فرانسه تا پایان امسال 100 میلیون گردشگر خارجی جذب می‌کند! گردشگری

فرانسه تا پایان امسال 100 میلیون گردشگر خارجی جذب می‌کند!

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - وزیر گردشگری فرانسه با اشاره به ترسیم چشم‌انداز این کشور در راستای جذب 100 میلیون گردشگر خارجی تا پایان سال جاری گفت: مطابق داده‌های آماری از میزان ورود گردشگران خارجی به فرانسه از ابتدای سال تاکنون، رسیدن به این آمار دور از ذهن نیست!

به گزارش فصل اقتصاد ، گردشگران داخلی و خارجی کشور فرانسه علی‌رغم وجود برخی از نگرانی‌ها بابت افزایش مخارج زندگی، ایجاد موج گرما و همچنین وجود آتش‌سوزی گسترده جنگل‌ها، بعد از دو سال ممنوعیت و محدودیت سفر ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا به سایت‌های گردشگری این کشور سرازیر شدند.
به گزارش رویترز، "اولیوما گرگوا" وزیر گردشگری فرانسه در یک کنفرانس خبری، تابستان سال 2022 را از نظر میزان ورود گردشگران استثنایی دانست و گفت: حسب آمار موجود تعداد 35 میلیون فرانسوی در تابستان امسال اقدام به انجام‌ سفر کرده‌اند، به عبارتی از هر 10 نفر فرانسوی 7 نفر به تعطیلات رفته‌اند. این آمار در مقایسه با آمار تعداد سفرهای انجام شده در بازه زمانی مشابه در سال گذشته 60 درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه فرانسه در سال 2019 یعنی قبل از همه‌گیری ویروس کرونا با جذب 90 میلیون گردشگر خارجی، عنوان پربازدیدترین مقصد جهان را کسب کرد، بیان کرد: ما می‌خواهیم جایگاهمان را در رتبه نخست پربازدیدترین مقصد جهان حفظ کنیم.
به طور کلی سهم صنعت گردشگری در تولید ناخالص ملی این کشور حدود 8 درصد است که از رهگذر آن حدود 2 میلیون شغل در این راستا ایجاد شده است.
مطابق داده‌های آماری مربوط به ماه‌های جولای و نیمه نخست اوت نشان می‌دهد سودی که به ازای رزرو هر اتاق هتل حاصل شده در مقایسه با سال 2019 با 22.2 درصد افزایش همراه بوده است.
این رقم نیز در منطقه پاریس و "ریویرای" در جنوب این کشور به دلیل استقبال زیاد گردشگران خارجی به ویژه گردشگران ایالات متحده آمریکا و همچنین کشورهای خلیج فارس به شدت افزایش یافته است.
بسیاری از فعالان و ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری در سایت‌های مهم تفریحی این کشور از ورود تعداد زیاد گردشگران خارجی حسب دید میدانی خود خبر می‌دهند، در حالیکه در سال گذشته بیشتر خدمات گردشگری در این مناطق به شهروندان فرانسوی نیز عرضه می‌شد.
گرگوار همچنین با اشاره به ترسیم چشم‌انداز این کشور در راستای جذب 100 میلیون گردشگر خارجی تا پایان سال جاری گفت: رسیدن به هدف مذکور غیرممکن نیست و مطابق داده‌های آماری از میزان ورود گردشگران خارجی به فرانسه از ابتدای سال تاکنون، رسیدن به این تعداد از گردشگر خارجی دور از ذهن نیست.

فصل اقتصاد

به گزارش فصل اقتصاد و بنابر اعلام سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، فرانسه در موضوع شمار بازدیدکنندگان بین‌المللی، رتبه اول را در میان مقاصد گردشگری جهان دارد و در موضوع کسب درآمد از این راه، پس از ایالات متحده و اسپانیا در جایگاه سوم است.
تنها در سال 2019 میلادی هزینه‌های مصرف مرتبط با صنعت توریسم در خاک فرانسه 170 میلیارد یورو بوده است.
آمارهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی همچنین نشان می‌دهد که پیش از همه‌گیری ویروس کرونا، شمار گردشگران خارجی فرانسه 4 درصد افزایش یافته بود و در همان سال، میزان اقامت گردشگران در کمپ‌ها و اقامتگاه‌های جمعی فرانسه با رسیدن به رقم 442 میلیون اقامت شبانه، رکورد جدیدی را ثبت کرده بود.
در این میان اما از زمان آغاز نخستین قرنطینه عمومی در مارس 2020 میلادی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، اقتصاد گردشگری در سراسر جهان با بحرانی بزرگ و بی‌سابقه روبه‌رو شد و فرانسه به عنوان اولین مقصد گردشگری جهان، بیش از هر کشوری از این بحران آسیب دید.
مطابق اعلام دولت فرانسه، در سال 2020 میلادی یک شوک بزرگ به صنعت گردشگری این کشور وارد شد و "بیش از 60 میلیارد یورو" از درآمد گردشگری فرانسه از دست رفت! این رقم ضرر و زیان، معادل یک سوم درآمدی بود که در سال 2019 میلادی از این مسیر نصیب فرانسه شده بود.
حدود 29 میلیارد یورو از این رقم کاهش درآمد باید از مسیر گردشگری داخلی و حدود 32 میلیارد یوروی دیگر از طریق جذب گردشگر خارجی به دست می‌آمد.
>انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

عدالت و توسعه آن از شعارهای اساسی رییس جمهور شهید بود

کپی چینی اینستاگرام رونمایی شد

8 میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته‌اند

نقص فنی قطار تهران - مشهد برطرف شد

آسیب جدی ناترازی صادرات محصولات غیر نفتی به اقتصاد کشور/ دولت چهاردهم توسعه صادرات محصولات کشاورزی را دستور کار قرار دهد

تمدید ثبت‌نام در جشنواره تعاونی‌های برتر تا پایان خرداد

حضور وزیر نیرو در نشست وزیران انرژی کشورهای عضو سازمان همکاری‌ شانگهای

قول وزیر نفت برای پرداخت مطالبات گندمکار طی ده روز آینده

از منظر حکمرانی خوب، سامانه‌ها باید چگونه باشند؟

نبرد با اطلاعات نادرست چگونه محقق می‌شود؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/03/30

پاسخ خاندوزی به اظهارات روز گذشته ظریف با نمودارهای جدید

روسیه در صادرات گاز به اروپا از آمریکا جلو زد

کارگران متقاضی بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

نخستین جلسه هیات عالی بانک مرکزی تشکیل شد

رشد اقتصادی در سال 1402 به 4.5 درصد رسید

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/یورو رشد کرد

رشد عجیب تقاضای برق/ ثبت مصرف مرداد در روزهای پایانی خرداد

کارگران متقاضیان بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

12 سد کشور زیر 30 درصد آب دارد

آمریکا نمی تواند مانع صادرات نفت شود

رشد قیمت جهانی نفت؛ برنت 85 دلار و 36 سنت شد

روسیه بزرگترین صادرکننده گاز به اروپا شد

خط‌آهن رشت-کاسپین فردا باحضورمقامات ایران افتتاح می‌شود

اظهارات اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری در روز نهم رقابت‌ها

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.