قراردادهای بازیکنان و مربیان سرخابی‌ها افشا می‌شود بورس

قراردادهای بازیکنان و مربیان سرخابی‌ها افشا می‌شود

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: با توجه به بورسی شدن 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس قراردادهای بازیکنان و کادر فنی و مربیان 2 باشگاه از طریق کدال افشا می‌شود.

به گزارش فصل اقتصاد، امروز چهارشنبه نماد معاملاتی پرسپولیس در بازار پایه نارنجی فرابورس باز شد و قیمت هر سهم آن 3449 ریال معامله شد و ارزش روز این باشگاه ورزشی 3629 میلیارد تومان ثبت شد.
در این زمینه حسین قربانزاده امروز در ارتباط با خبر سیما گفت: با توجه به بورسی شدن این دو باشگاه مجموع قراردادهای بازیکنان، کادر فنی، مربیان این دو باشگاه، همچنین ابطال قراردادهای کادر فنی از طریق کدال افشا شده و به تدریج شفافیت این دو باشگاه یعنی استقلال و پرسپولیس با بورسی شدن آنها افزایش می‌یابد و روند شفافیت برگشت‌ناپذیر است.
وی افزود: در آینده آمار و جزئیات قراردادهای بازیکنان هم از طریق کدال منتشر می‌شود و از هر قرارداد یک نسخه برای سازمان بورس و یک نسخه برای سازمان خصوصی‌سازی داده شده است.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد افشای ارقام قراردادهای باشگاه با بازیکنان گفت: این مسئله نیازمند شفافیت است، بعد از نقل و انتقال بازیکنان یا مربیان باید اطلاعات قراردادهای آنها افشا شود. چون به موجب قانون اگر اصراری در شرکت‌ها وجود دارد که موجب رقابت ناسالم بین شرکت‌ها می‌شود، حتما باید این اصرار افشا شود تا فعالان بورس و دست‌اندرکاران با توجه به اطلاعات موجود تصمیم‌گیری کنند.
قربانزاده گفت: نامه‌ای به 7 شرکت بورسی عمدتا صنعتی و فولادی نوشتم که این 7 شرکت، 8 باشگاه ورزشی زیر مجموعه دارند و باید مجموع قراردادهای بازیکنان و مربیان خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعلام کنند تا شرایط رقابت برابر با شفافیت ایجاد شود و به تدریج شفافیت قراردادها کامل شود تا رقابت عادلانه باشد.
وی اضافه کرد: شرکت‌هایی مانند گل گهر، ملی مس، ایرانخودرو، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فولاد خوزستان و باشگاه‌های صنعتی معدنی باید قراردادهای خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افشا کنند تا شرایط رقابتی بین آنها و سرخابی‌ها ایجاد شود. و فعالان بازار بتوانند با اطلاعات و شفافیت نسبت به خرید و فروش و معاملات اقدام کنند.
قربانزاده بر این نکته تاکید کرد: فرایند افشای اطلاعات و باز شدن جعبه سیاه اطلاعات باشگاه‌ها آغاز شده و ادامه دارد و این روند برگشت‌ناپذیر است و همه شرکت‌هایی که یا خودشان در بورس حضور دارند و یا شرکت‌های بالاسری آنها حضور دارند، باید قراردادهای خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای ایجاد شرایط رقابتی افشا کنند.
به گزارش فصل اقتصاد، نماد استقلال هم هفته پیش در بازار پایه فرابورس باز شد و در حال حاضر دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه حضور دارند، البته هنوز 10 درصد از سهام آنها در بورس شناور شده و 90 درصد سهام این دو باشگاه در اختیار سهامداران عمده قرار دارد. که امیدواریم شفافیت بازار سرمایه در کل باشگاه سرایت پیدا کند.

فصل اقتصاد

پرسپولیس
انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ت 28ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران

در سفر وزیر اقتصاد به استان خراسان رضوی چه گذشت؟

مهلت یک ماهه آزادسازی وثیقه سهام شرکت‌های دولتی

افزایش ظرفیتِ حمایت از گزارشگران فساد به زودی

درخواست انتشار اوراق اختیار فروش تبعی حداکثر در دو روز بررسی می‌شود

دنیای امروز دنیای میکروقدرت‌ها است

فناوری اطلاعات سفر را تسهیل کرده است

مسیر مهار تورم از کنترل ترازنامه بانک‌ها می‌گذرد/ 3 اثر منفی افزایش نرخ سود بانکی برای اقتصاد ایران

افزایش دما در برخی شهرها از 11 مهر/ پیش‌بینی بارش پراکنده در پایتخت

یورو بی مشتری ماند

برنامه‌ریزی برای رساندن گاز آذربایجان به جنوب‌شرق اروپا‌/ آیا یک میلیارد مترمکعب گاز‌ مشکل اروپا را حل می‌کند‌

عراق چقدر ارز خارجی دارد

سایپا در مسیر رشد قرار گرفت/ آینده روشن سایپا با اقدامات کلیدی انجام شده

نرخ معاملات ارز در صرافی ها در بازار متشکل ارزی منتشر می شود

نرخ معاملات صرافی ها در بازار متشکل ارزی منتشر می شود

عرضه ارز در نیما از یک میلیارد یورو گذشت/ ارز معامله شده فقط 218 میلیون یورو

انتقال بیش از 66 میلیارد لیتر نفت‌خام و فرآورده در 6 ماه امسال

خنثی‌سازی توطئه دشمن با دیپلماسی منطقه‌ای دولت/ آشوبگران سفره مردم را هدف قرار داده‌اند

دخالت‌گری ارزی

داستان ادامه‌دار افزایش قیمت نفت و چند برابر شدن کسری تراز تجاری ترکیه

عرضه مرغ و گوشت کافی برای تنظیم بازار

دورخیز چین برای اجرای سیاست‌های جدید ضد دلار

حمایت سیاست‌گذار از رشد قیمت‌ها در بازار سهام/ رشد ارزش معاملات خرد در بورس

افزایش 8 ساله امید به زندگی در ایران

اقتصاد باید برای مردم و صاحبان سرمایه پیش‌بینی‌پذیر باشد

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.