می شود

نرخ تورم به 36.1 درصد کاهش یافت + جدول

آنکتاد: ایران 1.4 میلیارد دلار سرمایه خارجی در 2023 جذب کرد

خودداری نخست وزیر چین از دیدار با معاون صدراعظم آلمان

فراخوان خودروهای لوکس بنتلی در روسیه به دلیل نقص فنی

ابلاغ تصویب نامه هیات دولت مبنی بر اصلاح دستورالعمل اخیر نرخ خوراک و فرآورده‌های پالایشی/ پالایشگاه ها موظف به افشا آثار آن شدند

شرایط رایگان شدن قبوض آب اعلام شد

قرارداد احداث واحدهای آمونیاک و اوره پتروشیمی گلستان امضا شد

توجه ویژه به اصلاح شبکه فرسوده آب در دولت سیزدهم

جذب 1میلیارد و422میلیون دلار سرمایه خارجی توسط ایران در2023

نمودار بورس بالا رفت

باید از تاثیر افراد و ‌کرسی‌ها در سهم بری بودجه کم کنیم/ برخی از پروژه‌‎ها از حیزانتفاع خارج‌اند اما کلنگ می خورند

سرمایه‌گذاری‌های خارجی به سمت مناطق برخوردار سوق داده می‌شود/ ظرفیت های اقتصادی زیادی در بسیاری از مناطق کشور داریم

نگرانی بابت تأمین آب تابستان نداریم/ رشد ظرفیت تأمین آب شرب

نرخ تورم خرداد اعلام شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.