قراردادهای بازیکنان و مربیان سرخابی‌ها افشا می‌شود بورس

قراردادهای بازیکنان و مربیان سرخابی‌ها افشا می‌شود

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: با توجه به بورسی شدن 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس قراردادهای بازیکنان و کادر فنی و مربیان 2 باشگاه از طریق کدال افشا می‌شود.

به گزارش فصل اقتصاد، امروز چهارشنبه نماد معاملاتی پرسپولیس در بازار پایه نارنجی فرابورس باز شد و قیمت هر سهم آن 3449 ریال معامله شد و ارزش روز این باشگاه ورزشی 3629 میلیارد تومان ثبت شد.
در این زمینه حسین قربانزاده امروز در ارتباط با خبر سیما گفت: با توجه به بورسی شدن این دو باشگاه مجموع قراردادهای بازیکنان، کادر فنی، مربیان این دو باشگاه، همچنین ابطال قراردادهای کادر فنی از طریق کدال افشا شده و به تدریج شفافیت این دو باشگاه یعنی استقلال و پرسپولیس با بورسی شدن آنها افزایش می‌یابد و روند شفافیت برگشت‌ناپذیر است.
وی افزود: در آینده آمار و جزئیات قراردادهای بازیکنان هم از طریق کدال منتشر می‌شود و از هر قرارداد یک نسخه برای سازمان بورس و یک نسخه برای سازمان خصوصی‌سازی داده شده است.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد افشای ارقام قراردادهای باشگاه با بازیکنان گفت: این مسئله نیازمند شفافیت است، بعد از نقل و انتقال بازیکنان یا مربیان باید اطلاعات قراردادهای آنها افشا شود. چون به موجب قانون اگر اصراری در شرکت‌ها وجود دارد که موجب رقابت ناسالم بین شرکت‌ها می‌شود، حتما باید این اصرار افشا شود تا فعالان بورس و دست‌اندرکاران با توجه به اطلاعات موجود تصمیم‌گیری کنند.
قربانزاده گفت: نامه‌ای به 7 شرکت بورسی عمدتا صنعتی و فولادی نوشتم که این 7 شرکت، 8 باشگاه ورزشی زیر مجموعه دارند و باید مجموع قراردادهای بازیکنان و مربیان خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعلام کنند تا شرایط رقابت برابر با شفافیت ایجاد شود و به تدریج شفافیت قراردادها کامل شود تا رقابت عادلانه باشد.
وی اضافه کرد: شرکت‌هایی مانند گل گهر، ملی مس، ایرانخودرو، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فولاد خوزستان و باشگاه‌های صنعتی معدنی باید قراردادهای خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افشا کنند تا شرایط رقابتی بین آنها و سرخابی‌ها ایجاد شود. و فعالان بازار بتوانند با اطلاعات و شفافیت نسبت به خرید و فروش و معاملات اقدام کنند.
قربانزاده بر این نکته تاکید کرد: فرایند افشای اطلاعات و باز شدن جعبه سیاه اطلاعات باشگاه‌ها آغاز شده و ادامه دارد و این روند برگشت‌ناپذیر است و همه شرکت‌هایی که یا خودشان در بورس حضور دارند و یا شرکت‌های بالاسری آنها حضور دارند، باید قراردادهای خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای ایجاد شرایط رقابتی افشا کنند.
به گزارش فصل اقتصاد، نماد استقلال هم هفته پیش در بازار پایه فرابورس باز شد و در حال حاضر دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه حضور دارند، البته هنوز 10 درصد از سهام آنها در بورس شناور شده و 90 درصد سهام این دو باشگاه در اختیار سهامداران عمده قرار دارد. که امیدواریم شفافیت بازار سرمایه در کل باشگاه سرایت پیدا کند.

فصل اقتصاد

پرسپولیس
انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ت 28


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

عقب نشینی بانک‌های اماراتی از تعامل با روسیه از ترس تحریم‌ها

قیمت جهانی طلا امروز 1402/12/02

بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت ایران با دانش‌بنیان‌ها 2 تفاهم‌نامه امضا کرد

شرکت ملی نفت باید تجاری اداره شود/ برای پاسخگویی، لازم است تا اختیارات کافی داشته باشیم

جهش اقتصادی بدون جهش در صنایع نفت و گاز ممکن نیست/ دولت سیزدهم منتظر برجام نماند

تولید روزانه 4.5 میلیون بشکه نفت خام و میعانات ایران در ماه نخست 2024

محدودیت‌های حقوقی مانع تحقق رشد اقتصادی در صنعت نفت است

لزوم حمایت حقوقی مؤثر دولت از مدیران شرکت‌های نفتی

اختصاصی تسنیم/ رشد اقتصادی پاییز 5.1 درصد شد؛ نفت و گاز در صدر

بلیت پروازهای ایران ایر یک ریال بیشتر از مصوب نیست

استفاده از فیلترشکن ممنوع شد؟

موفقیت کانادا در کاهش تورم

سقوط قیمت دلار جهانی

سقوط 80 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در دومین اقتصاد بزرگ جهان

بار هوش مصنوعی توسط 5G سبک‌تر می‌شود!

انتشار اوراق سپرده 30 درصدی باید ادامه یابد/ باید جلوی تشدید ناترازی نظام بانکی گرفته شود

رونمایی از کارتخوان های بومی با قابلیت های جدید در جایگاه ها

ناکامی بیت‌کوین

راه رسیدن به سرمایه

کاش این خبر نادرست باشد

بن‌بست «خصوصی‌سازی»

10 میلیون موتورسیکلت و 2 میلیون خودرو بیمه شخص ثالث ندارند

محنت‌کده‌ای به نام شهر

آمادگی ایران برای اجرای پروژه‌های مشترک با سازمان همکاری شانگهای

تهدید اکسون برای خارج کردن میلیاردها دلار سرمایه از اروپا

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.